Godalgas saņēmuši visi pieci skolēni, kas olimpiādē pārstāvēja Latviju, vēsta ziņu aģentūra LETA.

Bronzas medaļu izcīnīja Rīgas 1.valsts ģimnāzijas skolēns Rūdolfs Treilis, Rīgas Zolitūdes ģimnāzijas audzēknis Luka Ivanovskis un Daugavpils Krievu vidusskolas-liceja skolnieks Sergejs Blakunovs. Savukārt atzinības rakstu saņēma Rīgas 1.valsts ģimnāzijas skolēni Artūrs Bērziņš un Dāvis Zavickis.

45.Starptautiskajā fizikas olimpiādē gandrīz četri simti skolēnu no 85 pasaules valstīm divās kārtās rādīja savu meistarību fizikas uzdevumu risināšanā. Teorijas kārtas uzdevumos tika pārbaudīta skolēnu prasme pielietot fizikas likumus dažādās situācijās, piemēram, noteikt ziepju burbuļa svārstību frekvenci vai aprēķināt, kādos apstākļos veidojas rīta rasa. Savukārt eksperimentālajā kārtā skolēni izmantoja lāzerus, polarizatorus un fotodiodes, lai izpētītu gaismas dubultlaušanu dažādos materiālos un šķidrajos kristālos.

Divkārtējais bronzas medaļas ieguvējs S. Blakunovs sacīja, ka uzdevumi bija negaidīti grūti, pat salīdzinot ar iepriekšējo gadu olimpiādēm. "Dažos punktos ļoti palīdzēja treniņos iepazītās idejas, bet vienā jautājumā pat sanāca pārsteigt labotājus, negaidītā ceļā nonākot līdz pareizai atbildei," teica S. Blakunovs.

Latvijas skolēnu izlasi uz Kazahstānu pavadīja Latvijas Universitātes pētnieki docents Ģirts Barinovs un asociētais profesors Vjačeslavs Kaščejevs. Viņi veica uzdevumu tulkošanu latviešu valodā, kā arī pārbaudīja un aizstāvēja mūsu skolēnu risinājumus. Starptautiskajai olimpiādei skolēnus gatavoja LU Fizikas un matemātikas fakultātes mācībspēki un studenti, bet ceļu turp nodrošināja Valsts Izglītības un satura centrs.