Atbalstītie grozījumi Vispārējās izglītības likumā ļaus izvēlēties izmantot, piemēram, TOEFL vai IELTS pārbaudījumus.

E - klase jau informēja, ka liela daļa ārzemju augstskolu neatzīst Latvijas centralizēto eksāmenu rezultātus un prasa starptautiski atzītu sertifikātu. Lai jaunietim, kurš vēlas studēt ārzemēs, nebūtu divas reizes jākārto svešvalodas eksāmens, likuma grozījumi paredz nodrošināt izvēli - kārtot svešvalodā centralizēto eksāmenu vai tikai starptautiski atzītas testēšanas institūcijas eksāmenu, informē ziņu aģentūra LETA.

"Deputāti vienbalsīgi atbalsta ideju ļaut jauniešiem, kuri vēlas studēt ārzemju augstskolās, kārtot tikai vienu svešvalodas eksāmenu. Šāda iespēja kaimiņvalstu Lietuvas un Igaunijas skolēniem jau pašlaik ir," iepriekš skaidroja par likumprojekta virzību atbildīgās Saeimas Izglītības, kultūras un zinātnes komisijas toreizējā priekšsēdētāja Dana Reizniece-Ozola.

Ar likuma grozījumiem plānots uzdot Ministru kabinetam izstrādāt kārtību un kritērijus, kā notiks šāda pārbaudījumu aizstāšana. Savukārt Izglītības un zinātnes ministrijai būs jāapstiprina saraksts ar tām starptautiski atzītajām testēšanas institūcijām, ar kuru sertifikātiem varēs aizstāt centralizēto eksāmenu rezultātus.