Jauno vides reportieru programma paredzēta jauniešiem vecumā no 12 līdz 21 gada vecumam informēja Vides izglītības fonda publicitātes koordinatore Ilze Grunska.

Patlaban Jauno vides reportieru programma darbojas vairāk nekā 25 valstīs visā pasaulē. Programmas darbības mērķis ir iesaistīt jauniešus vietējās vides un sabiedrības problemātikas aktualizēšanā, ziņot par iespējamiem risinājumiem, izmantojot vietējos medijus, sociālos tīklus, pasākumus, kampaņas un izstādes, lai sasniegtu auditoriju, vēsta ziņu aģentūra LETA.

Savus vides žurnālistikas darbus jaunieši gatavo no oktobra līdz aprīlim, saņemot palīdzību un atbalstu no programmas koordinatora, lai aprīļa sākumā tos iesniegtu nacionālajam konkursam. Katru gadu labāko materiālu autori - rakstu, foto un video kategorijā - tiek izvirzīti starptautiskajam konkursam, kura darbus vērtē eksperti no Foundation for Environmental education valdes, United Nations Environment Programme, UNESCO un Eiropas Vides aģentūras, kā arī plašsaziņas līdzekļiem.

Viens no nosacījumiem, lai iesniegtu darbu starptautiskajam konkursam, paredz, ka materiāli jāizplata plašsaziņas līdzekļos un tiem jābūt pieejamiem auditorijai. Tādējādi jaunieši strādā kā vietējo vides problēmu un risinājumu vēstneši sabiedrībā un iegūst praktiskas iemaņas gan žurnālistikā, gan vides jomā, skaidroja I. Grunska.

Vairāk par Jauno vides reportieru programmu lasiet mājaslapā.