Lai gan līdz starptautiskajam konkursam vairāk kā 9 mēneši, jau februāra sākumā Abū Dabī tikās vairāk kā 300 delegātu no 59 pasaules valstīm, lai piedalītos konkursa sagatavošanās nedēļā (Competition Preparation Week), informē Valsts izglītības attīstības aģentūra.

Konkursā sacentīsies arī profesionālo izglītības iestāžu audzēkņi no Latvijas. Latvijas komandai vēl priekšā liels sagatavošanās posms un atlases kārtas, lai atlasītu labākos no labākajiem.

Starptautiskie valstu delegāti kopā ar skolēniem atklāja iniciatīvu “Viena skola, viena valsts” (One School One Country). Tajā būs iespēja iesaistīties visu konkursā pārstāvēto valstu delegācijām, arī Latvijai. Pirms konkursa 12.oktobrī Latvijas delegācija dosies uz kādu no Apvienoto Arābu Emirātu skolām un dalīsies pieredzē ar valsts tradīcijām un kultūru, dabas daudzveidību, un tehnoloģijas sasniegumiem, kā arī uzzinās vairāk par vietējo kultūru, profesionālo izglītību un izglītības sistēmu kopumā.

Valstu delegāti piedalījās arī dažādās darba grupās un sanāksmēs par organizācijas stratēģiskiem jautājumiem, piemēram, 2025.gada vīzija, profesionālās izglītības prestiža celšana un konkursa stratēģijas īstenošana.

WorldSkills ir starptautisks profesionālās meistarības konkurss, ko dēvē arī par profesiju olimpiskajām spēlēm. Konkursā jaunieši no gandrīz 60 pasaules valstīm uz globālās skatuves apliecina savas prasmes vairāk nekā 45 profesionālās disciplīnās. Konkurss notiek katru otro gadu un mijas ar Eiropas mēroga profesionālās meistarības konkursu EuroSkills.


Dalība WorldSkills 2017 notiek Eiropas Savienības fondu darbības programmas “Izaugsme un nodarbinātība” 8.3.5. specifiskā atbalsta mērķa “Uzlabot pieeju karjeras atbalstam izglītojamajiem vispārējās un profesionālās izglītības iestādēs” projekta “Karjeras atbalsts vispārējās un profesionālās izglītības iestādēs” ietvaros.

E-klase jau informēja, ka aizvadītajā gadā Latvijas komanda ar lieliskiem panākumiem startējusi Eiropas lielākajā un prestižākajā Eiropas jauno profesionāļu meistarības konkursā EuroSkills 2016, izcīnot deviņas medaļas.