Lietotājvārds
Parole

  • Birkas:
  • Aptauja

Pētījums: Lielākā daļa skolēnu vēlas pozitīvus skolotājus ar labu humora izjūtu

Lielākā daļa skolēnu vēlas redzēt smaidīgu, pozitīvu skolotāju ar labu humora izjūtu. Otrajā vietā ierindota spēja būt saprotošam, uzklausīt un iedvesmot. Vēl skolēni vēlas gudru, kā arī godīgu un taisnīgu pedagogu, taču šīs īpašības minētas retāk, liecina Neatkarīgās izglītības biedrības veiktā aptauja.

Aptauja: Latvijā 65% skolēnu par savu līderi uzskata mammu

Latvijā 65% aptaujāto skolēnu par savu līderi uzskata mammu, liecina mobilo sakaru operatora "Tele2" un tirgus un sabiedriskās domas pētījumu centra SKDS pētījums par skolēnu līderības prasmēm.

Aptauja: Latvijā vecāki vēlas, lai viņu bērni būtu uzņēmēji, IT speciālisti, ārsti vai arhitekti

Latvijā vecāki vēlas, lai viņu bērni būtu uzņēmēji, informācijas tehnoloģiju (IT) speciālisti, ārsti vai arhitekti, pavēstīja "SEB bankā", atsaucoties uz grupā ietilpstošās "SEB dzīvības apdrošināšanas" veiktās aptaujas datiem.

Aptauja: Lai arī nedaudz uzlabojies, izglītības kvalitātes vērtējums sabiedrībā aizvien nav augsts

Šī gada sākumā tikai katrs ceturtais iedzīvotājs uzskatīja, ka izglītības kvalitāte Latvijā kopumā ir augsta, liecina pētījumu aģentūras SKDS veiktās aptaujas dati.

Eksperti: Izvērtē kritiski pirms apskaud interneta slavenības

Samsung Skola nākotnei un LR Kultūras ministrijas veiktā aptauja* atklāj, ka 71% Latvijas jauniešu seko līdzi video blogeru un Instagram slavenību aktivitātēm tiešsaistē, turklāt teju trešdaļa paši vēlētos par tādiem kļūt. Eksperti uzsver – lai “neuzķertos” uz influenceru “skaistās dzīves” ierakstiem, kritiski jāizvērtē interneta saturs.

Veiksmīgai saziņai tiešsaistē svarīgi ievērot latviešu valodas pamatlikumus

Mirkļsaziņa WhatsApp un Messenger lietotnēs, komunikācija sociālajos tīklos un forumos – rakstu valoda tiešsaistē kļuvusi nozīmīgāka, kā nekad agrāk.

LIZDA aptaujā pedagogus par profesionālās atbalsta sistēmas pilnveidošanu

Latvijas Izglītības un zinātnes darbinieku arodbiedrība (LIZDA) aicina pedagogus piedalīties aptaujā par profesionālās atbalsta sistēmas pilnveidošanu kā nacionālajā, tā arī pašvaldības un izglītības iestādes līmenī.

Pētījums: Jaunieši tiešsaistē dzīvo pēc citiem sociālajiem un morāles noteikumiem

73% Latvijas jauniešu atzīst, ka viņu rīcība digitālajā vidē atšķiras no uzvedības klātienē, liecina Samsung Skola nākotnei veiktā aptauja*.

Aptauja: Latvijā 54% jauniešu uzskata, ka atbilstošs atalgojums viņiem būtu vismaz 800 eiro mēnesī

Latvijā 54% jauniešu uzskata, ka viņu zināšanām un prasmē atbilstošs atalgojums būtu vismaz 800 eiro mēnesī pēc nodokļu nomaksas, kas ir par 11 procentpunktiem vairāk nekā gadu iepriekš, pavēstīja "SEB bankā", atsaucoties uz bankas veiktās aptaujas datiem.

Skolotājs – digitalizācijas gūsteknis vai ieguvējs?

Lai gan digitālās komunikācijas rīki atvieglo un efektivizē skolotāju darbu, Samsung skola nākotnei skolotāju aptauja* atklāj, ka pedagogi Latvijā ikdienā saskaras arī ar vairākiem izaicinājumiem.

Aptauja: 65% skolu trūkst dažādu priekšmetu pedagogu

65% skolu trūkst dažādu priekšmetu pedagogu, liecina Neatkarīgās izglītības biedrības veiktā skolu direktoru aptauja.

Aptauja: Vidusskolēni formālajai izglītībai piešķir mazāku nozīmi nekā viņu vecāki

Latvijā vidusskolēni formālajai izglītībai piešķir mazāku nozīmi nekā viņu vecāki, informēja "Swedbank" Finanšu institūta eksperte Evija Kropa, atsaucoties uz veiktās aptaujas datiem.

Aptauja: Darba devēju ieteiktākā izglītības iestāde

Latvijas darba devēju ieteiktākā augstskola ir Rīgas Tehniskā Universitāte (RTU), savukārt ieteiktākā koledža - Rīgas Tehniskā koledža, secināts Latvijas Darba devēju konfederācijas (LDDK) un karjeras portāla "Prakse.lv" aptaujā.

Aicina skolēnu vecākus izteikt viedokli par izglītību

Līdz šī gada 1. jūlijam aicina 1. - 12. klašu skolēnu vecākus izteikt viedokli par savu bērnu izglītību, aizpildot anketu.

Aptauja: Latvijā 53% iedzīvotāju vēlētos papilddarbu

Latvijā 53% iedzīvotāju papildu pamatdarbam vēlētos arī papilddarbu, informēja darba portāla "CV Market" pārstāvji, atsaucoties uz portāla veiktās aptaujas datiem.

Aptauja: 47% Latvijas iedzīvotāju paredz, ka nākamais gads viņiem būs labāks par 2017.gadu

Kopumā 47% Latvijas iedzīvotāju paredz, ka 2018.gads viņiem personīgi būs labāks nekā 2017.gads, liecina šā gada decembrī veiktā pētījumu centra SKDS aptauja.

"Kompetencēs balstīta izglītība" pretendē uz titulu "Gada savārstījums"

Uz "2017.gada vārda" titulu pretendē vārdi "trampisms", "bikiņš", un "vizītvietne", informēja Rīgas Latviešu biedrības Latviešu valodas attīstības kopas (LVAK) un Latvijas Rakstnieku savienības (LRS) pārstāvji.

Aptauja: Skolēni labprāt padziļināti apgūtu programmēšanu

79% skolotāju ir pārliecināti, ka papildu mācību materiāli skolēniem radītu vēlmi padziļināti apgūt programmēšanu.

Aptauja: Populārākie dārzeņi Latvijas skolēnu vidū ir krāsainie burkāni un sarkanie kāposti

Populārākie dārzeņi Latvijas skolēnu vidū ir krāsainie burkāni un sarkanie kāposti, liecina Latvijas skolās veiktā aptauja.