Lietotājvārds
Parole

  • Birkas:
  • Augstākā izglītība

Limbažos notiks Ekoskolu vasaras forums

No 14. līdz 18. augustam Limbažos pasākumā “Ekoskolu vasaras forums” pulcēsies vairāk nekā 200 dalībnieku no Ekoskolām visā Latvijā.

RTU, LU un LLU turpinās studentu uzņemšana uz budžeta vietām

Rīgas Tehniskajā universitātē (RTU), Latvijas Universitātē (LU) un Latvijas Lauksaimniecības universitātē (LLU) vairākās studiju programmās turpinās studentu uzņemšana budžeta vietās.

Šogad sasniegts pēdējos piecos gados lielākais studētgribētāju skaits

Šogad pamatstudijām kādā no 13 Latvijas augstskolām kopumā pieteikušies 10 911 reflektanti, kas ir augstākais studētgribētāju skaits pēdējo piecu gadu laikā.

Nosauktas pieprasītākās studiju programmas

Šogad pieprasītākās pamatstudiju programmas, balstoties uz pieteikumu skaitu, ir datorsistēmas un informācijas tehnoloģijas, uzņēmējdarbība un ekonomika, tiesību zinātne un psiholoģija.

Nosaka reflektantu uzņemšanas termiņus augstskolās un koledžās 2019.gadā

Lai nodrošinātu iespēju studētgribētājiem šogad pieteikties studijām, Ministru kabinets šodien noteicis divus sākuma termiņus reflektantu reģistrācijai un uzņemšanai studiju programmās pirmajā gadā pēc vidējās izglītības iegūšanas.

ASV atklāta plaša krāpšanas shēma iekļūšanai prestižās universitātēs

ASV aptuveni 50 cilvēkiem, tostarp Holivudas aktieriem un lielu uzņēmumu vadītājiem izvirzītas apsūdzības par kukuļdošanu un krāpšanos, lai panāktu savu bērnu uzņemšanu prestižās mācību iestādēs.

ST: Norma par augstskolu darbinieku algu publicēšanu internetā neatbilst Satversmei

Satversmes tiesa (ST) ir atzinusi, ka norma, kas paredz publicēt un vismaz astoņus gadus uzturēt valsts un pašvaldību institūciju mājaslapās informāciju par šo iestāžu amatpersonu un darbinieku atalgojumu, neatbilst Satversmei, pavēstīja ST pārstāve Ketija Strazda.

Policija nesaskata iespējas vērsties pret studentu noslēguma darbu tirgošanu

Valsts policijai (VP) likums nedod tiesības vērsties pret studiju noslēguma darbu tirgošanu, tāpēc likumsargi iesaka šo problēmu risināt augstskolu iekšienē, informēja VP.

Ārvalstīs kvalifikāciju ieguvušajiem skolotājiem Īrijā izveidota īpaša studiju programma

Ārvalstīs kvalifikāciju ieguvušajiem skolotājiem Īrijā izveidota īpaša studiju programma, vēsta portāls "baltic-ireland.ie".

Profesore I. Mietule apstiprināta Rēzeknes Tehnoloģijas akadēmijas rektora amatā

Otrdien Rēzeknes Tehnoloģiju akadēmijas (RTA) Satversmes sapulce atbalstījusi profesores Ivetas Mietules ievēlēšanu augstskolas rektora amatā, informēja RTA Sabiedrisko attiecību nodaļas vadītāja Lolita Kivleniece-Kuzņecova.

Rektors: Ārvalstu speciālistu piesaistīšanai augstskolām jānodrošina vismaz 4000 eiro alga

Ārvalstu speciālistu piesaistīšanai Latvijas augstskolām viņiem jānodrošina vismaz 4000 eiro alga "uz papīra", šorīt intervijā LTV "Rīta panorāmā" lēsa Latvijas Universitātes (LU) rektors Indriķis Muižnieks.

Studējošo skaits Latvijas augstākās izglītības iestādēs samazinājies par 1,5%

Šajā akadēmiskajā gadā studējošo skaits Latvijas augstākās izglītības iestādēs samazinājies par 1,5%, liecina Centrālās statistikas pārvaldes apkopotie dati.

Latvijas Sporta pedagoģijas akadēmijas rektora amatā apstiprina Juri Grantu

Ministru kabinets šodien Latvijas Sporta pedagoģijas akadēmijas (LSPA) rektora amatā apstiprināja augstskolas zinātņu prorektoru Juri Grantu.

Vāc parakstus par bezmaksas augstāko izglītību bāreņiem un bez vecāku gādības palikušiem bērniem

Sabiedrības iniciatīvu portālā "Manabalss.lv" sākta parakstu vākšana par iespēju iegūt bezmaksas augstāko izglītību bāreņiem un bez vecāku gādības palikušiem bērniem.

Lielbritānijas universitāšu vadītāji brīdina par briesmām bezvienošanās "Breksita" gadījumā

Lielbritānijas universitāšu vadītāji piektdien brīdināja, ka izstāšanās no Eiropas Savienības (ES) bez vienošanās ir "viens no lielākajiem draudiem, ar kādu jebkad saskārušās mūsu universitātes".

Par Latvijas Studentu apvienības prezidenti ievēl Justīni Širinu

Latvijas Studentu apvienības (LSA) prezidenta amatā ievēlēta līdzšinējā LSA Akadēmiskā virziena vadītāja, Latvijas Universitātes Sociālo zinātņu fakultātes studente Justīne Širina, kura vienīgā izvirzīja savu kandidatūru, informēja organizācijā.

Albānijā tūkstošiem studentu pieprasa samazināt mācību maksu

Albānijā tūkstošiem studentu jau ceturto dienu pēc kārtas demonstrācijās pieprasa samazināt mācību maksu universitātēs, palielināt izglītības budžetu un uzlabot studējošo dzīves apstākļus.

Atvieglo valsts valodas prasības Rīgas Ekonomikas augstskolas rektoram

Saeima šodien galīgajā lasījumā pieņēma grozījumus likumā par Rīgas Ekonomikas augstskolu, kas paredz atvieglot valsts valodas prasības augstskolas personālam, tostarp rektoram.

Šogad sāks dzēst vairāk nekā 600 valsts galvoto studiju un studējošo kredītu

Šogad sāks dzēst vairāk nekā 600 valsts galvoto studiju un studējošo kredītu, paredz otrdien Ministru kabinetā atbalstītais Izglītības un zinātnes ministrijas (IZM) izstrādātais profesiju saraksts un speciālistu skaits, kuriem šogad sāks dzēst valsts galvoto studiju un studējošo kredītu.

Ziņojums: Desmit gados Latvijā ievērojami kāpis augstāko izglītību ieguvušo īpatsvars

Pēdējos desmit gados Latvijā ir ievērojami kāpis augstāko izglītību ieguvušo personu īpatsvars, liecina jaunākais Starptautiskās ekonomiskās sadarbības un attīstības organizācijas (OECD) ziņojums par izglītību "Education at a Glance 2018: OECD Indicators".

Vanaga: Notiek sarunas par koledžu pievienošanos lielajām universitātēm

Pašlaik notiek sarunas par atsevišķu koledžu pievienošanos lielajām universitātēm - Rīgas Stradiņa universitātei, Rīgas Tehniskajai universitātei un arī Latvijas Universitātei.

Eksperts: Latvijas augstskolas nav savstarpēji konkurenti

Šobrīd visā Latvijā aktīvi norisinās jauno studentu uzņemšana, un, lai gan sākotnēji var šķist, ka augstākās izglītības iestādes sīvi konkurē savā starpā, medaļai ir arī otra puse – tikpat aktīva sadarbība.

IZM cīnīsies par būtisku finansējuma pieaugumu augstākajai izglītībai

Lai nodrošinātu ikgadēju finansējuma pieaugumu studijām valsts dibinātās augstskolās, Izglītības un zinātnes ministrija (IZM) iesniegusi pieprasījumu par papildu 20,807 miljoniem eiro 2019.gadam, kā arī vairākiem desmitiem miljoniem eiro turpmākajos gados.

Norit sarunas par vairāku augstskolu reorganizāciju

Patlaban norit sarunas par vismaz diviem augstskolu reorganizācijas procesiem, liecina apkopotā informācija.

Vidzemes Augstskolā izveidotas jaunas maģistra studiju programmas

Šī gada septembrī Vidzemes Augstskolā interesenti studijas sāks jaunajās maģistra studiju programmās "Stratēģiskā komunikācija un pārvaldība", "Mediju un informācijas pratība" un "Kiberdrošības inženierija", informēja Vidzemes augstskolas sabiedrisko attiecību speciāliste Vera Grāvīte.

Latvijā aug izpratne par studēšanas izmaksām

Gandrīz trešdaļa iedzīvotāju jeb 29% apzinās, ka studijas Latvijas augstskolās gadā izmaksā no 1500 eiro līdz 2000 eiro, liecina "Swedbank" veiktā aptauja.

Liepājas Universitātē un Ventspils augstskolā sākas studētgribētāju papilduzņemšana

Liepājas Universitātē (LiepU) un Ventspils augstskolā (VeA) šodien sākas papilduzņemšana gan pamatstudijās, gan augstākā līmeņa studijās, informēja izglītības iestādēs.

Šogad no valsts līdzekļiem studējošā kredītu plānots sākt dzēst 200 personām

Šogad studējošo kredīta dzēšanu no valsts budžeta līdzekļiem 2,398 miljonu eiro apmērā plānots sākt dzēst 200 tā ņēmējiem, liecina Izglītības un zinātnes ministrijas sagatavotais rīkojuma projekts.

Aptauja: Vidusskolēni formālajai izglītībai piešķir mazāku nozīmi nekā viņu vecāki

Latvijā vidusskolēni formālajai izglītībai piešķir mazāku nozīmi nekā viņu vecāki, informēja "Swedbank" Finanšu institūta eksperte Evija Kropa, atsaucoties uz veiktās aptaujas datiem.

Premjers vēlas turpināt sadarbību ar Japānu augstākās izglītības jomā

Ministru prezidents Māris Kučinskis tikšanās laikā ar Japānas-Latvijas parlamentārās sadraudzības grupas vadītāju Hirofumi Nakasoni pauda vēlmi turpināt sadarbību ar Japānu augstākās izglītības jomā, informēja Ministru prezidenta preses sekretārs Andrejs Vaivars.

Noslēdzas pieteikšanās studijām Latvijas augstskolās

Šodien ir pēdējā diena, kad studētgribētāji var pieteikties pamatstudijām Latvijas augstskolās, informēja augstskolu pārstāvji.

Studētgribētāji lielāko interesi izrāda par LU, RTU un RSU

Pirmajās dokumentu pieņemšanas dienās studētgribētāji lielāko interesi izrādījuši par studijām Latvijas Universitātē (LU), Rīgas Tehniskajā universitātē (RTU) un Rīgas Stradiņa universitātē.

Aptauja: Darba devēju ieteiktākā izglītības iestāde

Latvijas darba devēju ieteiktākā augstskola ir Rīgas Tehniskā Universitāte (RTU), savukārt ieteiktākā koledža - Rīgas Tehniskā koledža, secināts Latvijas Darba devēju konfederācijas (LDDK) un karjeras portāla "Prakse.lv" aptaujā.

Pirmajā dienā studijām kādā no 12 Latvijas augstskolām pieteikušies 1553 reflektanti

Pirmajā dienā studijām kādā no 12 Latvijas augstskolām pieteikušies 1553 reflektanti, liecina informācija Vienotajā valsts un pašvaldību portālā "Latvija.lv".

Augstskolām studiju programmu attīstīšanai pieejami 7,14 miljoni eiro

Augstskolām studiju programmu attīstīšanai pieejami 7,14 miljoni eiro, informēja Centrālajā finanšu un līgumu aģentūrā (CFLA).

Šajā akadēmiskajā gadā par studijām Latvijā maksāja 35% studējošo

Latvijā 2017./2018.akadēmiskajā gadā par studijām maksājuši 35% studējošo, liecina Boloņas procesa īstenošanas ziņojums "Eiropas augstākās izglītības telpa 2018".

Saeima vērtēs priekšlikumu ļaut apstiprināt REA un RJA rektoru bez valsts valodas zināšanām

Saeima nodeva izskatīšanai komisijās divus likumprojektus, kas paredz tiesības Rīgas Ekonomikas augstskolai (REA) un Rīgas Juridiskajai augstskolai (RJA) studiju darbu organizēt angļu valodā, kā arī ļaut rektora amatā apstiprināt ārvalstu speciālistu arī bez atbilstošām latviešu valodas zināšanām.

Premjers atzinīgi vērtē indiešu studentu īpatsvara pieaugumu Latvijā

Ministru prezidents Māris Kučinskis atzinīgi vērtē indiešu studentu īpatsvara pieaugumu Latvijā, informēja premjera birojā.

Arī privātajās augstskolās un koledžās noteiks aizliegumu studijām krievu valodā

Saeimas Izglītības, kultūras un zinātnes komisija šodien izskatīšanai galīgajā lasījumā atbalstīja grozījumus Augstskolu likumā, no kuriem izriet, ka arī privātajās augstskolās un koledžās tiks noteiks aizliegums studijām krievu valodā.

Saeimas komisija atkārtoti skatīs jautājumu par izmaiņu ieviešanu augstskolu akreditācijas procesā

Saeimas Izglītības, kultūras un zinātnes komisija šodien atkārtoti plāno skatīt Izglītības un zinātnes ministrijas (IZM) piedāvātos grozījumus Augstskolu likumā, kuri paredz izmaiņu ieviešanu augstskolu akreditācijas procesā, liecina komisijas darba kārtība.