Lietotājvārds
Parole

  • Birkas:
  • Baltijas valstis

Jaunais Lietuvas izglītības ministrs: Mikroklimatu klasēs palīdzētu uzlabot skolotāju palīgi

Pieaugot bažām par mikroklimatu skolās, jaunais Lietuvas izglītības, zinātnes un sporta ministrs Aļģirds Monkevičs pieļāvis, ka šo problēmu palīdzētu risināt skolotāju palīgi, kas gādātu par labu emocionālo vidi klasēs.

Jaunais Lietuvas izglītības ministrs: Skolotāju algām jāpārsniedz vidējā alga valstī par 20-30%

Lietuvas skolotāju algām jāpārsniedz vidējā alga valstī par 20-30%, uzskata jaunais izglītības, zinātnes un sporta ministrs Aļģirds Monkevičs.

Laikraksts: Igaunijas skolotāji aizvien biežāk saskaras ar skolēnu necieņu, verbālu un fizisku vardarbību

Igaunijas skolotāji aizvien biežāk saskaras ar necieņas izpausmēm, verbālu un pat fizisku vardarbību no skolēnu puses, vēsta laikraksts "Postimees".

Lietuvas prezidente ieceļ izglītības, zinātnes un sporta ministra amatā Aļģirdu Monkeviču

Lietuvas prezidente Daļa Grībauskaite otrdien iecēlusi izglītības, zinātnes un sporta ministra amatā līdzšinējo Mīkola Romera universitātes rektoru Aļģirdu Monkeviču.

Lietuvā sāk pietrūkt skolu direktoru

Lietuvas skolās pēdējā laikā samazinās ne tikai skolotāju skaits - jau kādu laiku trūkst arī mācību iestāžu direktoru, vēsta Lietuvas sabiedriskā televīzija.

Lietuvas izglītības ministra amatam virza Mīkola Romera universitātes rektoru Aļģirdu Monkeviču

Lietuvas premjerministrs Sauļus Skvernelis izglītības, zinātnes un sporta ministra amatam izvirzījis Mīkola Romera universitātes rektoru Aļģirdu Monkeviču.

Lietuvas valdības vicekanclers: Skolotāju algām jāpieaug straujāk nekā vidējai algai valstī

Lietuvas skolotāju algām jāpieaug straujāk nekā vidējai algai valstī, uzskata Lietuvas valdības kanclera pirmais vietnieks Deivids Matuļonis.

Igaunijas skolotāju minimālā bruto alga sasniegs 1250 eiro

Igaunijas skolotāju minimālā bruto alga no gadumijas pieaugs par 100 eiro un sasniegs 1250 eiro mēnesī, nolēmusi valdība.

Lietuvas skolotāji gatavojas beigt streiku

Lietuvas Izglītības darbinieku arodbiedrība piektdien gatavojas beigt jau vairāk nekā mēnesi ilgušo streiku, bet grupa skolotāju, kas streika laikā vairākas nedēļas nakšņoja Izglītības ministrijas ēkā, jau trešdienas pievakarē to atstājusi.

Lietuvas skolotāju arodbiedrībām iesniegti priekšlikumi par samaksas sistēmas pilnveidošanu

Jau piekto nedēļu turpinoties Lietuvas skolotāju streikam, satiksmes ministrs Roks Masjulis, kam uzdots pildīt izglītības un zinātnes ministra pienākumus pēc ministres Jurgitas Petrauskienes atlaišanas, ceturtdien nodevis arodbiedrību vērtējumam priekšlikumus par skolotāju darba samaksas sistēmas pilnveidošanu.

Lietuvā piekto nedēļu turpinās skolotāju streiks

Lietuvā jau piekto nedēļu turpinās Izglītības darbinieku arodbiedrības rosinātais skolotāju streiks, un grupa protestējošo skolotāju joprojām neplāno atstāt Izglītības un zinātnes ministrijas telpas, kamēr netiks ņemtas vērā viņu prasības, pirmdien paziņojis šīs arodorganizācijas vadītājs Andrjus Navicks.

Lietuvas skolotāji turpinās streiku

Jau ceturto nedēļu streikojošie Lietuvas skolotāji turpinās streiku un neatstās Izglītības un zinātnes ministrijas telpas, kamēr ar viņiem netiks atsāktas sarunas, trešdien paziņoja protestu iniciatores - Izglītības darbinieku arodbiedrības vadītājs Andrjus Navicks.

Lietuvas premjers: Turpinoties skolotāju streikam, skolas varētu uz laiku apvienot

Lietuvā jau ceturto nedēļu turpinoties skolotāju streikam, premjerministrs Sauļus Skvernelis pieļāvis domu, ka skolas varētu uz laiku apvienot un pašvaldības varētu noalgot papildu skolotājus, lai mācību process netiktu pārtraukts.

Lietuvas premjers nolēmis nomainīt kultūras, izglītības un vides ministrus

Lietuvas premjerministrs Sauļus Skvernelis pirmdien paziņojis, ka nomainīs trīs savas valdības locekļus - kultūras ministri, izglītības un zinātnes ministri un vides ministru, vienlaikus uzsverot, ka viņa lēmums nav saistīts ar skolotāju streiku vai protestiem pret mežu izciršanu aizsargājamajās teritorijās.

Lietuvas skolēni piketā pie valdības ēkas atbalsta streikojošos skolotājus

Aptuveni simts Lietuvas skolēnu no vairāku pilsētu skolām ceturtdien pulcējās piketā pie valdības ēkas Viļņā, lai apliecinātu solidaritāti jau trešo nedēļu streikojošajiem skolotājiem.

Lietuvas valdība jaunas saistības skolotāju algu celšanā varētu uzņemties tikai no 2020.gada

Lietuvas valdība jaunas saistības skolotāju algu celšanā varētu uzņemties tikai no 2020.gada, ceturtdien Izglītības ministrijā notiekošajās sarunās ar arodbiedrību pārstāvjiem norādījis premjerministra Sauļus Skverneļa padomnieks Skirmants Maļinausks.

Igaunijas skolotājiem minimālā algas likme pieaugs līdz 1250 eiro

Igaunijas skolotājiem minimālā algas likme nākamgad pieaugs no pašreizējiem 1150 līdz 1250 eiro mēnesī - mazāk, nekā vēlējās panākt paši skolotāji, vēsta Igaunijas sabiedriskās raidorganizācijas ERR ziņu portāls.

Igaunijas skolām būs pieejamas bezmaksas elektroniskās mācību grāmatas

Visiem Igaunijas pamatskolu skolēniem turpmāk būs iespēja bez maksas izmantot elektroniskās mācību grāmatas, piektdien paziņojusi Izglītības un zinātnes ministrija, norādot, ka līdz ar to viņu skolas somas kļūs vieglākas un mācības - interesantākas.

Igaunijas Iekšlietu ministrija meklē valodas skolotājus arābiski runājošajiem

Igaunijas Iekšlietu ministrija meklē organizāciju, kas varētu nodarboties ar igauņu valodas mācīšanu valstī iebraukušajiem arābiski runājošajiem ārvalstniekiem, vēsta Igaunijas sabiedriskā raidorganizācija ERR.

Lietuvā jauno mācību gadu uzsāks par 3000 skolēniem mazāk nekā pērn

Lietuvā jauno mācību gadu septembrī uzsāks aptuveni 323 600 skolēni jeb par 3000 mazāk nekā pērn, liecina Izglītības un zinātnes ministrijas dati.

Lietuvas prezidente paraksta inovācijas veicinošus likumus

Lietuvas prezidente Daļa Grībauskaite parakstījusi Tehnoloģiju un inovāciju likumu un grozījumus Zinātnes un studiju likumā, kuru mērķis ir nostiprināt tehnoloģiju un inovāciju sistēmas struktūru, noteikt konkrētu institūciju atbildības jomas un reglamentēt tehnoloģiju un inovāciju darbības finansēšanu.

Lietuvā jaunajā mācību gadā startēs skolēna "Kultūras pases" programma

Lietuvā parakstīta skolēna "Kultūras pases" koncepcija, kas paredz, ka skolēni kalendārā gada laikā kultūras un izglītojošu pasākumu apmeklēšanai varēs izmantot 15 eiro.

Vairākās Īrijas skolās plāno piedāvāt iespēju apgūt lietuviešu valodu

Vairākās Īrijas vispārizglītojošajās skolās tiek plānota iespēja kā izvēles priekšmetu apgūt lietuviešu valodu.

Šveices institūts: Latvija digitālās konkurētspējas reitingā joprojām sliktākā Baltijā

Latvija arī šogad atzīta par 35.digtiāli konkurētspējīgāko valsti pasaulē, un tas joprojām ir sliktākais rādītājs Baltijas valstu vidū, liecina ietekmīgā Šveicē bāzētā Starptautiskā menedžmenta attīstības institūta (IMD) Pasaules konkurētspējas centra gadskārtējais pētījums, kas aptver 63 pasaules valstis.

Baltijas valstu skolās iegūtie akadēmiskie grādi turpmāk būs vienlīdz vērtīgi

Baltijas valstu izglītības iestādēs iegūtie akadēmiskie grādi turpmāk būs vienlīdz vērtīgi, lēmis Ministru kabinets.

Lietuva atbalstīs labākajās pasaules augstskolās uzņemtos studentus, kas plāno atgriezties dzimtenē

Lietuvas valdība atbalstīs labākajās pasaules augstskolās uzņemtos studentus, kas plāno pēc mācībām atgriezties strādāt Lietuvā.

Latvijas skolēni izcīna trīs bronzas medaļas Baltijas informātikas olimpiādē

Latvijas skolēni izcīnījuši trīs bronzas medaļas Baltijas informātikas olimpiādē, informēja Valsts izglītības satura centrā.

Pētījums: Ceturtajai daļai Igaunijas pirmklasnieku ir liekais svars

Ceturtajai daļai pirmklasnieku Igaunijā ir liekais svars vai pat aptaukošanās problēmas, liecina Igaunijas Veselības veicināšanas institūta veikts pētījums.

Seši Latvijas skolēni startēs Baltijas informātikas olimpiādē

Zviedrijas galvaspilsētā Stokholmā no 27.aprīļa līdz 1.maijam notiks Baltijas informātikas olimpiāde, kurā piedalīsies 60 skolēni no desmit valstīm, tostarp seši no Latvijas, informēja Latvijas Informācijas un komunikācijas tehnoloģijas asociācijā (LIKTA).

Lietuvā ierosina atļaut nelielu "mājas bērnudārzu" veidošanu

Lietuvā ierosināts ar likumu atļaut veidot nelielus "mājas bērnudārzus", kuros vienlaikus tiktu aprūpēti ne vairāk par pieciem bērniem.

Grībauskaite rosinās atjaunot Lietuvas un Polijas izglītības komisiju

Lietuvas prezidente Daļa Grībauskaite rosinās atjaunot Lietuvas un Polijas izglītības komisiju, lai tādējādi paātrinātu mazākumtautību izglītības problēmu risināšanu.

Lietuvas labākajiem studentiem iecerēts maksāt krietni lielākas stipendijas

No 2019. gada Lietuvā varētu tikt krietni palielināts stipendiju fonds visiem studentiem, kuri mācās ar labām sekmēm, trešdien paziņojis Lietuvas premjerministrs Sauļus Skvernelis.

Grībauskaite: Investēt skolotājos ir mūsu pienākums

Lietuvai ir pienākums investēt skolotāja profesijā, jo no tā būs atkarīga valsts brīvība un nākotne, uzsvērusi prezidente Daļa Grībauskaite, runājot konferencē, kas ceturtdien noslēdza gandrīz pusgadu ilgušo Lietuvas plašsaziņas līdzekļu un valsts vadītāju iniciatīvu "Ideja Lietuvai".

Lietuvas augstskolas plāno gatavot blokķēžu tehnoloģiju speciālistus

Lietuvas universitātes un koledžas, kas gatavo informācijas tehnoloģiju speciālistus, jau sākušas veidot blokķēžu tehnoloģijas lekcijas un kursus.

Tallinas bērnudārzos varēs apgūt programmēšanas pamatus

Tallinā visos pašvaldības bērnudārzos divu gadu laikā radīti apstākļi, lai bērni varētu mācīties darboties ar robottehniku.

Izsludināts ikgadējais latviešu un igauņu Valodu balvas konkurss

Atklāta pieteikšanās konkursā ikgadējai latviešu un igauņu Valodu balvai, kuras uzvarētājs iegūs 3000 eiro, informēja Ārlietu ministrijas (ĀM) Preses centra pārstāvji.

Baltijas universitātes veidos kopīgu maģistra studiju programmu

Aizvadītā gada nogalē Latvijas Lauksaimniecības universitāte (LLU) saņēma licenci jaunajai maģistra studiju programmai Lauksaimniecības un pārtikas biznesa vadīšana, ko varēs apgūt trijās Baltijas augstskolās - LLU, Aleksandra Stulginska universitātē un Igaunijas Dzīvības zinātņu universitātē, informēja augstskolas pārstāve Lana Janmere.

Lietuvas amatpersonas gatavo glābšanas plānu Eiropas Humanitārajai universitātei

Lietuvas amatpersonas gatavojas izveidot glābšanas plānu Viļņā esošajai Eiropas Humanitārajai universitātei (EHU), kur studē galvenokārt Baltkrievijas jaunieši, kurai draud slēgšana Studiju kvalitātes vērtēšanas centra (SKVC) negatīvā novērtējuma dēļ.

Lietuva atvēlēs 20 miljonus eiro ārvalstu zinātnieku un emigrējušo lietuviešu pētnieku piesaistei

Lietuvas Izglītības un zinātnes ministrija gatavojas atvēlēt 20 miljonus eiro, lai piesaistītu ārvalstu zinātniekus un atsauktu mājās emigrējušos lietuviešu pētniekus, vēsta "Verslo žinios".

Lietuvā pēdējos 16 gados teju par 50% samazinājies skolēnu skaits

Lietuvā pēdējos 16 gados gandrīz par pusi samazinājies skolēnu skaits, dažās pašvaldībās to skaitam sarūkot pat trīs reizes, kam ir tieša ietekme uz izglītības kvalitātes pasliktināšanos, paziņojuši žurnāla "Reitingai" autori.