Lietotājvārds
Parole

  • Birkas:
  • Drošība internetā

Latvijas ģimenēs reti sarunājas par digitālajām aktivitātēm

Latvijas ģimenēs sarunas par digitālo vidi nav ierastas – tikai 20% vecāki mēdz interesēties par jauniešu dienas gaitām internetā, liecina pētījuma “Skolēna digitālais IQ 2019” rezultāti.

Kā sagatavot bērna pirmo telefonu, lai tas būtu drošs?

Līdz ar skolas gaitu uzsākšanu bērni nonāk vidē, kur pašiem jāspēj spriest un pieņemt lēmumus gan ikdienā, gan negaidītās situācijās.

Pieci ekspertu padomi, kā bērniem un pusaudžiem reaģēt uz kibermobingu

Sākoties skolēnu vasaras brīvlaikam, bērni un pusaudži vairāk laika pavadīs savā vaļā, tostarp mobilajās ierīcēs un internetā. Lai vienmēr zinātu, kā rīkoties, sastopoties ar kibermobingu jeb emocionālo pazemošanu internetā, piedāvājam praktiskus padomus, kas bērniem un pusaudžiem noderēs arī brīžos, kad pieaugušie nav tuvumā.

Uzticības tālrunis sāk akciju "Drošāka interneta diena"

Šodien Valsts bērnu tiesību aizsardzības inspekcijas (VBTAI) Bērnu un pusaudžu uzticības tālrunis 116111 rīko akciju "Drošāka interneta diena", informēja Labklājības ministrijā.

6 ieteikumi kā sevi pasargāt interneta vidē

Šodien visā pasaulē tiek atzīmēta Vispasaules Drošāka interneta diena ar saukli “Drošāks internets sākas ar tevi!”.

Psihologs: Pieaugušajiem ar lielāku iniciatīvu jāiesaistās jauniešu digitālajā ikdienā

Jaunieši arvien biežāk saskaras ar nepatīkamiem izaicinājumiem interneta vidē, ko nereti veicina pavirša, nevērīga un rupja vienaudžu uzvedība.

Pieci jautājumi, ko ar bērnu pārrunāt pirms viņa patstāvīgajiem soļiem internetā

Ja bērns neatrodas uz ielas, bet savā istabā klusām darbojas internetā, viņš ir drošībā – šāds viedoklis var būt maldinošs, jo arī internets ir publiskā telpa.

6 interneta uzvedības riski, kas pārkāpj likuma robežas

15% Latvijas jauniešu maldīgi tic, ka rīcība internetā tiek mazāk uzraudzīta, tāpēc var atļauties vairāk nekā bezsaistē, rāda aptauja*.

Izveidota “Vaifija spēle”, kas sākumskolēniem mācīs drošību internetā un medijpratību

Kad mācību spēle par internetu ir tikpat aizraujoša kā pats internets – interneta drošībai un medijpratībai veltītā "Vaifija spēle" rosina kritiski domāt, zināt un prast!

Kā internets var palīdzēt izkļūt no ķezas: divpadsmitgadīga eksperta ieteikumi

Vieni no čaklākajiem interneta lietotājiem ir bērni un jaunieši, kuriem tas ir labs palīgs mācībās un veids, kā sazināties ar vienaudžiem.

"Drossinternets.lv": Jāpilnveido skolēnu zināšanas par drošību internetā

Lai arī skolēnu digitālās prasmes var novērtēt kā pieņemamas, ir tēmas, par kurām tās ir krietni jāpilnveido.

Diagnostikas darbs par drošību internetā un medijpratību 3. un 6.klasēm

Valsts izglītības satura centrs sadarbībā ar Latvijas Drošāka interneta centru (drossinternets.lv), visu Latvijas izglītības iestāžu 3. un 6. klašu skolēnus aicina piedalīties diagnostikas darbā, kas veltīts skolēnu zināšanu un prasmju par drošību internetā, kā arī medijpratības novērtēšanai.

6. februārī atzīmē Drošāka interneta dienu

6. februārī jau piecpadsmito gadu pēc kārtas tiks atzīmēta Drošāka interneta diena, dažādi pasākumi tiks organizēti 130 valstīs visā pasaulē.

6. februārī atzīmēs Drošāka interneta dienu

Ar daudzveidīgām izglītojošām aktivitātēm bērniem un jauniešiem, kā pasargāt sevi internetā un izturēties ar cieņu citam pret citu virtuālajā vidē, 6. februārī visā pasaulē un arī Latvijā jau piecpadsmito gadu pēc kārtas tiks atzīmēta Drošāka interneta diena.

Pētījums: Latvijas jaunieši nezina, kas ir mākoņpakalpojumi

Samsung Skola nākotnei realizētā aptauja* liecina, ka jaunieši ir iestrēguši izklaides sfērā, tikai nedaudz vairāk kā puse uzskata, ka viņu darbošanās digitālajā vidē ir jēgpilna.

Aicina piedalīties mediju izglītības seminārā

Informējam, ka šī gada oktobrī topošajiem un esošajiem skolotājiem tiek dota iespēja apmeklēt mediju izglītības semināru "Mediju izglītība skolēna rīcībspējas veidošanai".