Lietotājvārds
Parole

  • Birkas:
  • Eiropas Savienība

Starptautiskajā informātikas olimpiādē Latvijas skolēni izcīna divas bronzas medaļas

No 4. līdz 11. augustam Azerbaidžānā, Baku, notika 31.Starptautiskā informātikas olimpiāde, kurā Matīss Kristiņš no Rīgas Valsts 1.ģimnāzijas un Kārlis Šusters no RTU Inženierzinātņu vidusskolas izcīnīja bronzas medaļas.

Latvijas iedzīvotājus drīzumā ietekmēs vairāki EP pieņemtie lēmumi drošības, dzīves kvalitātes, ekonomikas un biznesa jomās

Eiropas Savienības (ES) un Latvijas iedzīvotājus drīzumā ietekmēs vairāki Eiropas Parlamenta (EP) 2018.gadā pieņemtie lēmumi drošības, dzīves kvalitātes, ekonomikas, biznesa un klimata pārmaiņu jomās, informēja EP Informācijas birojā Latvijā.

Atklās otro pieteikšanās kārtu iniciatīvai, kas jauniešiem ļauj apceļot Eiropu bez maksas

Eiropas Komisija (EK) 29.novembrī atklās otro pieteikšanās kārtu iniciatīvai "DiscoverEU", kas jauniešiem ļauj apceļot Eiropu par bez maksas, liecina EK publicētā informācija.

Izglītības iestāžu infrastruktūras uzlabošanai IZM no ES fondiem piesaistījusi 282 miljonus eiro

Izglītības iestāžu infrastruktūras uzlabošanai visā Latvijā Izglītības un zinātnes ministrija (IZM) no Eiropas Savienības (ES) fondiem piesaistījusi 282 miljonus eiro, informēja IZM.

LIKTA īstenotajās IKT nozares profesionāļu apmācībās piedalījušies gandrīz 1200 dalībnieki

Latvijas Informācijas un komunikācijas tehnoloģijas asociācijas (LIKTA) realizētā Eiropas Savienības (ES) fonda projektā zināšanas pilnveidojuši 1200 IKT profesionāļu no vairāk kā 70 uzņēmumiem.

Sākas trešā pieteikšanās ES fondu mācībām pieaugušajiem 11 nozarēs

Valsts izglītības attīstības aģentūra (VIAA) uzsākusi trešo pieteikšanās kārtu Eiropas Savienības (ES) fondu pieaugušo izglītības projektā “Nodarbināto personu profesionālās kompetences pilnveide”.

Teju 1000 jauniešu no Latvijas pieteikušies iespējai apceļot Eiropu

Iespējai apceļot Eiropu, nemaksājot par transporta biļetēm, pietiekušies 942 jaunieši no Latvijas, informēja Jaunatnes starptautisko programmu aģentūras pārstāve Kintija Bulava.

Ekonomikas ministrija: Izglītības sistēmai jārada darba tirgum nepieciešamais darbaspēks

Vidējā termiņā Latvijā arvien izteiktāka kļūs vidējas kvalifikācijas darbaspēka nepietiekamība, ko visvairāk izjutīs apstrādes rūpniecībā un būvniecībā, liecina Ekonomikas ministrijas (EM) darba tirgus vidēja un ilgtermiņa prognozes.

Iespēja jauniešiem: apceļot Eiropu, nemaksājot ne centa par transporta biļetēm

Jaunatnes starptautisko programmu aģentūra aicina ikvienu Latvijas jaunieti, kuram 1. jūlijā būs 18 gadi, izmantot Eiropas Savienības (ES) iniciatīvu DiscoverEU.

Mācībām pieaugušajiem pieteikušies vairāk nekā 7000 dalībnieku

Otrajā pieteikšanās kārtā Eiropas Savienības (ES) fondu pieaugušo izglītības projektā "Nodarbināto personu profesionālās kompetences pilnveide" saņemti 7565 pieteikumi mācībām 63 izglītības iestādēs visā Latvijā, informēja Valsts izglītības attīstības aģentūrā.

Sāk piemērot Vispārīgo datu aizsardzības regulu

Ar šodienu visās Eiropas Savienības (ES) dalībvalstīs sāk piemērot Vispārīgo datu aizsardzības regulu (VDAR), kas paredz stingrākas prasības piekrišanai kā personas datu apstrādes pamatam.

EM: Ir iespējas ieviest mākslīgā intelekta tehnoloģijas mācību procesā

Ir iespējas ieviest mākslīgā intelekta tehnoloģijas mācību procesā un valsts pakalpojumu sniegšanā, Latvijas pozīcijā Eiropas Savienības (ES) konkurētspējas ministru sanāksmei norāda Ekonomikas ministrija (EM).

Eiropas eksāmenu nokārtojuši teju 17 000 cilvēku

Eiropas dienas laikā, 9.maijā, Eiropas eksāmenu nokārtojuši 16 643 cilvēku, informēja Eiropas Kustības Latvijā ģenerālsekretāre Liene Valdmane.

Dzimumu līdztiesības jomā kā izaicinājumu min segregāciju izglītībā

Lielākie izaicinājumi Latvijai dzimumu līdztiesības jomā ir segregācija izglītībā un nabadzības risku palielināšanās, šodien Saeimas Cilvēktiesību un sabiedrisko lietu un Sociālo un darba lietu komisiju kopsēdē sacīja Eiropas Dzimumu līdztiesības institūta eksperts Maurīcio Moska.

Augstskolām personāla stiprināšanai pieejams ES finansējums 17 miljonu eiro apmērā

Centrālā finanšu un līgumu aģentūra (CFLA) izsludinājusi atklātu projektu iesniegumu atlasi augstākās izglītības institūcijām, kas ar Eiropas Savienības (ES) fondu atbalstu varēs stiprināt akadēmisko personālu stratēģiskās specializācijas jomās, informēja CFLA.

EK: Kompetences centru un klasteru atbalsta programmas sekmē inovācijas attīstību Latvijā

Eiropas Komisija (EK) pētījumā atzinīgi novērtējusi Eiropas Savienības (ES) fondu programmu un līdz ar to ieguldītā ES finansējuma nozīmi inovācijas attīstībā Latvijā, kā sekmīgāko atbalsta programmu uzsverot kompetences centru programmu, informēja Ekonomikas ministrijā (EM).

Interesentus aicina pieteikties dalībai akcijā "Atpakaļ uz skolu"

Latvijā norisinās ikgadējā akcija "Atpakaļ uz skolu", kuras laikā eksperti - Eiropas Savienības (ES) institūciju darbinieki, valsts un pašvaldības iestāžu pārstāvji, NVO aktīvisti un citi speciālisti tiek aicināti tikties ar vidusskolēniem visā Latvijā, informēja akcijas koordinatori.

Jauna mācību satura ieviešanai piešķir papildu finansējumu 4,5 miljonu eiro apmērā

Jaunā mācību satura izstrādei un ieviešanai vispārējā izglītībā papildus tiks piešķirti 4,5 miljoni eiro no Eiropas Savienības (ES) fondu finansējuma, lēma Ministru kabinetā.

IZM rosina ļaut profesionālās kvalifikācijas eksāmenus un noslēguma darbus augstskolās kārtot jebkurā ES oficiālajā valodā

Profesionālās kvalifikācijas eksāmeni, kā arī augstskolu noslēguma darbi būtu jāļauj kārtot jebkurā Eiropas Savienības oficiālajā valodā, kādā tiek īstenota studiju programma, liecina Izglītības un zinātnes ministrijas (IZM) iesniegtie priekšlikumi grozījumiem Izglītības likumā.

Ar ES fondu atbalstu cer uzlabot studiju programmu kvalitāti

Centrālā finanšu un līgumu aģentūra (CFLA) ir izsludinājusi atklātu projektu iesniegumu atlasi augstskolām un koledžām, kurām ir iespēja ar Eiropas Sociālā fonda (ESF) atbalstu uzlabot pārvaldību un pilnveidot studiju programmu saturu, informēja CFLA.

Pabriks: Politiskajai elitei nav ilgtermiņa risinājumu sabiedrībā notiekošajām pārmaiņām

Pasaules politiskajai elitei pašreiz nav ilgtermiņa risinājumu sabiedrībā notiekošajām pārmaiņām, Latvijas Universitātes (LU) foruma "Latvijas attīstības ārējie faktori" atklāšanas laikā sacīja Eiropas Parlamenta (EP) deputāts Artis Pabriks.

IZM vēlas, lai pedagogi paši seko līdzi savas profesijas kvalitātei

Ar ideju par pedagogu profesionālo organizāciju Izglītības un zinātnes ministrija (IZM) vēlas mudināt pedagogus apvienoties un pašiem sekot līdzi savas profesijas kvalitātei.