Lietotājvārds
Parole

  • Birkas:
  • Ekonomika

Starptautiskajā ekonomikas olimpiādē Latvijas skolēni izcīnījuši sešas medaļas

No 2019. gada 23. jūlija līdz 1. augustam Sanktpēterburgā, Krievijā, noritēja 2. Starptautiskā ekonomikas olimpiāde, kurā piedalījās arī Latvijas komanda.

Latvijas Banka izveidojusi izzinošu spēli bērniem sākumskolas vecumā

Ekonomikas un finanšu pratības programmas ietvaros Latvijas Banka ir izstrādājusi izzinošu spēli bērniem sākumskolas vecumā "Kas bankā iekšā?", pavēstīja Latvijas Bankā.

Nobela prēmiju ekonomikā piešķirta ASV zinātniekiem par klimata pārmaiņu un tehnoloģisko inovāciju izpēti

Šā gada Nobela prēmija ekonomikā piešķirta ASV zinātniekiem Viljamam Nordhausam un Polam Romeram par klimata pārmaiņu un tehnoloģisko inovāciju ietekmes integrēšanu makroekonomiskajā analīzē, paziņojusi Zviedrijas Karaliskā zinātņu akadēmija.

Starptautiskajā ekonomikas olimpiādē Latvijas jaunieši izcīna trīs zelta medaļas

Visi Latvijas izlases dalībnieki no pirmās Starptautiskās ekonomikas olimpiādes atgriezīsies ar medaļām, tostarp trīs zelta medaļām, informēja Eiropas projekta "Nacionāla un starptautiska mēroga pasākumu īstenošana izglītojamo talantu attīstībai" aktivitātes koordinatore Sintija Birule.

Nodarbināto apmācības papildinās ar svešvalodu apmācībām

Lai veicinātu efektīvāku Eiropas Reģionālā attīstības fonda (ERAF) investīciju ieguldījumu, turpmāk nodarbināto apmācības tiks papildinātas ar svešvalodu apmācībām, otrdien lēma valdība.

Nozaru ekspertu padomes saskaņojušas pilnveidoto nozaru kvalifikāciju struktūru

Nozaru ekspertu padomes un Profesionālās izglītības un nodarbinātības trīspusējās sadarbības apakšpadome ir saskaņojusi visas 14 pilnveidotās un vienu izstrādāto nozares kvalifikāciju struktūru, informēja Valsts izglītības satura centrā (VISC).

Ekonomikas ministrija: Izglītības sistēmai jārada darba tirgum nepieciešamais darbaspēks

Vidējā termiņā Latvijā arvien izteiktāka kļūs vidējas kvalifikācijas darbaspēka nepietiekamība, ko visvairāk izjutīs apstrādes rūpniecībā un būvniecībā, liecina Ekonomikas ministrijas (EM) darba tirgus vidēja un ilgtermiņa prognozes.

Rīgā notiek Eiropas labāko studentu jaunuzņēmumu sacensības

Pirmdien un otrdien, 26.jūnijā, Latvijā pirmo reizi norisinās Eiropas studentu jaunuzņēmumu fināls "Europe Enterprise Challenge", kas pulcē 16 labākās studentu jaunuzņēmumu ("start-up") komandas no visas Eiropas, informēja Latvijas izglītības organizācijā "Junior Achieviement Latvija".

Uzņēmēji rosina turpmākajos desmit gados Latvijā sakārtot finanšu un izglītības jomas

Uzņēmēji trešdien notiekošajā Latvijas simtgadei veltītā starptautiskā biznesa forumā "Atklāj jaunas biznesa iespējas. Atklāj Latviju" rosināja turpmākajos desmit gados Latvijā sakārtot finanšu un izglītības jomas.

Ar izglītojošo programmu Latvijas Banka cer vairot iedzīvotāju un valsts turību

Jo labākas iedzīvotāju zināšanas par ekonomiku, jo lielāka izpratne par to, kā palielināt ienākumus, jo lielāka iespēja, ka iedzīvotāji un valsts kļūs turīgāki.

Latvijas Banka atklās izglītojošu programmu "No sprīdīšiem par saimniekiem"

Latvijas Banka nākamnedēļ atklās izglītojošu programmu plašai sabiedrībai "No sprīdīšiem par saimniekiem", pavēstīja Latvijas Bankas preses dienestā.

Latviju pametuši 100 000 cilvēku ar augstāko izglītību

No 2000. līdz 2016.gadam Latviju pametuši 100 000 iedzīvotāju ar augstāko izglītību, telekanāla LNT raidījumā "900 sekundes" teica Latvijas Universitātes profesors Mihails Hazans.

Nākamo trīs gadu laikā plāno investēt 50 Eiropas jaunuzņēmumos

Riska kapitāla fondu pārvaldnieks "Overkill Ventures" sadarbībā ar stratēģiskajiem partneriem telekomunikācijas uzņēmumu SIA "Lattelecom" un Dānijas akseleratoru "Accelerace" nākamajos trīs gados plāno investēt 50 jaunuzņēmumos.

Izglītības politika ir svarīgākais, kas veido sabiedrību

Noslēdzam rakstu sēriju par izglītības sistēmā nepieciešamajām pārmaiņām kā priekšnosacījumu tam, ka Latvija kļūst par labklājības valsti.

Kādas augstākās izglītības reformas Latvijā ir nepieciešamas?

Turpinām rakstu sēriju par izglītības sistēmā nepieciešamajām pārmaiņām kā priekšnosacījumu tam, ka Latvija kļūst par labklājības valsti.

Latvijas augstākās izglītības sistēmas raksturojums

Turpinām rakstu sēriju par izglītības sistēmā nepieciešamajām pārmaiņām kā priekšnosacījumu tam, ka Latvija kļūst par labklājības valsti.

Tiešraide - konference "Izglītība: no viduvējības uz izcilību"

Latvijas Banka 27. septembrī rīko tautsaimniecības konferenci, kas šoreiz veltīta sabiedrībā ļoti gaidītajām reformām izglītības nozarē.

Kāpēc mācību sasniegumi dažādās Latvijas skolās ir tik atšķirīgi?

Turpinām rakstu sēriju par izglītības sistēmā nepieciešamajām pārmaiņām kā priekšnosacījumu tam, ka Latvija kļūst par labklājības valsti.

Latvijas vispārējās izglītības sistēmas raksturojums

Turpinām rakstu sēriju par izglītības sistēmā nepieciešamajām pārmaiņām kā priekšnosacījumu tam, ka Latvija kļūst par labklājības valsti.