Lietotājvārds
Parole

  • Birkas:
  • Eksaktās zinātnes

Latvijas skolnieces izcīnījušas godalgas Eiropas meiteņu matemātikas olimpiādē

Latvijas skolnieces izcīnījušas godalgas Eiropas meiteņu matemātikas olimpiādē, kas aprīļa vidū norisinājās Kijevā, informēja Valsts izglītības satura centrā.

Starptautiskā pētījumā noskaidros 4. klašu skolēnu sasniegumus matemātikā un dabaszinātnēs

Izglītības un zinātnes ministrija (IZM) 156 Latvijas skolas uzaicinājusi piedalīties starptautiskā matemātikas un dabaszinātņu izglītības attīstības tendenču pētījumā 4. klasēm – IEA TIMSS 2019.

VISC: Šajā mācību gadā skolās pastiprināti mācīs fiziku un attīstīs interešu pulciņus

Šis mācību gads ir pasludināts par "Fizikas gadu", līdz ar ko vispārējās izglītības iestādēs šogad pastiprināti tiks pievērsta uzmanība fizikas mācīšanai un interešu pulciņu attīstīšanai, un pašvaldībām tiks sniegts finansējums fizikas pulciņu īstenošanai.

Nobela prēmija fizikā piešķirta trim zinātniekiem par ieguldījumu lāzerfizikā

Šī gada Nobela prēmija fizikā piešķirta ASV zinātniekam Artūram Aškinam, franču pētniekam Žerāram Murū un kanādiešu zinātniecei Donnai Striklendai par viņu ieguldījumu lāzerfizikā, otrdien paziņojusi Zviedrijas Zinātņu akadēmija.

Fizikas un latviešu valodas centralizēto eksāmenu darbu atsevišķu daļu vērtēšanu plānots organizēt tiešsaistē

Lai optimizētu centralizēto eksāmenu darbu vērtēšanu, 2018./2019.mācību gadā plānots fizikas un latviešu valodas centralizēto eksāmenu darbu atsevišķu daļu vērtēšanu organizēt tiešsaistē, informēja Valsts izglītības satura centrā (VISC).

Balvu par izciliem sasniegumiem ķīmijā saņem jaunais zinātnieks Igors Sokolovs

Tradicionālo izcilā akadēmiķa Solomona Hillera vārdā nosaukto balvu šogad ir ieguvis Latvijas Organiskās sintēzes institūta (LOSI) pētnieks Dr. chem. Igors Sokolovs par izstrādāto un pirms gada aizstāvēto promocijas darbu "(Hetero)aromātisko savienojumu C-H funkcionalizēšana".

Latvijas skolēni starptautiskajā fizikas olimpiādē izcīna trīs medaļas

Latvijas skolēni starptautiskajā fizikas olimpiādē, kas jūlijā notika Portugālē, Lisabonā, izcīnījuši trīs bronzas medaļas un vienu atzinību, informēja Latvijas Universitātē.

Latvijas skolēniem divas atzinības 59.Starptautiskajā matemātikas olimpiādē

Latvijas skolēni izcīnījuši divas atzinības Rumānijā notikušajā 59.Starptautiskajā matemātikas olimpiādē, informēja Valsts izglītības satura centrā.

Laikraksts: Nav pamata cerībām, ka skolās mazināsies augošais fizikas skolotāju deficīts

Latvijā ir vērojama ļoti niecīga interese apgūt fizikas skolotāja profesiju un šogad Latvijas Universitāti (LU) absolvē tikai viena jaunā fizikas skolotāja, līdz ar to tuvākajos gados sagaidāms arvien izteiktāks šo speciālistu deficīts, raksta "Latvijas Avīze".

Asociācija: Nosakot obligātu centralizēto eksāmenu ķīmijā, būtu iespēja radīt vairāk augstas pievienotās vērtības produktu

Nosakot skolēniem centralizēto eksāmenu ķīmijā par obligātu, Latvijai būtu lielāka iespēja virzīties zināšanu ekonomikas virzienā un radīt arvien vairāk augstas pievienotās vērtības produktu, intervijā norādīja Latvijas Ķīmijas un farmācijas uzņēmumu asociācijas (LAĶĪFA) valdes priekšsēdētājs Vitālijs Skrīvelis.

12.klašu skolēni kārto eksāmenu ķīmijā

Šodien 12.klašu skolēni kārto valsts pārbaudījumu ķīmijā.

Liepājas Izglītības pārvaldes vadītāja: Centralizētais eksāmens matemātikā grūtāks likās tieši teicamniekiem

Ar centralizēto eksāmenu matemātikā izveidojusies paradoksāla situācija, proti, grūtāks tas licies tieši teicamniekiem, bet jaunieši, kuru atzīmes iepriekš bijušas vājākas, eksāmenu novērtējuši kā pieņemamu, intervijā "Rietumu radio" sacīja Liepājas Pilsētas izglītības pārvaldes vadītāja Kristīne Niedre-Lathere.

12.klašu skolēni kārto eksāmenu fizikā

Šodien 12.klašu skolēni kārto valsts pārbaudījumu fizikā.

12.klašu skolēni kārto eksāmenu matemātikā

Šodien 12.klašu skolēni kārtos valsts pārbaudījumu matemātikā.

Skolēni un studenti aicināti piedalīties elektronikas olimpiādē

Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) Elektronikas un telekomunikāciju fakultātē, Āzenes ielā 12, 18. maijā plkst. 9.00 notiks "Starptautiskā studentu un skolēnu elektronikas olimpiāde 2018".

Latvijas skolēni izcīna trīs bronzas medaļas Baltijas informātikas olimpiādē

Latvijas skolēni izcīnījuši trīs bronzas medaļas Baltijas informātikas olimpiādē, informēja Valsts izglītības satura centrā.

Seši Latvijas skolēni startēs Baltijas informātikas olimpiādē

Zviedrijas galvaspilsētā Stokholmā no 27.aprīļa līdz 1.maijam notiks Baltijas informātikas olimpiāde, kurā piedalīsies 60 skolēni no desmit valstīm, tostarp seši no Latvijas, informēja Latvijas Informācijas un komunikācijas tehnoloģijas asociācijā (LIKTA).

Latvijai bronzas medaļa Eiropas meiteņu matemātikas olimpiādē

Latvijas komanda Eiropas meiteņu matemātikas olimpiādē (EGMO) izcīnījusi bronzas medaļu un vairākas atzinības, informēja Valsts izglītības satura centrā (VISC).

Pasniegtas Ekselences balvas Latvijas skolotājiem

Latvijas Universitātes Mazajā aulā tika pasniegtas Ekselences balvas matemātikas, ekonomikas, bioloģijas, fizikas un ķīmijas skolotājiem.

Aicina pieteikties semināram “Beta”

Valsts izglītības satura centrs organizē piekto praktiskās ievirzes semināru “Beta” šajā mācību gadā, un tas tiek veltīts enerģētikas un elektrotehnikas zinātnei.

Eksperti diskutēs par sasniedzamajiem rezultātiem skolēnam, absolvējot izglītības iestādi

Dažādas nozares eksperti šodien Rīgas vēstures un kuģniecības muzeja telpās diskutēs par to, kādi ir nozīmīgākie sasniedzamie rezultāti skolēnam, beidzot pamatizglītības un vidējās izglītības posmu eksaktajā jomā, informēja pasākuma rīkotāji.

Apbalvos pedagogus par veiksmīgu un regulāru topošo ķīmijas studentu sagatavošanu

Nākamajā nedēļā, 9.februārī, Rīgas Tehniskās universitātes Materiālzinātnes un lietišķās ķīmijas fakultātē (RTU MLĶF) notiks apspriede "Ķīmija kā prioritāte", liecina informācija Latvijas Zinātņu akadēmijas mājaslapā.

Aicina pieteikties semināram “Beta”

Valsts izglītības satura centrs organizē ceturto praktiskās ievirzes semināru “Beta” šajā mācību gadā, un tas tiek veltīts ķīmijas zinātnei.

„Grindeks” aicina jauniešus piedalīties „Profesiju dienās skolēniem”

No 7. februāra līdz 7. martam AS „Grindeks” organizēs jau devītās „Profesiju dienas skolēniem”, aicinot 9.-12. klašu skolēnus no visas Latvijas, kuriem ir vēlme saistīt savu nākotni ar ķīmijas vai farmācijas nozari, pavadīt vienu dienu uzņēmumā un iepazīties ar izvēlētā profesijas pārstāvja ikdienu.

Aicina pieteikties semināram “Beta”

Valsts izglītības satura centrs organizē trešo praktiskās ievirzes semināru “Beta” šajā mācību gadā, un tas tiek veltīts bioloģijas zinātnei. Seminārs tiek organizēts 10. – 12. klašu skolēniem, kuriem ir padziļināta interese par bioloģiju, kuri izstrādā zinātniskās pētniecības darbu bioloģijā vai savu nākotnes profesiju vēlas saistīt ar šo zinātni.

EK ziņojums: Latvijai nepieciešams palielināt absolventu skaitu eksakto zinātņu jomā

Latvijā ir augsts iedzīvotāju īpatsvars ar augstāko izglītību, taču nepieciešams palielināt absolventu skaitu dabaszinātņu, matemātikas, informācijas un komunikāciju tehnoloģiju jomā, secināts Eiropas Komisijas (EK) ikgadējā izglītības uzraudzības ziņojumā "Education and Training Monitor 2017".

Latvijā trūkst aptuveni 10 000 eksakto zinātņu profesiju pārstāvju

Latvijā trūkst aptuveni 10 000 eksakto zinātņu profesiju pārstāvji, jo labāka piedāvātā atalgojuma dēļ tie izvēlas strādāt ārvalstīs, intervijā Latvijas Radio sacīja Ekonomikas ministrijas valsts sekretāra vietnieks uzņēmējdarbības jautājumos Raimonds Aleksejenko.

Aicina pieteikties semināram “Beta”

Valsts izglītības satura centrs organizē otro praktiskās ievirzes semināru “Beta” šajā mācību gadā, un tas tiek veltīts fizikas zinātnei.

Prezidents: Pašvaldību ieguldījums eksakto mācību priekšmetu apguvē ir ilgtermiņa investīcija

Pašvaldību ieguldījums eksakto mācību priekšmetu apguvē ir ilgtermiņa investīcijas ražošanas attīstībai Latvijā.

Aptauja: Iedzīvotāji atbalsta eksakto zinātņu padziļinātu mācīšanu skolās

Lielākā daļa (61%) Latvijas iedzīvotāju ekonomiski aktīvajā vecumā no 18 līdz 55 gadiem uzskata, ka skolās būtu jāpalielina eksakto zinātņu apmācības īpatsvars.

RTU rektors: Jūtama pieaugoša skolēnu interese par eksaktajiem priekšmetiem

Robi Latvijas skolēnu zināšanās eksaktajos mācību priekšmetos neveidojas vien intereses trūkuma dēļ.