Lietotājvārds
Parole

  • Birkas:
  • Finansējums

Iespējams pieteikties finansējumam jauniešu nodarbināšanai

Pēc Jaunatnes starptautisko programmu aģentūras datiem, 2019. gada pirmajā ceturksnī Latvijā jauniešu grupā no 18 līdz 30 gadiem bija 8,8 % bezdarbnieku.

Eiropas čempionāta basketbolā sievietēm spēļu sarīkošanai Rīgā no līdzekļiem neparedzētiem gadījumiem IZM lūgs 90 000 eiro

Lai nodrošinātu iepriekš uzņemto saistību izpildi, Rīgā organizējot Eiropas čempionāta basketbolā sievietēm finālturnīra apakšgrupas spēles, Izglītības un zinātnes ministrija (IZM) no līdzekļiem neparedzētiem gadījumiem lūgs piešķirt 90 000 eiro, informēja ministrijā.

Lietuvas valdība jaunas saistības skolotāju algu celšanā varētu uzņemties tikai no 2020.gada

Lietuvas valdība jaunas saistības skolotāju algu celšanā varētu uzņemties tikai no 2020.gada, ceturtdien Izglītības ministrijā notiekošajās sarunās ar arodbiedrību pārstāvjiem norādījis premjerministra Sauļus Skverneļa padomnieks Skirmants Maļinausks.

Zinātnieki vēlas tikties ar Vējoni un Gobzemu, lai atgādinātu par zinātnes potenciālu

Latvijas Zinātņu akadēmija (LZA) meklē "savu taciņu" pie Valsts prezidenta Raimonda Vējoņa un premjera amatam izvirzītā Alda Gobzema, lai atgādinātu par zinātnes potenciālu, intervijā LNT raidījumā "900 sekundes" atzina LZA prezidents Ojārs Spārītis.

Saeimā lemj par līdzekļu pārdali, tostarp izglītības iestādēm

Saeimas deputāti piekrita līdzekļu pārdalei vairāku miljonu eiro apmērā izglītības iestādēm, baznīcām, sporta pasākumiem, kā arī citiem mērķiem.

LIZDA par nākamā gada budžeta prioritāti rosina noteikt finansējuma pieaugumu izglītībai

Latvijas Izglītības un zinātnes darbinieku arodbiedrība (LIZDA) par 2019.gada budžeta prioritāti rosina noteikt finansējuma pieaugumu izglītībai, liecina trešdien izskatīšanai Nacionālajā trīspusējā sadarbības padomē (NTSP) iesniegtie arodbiedrības priekšlikumi.

Kompetences centriem no ES fondiem pieejami 37 miljoni eiro

Kompetences centriem jaunu produktu un tehnoloģiju attīstībai un ieviešanai ražošanā projektu atlases ceturtajā kārtā pieejami vairāk nekā 37,6 miljoni eiro no Eiropas Reģionālās attīstības fonda (ERAF), informēja Centrālajā finanšu un līgumu aģentūrā (CFLA).

Izglītības departamentam šī gada budžetā papildu nepieciešami 4,22 miljoni eiro

Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departamentam šī gada budžetā papildu nepieciešami 4,22 miljoni eiro, informēja Rīgas domē.

Valdība lems par 450 000 eiro mērķdotācijas sadali internātskolām

Valdība šodien lems par 448 272 eiro mērķdotācijas sadali internātskolām, liecina Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas (VARAM) izstrādātais rīkojums.

Minimālo algu pedagogiem līdz 710 eiro varētu celt jau šogad

Pedagogiem minimālo algu par likmi no 680 eiro līdz 710 eiro, visticamāk, varētu celt jau šogad, izriet no izglītības un zinātnes ministra Kārļa Šadurska sacītā aģentūrai LETA.

Kučinskis: Rindā ar piketiem un prasībām pēc lielākām algām ir ne tikai skolotāji

Ministru prezidents Māris Kučinskis (ZZS) sarunās ar Latvijas Izglītības un zinātnes darbinieku arodbiedrību (LIZDA) kārtējo reizi akcentēs, ka algu palielinājuma grafiks tiks īstenots.

Šadurskis: Divos gados sasniegts vēsturiski lielākais pedagogu darba samaksas kāpums

Divos gados sasniegts vēsturiski lielākais pedagogu darba samaksas kāpums, stāstot par aktualitātēm jaunajā mācību gadā, pavēstīja izglītības un zinātnes ministrs Kārlis Šadurskis.

Šadurskis: Sarunās par pedagogu atalgojuma palielināšanu ministrija būs vienota ar LIZDA

Sarunās par pedagogu atalgojumu Izglītības un zinātnes ministrija (IZM) un Latvijas Izglītības un zinātnes darbinieku arodbiedrība (LIZDA) stāvēs vienā pusē.

Ministrija gatava arī turpmāk ar arodbiedrību risināt nozarei aktuālus jautājumus

Izglītības un zinātnes ministrija (IZM) arī turpmāk gatava kopā ar Latvijas Izglītības un zinātnes darbinieku arodbiedrību (LIZDA) risināt nozarei aktuālus jautājumus.

Padomi naudas ietaupīšanai skolas lietu iegādē

Pirmais septembris ir tepat aiz durvīm, un ikviena ģimene zina, cik finansiāli mokoši tas var būt - sagatavot bērnu jaunajam mācību gadam.

Valdība apstiprina grozījumus vairākos ar pedagogu atalgojuma aprēķināšanu saistītos noteikumos

14.augustā valdībā apstiprināti vairāki Izglītības un zinātnes ministrijas sagatavotie noteikumu projekti saistībā ar pedagogu darba samaksas aprēķināšanas un sadales kārtību.

LIZDA lems par protesta akcijas organizēšanu septembrī

Nesamierinoties ar virknes jautājumu nevirzīšanos, Latvijas Izglītības un zinātnes darbinieku arodbiedrība (LIZDA) apsver iespēju septembrī organizēt protesta akciju.

Papildu finansējumu piemaksām pedagogiem nesaņems vairākas pierobežas pašvaldības

Papildu finansējumu piemaksām pedagogiem šī gada pēdējiem četriem mēnešiem nesaņems vairākas pierobežas pašvaldības, liecina valdībā apstiprinātais papildu līdzekļu saņemošo pašvaldību saraksts.

88 pašvaldības saņems papildu finansējumu pedagogu darba samaksai

Vispārējās izglītības iestāžu pedagogu darba samaksai no šī gada 1.septembra līdz 31.decembrim papildus būs pieejami aptuveni 1,4 miljoni eiro, lēmusi valdība.

IZM cīnīsies par būtisku finansējuma pieaugumu augstākajai izglītībai

Lai nodrošinātu ikgadēju finansējuma pieaugumu studijām valsts dibinātās augstskolās, Izglītības un zinātnes ministrija (IZM) iesniegusi pieprasījumu par papildu 20,807 miljoniem eiro 2019.gadam, kā arī vairākiem desmitiem miljoniem eiro turpmākajos gados.

Augstskolām studiju programmu attīstīšanai pieejami 7,14 miljoni eiro

Augstskolām studiju programmu attīstīšanai pieejami 7,14 miljoni eiro, informēja Centrālajā finanšu un līgumu aģentūrā (CFLA).

Studējošo inovāciju sekmēšanai no ES fondiem pieejami 19,85 miljoni eiro

Augstākās izglītības institūcijas ir aicinātas pieteikties Eiropas Reģionālās attīstības fonda (ERAF) finansējumam, lai īstenotu projektus studējošo inovāciju sekmēšanai, informēja Centrālajā finanšu un līgumu aģentūrā (CFLA).

Šajā akadēmiskajā gadā par studijām Latvijā maksāja 35% studējošo

Latvijā 2017./2018.akadēmiskajā gadā par studijām maksājuši 35% studējošo, liecina Boloņas procesa īstenošanas ziņojums "Eiropas augstākās izglītības telpa 2018".

Turpmāk visas nozaru ministrijas varēs veidot un finansēt valsts pētījumu programmas

Lai nodrošinātu valsts pasūtījumu veidošanu pētniecībā valstiski stratēģiskos jautājumos, visas nozaru ministrijas varēs veidot un finansēt valsts pētījumu programmas no valsts budžeta līdzekļiem, apstiprinot grozījumus Zinātniskās darbības likumā, lēma Saeima.

Zinātnisko izgudrojumu komercializēšanai piešķirts 2,1 miljons eiro

Latvijas Investīciju attīstības aģentūra (LIAA) pavasarī atbalstījusi finansējuma 2,1 miljona eiro apmērā piešķiršanu zinātnisko izgudrojumu komercializēšanai, veicinot produktu un pakalpojumu ar augstu pievienoto vērtību radīšanu, informēja LIAA.

Zinātnieki var pieteikties Latvijas-Baltkrievijas pētniecības projektu konkursam

Līdz 8.jūnijam zinātnieki var pieteikties Latvijas-Baltkrievijas kopīgas sadarbības programmas 2018. gada pētniecības projektu konkursam, pretendējot uz atbalstu projektu īstenošanā, informēja Valsts izglītības attīstības aģentūrā (VIAA).

LIZDA rosina zinātnes finansēšanai novirzīt daļu valsts uzņēmumu peļņas

Latvijas Izglītības un zinātnes darbinieku arodbiedrība (LIZDA) rosina zinātnes finansēšanai novirzīt daļu valsts uzņēmumu peļņas, liecina arodbiedrības sagatavotā informācija izskatīšanai trešdien notiekošajā Nacionālajā trīspusējās sadarbības padomes (NTSP) sēdē.

Ministrs: Valsts sniegs finansējumu pedagogu algu celšanai noteiktās pašvaldībās

Valsts finansiāli atbalstīs pedagogu algu celšanu tikai tajās pašvaldībās, kas sakārtos skolu tīklu, šorīt LTV "Rīta panorāmā" uzsvēra izglītības ministrs Kārlis Šadurskis.

Lietuvas valdība plāno īpašu atbalstu 150 vājākajām skolām

Lietuvas valdība apņēmusies nākamgad sniegt īpašu atbalstu 150 vājākajām skolām, lai uzlabotu to darba rezultātus.

Augstskolām personāla stiprināšanai pieejams ES finansējums 17 miljonu eiro apmērā

Centrālā finanšu un līgumu aģentūra (CFLA) izsludinājusi atklātu projektu iesniegumu atlasi augstākās izglītības institūcijām, kas ar Eiropas Savienības (ES) fondu atbalstu varēs stiprināt akadēmisko personālu stratēģiskās specializācijas jomās, informēja CFLA.

Jauna mācību satura ieviešanai piešķir papildu finansējumu 4,5 miljonu eiro apmērā

Jaunā mācību satura izstrādei un ieviešanai vispārējā izglītībā papildus tiks piešķirti 4,5 miljoni eiro no Eiropas Savienības (ES) fondu finansējuma, lēma Ministru kabinetā.

Pedagogu valsts valodas zināšanu uzlabošanai plāno piešķirt vēl 30 000 eiro

Rīgas dome plāno piešķirt papildu 30 000 eiro pamatskolu pedagogu valsts valodas zināšanu uzlabošanai, informēja domes pārstāvis Mārtiņš Vilemsons.

Augstskolām piešķirs papildu finansējumu par absolventiem, kuri sāks strādāt izglītības iestādēs

Augstskolas, kuru pedagoģijas studiju programmu absolventi turpinās vai būs sākuši pedagoģisko darbu izglītības iestādēs, turpmāk saņems snieguma finansējumu par rezultātiem pedagogu sagatavošanā, šodien lēma Ministru kabinets.

Ar ES fondu atbalstu cer uzlabot studiju programmu kvalitāti

Centrālā finanšu un līgumu aģentūra (CFLA) ir izsludinājusi atklātu projektu iesniegumu atlasi augstskolām un koledžām, kurām ir iespēja ar Eiropas Sociālā fonda (ESF) atbalstu uzlabot pārvaldību un pilnveidot studiju programmu saturu, informēja CFLA.

Skolas direktore: Internātskolu finansēšanas modelis ir jāmaina

Internātskolu finansēšanas modelis ir jāmaina, taču tas ir rūpīgi jāizvērtē, komentējot labklājības ministra Jāņa Reira teikto, ka ir vērts apsvērt bērnu aprūpes iestāžu finansējuma modeli, sacīja Kokneses internātpamatskolas-attīstības centra direktore Dagmāra Isajeva.

Februāra otrajā pusē atkārtoti plāno izsolīt tiesības izsniegt studējošā un studiju kredītus

Finanšu ministrija (FM) 22.februārī plāno rīkot atkārtotu izsoli par tiesībām šogad izsniegt studiju un studējošo kredītus ar valsts vārdā sniegtu galvojumu, liecina paziņojums oficiālajā izdevumā "Latvijas Vēstnesis".

Līdz 231 eiro palielinās Rīgas pašvaldības līdzfinansējumu privāto bērnudārzu apmeklēšanai

Rīgas pašvaldības līdzfinansējumu privāto bērnudārzu apmeklēšanai bērniem no pusotra līdz četru gadu vecumam palielinās līdz 231 eiro, ceturtdien lēma Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta komiteja.

Budžeta vietu sadalījums 2018.gadā plānots "bez grandiozām pārmaiņām"

Valsts finansēto studiju vietu sadalījums un to studiju programmām šogad plānots "bez grandiozām pārmaiņām", atzina Augstākās izglītības padomes (AIP) priekšsēdētājs Jānis Vētra.

Nākamo trīs gadu laikā plāno investēt 50 Eiropas jaunuzņēmumos

Riska kapitāla fondu pārvaldnieks "Overkill Ventures" sadarbībā ar stratēģiskajiem partneriem telekomunikācijas uzņēmumu SIA "Lattelecom" un Dānijas akseleratoru "Accelerace" nākamajos trīs gados plāno investēt 50 jaunuzņēmumos.

LIAA biznesa inkubatora pirmajā darbības gadā atbalstu saņēmuši 50 dalībnieki

Latvijas Investīciju un attīstības aģentūras (LIAA) radošo industriju inkubatora pirmā darbības gada laikā abās programmās kopā uzņemti 50 biznesa ideju autori un uzņēmumi, kas saņēmuši atbalstu, tostarp 22 no tiem uzņemti inkubācijas un 28 - pirmsinkubācijas programmā, informēja LIAA.