Lietotājvārds
Parole

  • Birkas:
  • Izglītība

Lietuvas premjers nolēmis nomainīt kultūras, izglītības un vides ministrus

Lietuvas premjerministrs Sauļus Skvernelis pirmdien paziņojis, ka nomainīs trīs savas valdības locekļus - kultūras ministri, izglītības un zinātnes ministri un vides ministru, vienlaikus uzsverot, ka viņa lēmums nav saistīts ar skolotāju streiku vai protestiem pret mežu izciršanu aizsargājamajās teritorijās.

No 2021.gada vismaz vienam bāriņtiesas loceklim jābūt ar augstāko izglītību tiesību zinātnē

No 2021.gada spēkā būs prasība, ka vismaz vienai personai bāriņtiesas sastāvā jābūt ar otrā līmeņa augstāko akadēmisko izglītību tiesību zinātnē vai tiesību zinātnes nozarei atbilstošu otrā līmeņa profesionālo augstāko (jurista) izglītību.

Jauniešiem ar disleksiju pasniedz balvas par centieniem iekļauties vispārējās izglītības procesā

Latvijas Disleksijas biedrība (LDB) sadarbībā ar "Swedbank" pasniegusi Izcilības balvas skolēniem ar disleksiju, atzinīgi vērtējot šo jauniešu centienus iekļauties vispārējās izglītības procesā un nepadoties sabiedrības neizpratnes un lasīšanas grūtību priekšā, informēja Latvijas Disleksijas biedrības (LDB) pārstāve Elīna Malašenko.

IZM meklēs risinājumus, lai palīdzētu "Iespējamajai misijai"

Lai palīdzētu nodibinājumam "Iespējamajā misija", Izglītības un zinātnes ministrija (IZM) rosinās veikt publiskā iepirkuma procedūru par atbalstu skolotāju sagatavošanas programmām.

Igaunijas skolām būs pieejamas bezmaksas elektroniskās mācību grāmatas

Visiem Igaunijas pamatskolu skolēniem turpmāk būs iespēja bez maksas izmantot elektroniskās mācību grāmatas, piektdien paziņojusi Izglītības un zinātnes ministrija, norādot, ka līdz ar to viņu skolas somas kļūs vieglākas un mācības - interesantākas.

Vispārējās izglītības programmās no 1. līdz 12.klasei šogad mācās par 309 skolēniem mazāk nekā pērn

Vispārējās izglītības programmās no 1. līdz 12.klasei šogad mācās par 309 skolēniem mazāk nekā pērn, liecina Valsts izglītības informācijas sistēmas dati uz šī gada 1.septembri.

Ziņojums: Desmit gados Latvijā ievērojami kāpis augstāko izglītību ieguvušo īpatsvars

Pēdējos desmit gados Latvijā ir ievērojami kāpis augstāko izglītību ieguvušo personu īpatsvars, liecina jaunākais Starptautiskās ekonomiskās sadarbības un attīstības organizācijas (OECD) ziņojums par izglītību "Education at a Glance 2018: OECD Indicators".

Šajā mācību gadā nedaudz palielinājies bērnu skaits Rīgas vispārizglītojošās skolās

Jaunajā mācību gadā izglītojamo skaits Rīgas vispārizglītojošajās skolās palielinājies par apmēram 300, sasniedzot teju 69 000, informēja Rīgas domē.

Ziņojums: Vidējo izglītību Latvijā ieguvuši 88% pieaugušo

Vidējo izglītību Latvijā ieguvuši 88% pieaugušo, liecina jaunākais Starptautiskās ekonomiskās sadarbības un attīstības organizācijas (OECD) ziņojums par izglītību "Education at a Glance 2018: OECD indicators".

Latvijas skolās sākas jaunais mācību gads

Šodien Latvijas skolās sākas 2018./2019. mācību gads.

Turpmāk izglītības un ārstniecības iestādēs varēs piedāvāt arī veģetāru ēdienkarti

Turpmāk izglītības un ārstniecības iestādēs, ilgstošas sociālās aprūpes un sociālās rehabilitācijas institūcijās bērniem un pieaugušajiem varēs piedāvāt arī veģetāru ēdienkarti.

Valdība 240 500 skolēnu dalībai iniciatīvā "Latvijas skolas soma" atvēl 1,68 miljonus eiro

Latvijas Valsts simtgades iniciatīvas "Latvijas skolas soma" uzsākšanai laikā no šī gada 1.septembra līdz 31.decembrim tiks atvēlēti 1 683 913 eiro, ļaujot tajā iesaistīties 240 559 skolēniem, liecina valdības apstiprinātais Ministru kabineta noteikumu projekts.

Izvērtēs iespēju būvēt jaunu bērnudārzu Talsu novada Vandzenē

Pašvaldībā izveidotā darba grupa izvērtēs iespēju būvēt jaunu bērnudārzu Talsu novada Vandzenē.

Jaunieši var pieteikties bezmaksas mācībām vairāk nekā 30 profesijās

Līdz 31.augustam 22 profesionālās izglītības iestādēs visā Latvijā norit Jauniešu garantijas papildu uzņemšana 32 darba devēju pieprasītās profesijās, informēja Valsts izglītības attīstības aģentūrā (VIAA).

Pērn no valsts izbraukuši gandrīz 13 000 skolas vecuma bērnu

Pagājušajā gadā no valsts izbraucis 12 801 bērns vecumā no septiņiem līdz 18 gadiem, liecina Izglītības kvalitātes valsts dienesta (IKVD) 2017.gada publiskais pārskats.

Pirmsskolas direktore: Bērna vēlmi mācīties ietekmē vide

Strauji tuvojas 1. septembris, kad sāksies jaunais mācību gads, taču ne visi bērni ar prieku gaida mācību sākumu.

"airBaltic" Pilotu akadēmija sākusi uzņemšanu rudens grupai

Latvijas nacionālās lidsabiedrības "airBaltic" izveidotā Pilotu akadēmija "airBalticTraining" sākusi studentu uzņemšanu rudens grupai, informēja "airBaltic" pārstāvji.

Mācībām pieaugušajiem pieteikušies vairāk nekā 7000 dalībnieku

Otrajā pieteikšanās kārtā Eiropas Savienības (ES) fondu pieaugušo izglītības projektā "Nodarbināto personu profesionālās kompetences pilnveide" saņemti 7565 pieteikumi mācībām 63 izglītības iestādēs visā Latvijā, informēja Valsts izglītības attīstības aģentūrā.

Stankevičs: Izglītībā ģimenē vai skolā vispirms jāietver garīgas vērtības

Izglītībā ģimenē vai skolā vispirms jāietver garīgas vērtības, svinīgā dievkalpojumā par godu Latvijas neatkarības atjaunošanas gadadienai sacīja Latvijas Romas katoļu baznīcas arhibīskaps-metropolīts Zbigņevs Stankevičs.

Ziņojums: Atbildība par kvalitatīvu izglītību nav jāuzņemas tikai skolotājam

Skolotāju vainošana par sliktiem mācību rezultātiem mēdz būt gan netaisnīga, gan nekonstruktīva, uzsvērts UNESCO izglītības ziņojumā "Atbildība izglītībā: izpildot mūsu pienākumus".

Tiesībsargs norāda uz veselības riskiem saistībā ar pārāk agriem skolas rītiem

Pārāk agrs izglītības iestāžu darba sākums ievērojumi palielina dažādus veselības riskus skolēniem un var tikt uzskatīts par bērnu tiesību pārkāpumu, vērtējot kādu iesniegumu, secinājis tiesībsargs Juris Jansons.

Lielākā daļa skolēnu dodas pavasara brīvlaikā

Šodien 1.-11.klases skolēniem sākas pavasara brīvlaiks, paredz noteikumi par 2017./2018. mācību gada un mācību semestru sākuma un beigu laiku.

Valsts aizsardzības mācība skolās gadā izmaksātu aptuveni 17 miljonus eiro

Valsts aizsardzības mācības īstenošanā skolās gadā izmaksātu 15 līdz 17 miljonus eiro gadā, liecina Aizsardzības ministrijas aprēķini.

Atteikšanos no obligātās vidējās izglītības politiķi atzīst par kļūdu

Atteikšanos no obligātās vidējās izglītības ieguves politiķi atzīst par kļūdu, taču pie jautājuma skatīšanas deputāti plāno atgriezties tikai ziemas beigās.

Lietuvā pēdējos 16 gados teju par 50% samazinājies skolēnu skaits

Lietuvā pēdējos 16 gados gandrīz par pusi samazinājies skolēnu skaits, dažās pašvaldībās to skaitam sarūkot pat trīs reizes, kam ir tieša ietekme uz izglītības kvalitātes pasliktināšanos, paziņojuši žurnāla "Reitingai" autori.

Civilās aizsardzības apmācību integrēs izglītības saturā

Sākot no 2019.gada 1.janvāra augstskolās un koledžās jābūt atsevišķam civilās aizsardzības kursam, kura apjoms ir ne mazāks kā viens kredītpunkts.

Atbalsts priekšlaicīgas mācību pārtraukšanas samazināšanai

Rīgas domes Finanšu un administratīvo lietu komiteja atbalstīja finansējuma piešķiršanu projektu "Efektīva starptautiskā partnerība: katra skolēna panākumi" un "Atbalsts priekšlaicīgas mācību pārtraukšanas samazināšanai" īstenošanai.

Izstrādāts materiāls skolotājiem par sadarbības un līdzdalības veicināšanu

“Latvijas Bērnu labklājības tīkls” ir izstrādājis atbalsta un iedvesmas instrumentu sākumskolas skolotājiem - rokasgrāmatu “Līdzdalības ceļojums”.

Eksperte: Latvijas skolās jāveicina skolēnu lasītprasmes pašnovērtējums

Neraugoties uz Latvijas skolēnu lasītprasmes sasniegumu pieaugumu, nepieciešams mainīt viņu zemo pašvērtējumu.

Izglītības iestādes var pieteikt mācību programmas pieaugušajiem 12 nozarēs

Līdz 2018. gada 18. janvārim izglītības institūcijas var iesniegt mācību programmas 12 dažādās nozarēs.

E-pakalpojumi nav dāvana pilngadībā, tos var izmantot arī skolēni

Apkopoti valsts un pašvaldību e-pakalpojumi, kurus jaunieši var izmantot vēl pirms pilngadības sasniegšanas.

Roberts Ķīlis: Mūsdienu izglītībai jākoncentrējas uz karjeru

Līdz ar novecošanos samazinās cilvēku produktivitāte, tāpēc problēmas risināšanai nepieciešama politiska iejaukšanās, konferencē par aktuālajiem Latvijas darba tirgus izaicinājumiem sacīja sociālantropologs, bijušais izglītības ministrs Roberts Ķīlis.

Pētījums: Latvijā 53% skolēnu jūtas pārslogoti, tomēr laimīgi un pārliecināti par sevi

Latvijā 53% skolēnu jūtas pārslogoti, 48% neizguļas un 27% jauniešu skolā nepietiek laika paēst, tomēr kopumā bērni jūtas laimīgi, priecīgi un pārliecināti par sevi. Tā secināts šogad veiktajā pētījumā par bērnu labsajūtu Baltijas valstīs.

Latvijas Pašvaldību savienība diskutēs par izglītības sistēmu Latvijā

Piektdien, 24.novembrī, Aizkraukles pilsētas kultūras namā notiks Latvijas Pašvaldību savienības (LPS) organizētā Novadu diena, kura šoreiz būs veltīta izglītības jomai, informēja LPS pārstāve Jana Bunkus.

Koalīcija neplāno atkāpties no ieceres par pakāpenisku pāreju uz izglītību valsts valodā

Valdošā koalīcija neplāno atkāpties no ieceres par pakāpenisku pāreju uz izglītību valsts valodā, atzina aptaujātie politiķi.

EK ziņojums: Latvijai nepieciešams palielināt absolventu skaitu eksakto zinātņu jomā

Latvijā ir augsts iedzīvotāju īpatsvars ar augstāko izglītību, taču nepieciešams palielināt absolventu skaitu dabaszinātņu, matemātikas, informācijas un komunikāciju tehnoloģiju jomā, secināts Eiropas Komisijas (EK) ikgadējā izglītības uzraudzības ziņojumā "Education and Training Monitor 2017".

Profesionālās izglītības ceļš: stereotipu laušana

Kā nebaidīties sekot savam profesionālajam aicinājumam un atrast iespējas to īstenot? Jāņem vērā, ka ne vienmēr tas ir vienkārši un dažkārt ir vajadzīgs kas vairāk par vēlmi kļūt par profesionāli savā nozarē, – nepieciešams neatlaidīgi meklēt iespējas, nepadoties grūtību priekšā un mērķtiecīgi pilnveidoties.

Piešķirs stipendiju studentiem, kuri pārzina visu Baltijas valstu oficiālās valodas

Baltijas valstu vadošo universitāšu - Latvijas Universitātes (LU), Tartu Universitātes un Viļņas Universitātes - rektori parakstīja sadarbības līgumu par jaunas stipendijas izveidi, atbalstot studentus, kas pārzina vai apgūst visu Baltijas valstu oficiālās valodas.

Latvijas vispārējās izglītības sistēmas raksturojums

Turpinām rakstu sēriju par izglītības sistēmā nepieciešamajām pārmaiņām kā priekšnosacījumu tam, ka Latvija kļūst par labklājības valsti.

Ministrs: Lai valsts kļūtu globāli konkurētspējīga, jābūt gataviem mainīties

Lai Latvija kļūtu globāli konkurētspējīga, jābūt gataviem mainīties, uzsver izglītības un zinātnes ministrs Kārlis Šadurskis.