Lietotājvārds
Parole

  • Birkas:
  • Izglītība

Pirms mācību gada sākuma Rīgā brīvas 385 pedagogu vietas

Pusotru nedēļu pirms jaunā mācību gada sākuma Rīgā ir brīvas 385 pedagogu darbavietas, liecina Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departamenta apkopotā informācija.

Noteikti kritēriji izglītības iestādēm neklātienes un tālmācības izglītības īstenošanai

Vakar, 2.jūlijā, valdība apstiprināja Izglītības un zinātnes ministrijas (IZM) sagatavoto noteikumu projektu, kas nosaka vispārējās pamatizglītības un vispārējās vidējās izglītības programmu īstenošanas kārtību neklātienes un tālmācības izglītības ieguves formā.

Vebinārs par sociāli emocionālo mācīšanos

Ceturtdien, 9.maijā, plkst.16.00 Skola2030 YouTube kanālā būs skatāms Latvijas Universitātes asociētā profesores, klīniskās psiholoģes un Skola2030 vecākās ekspertes Baibas Martinsones vebinārs par sociāli emocionālo mācīšanos.

ST ierosināta vēl viena lieta par pārejas uz izglītību latviešu valodā atbilstību Satversmei

Satversmes tiesā (ST) ir ierosināta vēl viena lieta par likuma grozījumu, kas nosaka pāreju uz izglītību latviešu valodā, atbilstību Satversmei, pavēstīja ST pārstāve Ketija Strazda.

Izglītības iestādes var pieteikt mācības pieaugušajiem

Valsts izglītības attīstības aģentūra (VIAA) izsludinājusi mācību programmu pieteikšanu pieaugušo izglītības projekta “Nodarbināto personu profesionālās kompetences pilnveide” ceturtajai kārtai, kuru plānots izsludināt šī gada maijā.

Liepājas mērs: Vairāk nekā puse Liepājas vidusskolu neatbilst MK prasībām

No deviņām Liepājas vidusskolām Ministru kabineta (MK) prasības par skolēnu skaitu izpilda tikai četras, intervijā "Rietumu radio" atklāja Liepājas domes priekšsēdētājs Jānis Vilnītis.

Par atkārtotu kritēriju neizpildi četrām valsts ģimnāzijām draud statusa atņemšana

Par atkārtotu valsts ģimnāzijas statusa piešķiršanas kritēriju neizpildi četrām valsts ģimnāzijām draud statusa atņemšana, liecina aģentūras LETA rīcībā esošā informācija.

Studenti sadarbībā ar mediķiem radījuši datorspēli kā alternatīvu veselības mācībai

Ekonomikas un kultūras augstskolas studenti sadarbībā ar mediķiem radījuši datorspēli kā alternatīvu veselības mācībai, informēja idejas autoru, veselības uzņēmumu grupas AS "Repharm" pārstāve Līga Ribkinska.

Laikraksts: Igaunijas skolotāji aizvien biežāk saskaras ar skolēnu necieņu, verbālu un fizisku vardarbību

Igaunijas skolotāji aizvien biežāk saskaras ar necieņas izpausmēm, verbālu un pat fizisku vardarbību no skolēnu puses, vēsta laikraksts "Postimees".

Mārupes vidusskolai plāno piešķirt valsts ģimnāzijas statusu

Mārupes vidusskolai plānots no 2019.gada 1.septembra piešķirt valsts ģimnāzijas statusu, liecina Izglītības un zinātnes ministrijas sagatavotais Ministru kabineta rīkojuma projekts.

No nākamā mācību gada Jūrmalas vakara vidusskolu pievienos Majoru vidusskolai

Jūrmalas dome lēmusi no 2019.mācību gada septembra Jūrmalas vakara vidusskolu pievienot Majoru vidusskolai, informēja pašvaldībā.

Lietuvā sāk pietrūkt skolu direktoru

Lietuvas skolās pēdējā laikā samazinās ne tikai skolotāju skaits - jau kādu laiku trūkst arī mācību iestāžu direktoru, vēsta Lietuvas sabiedriskā televīzija.

Lietuvas izglītības ministra amatam virza Mīkola Romera universitātes rektoru Aļģirdu Monkeviču

Lietuvas premjerministrs Sauļus Skvernelis izglītības, zinātnes un sporta ministra amatam izvirzījis Mīkola Romera universitātes rektoru Aļģirdu Monkeviču.

Lietuvas premjers nolēmis nomainīt kultūras, izglītības un vides ministrus

Lietuvas premjerministrs Sauļus Skvernelis pirmdien paziņojis, ka nomainīs trīs savas valdības locekļus - kultūras ministri, izglītības un zinātnes ministri un vides ministru, vienlaikus uzsverot, ka viņa lēmums nav saistīts ar skolotāju streiku vai protestiem pret mežu izciršanu aizsargājamajās teritorijās.

No 2021.gada vismaz vienam bāriņtiesas loceklim jābūt ar augstāko izglītību tiesību zinātnē

No 2021.gada spēkā būs prasība, ka vismaz vienai personai bāriņtiesas sastāvā jābūt ar otrā līmeņa augstāko akadēmisko izglītību tiesību zinātnē vai tiesību zinātnes nozarei atbilstošu otrā līmeņa profesionālo augstāko (jurista) izglītību.

Jauniešiem ar disleksiju pasniedz balvas par centieniem iekļauties vispārējās izglītības procesā

Latvijas Disleksijas biedrība (LDB) sadarbībā ar "Swedbank" pasniegusi Izcilības balvas skolēniem ar disleksiju, atzinīgi vērtējot šo jauniešu centienus iekļauties vispārējās izglītības procesā un nepadoties sabiedrības neizpratnes un lasīšanas grūtību priekšā, informēja Latvijas Disleksijas biedrības (LDB) pārstāve Elīna Malašenko.

IZM meklēs risinājumus, lai palīdzētu "Iespējamajai misijai"

Lai palīdzētu nodibinājumam "Iespējamajā misija", Izglītības un zinātnes ministrija (IZM) rosinās veikt publiskā iepirkuma procedūru par atbalstu skolotāju sagatavošanas programmām.

Igaunijas skolām būs pieejamas bezmaksas elektroniskās mācību grāmatas

Visiem Igaunijas pamatskolu skolēniem turpmāk būs iespēja bez maksas izmantot elektroniskās mācību grāmatas, piektdien paziņojusi Izglītības un zinātnes ministrija, norādot, ka līdz ar to viņu skolas somas kļūs vieglākas un mācības - interesantākas.

Vispārējās izglītības programmās no 1. līdz 12.klasei šogad mācās par 309 skolēniem mazāk nekā pērn

Vispārējās izglītības programmās no 1. līdz 12.klasei šogad mācās par 309 skolēniem mazāk nekā pērn, liecina Valsts izglītības informācijas sistēmas dati uz šī gada 1.septembri.

Ziņojums: Desmit gados Latvijā ievērojami kāpis augstāko izglītību ieguvušo īpatsvars

Pēdējos desmit gados Latvijā ir ievērojami kāpis augstāko izglītību ieguvušo personu īpatsvars, liecina jaunākais Starptautiskās ekonomiskās sadarbības un attīstības organizācijas (OECD) ziņojums par izglītību "Education at a Glance 2018: OECD Indicators".

Šajā mācību gadā nedaudz palielinājies bērnu skaits Rīgas vispārizglītojošās skolās

Jaunajā mācību gadā izglītojamo skaits Rīgas vispārizglītojošajās skolās palielinājies par apmēram 300, sasniedzot teju 69 000, informēja Rīgas domē.

Ziņojums: Vidējo izglītību Latvijā ieguvuši 88% pieaugušo

Vidējo izglītību Latvijā ieguvuši 88% pieaugušo, liecina jaunākais Starptautiskās ekonomiskās sadarbības un attīstības organizācijas (OECD) ziņojums par izglītību "Education at a Glance 2018: OECD indicators".

Latvijas skolās sākas jaunais mācību gads

Šodien Latvijas skolās sākas 2018./2019. mācību gads.

Turpmāk izglītības un ārstniecības iestādēs varēs piedāvāt arī veģetāru ēdienkarti

Turpmāk izglītības un ārstniecības iestādēs, ilgstošas sociālās aprūpes un sociālās rehabilitācijas institūcijās bērniem un pieaugušajiem varēs piedāvāt arī veģetāru ēdienkarti.

Valdība 240 500 skolēnu dalībai iniciatīvā "Latvijas skolas soma" atvēl 1,68 miljonus eiro

Latvijas Valsts simtgades iniciatīvas "Latvijas skolas soma" uzsākšanai laikā no šī gada 1.septembra līdz 31.decembrim tiks atvēlēti 1 683 913 eiro, ļaujot tajā iesaistīties 240 559 skolēniem, liecina valdības apstiprinātais Ministru kabineta noteikumu projekts.

Izvērtēs iespēju būvēt jaunu bērnudārzu Talsu novada Vandzenē

Pašvaldībā izveidotā darba grupa izvērtēs iespēju būvēt jaunu bērnudārzu Talsu novada Vandzenē.

Jaunieši var pieteikties bezmaksas mācībām vairāk nekā 30 profesijās

Līdz 31.augustam 22 profesionālās izglītības iestādēs visā Latvijā norit Jauniešu garantijas papildu uzņemšana 32 darba devēju pieprasītās profesijās, informēja Valsts izglītības attīstības aģentūrā (VIAA).

Pērn no valsts izbraukuši gandrīz 13 000 skolas vecuma bērnu

Pagājušajā gadā no valsts izbraucis 12 801 bērns vecumā no septiņiem līdz 18 gadiem, liecina Izglītības kvalitātes valsts dienesta (IKVD) 2017.gada publiskais pārskats.

Pirmsskolas direktore: Bērna vēlmi mācīties ietekmē vide

Strauji tuvojas 1. septembris, kad sāksies jaunais mācību gads, taču ne visi bērni ar prieku gaida mācību sākumu.

"airBaltic" Pilotu akadēmija sākusi uzņemšanu rudens grupai

Latvijas nacionālās lidsabiedrības "airBaltic" izveidotā Pilotu akadēmija "airBalticTraining" sākusi studentu uzņemšanu rudens grupai, informēja "airBaltic" pārstāvji.

Mācībām pieaugušajiem pieteikušies vairāk nekā 7000 dalībnieku

Otrajā pieteikšanās kārtā Eiropas Savienības (ES) fondu pieaugušo izglītības projektā "Nodarbināto personu profesionālās kompetences pilnveide" saņemti 7565 pieteikumi mācībām 63 izglītības iestādēs visā Latvijā, informēja Valsts izglītības attīstības aģentūrā.

Stankevičs: Izglītībā ģimenē vai skolā vispirms jāietver garīgas vērtības

Izglītībā ģimenē vai skolā vispirms jāietver garīgas vērtības, svinīgā dievkalpojumā par godu Latvijas neatkarības atjaunošanas gadadienai sacīja Latvijas Romas katoļu baznīcas arhibīskaps-metropolīts Zbigņevs Stankevičs.

Ziņojums: Atbildība par kvalitatīvu izglītību nav jāuzņemas tikai skolotājam

Skolotāju vainošana par sliktiem mācību rezultātiem mēdz būt gan netaisnīga, gan nekonstruktīva, uzsvērts UNESCO izglītības ziņojumā "Atbildība izglītībā: izpildot mūsu pienākumus".

Tiesībsargs norāda uz veselības riskiem saistībā ar pārāk agriem skolas rītiem

Pārāk agrs izglītības iestāžu darba sākums ievērojumi palielina dažādus veselības riskus skolēniem un var tikt uzskatīts par bērnu tiesību pārkāpumu, vērtējot kādu iesniegumu, secinājis tiesībsargs Juris Jansons.

Lielākā daļa skolēnu dodas pavasara brīvlaikā

Šodien 1.-11.klases skolēniem sākas pavasara brīvlaiks, paredz noteikumi par 2017./2018. mācību gada un mācību semestru sākuma un beigu laiku.

Valsts aizsardzības mācība skolās gadā izmaksātu aptuveni 17 miljonus eiro

Valsts aizsardzības mācības īstenošanā skolās gadā izmaksātu 15 līdz 17 miljonus eiro gadā, liecina Aizsardzības ministrijas aprēķini.

Atteikšanos no obligātās vidējās izglītības politiķi atzīst par kļūdu

Atteikšanos no obligātās vidējās izglītības ieguves politiķi atzīst par kļūdu, taču pie jautājuma skatīšanas deputāti plāno atgriezties tikai ziemas beigās.

Lietuvā pēdējos 16 gados teju par 50% samazinājies skolēnu skaits

Lietuvā pēdējos 16 gados gandrīz par pusi samazinājies skolēnu skaits, dažās pašvaldībās to skaitam sarūkot pat trīs reizes, kam ir tieša ietekme uz izglītības kvalitātes pasliktināšanos, paziņojuši žurnāla "Reitingai" autori.

Civilās aizsardzības apmācību integrēs izglītības saturā

Sākot no 2019.gada 1.janvāra augstskolās un koledžās jābūt atsevišķam civilās aizsardzības kursam, kura apjoms ir ne mazāks kā viens kredītpunkts.

Atbalsts priekšlaicīgas mācību pārtraukšanas samazināšanai

Rīgas domes Finanšu un administratīvo lietu komiteja atbalstīja finansējuma piešķiršanu projektu "Efektīva starptautiskā partnerība: katra skolēna panākumi" un "Atbalsts priekšlaicīgas mācību pārtraukšanas samazināšanai" īstenošanai.