Lietotājvārds
Parole

  • Birkas:
  • Izglītības kvalitāte

Augstākās izglītības kvalitātes aģentūra iekļauta Eiropas uzticamo kvalitātes nodrošināšanas aģentūru reģistrā

Eiropas kvalitātes nodrošināšanas Reģistra komiteja ir pieņēmusi lēmumu par Akadēmiskās informācijas centra (AIC) iekļaušanu Eiropas uzticamo kvalitātes nodrošināšanas aģentūru reģistrā (EQAR), informēja AIC.

Valmieras Pārgaujas ģimnāziju virzīs valsts ģimnāzijas statusa saņemšanai

Valmieras Pārgaujas ģimnāzija (VPĢ) tiks virzīta valsts ģimnāzijas statusa piešķiršanai, lēmusi Valmieras dome.

Latvijas mazākajā desmitajā klasē ir vien trīs skolēni

Latvijas mazākajā desmitajā klasē ir tikai trīs skolēni, pastāstīja Izglītības un zinātnes ministrijas (IZM) Izglītības departamenta direktore Līga Buceniece.

Izsludināts iepirkums izglītības kvalitātes novērtēšanas monitoringa sistēmas izstrādei

Turpinot īstenot projektu "Izglītības kvalitātes monitoringa sistēmas izveide un īstenošana", Izglītības un zinātnes ministrija (IZM) izsludinājusi iepirkumu par Izglītības kvalitātes novērtēšanas monitoringa sistēmas un monitoringa rīku apraksta izstrādi, kas ļaus turpināt projektā plānotās aktivitātes, informēja IZM.

IZM meklēs risinājumus, lai palīdzētu "Iespējamajai misijai"

Lai palīdzētu nodibinājumam "Iespējamajā misija", Izglītības un zinātnes ministrija (IZM) rosinās veikt publiskā iepirkuma procedūru par atbalstu skolotāju sagatavošanas programmām.

Ministrs: Skolas ar ļoti zemu izglītības kvalitāti ir "jauniešu nākotnes karjeras kapsētas"

Skolas ar ļoti zemu izglītības kvalitāti ir "jauniešu nākotnes karjeras kapsētas", uzskata izglītības un zinātnes ministrs Kārlis Šadurskis.

Ja vidusskola vairākus gadus pēc kārtas uzrādīs sliktus kvalitātes rādītājus, tā varētu nesaņemt valsts finansējumu pedagogu algām

Ja vidusskola vairākus gadus pēc kārtas nesasniegs noteiktus izglītības kvalitātes kritērijus, tā varētu nesaņemt valsts budžeta finansējumu pedagogu algām, liecina Izglītības un zinātnes ministrijas (IZM) sagatavotais noteikumu projekts par kritērijiem un kārtību pedagogu darba samaksas finansēšanā vidusskolas posmā.

Reizniece-Ozola: Pedagogu algu celšana iespējama pret solījumu par izglītības kvalitātes nodrošināšanu

Pedagogu atalgojuma celšana jau šogad ir iespējama tikai pret solījumu par izglītības kvalitātes nodrošināšanu, atzina finanšu ministre Dana Reizniece-Ozola.

Vairāk nekā 2000 skolotāju uzsāk digitālo aģentu mācības

Integrētās komunikācijas un mācību aktivitāšu programmas “Mana Latvija.lv. Dari digitāli!” ietvaros digitālo aģentu mācības uzsākuši skolotāji, informē Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija.

Notiks izglītības speciālistu konference par aktualitātēm jaunajā mācību gadā

Šodien, 20.augustā, viesnīcā "Radisson Blu Hotel Latvija" notiks tradicionālā vispārējās un profesionālās izglītības iestāžu direktoru, kā arī pašvaldību izglītības speciālistu konference.

Septembrī prezentēs jaunāko OECD pārskatu par izglītību

11.septembrī Rīgā notiks Ekonomiskās sadarbības un attīstības organizācijas (OECD) ikgadējā izglītības pārskata "Education at a Glance 2018" atvēršanas pasākums.

Eksperts: Latvijas augstskolas nav savstarpēji konkurenti

Šobrīd visā Latvijā aktīvi norisinās jauno studentu uzņemšana, un, lai gan sākotnēji var šķist, ka augstākās izglītības iestādes sīvi konkurē savā starpā, medaļai ir arī otra puse – tikpat aktīva sadarbība.

Ministre: Medijpratības integrēšana mācību saturā stiprinās kritisko domāšanu

Pret meliem medijos jācīnās visai sabiedrībai, ne tikai valdībai, pēc Ministru kabineta sēdes žurnālistiem pauda kultūras ministre Dace Melbārde.

Lielo skolu reitings arī šogad bez būtiskām pārmaiņām - topa augšgalā valsts ģimnāzijas

Lielo skolu reitings, ko izstrādā Ata Kronvalda fonds, arī šogad ir bez būtiskām izmaiņām - līderos aizvien ir valsts ģimnāzijas, liecina fonda publicētais skolu reitings.

Uzņēmēji rosina turpmākajos desmit gados Latvijā sakārtot finanšu un izglītības jomas

Uzņēmēji trešdien notiekošajā Latvijas simtgadei veltītā starptautiskā biznesa forumā "Atklāj jaunas biznesa iespējas. Atklāj Latviju" rosināja turpmākajos desmit gados Latvijā sakārtot finanšu un izglītības jomas.

Lietuvas valdība plāno īpašu atbalstu 150 vājākajām skolām

Lietuvas valdība apņēmusies nākamgad sniegt īpašu atbalstu 150 vājākajām skolām, lai uzlabotu to darba rezultātus.

Izglītības un zinātnes ministrija aicina piedalīties aptaujā

Pasaulē arvien vairāk tiek novērtēta skolotāja profesijas nozīme ne tikai jaunas paaudzes veidošanā, bet arī nākotnes valsts attīstībā – veidojot cilvēkus, kas rada sabiedrībai svarīgas vērtības un konkurētspējīgus uzņēmumus, attīstot līderību, cieņu, radošumu, spēju sadarboties un iedvesmojot sasniegumiem.

Liepājas izglītības pārvaldes vadītāja: Latvijā nav definēta izglītības kvalitāte un instrumenti tās mērīšanai

Pašlaik valstī nav konkrēti noteikta izglītības kvalitātes definīcija un tas, pēc kādiem rādītājiem tā mērāma, iepriekš intervijā "Rietumu radio" norādīja Liepājas pilsētas izglītības pārvaldes vadītāja Kristīne Niedre-Lathere.

Ziņojums: Atbildība par kvalitatīvu izglītību nav jāuzņemas tikai skolotājam

Skolotāju vainošana par sliktiem mācību rezultātiem mēdz būt gan netaisnīga, gan nekonstruktīva, uzsvērts UNESCO izglītības ziņojumā "Atbildība izglītībā: izpildot mūsu pienākumus".

Skolās gatavojas dalībai starptautiskā pētījumā

Marta beigās aptuveni 8 tūkstoši 15 gadus veci skolēni no 352 Latvijas skolām piedalīsies OECD Starptautiskā izglītības kvalitātes pētījumā. Pētījums vienlaikus notiks 80 pasaules valstīs. Pētījumā būs divas daļas: tests un aptauja.

Reorganizācijai ieteikto Irlavas vidusskolu pārveidos par pamatskolu

Irlavas vidusskola, kuru pētījumā "Optimālā vispārējās izglītības iestāžu tīkla modeļa izveide Latvijā" ieteikts pārveidot par sākumskolu, ar 31.augustu tiks reorganizēta par pamatskolu, lēmuši Tukuma novada domes deputāti.

Eksperti diskutēs par sasniedzamajiem rezultātiem skolēnam, absolvējot izglītības iestādi

Dažādas nozares eksperti šodien Rīgas vēstures un kuģniecības muzeja telpās diskutēs par to, kādi ir nozīmīgākie sasniedzamie rezultāti skolēnam, beidzot pamatizglītības un vidējās izglītības posmu eksaktajā jomā, informēja pasākuma rīkotāji.

Forumā diskutēs par pilsonisko un patriotisko audzināšanu izglītības iestādēs

Rīgas vēstures un kuģniecības muzeja telpās šodien plkst.15.00 norisināsies ekspertu forums "Vai patriotismu var iemācīt?", kurā plānots diskutēt par pilsonisko un patriotisko audzināšanu.

Latvijas Banka atklās izglītojošu programmu "No sprīdīšiem par saimniekiem"

Latvijas Banka nākamnedēļ atklās izglītojošu programmu plašai sabiedrībai "No sprīdīšiem par saimniekiem", pavēstīja Latvijas Bankas preses dienestā.

Forumā diskutēs par līdzsvaru starp mākslas un vispārizglītojošajiem mācību priekšmetiem skolās

Rīgas vēstures un kuģniecības muzeja telpās šodien plkst.15.00 norisināsies ekspertu forums "Kura no mākslām ir vissvarīgākā skolā?", kurā tiks diskutēts par līdzsvaru starp mākslu priekšmetiem un to, ko skolēns apgūst vispārējā izglītībā un interešu izglītībā.

Auziņš: Jaunā mācību satura ieviešana nenozīmēs, ka mācību saturs skolās vairs nav jāpilnveido

Jaunā mācību satura ieviešana nenozīmēs, ka mācību saturs turpmāk vairs nebūs jāpilnveido, diskusijā par jauno mācību saturu sacīja Latvijas Universitātes (LU) profesors Mārcis Auziņš.

Forumu ciklā eksperti apspriedīs jaunā mācību satura piedāvājumu

No šodienas līdz 31.janvārim Rīgas vēstures un kuģniecības muzeja telpās norisināsies septiņi forumi, kuru laikā viedokļu līderi un nozaru profesionāļi apspriedīs publiskotā jaunā mācību satura un pieejas piedāvājumu.

IZM izmantos Zviedrijas pieredzi profesionālās izglītības veicināšanā

Izglītības un zinātnes ministrija (IZM) izmantos Zviedrijas pieredzi profesionālās izglītības un mūžizglītības veicināšanā, pēc tikšanās ar Zviedrijas izglītības ministri Annu Ekstrēmi sacīja izglītības ministrs Kārlis Šadurskis.

IZM vēlas, lai pedagogi paši seko līdzi savas profesijas kvalitātei

Ar ideju par pedagogu profesionālo organizāciju Izglītības un zinātnes ministrija (IZM) vēlas mudināt pedagogus apvienoties un pašiem sekot līdzi savas profesijas kvalitātei.

Veidos konceptuāli jaunu pedagogu izglītības sistēmu

Ministru kabinets otrdien apstiprināja Izglītības un zinātnes ministrijas (IZM) iesniegtos priekšlikumus konceptuāli jaunas pedagogu izglītības sistēmas veidošanai Latvijā.

Valdība drīz varētu lemt par skolu kvalitātes kritērijiem

Valdība drīz varētu lemt par skolu kvalitātes kritērijiem, intervijā Latvijas Televīzijas raidījumam "Rīta panorāma" teica Ministru prezidents Māris Kučinskis.

Divi skolu direktori sodīti par ilgstošu obligāto mācību priekšmetu nenotikšanu izglītības iestādē

Šogad divu skolu direktori saņēmuši administratīvu sodu par ilgstošu obligāto mācību priekšmetu nenotikšanu izglītības iestādē.

Ministrs: Vidusskolās ar ļoti nelielu skolēnu skaitu grūti runāt par izglītības kvalitāti

Skolās ar ļoti nepietiekamu skolēnu skaitu 10.- 12.klašu posmā ir ārkārtīgi grūti runāt par izglītības kvalitāti, - ir pārliecināts izglītības un zinātnes ministrs Kārlis Šadurskis.

Izglītības kvalitātes monitoringa sistēmas izveidei pieejami 4,13 miljoni eiro

Izglītības kvalitātes monitoringa sistēmas izveidei pieejami 4,13 miljoni eiro, informēja Centrālajā finanšu un līgumu aģentūrā (CFLA).

Kāpēc mācību sasniegumi dažādās Latvijas skolās ir tik atšķirīgi?

Turpinām rakstu sēriju par izglītības sistēmā nepieciešamajām pārmaiņām kā priekšnosacījumu tam, ka Latvija kļūst par labklājības valsti.

Premjers: Jebkuram puikam un meitenei ir jānodrošina augsta izglītības kvalitāte

Jebkuram puikam un meitenei ir jānodrošina augsta izglītības kvalitāte.