Lietotājvārds
Parole

  • Birkas:
  • Izglītības reforma

No nākamā gada pakāpeniski ieviesīs jauno vidējās izglītības standartu

Valdība pieņēmusi Izglītības un zinātnes ministrijas (IZM) izstrādāto jauno vispārējās vidējās izglītības standartu, kurā skolām jau no nākamā gada būs jāveido savs piedāvājums ar padziļināto kursu komplektiem.

Jaunajā mācību gadā skolas solos sēdīsies aptuveni 215 000 skolēnu

Šodien jauno mācību gadu sāks aptuveni 215 000 skolēnu, liecina Izglītības un zinātnes ministrijas (IZM) provizoriskie dati.

Ministre: Pedagogiem solītais algu pieaugums no septembra ir garantēts

Pedagogiem solītais algu pieaugums no 2019.gada 1.septembra ir garantēts, intervijā "Neatkarīgajai" paziņojusi izglītības ministre Ilga Šuplinska (JKP), ziņo aģentūra LETA.

Aptuveni 50 izglītības iestādes skars reorganizācija, bet 13 skolas tiks likvidētas

Šogad visā Latvijā tiks likvidētas 13 izglītības iestādes, savukārt vēl aptuveni 50 izglītības iestādes skars reorganizācija, liecina Izglītības un zinātnes ministrijas (IZM) informācija.

Izglītības ministre dosies darba vizītē uz Latgali

Šodien izglītības un zinātnes ministre Ilga Šuplinska dosies kārtējā darba vizītē uz Latgali, liecina informācija Izglītības un zinātnes ministrijas mājaslapā.

Šadurskis: Izglītības ministres uzstādījumu vērtēt katru skolu pašvaldības varētu uztvert kā stop signālu skolu tīkla sakārtošanai

Izglītības un zinātnes ministres Ilgas Šuplinskas uzstādījumu izvērtēt katru skolu pašvaldības varētu uztvert kā stop signālu skolu tīkla sakārtošanai, vērtēja bijušais izglītības ministrs, pašreizējais Eiropas Parlamenta deputāts Kārlis Šadurskis.

Skolotājus aicina izteikt viedokli par piedāvāto jauno vidējās izglītības modeli

Līdz 8.martam pedagogi aicināti izteikt viedokli par jauno mācību saturu un izglītības satura plānošanas principiem vispārējā vidējā izglītībā, informēja Valsts izglītības satura centrā (VISC).

"Skola2030" aicina skolēnus sniegt viedokli par mācībām skolā

Līdz šī gada 31. decembrim "Skola2030" aicina 7. - 12. klašu skolēnus sniegt viedokli par mācībām skolā.

LIKTA: Jaunais pamatizglītības standarts veicinās digitālo prasmju apguvi

Latvijas Informācijas un komunikācijas tehnoloģijas asociācija (LIKTA) konceptuāli atbalsta iecerēto izglītības reformu, jo tā nostiprinās mūsdienīgu skolēnu informācijas un komunikācijas tehnoloģijas (IKT) prasmju un datorikas apguvi visā pamatskolas posmā, informēja LIKTA ģenerāldirektors Andris Melnūdris.

Jaunajā izglītības saturā paredzēts mācību priekšmets "Drāma"

Jaunajā mācību saturā ietvertajā kultūras izpratnes un pašizpausmes mākslā jomā tiks sagaidīts, ka skolēni sevī spēs atklāt un pilnveidot savus radošos talantus, zināšanas un prasmes, žurnālistiem pastāstīja projekta "Skola 2030" mācību satura ieviešanas vadītāja Zane Oliņa.

Biedrība vēstulē IZM pauž atbalstu izglītības satura reformai

Neatkarīgā izglītības biedrība nosūtījusi atklātu vēstuli Izglītības un zinātnes ministrijai (IZM), paužot atbalstu izglītības satura reformai.

Mācību satura plānošanā un īstenošanā īpašu uzmanību pievērsīs integrētām mācībām

Jaunā mācību satura plānošanā un īstenošanā īpaša uzmanība tiek pievērsta integrētām mācībām, šodien žurnālistiem pastāstīja projekta "Skola 2030" mācību satura ieviešanas vadītāja Zane Oliņa.

Pieņem grozījumus pārejai uz kompetenču pieejā balstītu mācību saturu

Saeima šodien galīgajā lasījumā pieņēma grozījumus Izglītības likumā, kas nepieciešami jaunā izglītības satura pakāpeniskai ieviešanai - pārejai uz kompetenču pieejā balstītu mācību saturu.

Ministrs: Visas IZM virzītās reformas balstītas starptautiskajos pētījumos un pasaules pieredzē

Visas Izglītības un zinātnes ministrijas (IZM) virzītās reformas balstīts starptautiskajos pētījumos un pasaules pieredzē, preses konferencē par jaunāko Starptautiskās ekonomiskās sadarbības un attīstības organizācijas (OECD) ziņojumu par izglītību sacīja izglītības un zinātnes ministrs Kārlis Šadurskis.

Šadurskis: Divos gados sasniegts vēsturiski lielākais pedagogu darba samaksas kāpums

Divos gados sasniegts vēsturiski lielākais pedagogu darba samaksas kāpums, stāstot par aktualitātēm jaunajā mācību gadā, pavēstīja izglītības un zinātnes ministrs Kārlis Šadurskis.

IZM: Jaunajā mācību gadā skolēnu skaits nedaudz pieaugs

Jaunajā mācību gadā skolēnu skaits nedaudz pieaugs, Latvijas Izglītības un zinātnes darbinieku arodbiedrības (LIZDA) Padomes sēdē sacīja Izglītības un zinātnes ministrijas (IZM) pārstāve Līga Buceniece.

Nespējot nokomplektēt klasi, vērtēs skolēnu vidējos centralizēto eksāmenu rezultātus

Ja izglītības iestāde nespēs nokomplektēt klasi atbilstoši minimālajiem kvantitatīvajiem kritērijiem, mērķdotācijas pedagogu atalgojumam piešķiršanai tiks ņemti vērā arī skolēnu vidējie rezultāti centralizētajos eksāmenos.

Vanaga: Notiek sarunas par koledžu pievienošanos lielajām universitātēm

Pašlaik notiek sarunas par atsevišķu koledžu pievienošanos lielajām universitātēm - Rīgas Stradiņa universitātei, Rīgas Tehniskajai universitātei un arī Latvijas Universitātei.

Ministre: Medijpratības integrēšana mācību saturā stiprinās kritisko domāšanu

Pret meliem medijos jācīnās visai sabiedrībai, ne tikai valdībai, pēc Ministru kabineta sēdes žurnālistiem pauda kultūras ministre Dace Melbārde.

Prezidents izsludina likuma grozījumus jaunā mācību satura ieviešanai

Valsts prezidents Raimonds Vējonis ir izsludinājis grozījumus Vispārējās izglītības likumā, kas ļauj turpināt jaunā mācību satura un mācīšanās pieejas ieviešanu, liecina informācija oficiālajā izdevumā "Latvijas Vēstnesis".

Ekonomikas ministrija: Izglītības sistēmai jārada darba tirgum nepieciešamais darbaspēks

Vidējā termiņā Latvijā arvien izteiktāka kļūs vidējas kvalifikācijas darbaspēka nepietiekamība, ko visvairāk izjutīs apstrādes rūpniecībā un būvniecībā, liecina Ekonomikas ministrijas (EM) darba tirgus vidēja un ilgtermiņa prognozes.

Nozīmīgākās pārmaiņas pilnveidotajā mācību saturā

Kas jāzina par plānotajām izmaiņām izglītības saturā? Atbild Skola2030 mācību satura ieviešanas vadītāja Zane Oliņa.

LIZDA: Jāmeklē kompromisi starp skolēnu skaitu klasē un sasniegtajiem mācību vērtējumiem

Jāmeklē kompromisi starp skolēnu skaitu klasē un sasniegtajiem mācību vērtējumiem, jo vērojamas atsevišķas tendences, kad klasēs ar mazāku skolēnu skaitu ir labāki mācību sasniegumi, informēja Latvijas Izglītības un zinātnes darbinieku arodbiedrības (LIZDA) pārstāvis Juris Aksels Cīrulis.

Pašvaldības vadītājs: No neskaidrībām izglītības reformā visi ir noguruši

No daudzajiem neskaidrajiem jautājumiem izglītības reformas jomā un pastāvīgās viedokļu maiņas ir noguruši gan skolēnu vecāki, gan skolotāji, gan arī pašvaldības, atzina Līvānu novada domes priekšsēdētājs Andris Vaivods.

Aicina skolēnu vecākus izteikt viedokli par izglītību

Līdz šī gada 1. jūlijam aicina 1. - 12. klašu skolēnu vecākus izteikt viedokli par savu bērnu izglītību, aizpildot anketu.

Vecāku pārstāve kritizē dažu deputātu argumentus, lemjot par izglītības reformām

Lemjot par izglītības reformām, dažbrīd deputātu argumenti nebija ne faktos, ne nopietnās zināšanās balstīti, intervijā Latvijas Televīzijas raidījumā "Rīta panorāma" šādu viedokli pauda Latvijas vecāku organizācijas "Mammamuntetiem.lv" vadītāja Inga Akmentiņa-Smildziņa.

Saeima uz gadu atliek jaunā kompetenču satura ieviešanu izglītības jomā

Saeima otrajā lasījumā atbalstīja likumprojektu, kas paredz jaunā kompetenču satura ieviešanu izglītības jomā atlikt uz gadu.

LIZDA ieceri jauno izglītības saturu ieviest par gadu vēlāk vērtē kā labāko scenāriju

Latvijas Izglītības un zinātnes darbinieku arodbiedrība (LIZDA) uzskata, ka koalīcijas vienošanās par kompetencēs balstīta izglītības satura ieviešanu par gadu vēlāk, ir optimālākais situācijas risinājums, pastāstīja arodbiedrības vadītāja Inga Vanaga.

Ministrs: Kompetenču satura ieviešana par gadu vēlāk nav nekāda traģēdija

Nekāda traģēdija nav notikusi, jo Saeimas Izglītības, zinātnes un kultūras komisijas deputāti atbalstījuši lielāko daļu izglītības reformu, neskaitot skolas gaitu uzsākšanu no sešu gadu vecuma.

Jaunajā mācību saturā latviešu valodas prasmju apguvei veltīs vairāk laika

Jaunajā mācību saturā latviešu valodas prasmju apguvei plānots veltīt vairāk laika nekā patlaban, skaidroja projektā "Skola2030".

Koalīcijas partneriem vēl daudz jautājumu par "sešgadnieku reformu"

Koalīcijas partiju politiķiem vēl ir daudz jautājumu saistībā ar Izglītības un zinātnes ministrijas (IZM) piedāvājumu par skolas gaitu sākšanu no sešu gadu vecuma, līdz ar to šī reforma varētu nevirzīties īpaši raiti.

Premjers: Jautājumā par sešgadīgo skolas gaitām vēl neskaidrs mācību programmu piedāvājums

Jautājumā par skolas gaitu uzsākšanu no sešu gadu vecuma vēl neskaidrs ir mācību programmu piedāvājums, šādu viedokli šorīt telekanālā LNT pauda premjers Māris Kučinskis.

Iezīmējas uzskatu atšķirības par iecerēto mācību satura maiņu sportā

Saeimas Sporta apakškomisijā, apspriežot iecerēto kompetenču pieejā balstītu mācību saturu sportā, šodien iezīmējās uzskatu atšķirības par tās īstenošanu.

Vēro konferences “Lietpratība SĀKUMizglītībā” tiešraidi

Piektdien, 20.aprīlī norisināsies konference "Lietpratība SĀKUMizglītībā", kas būs veltīta mācībām agrīnā vecumā, skatot kopumā bērnu formālās izglītības sākuma posmu – no pirmsskolas 1,5 gada vecumā līdz sākumskolai desmit, vienpadsmit gadu vecumā.

Ministrs: Izglītība ir nevis mērķis, bet gan instruments ilgtspējīgai attīstībai

Izglītība ir nevis mērķis, bet gan instruments ilgtspējīgai izglītībai, konferencē "Izglītības nozīme ilgtspējīgas attīstības mērķos Latvijā" sacīja izglītības un zinātnes ministrs Kārlis Šadurskis.

Daļā Pierīgas pašvaldību skolās fiziski nepietiks vietu sešgadnieku uzņemšanai

Vairākas Pierīgas pašvaldības satrauc plānotā izglītības reforma, kas paredz aiznākamajā mācību gadā skolās uzņemt arī sešus gadus vecus bērnus, jo lielākam bērnu skaitam skolās vienkārši nebūs vietas.

Jauna mācību satura ieviešanai piešķir papildu finansējumu 4,5 miljonu eiro apmērā

Jaunā mācību satura izstrādei un ieviešanai vispārējā izglītībā papildus tiks piešķirti 4,5 miljoni eiro no Eiropas Savienības (ES) fondu finansējuma, lēma Ministru kabinetā.

Šadurskis par izglītības reformu kritiku: Vaidēšanas ir par daudz

Kritizējot Izglītības un zinātnes ministrijas (IZM) piedāvājumu pāriet uz skolas gaitu sākšanu no sešu gadu vecuma un Latvijas Izglītības un zinātnes darbinieku arodbiedrībai (LIZDA) apgalvojot, ka skolotāji nav sagatavoti šai reformai, vaidēšanas ir drusku par daudz.

Pilnveidotā mācību satura priekšlikumu kopsavilkums

Pilnveidotā mācību satura un pieejas piedāvājumā atzinīgi novērtēta sistemātiskā pieeja mācību satura un pieejas plānošanā, virzība uz skolēnu lielāku iesaisti mācībās, satura pēctecība un pārskatāmība, – kādu mācīšanās rezultātu bērni un jaunieši sasniedz katrā vecumposmā.

Sabiedriskās apspriešanas laikā jaunais mācību saturs kopumā vērtēts atzinīgi

Jaunā mācību satura piedāvājums sabiedriskās apspriešanas laikā kopumā novērtēts atzinīgi, turklāt, ņemot vērā saņemtos priekšlikumus, izstrādātāji plāno vēlreiz pārskatīt satura iespējamu pārklāšanos, lai mazināto pārslogotību, kā arī konkretizēt citus jautājumus.