Lietotājvārds
Parole

  • Birkas:
  • Izglītības un zinātnes ministrija

Šajā mācību gadā Latvijā skolas gaitas uzsāka 214 521 skolēni

2019./2020.mācību gadā vispārējās izglītības iestādēs no 1. līdz 12.klasei mācības uzsāka 214 521 skolēni, kas ir par 279 skolēniem mazāk nekā pērn, liecina Valsts izglītības informācijas sistēmas (VIIS) publiskotie dati.

XII Latvijas Skolu jaunatnes dziesmu un deju svētku koncerti tradicionāli tiks rīkoti Mežaparka Lielajā estrādē un "Daugavas stadionā"

Ministru kabinets 10.septembrī pieņēma Izglītības un zinātnes ministrijas (IZM) izstrādāto projektu, kas nosaka, ka XII Latvijas Skolu jaunatnes dziesmu un deju svētku kopmēģinājumi un koncerti tradicionāli tiks rīkoti Mežaparka Lielajā estrādē un tās teritorijā, kā arī "Daugavas stadionā".

Jaunajā mācību gadā skolas solos sēdīsies aptuveni 215 000 skolēnu

Šodien jauno mācību gadu sāks aptuveni 215 000 skolēnu, liecina Izglītības un zinātnes ministrijas (IZM) provizoriskie dati.

Nākamgad IZM varētu pārtraukt finansēt brīvpusdienas 1.-4. klašu skolēniem

Turpinot darbu pie nākamā gada budžeta un vidēja termiņa budžeta prioritāšu izvirzīšanas, Izglītības un zinātnes ministrija (IZM) rosinājusi tai neraksturīgo funkciju – dotāciju brīvpusdienu nodrošināšanai – nodot pašvaldībām.

Tuvojoties jaunajam mācību gadam, brīvas ap 500 pedagogu vakances

Izglītības un zinātnes ministre (IZM) Ilga Šuplinska pieļauj, ka pedagogu trūkums varētu kļūt par nozares pamatproblēmu pēc pieciem gadiem, kad ap 30 līdz 40 % aktīvi strādājošo skolotāju tuvosies pensionēšanās vecumam.

Titulu “Latvijas Jauniešu galvaspilsēta 2020” iegūst Ventspils pilsēta

Jauniešu festivālā “IK FEST 2019” titulu “Latvijas Jauniešu galvaspilsēta 2020” iegūst Ventspils pilsēta.

Jaunajā vidējās izglītības sistēmas modelī vidusskolām būs jāveido savs piedāvājums ar padziļināto kursu komplektiem

Šodien notikušajā Zināšanu ekonomikas padomes (ZEP) sēdē tika diskutēts par vidējās izglītības sistēmas modeļa un satura izmaiņām, kas pilnībā stāsies spēkā 2021.gadā. Izstrādātās izmaiņas skars vidusskolēnus, pedagogus un izglītības iestādes.

Šonedēļ Valmierā sākas BMX čempionāts

Ceturtdien, 11. jūlijā, Valmierā sākās plaša mēroga starptautisks pasākums - Eiropas BMX čempionāts. Māra Štromberga trasē Valmierā kopumā uz starta redzēsim 1060 sportistus no 25 valstīm. Sportistiem šīs būs nozīmīgas Tokijas olimpisko spēļu kvalifikācijas sacensības.

Noteikti kritēriji izglītības iestādēm neklātienes un tālmācības izglītības īstenošanai

Vakar, 2.jūlijā, valdība apstiprināja Izglītības un zinātnes ministrijas (IZM) sagatavoto noteikumu projektu, kas nosaka vispārējās pamatizglītības un vispārējās vidējās izglītības programmu īstenošanas kārtību neklātienes un tālmācības izglītības ieguves formā.

IZM sola veikt precizējumus noteikumos par stipendijas piešķiršanu profesionālo izglītības iestāžu audzēkņiem

Reaģējot uz Valsts kontroles veiktajā revīzijā par stipendiju piešķiršanas sistēmu profesionālās izglītības audzēkņiem konstatēto, Izglītības un zinātnes ministrija (IZM) sola veikt precizējumus attiecīgajā normatīvajā regulējumā.

Skolu tīkla sakārtošanai IZM piedāvā četrus reģionu blokus ar dažādiem minimālā skolēnu skaita kritērijiem

Skolu tīkla sakārtošanai Izglītības un zinātnes ministrija (IZM) izstrādājusi četrus reģionu blokus, katrā no tiem piedāvājot atšķirīgus minimālā skolēnu skaita kritērijus.

Plāno noteikt reflektantu uzņemšanas termiņus augstskolās un koledžās 2019.gadā

Lai nodrošinātu iespēju studētgribētājiem šogad pieteikties studijām, Ministru kabinets jaunnedēļ plāno noteikt divus sākuma termiņus reflektantu reģistrācijai un uzņemšanai studiju programmās pirmajā gadā pēc vidējās izglītības iegūšanas, liecina Izglītības un zinātnes ministrijas (IZM) sagatavotais noteikumu projekts.

Šajā mācību gadā darba vidē balstītu mācību īstenošanā iesaistīti 329 uzņēmumi

Līdz 2018./2019.mācību gada beigām projektā par profesionālās izglītības iestāžu audzēkņu dalību darba vidē balstītās (DVB) mācībās un mācību praksēs uzņēmumos aktīvi iesaistījušās 38 profesionālās izglītības iestādes un 1824 uzņēmumi, no kuriem 329 īsteno DVB mācības, liecina Izglītības un zinātnes ministrijas (IZM) sagatavotais informatīvais ziņojums par DVB mācībām.

2020.gada budžeta izstrādes laikā sāks veselības nozares izvērtējumu un IZM jomu finansēšanas analīzi

2020.gada budžeta izstrādes laikā tiks sākts veselības nozares izvērtējums un Izglītības un zinātnes ministrijas (IZM) jomu finansēšanas analīze, paredzēts Finanšu ministrijas rīkojuma projektā par 2020.gada budžeta sagatavošanas grafiku.

Ministre varētu rosināt pārskatīt pedagogu darba samaksas modeli

Izglītības un zinātnes ministre Ilga Šuplinska varētu rosināt pārskatīt pedagogu darba samaksas modeli.

Ministre: Jelgava ir paraugs skolu tīkla reformu plānošanā un veikšanā

Jelgava ir paraugs skolu tīkla reformu plānošanā un veikšanā, pēc viesošanās Jelgavā norādīja izglītības un zinātnes ministre Ilga Šuplinska.

Ministre: Latvijas attīstību kavē "konjunktūras gaumei" veidoti dokumenti un politiskās gribas trūkums

Latvijas attīstību kavē "konjunktūras gaumei" veidoti dokumenti un politiskās gribas trūkums, ziņojumā valdībai par nepieciešamajiem pasākumiem kvalitātes nodrošināšanai visos izglītības līmeņos norādījusi izglītības un zinātnes ministre Ilga Šuplinska.

Šadurskis: Izglītības ministres uzstādījumu vērtēt katru skolu pašvaldības varētu uztvert kā stop signālu skolu tīkla sakārtošanai

Izglītības un zinātnes ministres Ilgas Šuplinskas uzstādījumu izvērtēt katru skolu pašvaldības varētu uztvert kā stop signālu skolu tīkla sakārtošanai, vērtēja bijušais izglītības ministrs, pašreizējais Eiropas Parlamenta deputāts Kārlis Šadurskis.

IZM parlamentārā sekretāre: Skolēnu unikalitāte ļaus nākotnē konkurēt ar mākslīgo intelektu

Skolēnu unikalitāte un iegūtās zināšanas nākotnē ļaus konkurēt ar mākslīgo intelektu un tā radītajām inovācijām, pirmdien prezentējot pilnveidoto vidējās izglītības mācību saturu, teica Izglītības un zinātnes ministrijas parlamentārā sekretāre Anita Muižniece.

Pedagogu algu palielināšanas grafika īstenošana varētu aizkavēties uz četriem mēnešiem

Pedagogu algu palielināšanas grafika īstenošana varētu aizkavēties tikai uz četriem mēnešiem, šorīt intervijā LNT raidījumam "900 sekundes" pieļāva izglītības un zinātnes ministre Ilga Šuplinska.

Ministre: Pašvaldībām līdz septembrim jāiesniedz IZM savs redzējums par skolu tīkla attīstību

Pašvaldībām līdz septembrim jāsagatavo un Izglītības un zinātnes ministrijai (IZM) jāiesniedz savs redzējums par skolu tīkla attīstību, pastāstīja izglītības un zinātnes ministre Ilga Šuplinska.

Izglītības ministre: Esam iesprostoti iepriekšējās valdības atstātajā mantojumā

Budžeta plānošanā esam iesprostoti tajā, ko atstājusi iepriekšējā valdība, un fiskālajā disciplīnā, pauda Izglītības un zinātnes ministre Ilga Šuplinska.

Izglītības ministre lielajām pilsētām solījusi pārskatīt skolu kvalitātes kritērijus

Veicot skolu tīkla reformu, svarīgi ir ne tikai kvantitatīvie rādītāji, bet arī kvalitāte, turklāt kvalitātes kritēriji tiks pārskatīti, tiekoties ar Latvijas Lielo pilsētu asociāciju (LLPA), solījusi jaunā izglītības ministre Ilga Šuplinska.

13. februārī, Ēnu dienā, skolēnus gaidīs Izglītības un zinātnes ministrijā!

Piedaloties Ēnu dienā Izglītības un zinātnes ministrijā, bērni un jaunieši bieži jautājuši – kāda izglītība jāiegūst, lai varētu strādāt ministrijā, veidot karjeru valsts pārvaldē?

PKC iecerējis jauna centra atvēršanu no 2020.gada iekļaujošās izglītības sistēmas uzlabošanai

Pārresoru koordinācijas centrs (PKC) iecerējis jauna atbalsta centra atvēršanu no 2020.gada iekļaujošās izglītības sistēmas uzlabošanai, Saeimas Izglītības, zinātnes un kultūras komisijas sēdē pavēstīja PKC pārstāve Sigita Sniķere.

Atklāta Latvijas Universitātes Zinātņu māja

Latvijas Universitāte (LU) Akadēmiskajā centrā Torņakalnā veiksmīgi pabeigusi Zinātņu mājas izbūvi, izveidojot šobrīd jaunāko un modernāko studiju un pētniecības centru Latvijā.

Izglītības ministres biroju vadīs "RISEBA" asociētā profesore Ineta Kristovska

Izglītības un zinātnes ministres Ilgas Šuplinskas biroja vadītājas amatā iecelta Biznesa, mākslas un tehnoloģiju augstskolas "RISEBA" asociētā profesore Ineta Kristovska, informēja Izglītības un zinātnes ministrijā.

Izglītības un zinātnes ministres Ilgas Šuplinskas biogrāfija

Ministru prezidenta Krišjāņa Kariņa valdības izglītības un zinātnes ministres Ilgas Šuplinskas biogrāfija, saskaņā ar aģentūras LETA apkopotajiem datiem.

Topošā izglītības ministre: Jautājums par sešgadnieka laišanu vai nelaišanu skolā ir atstājams vecāku ziņā

Izšķiršanās par to, vai savu sešus gadus veco bērnu laist vai nelaist skolā, ir atstājama vecāku ziņā, uzskata izglītības un zinātnes ministra amata kandidāte Ilga Šuplinska.

Topošā izglītības ministre vēlas mainīt skolēnu novērtēšanas sistēmu, beidzot skolas

Topošā izglītības ministre Ilga Šuplinska vēlas mainīt sistēmu, kā, skolu beidzot, tiek vērtēti Latvijas skolēni.

Līdz 1.jūlijam vērtēs iespēju sākt Latvijas inovāciju un tehnoloģiju atbalsta fonda pilotprojektu

Ministru kabinets otrdien uzdeva Ekonomikas ministrijai (EM) sadarbībā ar Izglītības un zinātnes ministriju (IZM) līdz šā gada 1.jūnijam izvērtēt iespēju īstenot pilotprojektu ar nolūku novērtēt fonda darbības potenciālu.

Izglītības ministres amata kandidāte I. Šuplinska turpinās skolu tīkla reformu

Izglītības un zinātnes ministres amata kandidāte Ilga Šuplinska sola turpināt skolu tīkla reformu, gan iestājoties pret skolu "mehānisku slēgšanu".

IZM parlamentārā sekretāra amata kandidāte saredz nepieciešamību pārskatīt modeli "nauda seko skolēnam"

Modelis "nauda seko skolēnam" kopumā ir atbalstāms, tomēr to vajadzētu koriģēt, lai skolotāja atalgojums nebūtu tik ļoti atkarīgs no audzēkņu skaita, intervijā laikrakstam "Latvijas Avīze" pauž Saeimas deputāte Anita Muižniece.

JKP izglītības ministra amatam virza filoloģi I. Šuplinsku

Jaunā konservatīvā partija (JKP) izglītības un zinātnes ministra amatam virza deputāti Ilgu Šuplinsku, savukārt deputāte Anita Muižniece varētu ieņemt Izglītības un zinātnes ministrijas parlamentārās sekretāres amatu.

Pasniegs Izglītības un zinātnes ministrijas pieaugušo neformālās izglītības balvu

19. decembrī plkst. 13.00 Latvijas Universitātes Mazajā aulā tiks pasniegta Izglītības un zinātnes ministrijas balva, kuru katru gadu piešķir labākajam neformālās pieaugušo izglītības īstenotājam.

IZM izstrādājusi jaunu augstākās izglītības licencēšanas un akreditācijas kārtību

Izglītības un zinātnes ministrija (IZM) izstrādājusi jaunu augstākās izglītības licencēšanas un akreditācijas kārtību, kas paredz visu studiju virzienu sistēmisku izvērtējumu, sniedzot individuālu vērtējumu katrai studiju programmai.

Apstiprina 2019./2020.mācību gada un semestru sākuma un beigu laiku un brīvdienu laiku

Valdība apstiprināja noteikumus par 2019./2020.mācību gada un mācību semestru sākuma un beigu laiku un brīvdienu laiku.

Izglītības un zinātnes ministru atmiņas iemūžinātas fotoizstādē

Pēc Latvijas Republikas neatkarības atjaunošanas katrs izglītības un zinātnes ministrs ir atstājis būtisku nospiedumu izglītības, zinātnes, sporta, valodas un jaunatnes jomu attīstībā.

Saeimas Budžeta komisija lems par šogad neiztērēto līdzekļu pārdali izglītības un veselības jomās

Saeimas Budžeta un finanšu (nodokļu) komisija šodien plkst.10 plāno lemt par šogad neiztērēto līdzekļu pārdali izglītības un veselības jomās, liecina sēdei sagatavotie dokumenti.

EPALE konferencē stāstīs par 21.gadsimta pamatprasmēm pieaugušajiem

Eiropas pieaugušo izglītības elektroniskā platforma EPALE ceturtdien, 2018. gada 6. decembrī plkst.10.00 rīko nacionālo konferenci “21. gadsimta pamatprasmes dzīves kvalitātei un attīstībai”, kas notiks Izglītības un zinātnes ministrijas Lielajā zālē, Vaļņu ielā 2, Rīgā.