Pieslēdzies E-klasei

Lietotājvārds
Parole

  • Birkas:
  • Izglītības un zinātnes ministrija

IZM izsludina pieteikšanos pieaugušo neformālās izglītības balvai

Izglītības iestādes vai organizācijas, kas darbojas neformālās pieaugušo izglītības jomā, līdz 1.decembrim aicinātas pieteikties balvai “Saules laiva”, ko ik gadu Izglītības un zinātnes ministrija (IZM) piešķir labākajiem pieaugušo izglītotājiem.

Šadurskis: Skolotājs aizvedīs skolēnus līdz atbildēm, nevis sniegs tās gatavas

Līdz ar jaunā pamatizglītības standarta ieviešanu skolotājs nevis tikai sniegs zināšanas un gatavas atbildes, bet aizvedīs skolēnus līdz tām, šodien žurnālistiem stāstīja izglītības ministrs Kārlis Šadurskis.

Šadurskis nikns par viltus ziņām, kas sacēlušas ažiotāžu ap literatūras stundām

Ažiotāža, kas sacelta ap literatūras stundām, ir balstīta uz viltus ziņām, ko paudušas personas, kuras nav kārtīgi iepazinušās vai sapratušas jauno mācību saturu, šorīt intervijā LNT raidījumam "900 sekundes" sacīja izglītības un zinātnes ministrs Kārlis Šadurskis.

Šadurskis: Skatoties uz Ministru kabineta pēcteču veikumu, Kučinska valdību atcerēsies kā labu darba rūķu komandu

Skatoties uz pašreizējā Ministru kabineta pēcteču veikumu, premjerministra Māra Kučinska vadīto valdību atcerēsies kā labu darba rūķu komandu, atskatoties uz valdības padarīto 1000 dienās, šodien Ministru kabineta sēdē sacīja izglītības un zinātnes ministrs Kārlis Šadurskis.

Profesionālo skolu audzēkņi pošas savam pirmajam Jauniešu forumam

Trešdien, 2018. gada 31. oktobrī, Latvijas Universitātes Dabaszinātņu akadēmiskajā centrā risināsies Latvijā līdz šim vēl nebijis pasākums - jauniešu forums “Mūsdienīga profesionālā izglītība Latvijā”.

Dobeles novadā īsteno izglītības iestāžu dienesta viesnīcas būvniecību

Izglītības un zinātnes ministrija kopīgi ar Dobeles novada pašvaldību īsteno vērienīgus vispārizglītojošo skolu infrastruktūras projektus.

Latvijas mazākajā desmitajā klasē ir vien trīs skolēni

Latvijas mazākajā desmitajā klasē ir tikai trīs skolēni, pastāstīja Izglītības un zinātnes ministrijas (IZM) Izglītības departamenta direktore Līga Buceniece.

Atvieglo uzņēmēju iesaisti darba vidē balstītās mācībās

Šodien valdība atbalstīja Izglītības un zinātnes ministrijas (IZM) sagatavotos grozījumus noteikumos, kas atvieglo uzņēmēju iesaisti darba vidē balstītās mācībās.

IZM Izglītības departamenta direktora amatā ieceļ Līgu Bucenieci

Šonedēļ darbu Izglītības un zinātnes ministrijas (IZM) Izglītības departamenta direktores amatā sākusi Līga Buceniece, kura no 2017.gada oktobra papildu saviem tiešajiem amata pienākumiem pildīja arī departamenta direktora pienākumus, informēja IZM.

Ministrs: Nākamgad nevajadzētu būt problēmām ar atbalstu skolotāju sagatavošanas programmām

Nākamgad nevajadzētu būt problēmām ar atbalstu skolotāju sagatavošanas programmām, otrdien pēc Ministru kabineta sēdes žurnālistiem atzina izglītības un zinātnes ministrs Kārlis Šadurskis.

Izsludināts iepirkums izglītības kvalitātes novērtēšanas monitoringa sistēmas izstrādei

Turpinot īstenot projektu "Izglītības kvalitātes monitoringa sistēmas izveide un īstenošana", Izglītības un zinātnes ministrija (IZM) izsludinājusi iepirkumu par Izglītības kvalitātes novērtēšanas monitoringa sistēmas un monitoringa rīku apraksta izstrādi, kas ļaus turpināt projektā plānotās aktivitātes, informēja IZM.

Valdība apstiprina mērķdotāciju sadalījumu pašvaldībām pedagogu atalgojumam

Valdība otrdien, 2018.gada 2.oktobrī, apstiprināja Izglītības un zinātnes ministrijas sagatavoto rīkojuma projektu par mērķdotāciju sadalījumu pašvaldībām – pašvaldību izglītības iestādēm 2018.gadam, lai nodrošinātu pedagogu darba samaksu.

Izglītības un zinātnes ministra, profesora Kārļa Šadurska sveiciens Skolotāju dienā

No sirds vēlos pateikt paldies skolotājiem, kas ar savām zināšanām, pieredzi un aizrautību dalās ar saviem skolēniem, veidojot katra un mūsu valsts nākotni.

Ministrs bažījas, vai decentralizēta sporta sistēma var pati tikt galā ar iekšējām problēmām

Izglītības un zinātnes ministrs Kārlis Šadurskis Latvijas Olimpiskās komitejas ģenerālās asamblejas ārkārtas sesijā pauda bažas, vai decentralizēta sporta sistēma var pati tikt galā ar iekšējām problēmām.

Ikšķiles skolēni tagad mācās moderni aprīkotā mācību vidē

Ikšķiles novada pašvaldība, īstenojot vidusskolas ēkas piebūves projektu, ir devusi labu pienesumu Izglītības un zinātnes ministrijas mērķim modernizēt un sakārtot Latvijas vispārējās izglītības iestāžu infrastruktūru.

Infografikā apkopotas 2018./2019. mācību gada aktualitātes

Izglītības un zinātnes ministrija infografikā apkopojusi 2018./2019. mācību gada aktualitātes.

Skaties konferences “Lietpratība pamatizglītībā” tiešraidi

Rīt, 2018.gada 26.septembrī, norisināsies Valsts izglītības satura centra ESF projekta “Kompetenču pieeja mācību saturā” (Skola2030) ceturtā konference “Lietpratība pamatizglītībā”.

Pabeigta stadiona renovācija Ogres 1.vidusskolai

Izglītības un zinātnes ministrijas vispārizglītojošo skolu infrastruktūras uzlabošanas projektu ietvaros pilnībā renovēts Ogres 1.vidusskolas stadions, lai nodrošinātu jauniešu pilnvērtīgu attīstību izglītības ieguves laikā.

Vispārējās izglītības programmās no 1. līdz 12.klasei šogad mācās par 309 skolēniem mazāk nekā pērn

Vispārējās izglītības programmās no 1. līdz 12.klasei šogad mācās par 309 skolēniem mazāk nekā pērn, liecina Valsts izglītības informācijas sistēmas dati uz šī gada 1.septembri.

Izglītības kvalitātes valsts dienests vērtēs arī privāto izglītības iestāžu vadītājus

Turpmāk Izglītības kvalitātes valsts dienests vērtēs arī privāto izglītības iestāžu vadītājus, paredz šodien valdības atbalstītie grozījumi kārtībā, kādā akreditē izglītības iestādes un novērtē iestāžu vadītāju profesionālo darbību.

Paplašinās iespējas strādāt par pedagogu

Izglītības procesa elastīgākai nodrošināšanai un plašākām iespējām pedagogu nodarbinātībai, Izglītības un zinātnes ministrija ir pilnveidojusi Ministru kabineta noteikumus par pedagogiem nepieciešamo izglītību un profesionālo kvalifikāciju un pedagogu profesionālās kompetences pilnveides kārtību, kurus otrdien, 2018.gada 11.septembrī, apstiprināja valdībā.

Ministrs: Visas IZM virzītās reformas balstītas starptautiskajos pētījumos un pasaules pieredzē

Visas Izglītības un zinātnes ministrijas (IZM) virzītās reformas balstīts starptautiskajos pētījumos un pasaules pieredzē, preses konferencē par jaunāko Starptautiskās ekonomiskās sadarbības un attīstības organizācijas (OECD) ziņojumu par izglītību sacīja izglītības un zinātnes ministrs Kārlis Šadurskis.

Valdība atbalsta pedagogu minimālās algas likmes palielināšanu līdz 710 eiro

No 2018. gada 1. septembra vispārējās izglītības, pirmsskolas izglītības, profesionālās izglītības, interešu izglītības un profesionālās ievirzes izglītības pedagogu minimālā alga tiek palielināta no 680 eiro līdz 710 eiro par likmi.

Ministrs: Skolu tīkla sakārtošanai punkts nav pielikts

Latvijas skolu tīkla sakārtošanai punkts nav pielikts, intervijā "Neatkarīgajai" uzsvēris izglītības ministrs Kārlis Šadurskis.

Jautājumu par "Iespējamās misijas" finansēšanu IZM cer atrisināt tuvākajās nedēļās

Jautājumu par pedagogu izglītības programmas "Iespējamā misija" finansēšanu Izglītības un zinātnes ministrija (IZM) cer atrisināt tuvākajās nedēļās, pastāstīja izglītības un zinātnes ministrs Kārlis Šadurskis.

Nedaudz mīkstinot kritērijus, panāk vienošanos par pedagogu algu finansēšanu no valsts budžeta

Nedaudz mīkstinot sākotnēji piedāvātos kritērijus, šorīt starp Izglītības un zinātnes ministriju (IZM) un sadarbības un sociālajiem partneriem panākta vienošanās par pedagogu darba algu finansēšanas kārtību vidusskolās no 2020.gada 1.septembra.

Valsts finansēs vidusskolas ar labu izglītības kvalitāti

Lai pašvaldības saņemtu valsts budžeta finansējumu vispārizglītojošo skolu pedagogu algām, no 2020.gada 1.septembra vidusskolām būs jāizpilda noteikti kvalitātes kritēriji – to paredz Izglītības un zinātnes ministrijas sagatavotais Ministru kabineta noteikumu projekts.

LIZDA tomēr pieteiks pedagogu piketu

Nesamierinoties ar otrdien notikušās valdības sēdes iznākumu, Latvijas Izglītības un zinātnes darbinieku arodbiedrība (LIZDA) tomēr pieteiks pedagogu piketu.

Saeimas priekšsēdētāja jaunajā mācību gadā novēl gudrību un "dziļāk sirdī ieslēgt Latvijas mīlestību"

Saeimas priekšsēdētāja Ināra Mūrniece apsveikumā jaunā mācību gada novēl, lai izglītība sniedz gudrību un "palīdz dziļāk sirdī ieslēgt Latvijas mīlestību".

Latvijas skolās sākas jaunais mācību gads

Šodien Latvijas skolās sākas 2018./2019. mācību gads.

Ministrs: Skolas ar ļoti zemu izglītības kvalitāti ir "jauniešu nākotnes karjeras kapsētas"

Skolas ar ļoti zemu izglītības kvalitāti ir "jauniešu nākotnes karjeras kapsētas", uzskata izglītības un zinātnes ministrs Kārlis Šadurskis.

Ja vidusskola vairākus gadus pēc kārtas uzrādīs sliktus kvalitātes rādītājus, tā varētu nesaņemt valsts finansējumu pedagogu algām

Ja vidusskola vairākus gadus pēc kārtas nesasniegs noteiktus izglītības kvalitātes kritērijus, tā varētu nesaņemt valsts budžeta finansējumu pedagogu algām, liecina Izglītības un zinātnes ministrijas (IZM) sagatavotais noteikumu projekts par kritērijiem un kārtību pedagogu darba samaksas finansēšanā vidusskolas posmā.

Izglītības iestāžu infrastruktūras uzlabošanai IZM no ES fondiem piesaistījusi 282 miljonus eiro

Izglītības iestāžu infrastruktūras uzlabošanai visā Latvijā Izglītības un zinātnes ministrija (IZM) no Eiropas Savienības (ES) fondiem piesaistījusi 282 miljonus eiro, informēja IZM.

No septembra pedagogu minimālā alga pieaugs līdz 710 eiro

Panākta vienošanās, ka no septembra pedagogu minimālā alga par likmi būs par 30 eiro lielāka, sasniedzot 710 eiro, otrdien pēc tikšanās ar Latvijas Izglītības un zinātnes darbinieku arodbiedrību (LIZDA) žurnālistiem paziņoja Ministru prezidents Māris Kučinskis.