Lietotājvārds
Parole

  • Birkas:
  • Izglītības un zinātnes ministrija

Topošā izglītības ministre: Jautājums par sešgadnieka laišanu vai nelaišanu skolā ir atstājams vecāku ziņā

Izšķiršanās par to, vai savu sešus gadus veco bērnu laist vai nelaist skolā, ir atstājama vecāku ziņā, uzskata izglītības un zinātnes ministra amata kandidāte Ilga Šuplinska.

Topošā izglītības ministre vēlas mainīt skolēnu novērtēšanas sistēmu, beidzot skolas

Topošā izglītības ministre Ilga Šuplinska vēlas mainīt sistēmu, kā, skolu beidzot, tiek vērtēti Latvijas skolēni.

Līdz 1.jūlijam vērtēs iespēju sākt Latvijas inovāciju un tehnoloģiju atbalsta fonda pilotprojektu

Ministru kabinets otrdien uzdeva Ekonomikas ministrijai (EM) sadarbībā ar Izglītības un zinātnes ministriju (IZM) līdz šā gada 1.jūnijam izvērtēt iespēju īstenot pilotprojektu ar nolūku novērtēt fonda darbības potenciālu.

Izglītības ministres amata kandidāte I. Šuplinska turpinās skolu tīkla reformu

Izglītības un zinātnes ministres amata kandidāte Ilga Šuplinska sola turpināt skolu tīkla reformu, gan iestājoties pret skolu "mehānisku slēgšanu".

IZM parlamentārā sekretāra amata kandidāte saredz nepieciešamību pārskatīt modeli "nauda seko skolēnam"

Modelis "nauda seko skolēnam" kopumā ir atbalstāms, tomēr to vajadzētu koriģēt, lai skolotāja atalgojums nebūtu tik ļoti atkarīgs no audzēkņu skaita, intervijā laikrakstam "Latvijas Avīze" pauž Saeimas deputāte Anita Muižniece.

JKP izglītības ministra amatam virza filoloģi I. Šuplinsku

Jaunā konservatīvā partija (JKP) izglītības un zinātnes ministra amatam virza deputāti Ilgu Šuplinsku, savukārt deputāte Anita Muižniece varētu ieņemt Izglītības un zinātnes ministrijas parlamentārās sekretāres amatu.

Pasniegs Izglītības un zinātnes ministrijas pieaugušo neformālās izglītības balvu

19. decembrī plkst. 13.00 Latvijas Universitātes Mazajā aulā tiks pasniegta Izglītības un zinātnes ministrijas balva, kuru katru gadu piešķir labākajam neformālās pieaugušo izglītības īstenotājam.

IZM izstrādājusi jaunu augstākās izglītības licencēšanas un akreditācijas kārtību

Izglītības un zinātnes ministrija (IZM) izstrādājusi jaunu augstākās izglītības licencēšanas un akreditācijas kārtību, kas paredz visu studiju virzienu sistēmisku izvērtējumu, sniedzot individuālu vērtējumu katrai studiju programmai.

Apstiprina 2019./2020.mācību gada un semestru sākuma un beigu laiku un brīvdienu laiku

Valdība apstiprināja noteikumus par 2019./2020.mācību gada un mācību semestru sākuma un beigu laiku un brīvdienu laiku.

Izglītības un zinātnes ministru atmiņas iemūžinātas fotoizstādē

Pēc Latvijas Republikas neatkarības atjaunošanas katrs izglītības un zinātnes ministrs ir atstājis būtisku nospiedumu izglītības, zinātnes, sporta, valodas un jaunatnes jomu attīstībā.

Saeimas Budžeta komisija lems par šogad neiztērēto līdzekļu pārdali izglītības un veselības jomās

Saeimas Budžeta un finanšu (nodokļu) komisija šodien plkst.10 plāno lemt par šogad neiztērēto līdzekļu pārdali izglītības un veselības jomās, liecina sēdei sagatavotie dokumenti.

EPALE konferencē stāstīs par 21.gadsimta pamatprasmēm pieaugušajiem

Eiropas pieaugušo izglītības elektroniskā platforma EPALE ceturtdien, 2018. gada 6. decembrī plkst.10.00 rīko nacionālo konferenci “21. gadsimta pamatprasmes dzīves kvalitātei un attīstībai”, kas notiks Izglītības un zinātnes ministrijas Lielajā zālē, Vaļņu ielā 2, Rīgā.

Apstiprina jauno pamatizglītības standartu

Valdība otrdien apstiprināja Izglītības un zinātnes ministrijas (IZM) izstrādāto vispārējās pamatizglītības mācību saturu un mācīšanās pieeju, kuras mērķis ir skolēnos attīstīt 21.gadsimtam svarīgās kompetences.

Zināmi konkursa “Gada sporta skolotājs 2018” nominanti

Izglītības un zinātnes ministrijas (IZM) organizētajā konkursā “Gada sporta skolotājs 2018” noskaidroti trīs nominanti – Aiva Aišpure (Bauskas sākumskola), Sarmīte Gobiņa (Gulbenes sākumskola) un Pēteris Krastiņš (Salas vidusskola).

Par jaunās pedagogu izglītības aktualitātēm varēs uzzināt arī Facebook lapā “Superskolotājs”

Lai informētu par jaunās pedagogu izglītības sistēmas aktualitātēm, sociālo tīklu vietnē Facebook izveidota lapa “Superskolotājs”.

Iniciatīvā "Latvijas skolas soma" iekļaus grāmatu sērijas "Bikibuks" radošās darbnīcas

Latvijas valsts simtgadei veltītajā skolēnu kultūras un izglītības iniciatīvā "Latvijas skolas soma" tiks iekļauta apgāda "Liels un mazs" grāmatu sērijas "Bikibuks" radošās darbnīcas, informēja Valsts kultūrkapitāla fondā (VKKF).

Apstiprina jaunās pirmsskolas izglītības vadlīnijas

Valdība šodien apstiprināja Izglītības un zinātnes ministrijas (IZM) sagatavoto noteikumu projektu par valsts pirmsskolas izglītības vadlīnijām un pirmsskolas izglītības programmu paraugiem, kurus pirmsskolas izglītības iestādes sāks ieviest no 2019./2020.mācību gada.

Reorganizē divas koledžas, tās pievienojot universitātēm

No 2019.gada 1.jūlija tiks reorganizētas divas Izglītības un zinātnes ministrijas (IZM) padotībā esošās valsts koledžas, tās pievienojot universitātēm - Rīgas 1.medicīnas koledža turpinās pastāvēt kā Latvijas Universitātes (LU) aģentūra, savukārt Olaines Mehānikas un tehnoloģijas koledža kļūs par Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) aģentūru, šodien lēma valdība.

IZM izsludina pieteikšanos pieaugušo neformālās izglītības balvai

Izglītības iestādes vai organizācijas, kas darbojas neformālās pieaugušo izglītības jomā, līdz 1.decembrim aicinātas pieteikties balvai “Saules laiva”, ko ik gadu Izglītības un zinātnes ministrija (IZM) piešķir labākajiem pieaugušo izglītotājiem.

Šadurskis: Skolotājs aizvedīs skolēnus līdz atbildēm, nevis sniegs tās gatavas

Līdz ar jaunā pamatizglītības standarta ieviešanu skolotājs nevis tikai sniegs zināšanas un gatavas atbildes, bet aizvedīs skolēnus līdz tām, šodien žurnālistiem stāstīja izglītības ministrs Kārlis Šadurskis.

Šadurskis nikns par viltus ziņām, kas sacēlušas ažiotāžu ap literatūras stundām

Ažiotāža, kas sacelta ap literatūras stundām, ir balstīta uz viltus ziņām, ko paudušas personas, kuras nav kārtīgi iepazinušās vai sapratušas jauno mācību saturu, šorīt intervijā LNT raidījumam "900 sekundes" sacīja izglītības un zinātnes ministrs Kārlis Šadurskis.

Šadurskis: Skatoties uz Ministru kabineta pēcteču veikumu, Kučinska valdību atcerēsies kā labu darba rūķu komandu

Skatoties uz pašreizējā Ministru kabineta pēcteču veikumu, premjerministra Māra Kučinska vadīto valdību atcerēsies kā labu darba rūķu komandu, atskatoties uz valdības padarīto 1000 dienās, šodien Ministru kabineta sēdē sacīja izglītības un zinātnes ministrs Kārlis Šadurskis.

Profesionālo skolu audzēkņi pošas savam pirmajam Jauniešu forumam

Trešdien, 2018. gada 31. oktobrī, Latvijas Universitātes Dabaszinātņu akadēmiskajā centrā risināsies Latvijā līdz šim vēl nebijis pasākums - jauniešu forums “Mūsdienīga profesionālā izglītība Latvijā”.

Dobeles novadā īsteno izglītības iestāžu dienesta viesnīcas būvniecību

Izglītības un zinātnes ministrija kopīgi ar Dobeles novada pašvaldību īsteno vērienīgus vispārizglītojošo skolu infrastruktūras projektus.

Latvijas mazākajā desmitajā klasē ir vien trīs skolēni

Latvijas mazākajā desmitajā klasē ir tikai trīs skolēni, pastāstīja Izglītības un zinātnes ministrijas (IZM) Izglītības departamenta direktore Līga Buceniece.

Atvieglo uzņēmēju iesaisti darba vidē balstītās mācībās

Šodien valdība atbalstīja Izglītības un zinātnes ministrijas (IZM) sagatavotos grozījumus noteikumos, kas atvieglo uzņēmēju iesaisti darba vidē balstītās mācībās.

IZM Izglītības departamenta direktora amatā ieceļ Līgu Bucenieci

Šonedēļ darbu Izglītības un zinātnes ministrijas (IZM) Izglītības departamenta direktores amatā sākusi Līga Buceniece, kura no 2017.gada oktobra papildu saviem tiešajiem amata pienākumiem pildīja arī departamenta direktora pienākumus, informēja IZM.

Ministrs: Nākamgad nevajadzētu būt problēmām ar atbalstu skolotāju sagatavošanas programmām

Nākamgad nevajadzētu būt problēmām ar atbalstu skolotāju sagatavošanas programmām, otrdien pēc Ministru kabineta sēdes žurnālistiem atzina izglītības un zinātnes ministrs Kārlis Šadurskis.

Izsludināts iepirkums izglītības kvalitātes novērtēšanas monitoringa sistēmas izstrādei

Turpinot īstenot projektu "Izglītības kvalitātes monitoringa sistēmas izveide un īstenošana", Izglītības un zinātnes ministrija (IZM) izsludinājusi iepirkumu par Izglītības kvalitātes novērtēšanas monitoringa sistēmas un monitoringa rīku apraksta izstrādi, kas ļaus turpināt projektā plānotās aktivitātes, informēja IZM.

Valdība apstiprina mērķdotāciju sadalījumu pašvaldībām pedagogu atalgojumam

Valdība otrdien, 2018.gada 2.oktobrī, apstiprināja Izglītības un zinātnes ministrijas sagatavoto rīkojuma projektu par mērķdotāciju sadalījumu pašvaldībām – pašvaldību izglītības iestādēm 2018.gadam, lai nodrošinātu pedagogu darba samaksu.

Izglītības un zinātnes ministra, profesora Kārļa Šadurska sveiciens Skolotāju dienā

No sirds vēlos pateikt paldies skolotājiem, kas ar savām zināšanām, pieredzi un aizrautību dalās ar saviem skolēniem, veidojot katra un mūsu valsts nākotni.

Ministrs bažījas, vai decentralizēta sporta sistēma var pati tikt galā ar iekšējām problēmām

Izglītības un zinātnes ministrs Kārlis Šadurskis Latvijas Olimpiskās komitejas ģenerālās asamblejas ārkārtas sesijā pauda bažas, vai decentralizēta sporta sistēma var pati tikt galā ar iekšējām problēmām.

Ikšķiles skolēni tagad mācās moderni aprīkotā mācību vidē

Ikšķiles novada pašvaldība, īstenojot vidusskolas ēkas piebūves projektu, ir devusi labu pienesumu Izglītības un zinātnes ministrijas mērķim modernizēt un sakārtot Latvijas vispārējās izglītības iestāžu infrastruktūru.

Infografikā apkopotas 2018./2019. mācību gada aktualitātes

Izglītības un zinātnes ministrija infografikā apkopojusi 2018./2019. mācību gada aktualitātes.

Skaties konferences “Lietpratība pamatizglītībā” tiešraidi

Rīt, 2018.gada 26.septembrī, norisināsies Valsts izglītības satura centra ESF projekta “Kompetenču pieeja mācību saturā” (Skola2030) ceturtā konference “Lietpratība pamatizglītībā”.

Pabeigta stadiona renovācija Ogres 1.vidusskolai

Izglītības un zinātnes ministrijas vispārizglītojošo skolu infrastruktūras uzlabošanas projektu ietvaros pilnībā renovēts Ogres 1.vidusskolas stadions, lai nodrošinātu jauniešu pilnvērtīgu attīstību izglītības ieguves laikā.

Vispārējās izglītības programmās no 1. līdz 12.klasei šogad mācās par 309 skolēniem mazāk nekā pērn

Vispārējās izglītības programmās no 1. līdz 12.klasei šogad mācās par 309 skolēniem mazāk nekā pērn, liecina Valsts izglītības informācijas sistēmas dati uz šī gada 1.septembri.

Izglītības kvalitātes valsts dienests vērtēs arī privāto izglītības iestāžu vadītājus

Turpmāk Izglītības kvalitātes valsts dienests vērtēs arī privāto izglītības iestāžu vadītājus, paredz šodien valdības atbalstītie grozījumi kārtībā, kādā akreditē izglītības iestādes un novērtē iestāžu vadītāju profesionālo darbību.

Paplašinās iespējas strādāt par pedagogu

Izglītības procesa elastīgākai nodrošināšanai un plašākām iespējām pedagogu nodarbinātībai, Izglītības un zinātnes ministrija ir pilnveidojusi Ministru kabineta noteikumus par pedagogiem nepieciešamo izglītību un profesionālo kvalifikāciju un pedagogu profesionālās kompetences pilnveides kārtību, kurus otrdien, 2018.gada 11.septembrī, apstiprināja valdībā.

Ministrs: Visas IZM virzītās reformas balstītas starptautiskajos pētījumos un pasaules pieredzē

Visas Izglītības un zinātnes ministrijas (IZM) virzītās reformas balstīts starptautiskajos pētījumos un pasaules pieredzē, preses konferencē par jaunāko Starptautiskās ekonomiskās sadarbības un attīstības organizācijas (OECD) ziņojumu par izglītību sacīja izglītības un zinātnes ministrs Kārlis Šadurskis.