Pieslēdzies E-klasei

Lietotājvārds
Parole

  • Birkas:
  • Kārlis Šadurskis

88 pašvaldības saņems papildu finansējumu pedagogu darba samaksai

Vispārējās izglītības iestāžu pedagogu darba samaksai no šī gada 1.septembra līdz 31.decembrim papildus būs pieejami aptuveni 1,4 miljoni eiro, lēmusi valdība.

Viena no IZM nākamā gada budžeta prioritātēm - pedagogu atalgojums

Kā vienu no nākamā gada budžeta galvenajām prioritātēm Izglītības un zinātnes ministrija (IZM) izvirzījusi pedagogu darba samaksas kāpināšanu.

Ministrs: No vecāku attieksmes atkarīgs, vai diasporā augoši bērni apgūs latviešu valodu un kultūru

No vecāku attieksmes ir atkarīgs tas, vai diasporā augoši bērni apgūs latviešu valodu un kultūru, kā arī tas, vai bērni mācīšanos sestdienās uztvers kā slogu, vai kā iespēju, uzrunājot Diasporas izglītotāju foruma dalībniekus, pauda izglītības un zinātnes ministrs Kārlis Šadurskis.

LIZDA iesniegs kampaņā par bērnudārzu pedagogu darba samaksas modeļa maiņu savāktos parakstus

Šodien Latvijas Izglītības un zinātnes darbinieku arodbiedrība (LIZDA) iesniegs Saeimai un Ministru prezidentam parakstu vākšanas kampaņā "Vienaldzība izmaksā vairāk nekā izglītība!" izglītības iestādēs visā Latvijā savāktos 42 549 parakstus par bērnudārzu pedagogu darba samaksas modeļa maiņu, informēja LIZDA.

Ministrs: Zinātnei nav jājūtas kādam pateicību parādā vai kādu apkalpojošai

Zinātnei nav jājūtas kādam pateicību parādā vai kādu apkalpojošai, IV Pasaules latviešu zinātnieku kongresa atklāšanā sacīja izglītības un zinātnes ministrs Kārlis Šadurskis.

Saeimas komisijā izceļas asas diskusijas par vidusskolas matemātikas eksāmeniem

Saeimas Izglītības, kultūras un zinātnes komisijas sēdē šodien izcēlās asas diskusijas par centralizēto matemātikas eksāmenu kvalitāti gan vidusskolēniem, gan devītās klases skolēniem.

Ministrs: Kompetenču satura ieviešana par gadu vēlāk nav nekāda traģēdija

Nekāda traģēdija nav notikusi, jo Saeimas Izglītības, zinātnes un kultūras komisijas deputāti atbalstījuši lielāko daļu izglītības reformu, neskaitot skolas gaitu uzsākšanu no sešu gadu vecuma.

Koalīcijas partneriem vēl daudz jautājumu par "sešgadnieku reformu"

Koalīcijas partiju politiķiem vēl ir daudz jautājumu saistībā ar Izglītības un zinātnes ministrijas (IZM) piedāvājumu par skolas gaitu sākšanu no sešu gadu vecuma, līdz ar to šī reforma varētu nevirzīties īpaši raiti.

Ministrs: Pašvaldības daļēji spējušas rast ietaupījumus, sakārtojot skolu tīklu

Pašvaldības daļēji spējušas rast ietaupījumus sakārtojot skolu tīklu, bet tas nav pietiekami, lai palielinātu pedagogu algas un daļai Latvijas skolu pedagogiem zemākā mēneša darba algas likme saglabāsies līdzšinējā līmenī, proti, 680 eiro mēnesī.

LIZDA runās ar "Vienotību" par ministra nevēlēšanos sarunāties ar arodbiedrību

Latvijas Izglītības un zinātnes darbinieku arodbiedrība (LIZDA) vērsīsies partijas "Vienotība" valdē un Saeimas frakcijā, aicinot izvērtēt izglītības un zinātnes ministra Kārļa Šadurska nevēlēšanos sarunāties ar arodbiedrību, kā arī aicinās šo jautājumu pārrunāt Nacionālās trīspusējās sadarbības padomes sēdē, pastāstīja organizācijas vadītāja Inga Vanaga.

Ministrs: Valsts sniegs finansējumu pedagogu algu celšanai noteiktās pašvaldībās

Valsts finansiāli atbalstīs pedagogu algu celšanu tikai tajās pašvaldībās, kas sakārtos skolu tīklu, šorīt LTV "Rīta panorāmā" uzsvēra izglītības ministrs Kārlis Šadurskis.

Valsts valodas zināšanu atvieglojumus IZM rosina piešķirt tikai profesoriem

Atkārtoti vērtējot priekšlikumu par valsts valodas zināšanu atvieglojumiem akadēmiskajam personālam, Izglītības un zinātnes ministrija rosinās tādus piešķirt tikai profesoriem.

Ministrs: Izglītība ir nevis mērķis, bet gan instruments ilgtspējīgai attīstībai

Izglītība ir nevis mērķis, bet gan instruments ilgtspējīgai izglītībai, konferencē "Izglītības nozīme ilgtspējīgas attīstības mērķos Latvijā" sacīja izglītības un zinātnes ministrs Kārlis Šadurskis.

Pašvaldībām varētu trūkt līdzekļu plānotajam pedagogu algu palielinājumam

Daļai pašvaldību tikai formāli sakārtojot skolu tīklu, nākamgad varētu trūkt līdzekļu plānotajam algu palielinājumam visiem pedagogiem, izriet no izglītības un zinātnes ministrs Kārļa Šadurska sacītā Latvijas Pašvaldību savienības domes sēdē.

Ministrs bažījas par Skolu jaunatnes dziesmu un deju svētku norisi 2020. gadā

Rīgas dome, iespējams, vēlas pagarināt Mežaparka estrādes būvniecības darbu termiņus, kas savukārt apdraud Latvijas Skolu jaunatnes dziesmu un deju svētku norisi 2020.gadā, sacīja izglītības un zinātnes ministrs Kārlis Šadurskis.

Šadurskis par izglītības reformu kritiku: Vaidēšanas ir par daudz

Kritizējot Izglītības un zinātnes ministrijas (IZM) piedāvājumu pāriet uz skolas gaitu sākšanu no sešu gadu vecuma un Latvijas Izglītības un zinātnes darbinieku arodbiedrībai (LIZDA) apgalvojot, ka skolotāji nav sagatavoti šai reformai, vaidēšanas ir drusku par daudz.

Godinās starptautisko olimpiāžu uzvarētājus un viņu pasniedzējus

Ministru prezidents Māris Kučinskis otrdien Latvijas izcilākajiem skolēniem un viņu pedagogiem pasniegs Ministru kabineta diplomus par sasniegumiem starptautiskajās mācību priekšmetu olimpiādēs, informēja Ministru kabinetā.

Informēs par jaunā mācību satura sabiedriskās apspriešanas rezultātiem

Šodien plkst.13.00 Aspazijas bulvārī 24, Rīgā, notiks preses konference par jaunā mācību satura sabiedriskās apspriešanas rezultātiem.

LIZDA uzsver nepieciešamību apspriest jaunā mācību satura aprobācijas rezultātus

Latvijas Izglītības un zinātnes darbinieku arodbiedrība (LIZDA) aicina ar iesaistītajām pusēm apspriest jaunā mācību satura aprobācijas rezultātus, lai lemtu par normatīvo aktu nepieciešamajiem grozījumiem un jaunajiem standartiem.

IZM izmantos Zviedrijas pieredzi profesionālās izglītības veicināšanā

Izglītības un zinātnes ministrija (IZM) izmantos Zviedrijas pieredzi profesionālās izglītības un mūžizglītības veicināšanā, pēc tikšanās ar Zviedrijas izglītības ministri Annu Ekstrēmi sacīja izglītības ministrs Kārlis Šadurskis.

IZM vēlas, lai pedagogi paši seko līdzi savas profesijas kvalitātei

Ar ideju par pedagogu profesionālo organizāciju Izglītības un zinātnes ministrija (IZM) vēlas mudināt pedagogus apvienoties un pašiem sekot līdzi savas profesijas kvalitātei.

Līvānu mērs: Slēdzot lauku skolas, Latgali pametīs inteliģence

Ja tiks slēgtas lauku skolas, Latgali pametīs inteliģence, šādu pārliecību pauda Līvānu novada domes priekšsēdētājs Andris Vaivods.

Sveic profesionālās meistarības konkursa WorldSkills 2017 laureātus

Noslēdzies starptautisks jauno profesionāļu meistarības konkurss "WorldSkills", kas šogad notika Abū Dabī, Apvienotajos Arābu Emirātos, un norisinājās jau 44.reizi.

Šadurskis: Olimpisko spēļu sacensību norise Latvijā varētu veicināt valsts atpazīstamību

Olimpisko spēļu sacensību norise Latvijā var veicināt Latvijas atpazīstamību un prestižu, uzskata izglītības un zinātnes ministrs Kārlis Šadurskis.

Izglītības ministrs ideju mazākumtautību skolēniem piedāvāt papildu nodarbības dzimtajā valodā vērtē izvairīgi

Rīgas domes vadības ideju piedāvāt papildu nodarbības mazākumtautību izglītības iestāžu skolēniem viņu dzimtajā valodā izglītības un zinātnes ministrs Kāris Šadurskis vērtē izvairīgi.

Skolas gaitu sākšanu no sešu gadu vecuma plāno ieviest gadu vēlāk

Skolas gaitu sākšanu no sešu gadu vecuma plānots ieviest gadu vēlāk - 2019./2020.mācību gadā. Tā Saeimas Izglītības, kultūras un zinātnes komisijas sēdē sacīja izglītības ministrs Kārlis Šadurskis.

Grupa krievvalodīgo bērnu vecāku pieprasa izglītības ministra demisiju

Mazākumtautību bērnu vecāku iniciatīvas "Saglabāsim krievu valodu Latvijas izglītībā" pārstāvji vērsušies pie Valsts prezidenta Raimonda Vējoņa un Ministru prezidenta Māra Kučinska ar lūgumu iniciēt izglītības un zinātnes ministra Kārļa Šadurska demisiju.

Ministrs atklāj, kur plāno iegūt līdzekļus pedagogu algu palielināšanai

Izglītības ministrs Kārlis Šadurskis pusi līdzekļu pedagogu algu celšanai piedāvā iegūt no skolu tīkla reformām, bet otra puse esot jāiegūst uz ekonomikas izaugsmes rēķina.

Ministrs: Par mācībām vidusskolā latviešu valodā visgrūtāk būs vienoties ar tiem, kas jautājumu politizē

Par virzību uz vispārizglītojošo mācību priekšmetu apgūšanu latviešu valodā vidusskolu 10.-12.klasēs visgrūtāk būs vienoties ar tiem, kas jautājumu politizē, tā pēc Mazākumtautību konsultatīvās padomes sēdes žurnālistiem sacīja izglītības un zinātnes ministrs Kārlis Šadurskis.

Savākti 10 000 parakstu par bilingvālās izglītības saglabāšanu

Nepilnu divu nedēļu laikā sabiedrības iniciatīvu portālā "Manabalss.lv" savākti 10 000 parakstu par bilingvālās izglītības saglabāšanu.

Spiediena dēļ IZM atkāpjas no rosinājuma minimālo skolēnu skaitu noteikt arī 7.-9.klasē

Izglītības un zinātnes ministrija (IZM) spiediena dēļ atteikusies no rosinājuma Izglītības likumā deleģēt Ministru kabinetam (MK) tiesības noteikt minimālo skolēnu skaitu pamatskolas 7.-9.klasē.

Krievvalodīgie vecāki vāc parakstus par krievu valodas saglabāšanu izglītībā un sola protestus

Krievvalodīgie vecāki portālā "change.org" sākuši vākt parakstus par krievu valodas kā mācību valodas saglabāšanu izglītībā Latvijas skolās.

Jautājumā par vidējo izglītību latviešu valodā Šadurskis konsultējies ar drošības iestādēm

Jautājumā par vidējo izglītību latviešu valodā izglītības un zinātnes ministrs Kārlis Šadurskis konsultējies ar drošības iestādēm, intervijā portālam "Delfi" stāstīja ministrs.

Sekmīgai skolu tīkla sakārtošanai uzsver nepieciešamību pabeigt administratīvi teritoriālo reformu

Lai sekmīgi sakārtotu skolu tīklu, nepieciešams pabeigt administratīvi teritoriālo reformu, uzsvērts Saeimas Izglītības, kultūras un zinātnes komisijas un Ilgtspējīgas attīstības komisijas kopsēdē.

Prokrieviskais aktīvists D.Barteckis vāc parakstus par bilingvālās izglītības saglabāšanu

Sabiedrības iniciatīvu portālā "Manabalss.lv" likvidējamās Vladimira Lindermana partijas "Par dzimto valodu" aktīvists Deniss Barteckis sācis parakstu vākšanu par bilingvālās izglītības saglabāšanu.

Ministrs: Skolu tīkla pētījumā kā prioritāri rekonstruējams noteikts 31 ceļa posms 263 kilometru garumā

Optimāla skolu tīkla pētījumā kā prioritāri rekonstruējams noteikts 31 ceļa posms ar kopējo garumu 263 kilometri, informēja izglītības un zinātnes ministrs Kārlis Šadurskis.

Pēc skolu tīkla sakārtošanas pedagogu alga pieaugs līdz 1500 eiro mēnesī

Skolu tīkla sakārtošana pedagogiem par likmi ļaus nopelnīt gandrīz uz pusi vairāk, intervijā telekanāla LNT raidījumā "900 sekundes" teica izglītības un zinātnes ministrs Kārlis Šadurskis.

Ministrs: Vidusskolās ar ļoti nelielu skolēnu skaitu grūti runāt par izglītības kvalitāti

Skolās ar ļoti nepietiekamu skolēnu skaitu 10.- 12.klašu posmā ir ārkārtīgi grūti runāt par izglītības kvalitāti, - ir pārliecināts izglītības un zinātnes ministrs Kārlis Šadurskis.

Internātskolu jautājumā norāda uz nepietiekamu pašvaldību darbu bērnu tiesību nodrošināšanā

Atsevišķas pašvaldības, iespējams, strādā nepietiekami, lai nodrošinātu bērnu tiesības.

Finansējuma trūkuma dēļ daļa internātskolu bērnu varot "nonākt uz ielas"

Latvijas Reģionu apvienība (LRA) pauž satraukumu, ka, ņemot vērā valdības atbalstītās izmaiņas, finansējuma trūkuma dēļ daļa internātskolu bērnu varot "nonākt uz ielas".