Lietotājvārds
Parole

  • Birkas:
  • Labklājības ministrija

Petraviča norāda uz VBTAI iedibinātā uzraudzības modeļa neefektivitāti

Valsts bērnu tiesību aizsardzības inspekcijas (VBTAI) iedibinātais uzraudzības modelis nav efektīvs, jo tas nav vērsts uz savstarpēju un mērķtiecīgu sadarbību bāriņtiesu darbības uzlabošanai un bērnu tiesību aizsardzības nodrošināšanai.

Pa uzticības tālruni sniegs palīdzību mobingā cietušajiem

No 18. līdz 24.martam Valsts bērnu tiesību aizsardzības inspekcijas Bērnu un pusaudžu uzticības tālrunis 116111 rīko informatīvo akciju "Es izvēlos runāt!", informēja Labklājības ministrijas pārstāvis Egils Zariņš.

Būtiski ierobežos audžuģimenēs esošu bērnu adopciju uz ārvalstīm

Valdība otrdien vienojās ierobežot audžuģimenēs esošu bērnu adopciju uz ārvalstīm, atļaujot to tikai tad, ja bērns ir viņu radinieks.

LM izveidojusi dokumentālu filmu par vides pieejamību

Eiropas Savienībā ir aptuveni 50 miljoni cilvēku ar invaliditāti, kuru iespējas vienlīdzīgi piedalīties visās dzīves jomās lielā mērā nosaka arī apkārtējās vides pieejamība. Tieši tā, kā nozīmīgs priekšnosacījums vienlīdzīgu tiesību nodrošināšanai, ir noteikta arī ANO Konvencijā par personu ar invaliditāti tiesībām, ko ratificējusi arī Latvija.

Reirs: Skolām un pašvaldībām jāsaprot, ka bērnam ar invaliditāti svarīgi mācīties vispārējā vidē

Labklājības ministrija (LM) turpinās skolām un pašvaldībām skaidrot un pierādīt, ka bērnam ar invaliditāti svarīgi iegūt izglītību vispārējā vidē un ka nedrīkst bērnus nodalīt, veidojot segregāciju, pauda labklājības ministrs Jānis Reirs.

Konkursā par labāko klases audzināšanas stundu uzvarējušas skolotājas no astoņām pilsētām

Valsts bērnu tiesību aizsardzības inspekcijas (VBTAI) rīkotajā konkursā pedagogiem par labāko klases audzināšanas stundu uzvarējušas skolotājas no Babītes, Lubānas, Bauskas, Rēzeknes, Krāslavas, Ogres, Druvas un Talsiem, informēja Labklājības ministrijā.

Pētījums: Latvijas bērniem trūkst izpratnes par tiesību un līdzdalības nozīmi

Latvijā bērniem trūkst izpratnes par tiesību un līdzdalības nozīmi, secināts biedrības "Latvijas bērnu labklājības tīkls" pētījumā .

LM aicina domāt par surdotulku programmu ieviešanu citās izglītības iestādēs

Perspektīvai surdotulku attīstībai būtu jārunā par šādu programmu ieviešanu citās izglītības iestādēs Latvijā.