Lietotājvārds
Parole

  • Birkas:
  • Latvijas simtgade

Izglītības un zinātnes ministru atmiņas iemūžinātas fotoizstādē

Pēc Latvijas Republikas neatkarības atjaunošanas katrs izglītības un zinātnes ministrs ir atstājis būtisku nospiedumu izglītības, zinātnes, sporta, valodas un jaunatnes jomu attīstībā.

Iniciatīvā "Latvijas skolas soma" iekļaus grāmatu sērijas "Bikibuks" radošās darbnīcas

Latvijas valsts simtgadei veltītajā skolēnu kultūras un izglītības iniciatīvā "Latvijas skolas soma" tiks iekļauta apgāda "Liels un mazs" grāmatu sērijas "Bikibuks" radošās darbnīcas, informēja Valsts kultūrkapitāla fondā (VKKF).

Notiks biogrāfisku eseju krājuma "Latvijas valsts dibinātāji" atvēršanas svētki

Šodien Latvijas Nacionālajā vēstures muzejā (LNVM) notiks Latvijas Nacionālā vēstures muzeja kopā ar citu muzeju kolēģiem sagatavotā biogrāfisku eseju krājuma "Latvijas valsts dibinātāji" atvēršanas svētki.

Latvijas simtgades svētki ģimenēm ar bērniem

Šogad mūsu valsts svin apaļu jubileju – 100 gadus, tādēļ arī svinības katrā mājā plāno īpašas. Ierasts, ka lielu svētku svinēšana sākas ar gatavošanos, kad sakopjam savu māju un pagalmu, izraugām atbilstošāko tērpu un izcilu maltīti, ko celt svinīgo vakariņu galdā.

Latvijas proklamēšanas 100. gadadienai veltīto notikumu izlase

Jau pēc dažām dienām, 18. novembrī, ar plašu programmu Rīgā, visā Latvijā un pasaulē svinēsim Latvijas valsts dibināšanas 100. gadadienu.

Likteņdārza sveču izliešanai skolēni savākuši 1704 kilogramus izejvielu

Gatavojoties Latvijas simtgades svinībām, skolēnu komandas sveču izliešanai Likteņdārzam savākušas 1704 kilogramus parafīna un lietotu sveču, informēja Likteņdārza sabiedrisko attiecību speciālists Mārtiņš Pučka.

10 idejas Latvijas dzimšanas dienas sagaidīšanai

Pēc 18 dienām, 18. novembrī, ar plašu programmu tiks svinēta Latvijas valsts proklamēšanas 100. gadadiena.

Publiskots animācijas filmas “Saule brauca debesīs” treileris

Piedzīvojumu filma lieliem un maziem – šādi pieteikta leģendārās animācijas filmu režisores Rozes Stiebras jaunākā filma „Saule brauca debesīs”, kas tapusi kā režisores dāvana Latvijai simtgadē.

Ar 6000 skolēnu līdzdalību atklāta iniciatīva „Latvijas skolas soma”

Ceturtdien, 6. septembrī, tūkstošiem skolēnu no visiem 119 Latvijas novadiem tikās Rīgā, atklājot Latvijas valsts simtgades lielāko iniciatīvu „Latvijas skolas soma”.

Skolēniem arī šogad tiks piešķirtas Latvijas Simtgades izcilnieku stipendijas

Arī šī mācību gada izskaņā labākajiem 12.klašu skolēniem būs iespēja kļūt par vienu no Latvijas Simtgades izcilnieku stipendijas saņēmējiem, informēja Finanšu ministrija (FM).

Valdība 240 500 skolēnu dalībai iniciatīvā "Latvijas skolas soma" atvēl 1,68 miljonus eiro

Latvijas Valsts simtgades iniciatīvas "Latvijas skolas soma" uzsākšanai laikā no šī gada 1.septembra līdz 31.decembrim tiks atvēlēti 1 683 913 eiro, ļaujot tajā iesaistīties 240 559 skolēniem, liecina valdības apstiprinātais Ministru kabineta noteikumu projekts.

Ikgadējā "Palīdzēsim.lv" rīkotā labdarības akcija "Skola sauc 2018!" ir klāt

Daudziem bērniem un jauniešiem no sociālajam riskam pakļautajām ģimenēm, daudzbērnu un audžuģimenēm jaunā mācību gada tuvošanās rada bažas - tik daudz kas jāsagādā, bet pietrūkst līdzekļu, lai sagatavotos jaunu zināšanu apguvei.

Latvijā ierodas 100. brīvprātīgais

Gaidot Latvijas simtgadi, Jaunatnes starptautisko programmu aģentūra (JSPA) sagaidīja un svinīgi sveica Latvijā ieradušos 2018. gada 100. brīvprātīgo.

FM sāk simtgades stipendiju izmaksu 346 labākajiem absolventiem

Latvijas simtgadi atzīmējot, Finanšu ministrija (FM) sākusi īstenot Latvijas nacionālās momentloterijas projekta "Simtgades loterija" tālejošo mērķi - atbalstīt Latvijas izcilākos vidējās izglītības iestāžu absolventus un no pirmdienas tiks uzsākta stipendiju 500 eiro apmērā izmaksa 346 šī gada labākajiem absolventiem, informēja FM.

Saistībā ar Dziesmusvētku norisi Rīgā stājas spēkā pirmie satiksmes ierobežojumi

Saistībā ar gaidāmajiem Dziesmu un deju svētkiem, šodien Rīgā stājas spēkā pirmie satiksmes ierobežojumi, informē Rīgas dome.

Pirmo Simtgades stipendiju saņēmusi Rīgas centra humanitārās vidusskolas skolniece

Pirmo Latvijas Simtgades stipendiju saņēmusi Rīgas centra humanitārās vidusskolas skolniece, teicamniece Annija Asnate Čekstere, informēja Finanšu ministrijā (FM).

Aicina pieteikt izcilus jauniešus Simtgades stipendijai

Jūs, iespējams, jau zināt, ka, gatavojoties Latvijas valsts simtgadei, Finanšu ministrija, Izglītības un zinātnes ministrija un VAS “Latvijas Loto” kopā īsteno unikālu projektu – lielo Simtgades loteriju. Tās mērķis ir iegūt līdzekļus stipendiju atbalsta programmai labākajam ikvienas Latvijas vidējās izglītības iestādes absolventam.

10 interesanti fakti par Ivara Selecka dokumentālo filmu “Turpinājums”

22.martā uz lielajiem ekrāniem nonāca kino klasiķa Ivara Selecka dokumentālā filma “Turpinājums”, kas ir pirmā daļa no ieplānotā ilgtermiņa kino vērojuma cikla par pieciem varoņiem - Latvijā dzimušiem bērniem. Lūk, 10 interesanti fakti par filmas ideju, filmēšanas procesu, pašu režisoru un dokumentālās filmas dalībniekiem:

Latvijā tapusi pirmā dokumentālā filma bērniem - Ivara Selecka “Turpinājums”

Ivara Selecka jaunā dokumentālā filma “Turpinājums” veidota divu gadu garumā no 2015. gada septembra – tobrīd, trīs gadus pirms Latvijas simtgades, mācības pirmajā klasē dažādos Latvijas novados sāka pieci bērni.

10 interesanti fakti par spēlfilmu “Paradīze ‘89”

Jau pavisam drīz – 23.februārī pie Latvijas kino skatītājiem nonāks pašmāju piedzīvojumu filma visu laiku bērniem “Paradīze 89”. Filma ir patiess stāsts par četrām meitenēm, kuras “Baltijas ceļa vasarā” laukos pavada savu skolas brīvlaiku un līdzās aušīgām nerātnībām astoņdesmito gadu nogalei raksturīgajā vidē meitenes izdzīvo emocijām apvīto tautas atmodu. Lūk, 10 interesanti fakti par filmas tapšanu un galvenajiem varoņiem.

LV100 tiešraide: “Dveseluputenis.lv” atklāšana

Līdz ar Latvijas simtgadi un filmas "Dvēseļu putenis" uzņemšanu ir tapusi vēsturiski izglītojoša interneta vietne ”www.dveseluputenis.lv”.

Aicina pieteikties konkursam „Kultūras kanona vēstis Latvijas nākošajā simtgadē"

Latvijas vispārizglītojošo skolu 10.–12. klašu un mākslas un mūzikas skolu vecāko kursu skolēni tiek aicināti pieteikties sestajam Latvijas Kultūras kanona konkursam.