Lietotājvārds
Parole

  • Birkas:
  • Lietuva

Jaunais Lietuvas izglītības ministrs: Mikroklimatu klasēs palīdzētu uzlabot skolotāju palīgi

Pieaugot bažām par mikroklimatu skolās, jaunais Lietuvas izglītības, zinātnes un sporta ministrs Aļģirds Monkevičs pieļāvis, ka šo problēmu palīdzētu risināt skolotāju palīgi, kas gādātu par labu emocionālo vidi klasēs.

Jaunais Lietuvas izglītības ministrs: Skolotāju algām jāpārsniedz vidējā alga valstī par 20-30%

Lietuvas skolotāju algām jāpārsniedz vidējā alga valstī par 20-30%, uzskata jaunais izglītības, zinātnes un sporta ministrs Aļģirds Monkevičs.

Lietuvas prezidente ieceļ izglītības, zinātnes un sporta ministra amatā Aļģirdu Monkeviču

Lietuvas prezidente Daļa Grībauskaite otrdien iecēlusi izglītības, zinātnes un sporta ministra amatā līdzšinējo Mīkola Romera universitātes rektoru Aļģirdu Monkeviču.

Lietuvā sāk pietrūkt skolu direktoru

Lietuvas skolās pēdējā laikā samazinās ne tikai skolotāju skaits - jau kādu laiku trūkst arī mācību iestāžu direktoru, vēsta Lietuvas sabiedriskā televīzija.

Lietuvas izglītības ministra amatam virza Mīkola Romera universitātes rektoru Aļģirdu Monkeviču

Lietuvas premjerministrs Sauļus Skvernelis izglītības, zinātnes un sporta ministra amatam izvirzījis Mīkola Romera universitātes rektoru Aļģirdu Monkeviču.

Lietuvas valdības vicekanclers: Skolotāju algām jāpieaug straujāk nekā vidējai algai valstī

Lietuvas skolotāju algām jāpieaug straujāk nekā vidējai algai valstī, uzskata Lietuvas valdības kanclera pirmais vietnieks Deivids Matuļonis.

Lietuvas skolotāji gatavojas beigt streiku

Lietuvas Izglītības darbinieku arodbiedrība piektdien gatavojas beigt jau vairāk nekā mēnesi ilgušo streiku, bet grupa skolotāju, kas streika laikā vairākas nedēļas nakšņoja Izglītības ministrijas ēkā, jau trešdienas pievakarē to atstājusi.

Lietuvas skolotāju arodbiedrībām iesniegti priekšlikumi par samaksas sistēmas pilnveidošanu

Jau piekto nedēļu turpinoties Lietuvas skolotāju streikam, satiksmes ministrs Roks Masjulis, kam uzdots pildīt izglītības un zinātnes ministra pienākumus pēc ministres Jurgitas Petrauskienes atlaišanas, ceturtdien nodevis arodbiedrību vērtējumam priekšlikumus par skolotāju darba samaksas sistēmas pilnveidošanu.

Lietuvā piekto nedēļu turpinās skolotāju streiks

Lietuvā jau piekto nedēļu turpinās Izglītības darbinieku arodbiedrības rosinātais skolotāju streiks, un grupa protestējošo skolotāju joprojām neplāno atstāt Izglītības un zinātnes ministrijas telpas, kamēr netiks ņemtas vērā viņu prasības, pirmdien paziņojis šīs arodorganizācijas vadītājs Andrjus Navicks.

Lietuvas skolotāji turpinās streiku

Jau ceturto nedēļu streikojošie Lietuvas skolotāji turpinās streiku un neatstās Izglītības un zinātnes ministrijas telpas, kamēr ar viņiem netiks atsāktas sarunas, trešdien paziņoja protestu iniciatores - Izglītības darbinieku arodbiedrības vadītājs Andrjus Navicks.

Lietuvas premjers: Turpinoties skolotāju streikam, skolas varētu uz laiku apvienot

Lietuvā jau ceturto nedēļu turpinoties skolotāju streikam, premjerministrs Sauļus Skvernelis pieļāvis domu, ka skolas varētu uz laiku apvienot un pašvaldības varētu noalgot papildu skolotājus, lai mācību process netiktu pārtraukts.

Lietuvas premjers nolēmis nomainīt kultūras, izglītības un vides ministrus

Lietuvas premjerministrs Sauļus Skvernelis pirmdien paziņojis, ka nomainīs trīs savas valdības locekļus - kultūras ministri, izglītības un zinātnes ministri un vides ministru, vienlaikus uzsverot, ka viņa lēmums nav saistīts ar skolotāju streiku vai protestiem pret mežu izciršanu aizsargājamajās teritorijās.

Lietuvas skolēni piketā pie valdības ēkas atbalsta streikojošos skolotājus

Aptuveni simts Lietuvas skolēnu no vairāku pilsētu skolām ceturtdien pulcējās piketā pie valdības ēkas Viļņā, lai apliecinātu solidaritāti jau trešo nedēļu streikojošajiem skolotājiem.

Lietuvas valdība jaunas saistības skolotāju algu celšanā varētu uzņemties tikai no 2020.gada

Lietuvas valdība jaunas saistības skolotāju algu celšanā varētu uzņemties tikai no 2020.gada, ceturtdien Izglītības ministrijā notiekošajās sarunās ar arodbiedrību pārstāvjiem norādījis premjerministra Sauļus Skverneļa padomnieks Skirmants Maļinausks.

Lietuvā jauno mācību gadu uzsāks par 3000 skolēniem mazāk nekā pērn

Lietuvā jauno mācību gadu septembrī uzsāks aptuveni 323 600 skolēni jeb par 3000 mazāk nekā pērn, liecina Izglītības un zinātnes ministrijas dati.

Lietuvas prezidente paraksta inovācijas veicinošus likumus

Lietuvas prezidente Daļa Grībauskaite parakstījusi Tehnoloģiju un inovāciju likumu un grozījumus Zinātnes un studiju likumā, kuru mērķis ir nostiprināt tehnoloģiju un inovāciju sistēmas struktūru, noteikt konkrētu institūciju atbildības jomas un reglamentēt tehnoloģiju un inovāciju darbības finansēšanu.

Lietuvā jaunajā mācību gadā startēs skolēna "Kultūras pases" programma

Lietuvā parakstīta skolēna "Kultūras pases" koncepcija, kas paredz, ka skolēni kalendārā gada laikā kultūras un izglītojošu pasākumu apmeklēšanai varēs izmantot 15 eiro.

Vairākās Īrijas skolās plāno piedāvāt iespēju apgūt lietuviešu valodu

Vairākās Īrijas vispārizglītojošajās skolās tiek plānota iespēja kā izvēles priekšmetu apgūt lietuviešu valodu.

Lietuva atbalstīs labākajās pasaules augstskolās uzņemtos studentus, kas plāno atgriezties dzimtenē

Lietuvas valdība atbalstīs labākajās pasaules augstskolās uzņemtos studentus, kas plāno pēc mācībām atgriezties strādāt Lietuvā.

Lietuvas valdība plāno īpašu atbalstu 150 vājākajām skolām

Lietuvas valdība apņēmusies nākamgad sniegt īpašu atbalstu 150 vājākajām skolām, lai uzlabotu to darba rezultātus.

Lietuvā ierosina atļaut nelielu "mājas bērnudārzu" veidošanu

Lietuvā ierosināts ar likumu atļaut veidot nelielus "mājas bērnudārzus", kuros vienlaikus tiktu aprūpēti ne vairāk par pieciem bērniem.

Grībauskaite rosinās atjaunot Lietuvas un Polijas izglītības komisiju

Lietuvas prezidente Daļa Grībauskaite rosinās atjaunot Lietuvas un Polijas izglītības komisiju, lai tādējādi paātrinātu mazākumtautību izglītības problēmu risināšanu.

Lietuvas labākajiem studentiem iecerēts maksāt krietni lielākas stipendijas

No 2019. gada Lietuvā varētu tikt krietni palielināts stipendiju fonds visiem studentiem, kuri mācās ar labām sekmēm, trešdien paziņojis Lietuvas premjerministrs Sauļus Skvernelis.

Grībauskaite: Investēt skolotājos ir mūsu pienākums

Lietuvai ir pienākums investēt skolotāja profesijā, jo no tā būs atkarīga valsts brīvība un nākotne, uzsvērusi prezidente Daļa Grībauskaite, runājot konferencē, kas ceturtdien noslēdza gandrīz pusgadu ilgušo Lietuvas plašsaziņas līdzekļu un valsts vadītāju iniciatīvu "Ideja Lietuvai".

Lietuvas augstskolas plāno gatavot blokķēžu tehnoloģiju speciālistus

Lietuvas universitātes un koledžas, kas gatavo informācijas tehnoloģiju speciālistus, jau sākušas veidot blokķēžu tehnoloģijas lekcijas un kursus.

Lietuvas amatpersonas gatavo glābšanas plānu Eiropas Humanitārajai universitātei

Lietuvas amatpersonas gatavojas izveidot glābšanas plānu Viļņā esošajai Eiropas Humanitārajai universitātei (EHU), kur studē galvenokārt Baltkrievijas jaunieši, kurai draud slēgšana Studiju kvalitātes vērtēšanas centra (SKVC) negatīvā novērtējuma dēļ.

Lietuva atvēlēs 20 miljonus eiro ārvalstu zinātnieku un emigrējušo lietuviešu pētnieku piesaistei

Lietuvas Izglītības un zinātnes ministrija gatavojas atvēlēt 20 miljonus eiro, lai piesaistītu ārvalstu zinātniekus un atsauktu mājās emigrējušos lietuviešu pētniekus, vēsta "Verslo žinios".

Lietuvas Seima deputāti: No Kaļiņingradas apgabala skolām tiek izstumti lietuviešu valodas skolotāji

Lietuviešu valodas skolotāji, kas brauc uz Krievijas Kaļiņingradas apgabalu mācīt tur dzīvojošajiem lietuviešu bērniem dzimto valodu, pēdējo gadu laikā saskaras ar aizvien lielākām grūtībām.

Lietuvā pēdējos 16 gados teju par 50% samazinājies skolēnu skaits

Lietuvā pēdējos 16 gados gandrīz par pusi samazinājies skolēnu skaits, dažās pašvaldībās to skaitam sarūkot pat trīs reizes, kam ir tieša ietekme uz izglītības kvalitātes pasliktināšanos, paziņojuši žurnāla "Reitingai" autori.