Lietotājvārds
Parole

  • Birkas:
  • Mācību materiāli

Ideju krātuve vides ekspedīcijām

Rūjienas vidusskolas pedagogi izdevuši globālās izglītības mācību līdzekli “Ideju krātuve vides ekspedīcijām”. Mācību līdzeklis tapis projekta “No lokālā uz globālo – vides ekspedīcija kā mācību pieeja globālās izglītības apguvei vispārizglītojošā skolā” ietvaros. Autori uzsver, ka šis ir nozīmīgs Rūjienas vidusskolas pedagogu ieguldījums jaunā izglītības satura reformā.

Tapuši jauni vides izglītības materiāli pirmsskolas vecuma bērniem

Aizvadītais mācību gads Valmieras pilsētas 3.pirmsskolas izglītības iestādē “Sprīdītis” noslēdzies ar jaunu pieredzi piecu līdz sešu gadu vecu bērnu izglītošanā par dabas un vides aizsardzības tēmām, sniedzot praktisku izpratni par videi draudzīga dzīvesveida nepieciešamību. Sadarbībā ar biedrību “Daibes ilgtspējas centrs” ir tapis mācību materiāls “Skudras Urdas uzdevumu un eksperimentu krājums”, kā arī animācijas filma “Skudra Urda domā, meklē, atklāj” par Skudru Urdu un tās ikdienas videi draudzīgajiem ieradumiem.

Tā tik ir spēle – Veselībnieks!

Veselībpratības veicināšanai tapusi datorspēle “Veselībnieks”.

Līdzveido nākotni – piedalies mūsdienīgu digitālo mācību līdzekļu veidošanā!

Tehnoloģijas nemitīgi attīstās un arvien vairāk tiek izmantotas ikdienas darbā un sadzīvē. 21.gadsimtā bērniem ir jānodrošina mūsdienu un nākotnes prasībām atbilstošas izglītības iespējas, gatavojot viņus profesijām, kas šobrīd vēl nepastāv.

Vāc parakstus par elektronisko grāmatu ieviešanu skolās

Sabiedrības iniciatīvu portālā "Manabalss.lv" sākta parakstu vākšana par elektronisko grāmatu ieviešanu skolās.

Iniciatīvā "Latvijas skolas soma" iekļaus grāmatu sērijas "Bikibuks" radošās darbnīcas

Latvijas valsts simtgadei veltītajā skolēnu kultūras un izglītības iniciatīvā "Latvijas skolas soma" tiks iekļauta apgāda "Liels un mazs" grāmatu sērijas "Bikibuks" radošās darbnīcas, informēja Valsts kultūrkapitāla fondā (VKKF).

Latvijas skolēniem izstrādās digitālos mācību līdzekļus

Valdība apstiprināja Izglītības un zinātnes ministrijas izstrādātos Ministru kabineta noteikumus par Eiropas Sociālā fonda atbalstu digitālo mācību līdzekļu izstrādei jaunā mācību satura ieviešanai pirmsskolas un pamatizglītības pakāpē.

Skolēniem izdota jauna grāmata, kas veicinās programmēšanas apguvi

79% skolotāju ir pārliecināti, ka papildu mācību materiāli skolēniem radītu vēlmi padziļināti apgūt programmēšanu, liecina Latvijas Informācijas un komunikācijas tehnoloģijas asociācijas (LIKTA) veiktais pētījums.

Izstrādāta izglītojoša mājaslapa par tautas mūzikas instrumentiem Latvijā

Izstrādāta izglītojoša mājaslapa "Tautasmuzikasinstrumenti.lv" par tautas mūzikas instrumentiem Latvijā, informēja projekta producente Kristīne Freiberga.

IKVD: "Sokrata tautskolas" izstrādātais tikumiskās audzināšanas materiāls nav izmantojams skolās

Nodibinājuma "Sokrata tautskola" izstrādātais tikumiskās audzināšanas materiāls nav izmantojams izglītības iestādēs, informēja Izglītības kvalitātes valsts dienestā (IKVD).

PTAC izstrādājis metodisko materiālu vidusskolēniem

Atzīmējot Starptautisko patērētāju dienu finanšu pratības nedēļas laikā, Patērētāju tiesību aizsardzības centrs (PTAC) izstrādājis metodisko materiālu "Ceļā uz dzīves meistarību" finanšu pratības veicināšanai 10.-12.klašu skolēnu vidū, informēja PTAC.

Izveidoti mācību materiāli skolēnu izpratnes veicināšanai par migrācijas jautājumiem

Domnīca ''Providus" sadarbībā ar nevalstisko organizāciju "Migrattion Matters" izveidojusi mācību materiālus skolēnu izpratnes veicināšanai par migrācijas jautājumiem, kas šonedēļ tiks prezentēti piecās Latvijas pilsētās, informēja domnīcas "Providus" pārstāve Linda Jākabsone.

Ar izglītojošo programmu Latvijas Banka cer vairot iedzīvotāju un valsts turību

Jo labākas iedzīvotāju zināšanas par ekonomiku, jo lielāka izpratne par to, kā palielināt ienākumus, jo lielāka iespēja, ka iedzīvotāji un valsts kļūs turīgāki.

Latvijas Banka atklās izglītojošu programmu "No sprīdīšiem par saimniekiem"

Latvijas Banka nākamnedēļ atklās izglītojošu programmu plašai sabiedrībai "No sprīdīšiem par saimniekiem", pavēstīja Latvijas Bankas preses dienestā.

Pieejama valodas konsultāciju elektroniska datubāze

Latviešu valodas aģentūra (LVA) izstrādājusi elektronisku datubāzi valodas konsultācijām, apkopojot LVA lingvistiem visbiežāk uzdotos jautājumus un sagatavotās atbildes, informēja LVA.

Vāc parakstus par mācību grāmatu nodrošināšanu elektroniskā formātā

Sabiedrības iniciatīvu portālā "Manabalss.lv" Baiba Andersone sākusi parakstu vākšana par mācību grāmatu nodrošināšanu elektroniskā formātā.

Notiks "Minecraft skolas" atklāšana

Rīgā šodien atklās "Minecraft skolu", informēja ASV informācijas tehnoloģiju (IT) koncerna "Microsoft" Latvijas filiāles SIA "Microsoft Latvia" pārstāve Krista Mihelsone.

Aptauja: Skolēni labprāt padziļināti apgūtu programmēšanu

79% skolotāju ir pārliecināti, ka papildu mācību materiāli skolēniem radītu vēlmi padziļināti apgūt programmēšanu.

Izstrādāts materiāls skolotājiem par sadarbības un līdzdalības veicināšanu

“Latvijas Bērnu labklājības tīkls” ir izstrādājis atbalsta un iedvesmas instrumentu sākumskolas skolotājiem - rokasgrāmatu “Līdzdalības ceļojums”.