Lietotājvārds
Parole

  • Birkas:
  • Māzākumtautība

Vairums mazākumtautību skolu devītklasnieku latviešu valodu zina vidējā līmenī

Vairums Latvijas mazākumtautību izglītības iestāžu devīto klašu absolventu latviešu valodu zina vidējā līmenī, liecina Valsts izglītības satura centra veiktā analīze.

Rinkēvičs EDSO komisāram skaidro Latvijā notiekošo pāreju uz valsts valodu mazākumtautību skolās

Pāreja uz valsts valodu mazākumtautību skolās Latvijā tiks konsekventi ieviesta un atbilst starptautiskajām saistībām, tikšanās laikā ar Eiropas Drošības un sadarbības organizācijas (EDSO) augsto komisāru mazākumtautību jautājumos Lamberto Zanjēru sacīja ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs.

IZM rosina būtiskas pārmaiņas izglītības pieejā

Izglītības un zinātnes ministrija (IZM) rosina ļaut mazākumtautību izglītības iestādēm pašām izvēlēties mācību priekšmetus, kas noteiktā apjomā un saskaņā ar pāreju uz mācībām latviešu valodā apgūstami valsts valodā un mazākumtautību valodā vai bilingvāli, noskaidroja ministrijā.

Mazākumtautību skolu pedagogi izrāda interesi par latviešu valodas apguvi

Pēc latviešu valodas kursiem lielākais pieprasījums - 22% no visiem pieteikumiem - ir no mazākumtautību skolu bioloģijas, fizikas, ķīmijas, ģeogrāfijas un dabaszinību skolotājiem.

Pastiprinās prasības latviešu valodas apguvei mazākumtautību bērnudārzos

Mazākumtautību pirmsskolas izglītības programmās paredzēts pastiprināt prasības latviešu valodas apguvei, prezentējot jaunās pirmsskolas izglītības vadlīnijas, žurnālistiem pastāstīja Valsts izglītības satura centra direktors Guntars Catlaks.

Pedagogu valsts valodas zināšanu uzlabošanai plāno piešķirt vēl 30 000 eiro

Rīgas dome plāno piešķirt papildu 30 000 eiro pamatskolu pedagogu valsts valodas zināšanu uzlabošanai, informēja domes pārstāvis Mārtiņš Vilemsons.

Grībauskaite rosinās atjaunot Lietuvas un Polijas izglītības komisiju

Lietuvas prezidente Daļa Grībauskaite rosinās atjaunot Lietuvas un Polijas izglītības komisiju, lai tādējādi paātrinātu mazākumtautību izglītības problēmu risināšanu.

Kučinskis: Pakāpeniska pāreja uz mācībām latviešu valodā veicinās piederības sajūtu un konkurētspēju

Pakāpeniska pāreja uz mācībām latviešu valodā veicinās piederības sajūtu un konkurētspēju, uzsvēra Ministru prezidents Māris Kučinskis.

Saeimā sākas virzība grozījumiem par pakāpenisku pāreju uz mācībām latviešu valodā

Saeima šodien nodeva izskatīšanai komisijās likumu grozījumus, kas paredz no 2019.gada 1.septembra vispārējās izglītības iestādēs sākt pakāpenisku pāreju uz mācībām latviešu valodā.

Valdība piekrīt 2019.gadā sākt pāreju uz mācībām latviešu valodā

Ministru kabinets otrdien piekrita no 2019.gada 1.septembra vispārējās izglītības iestādēs sākt pakāpenisku pāreju uz mācībām latviešu valodā.

Krievu skolu aizstāvji sola rīkot referendumu

Krievu skolu aizstāvji sola organizēt referendumu par mazākumtautību izglītības iestāžu autonomiju, tā ceturtdien kārtējā protestā pret pāreju uz izglītību latviešu valodā vēstīja Latvijas Krievu savienības līdzpriekšsēdētājs Miroslavs Mitrofanovs.

Kučinskis: Nedrīkst pieļaut paralēlās stundas un nemācīšanos latviski

Pārejot uz izglītību latviešu valodā un nodrošinot papildu konsultācijas mazākumtautību valodās, nedrīkst pieļaut paralēlās stundas un nemācīšanos latviski.

Lietuvas Seima deputāti: No Kaļiņingradas apgabala skolām tiek izstumti lietuviešu valodas skolotāji

Lietuviešu valodas skolotāji, kas brauc uz Krievijas Kaļiņingradas apgabalu mācīt tur dzīvojošajiem lietuviešu bērniem dzimto valodu, pēdējo gadu laikā saskaras ar aizvien lielākām grūtībām.

Valdībā izskatīts ziņojums par pāreju uz mācībām valsts valodā

5. decembrī valdībā tika izskatīts Izglītības un zinātnes ministrijas sagatavotais informatīvais ziņojums, kas paredz pakāpenisku pāreju uz mācībām valsts valodā vidusskolās.

Izglītības ministrs ideju mazākumtautību skolēniem piedāvāt papildu nodarbības dzimtajā valodā vērtē izvairīgi

Rīgas domes vadības ideju piedāvāt papildu nodarbības mazākumtautību izglītības iestāžu skolēniem viņu dzimtajā valodā izglītības un zinātnes ministrs Kāris Šadurskis vērtē izvairīgi.

Rīgas mērs sola nodrošināt papildnodarbības priekšmetu apguvei dzimtajā valodā

No 2019.gada 1.septembra Rīgas pašvaldība pilsētas mazākumtautību skolās nodrošinās papildnodarbības mācību priekšmetu apguvei dzimtajā valodā, paziņoja Rīgas mērs Nils Ušakovs.

Rīgas vicemērs atbalsta pāreju uz izglītību valsts valodā

Rīgas vicemērs Andris Ameriks atbalsta pāreju uz izglītību valsts valodā, kā viņš atzinis intervijā laikrakstam "Neatkarīgā".

Ministrs: Par mācībām vidusskolā latviešu valodā visgrūtāk būs vienoties ar tiem, kas jautājumu politizē

Par virzību uz vispārizglītojošo mācību priekšmetu apgūšanu latviešu valodā vidusskolu 10.-12.klasēs visgrūtāk būs vienoties ar tiem, kas jautājumu politizē, tā pēc Mazākumtautību konsultatīvās padomes sēdes žurnālistiem sacīja izglītības un zinātnes ministrs Kārlis Šadurskis.

Aizdomu dēļ portālā "Manabalss.lv" pārtrauc parakstu vākšanu par mācību valodas brīvu izvēli

Sabiedrības iniciatīvu portālā "Manabalss.lv" pārtraukta parakstu vākšana par Latvijas Krievu mācībvalodas skolu atbalsta asociācijas iniciatīvu brīvi izvēlēties mācību valodu.

Koalīcija neplāno atkāpties no ieceres par pakāpenisku pāreju uz izglītību valsts valodā

Valdošā koalīcija neplāno atkāpties no ieceres par pakāpenisku pāreju uz izglītību valsts valodā, atzina aptaujātie politiķi.

Savākti 10 000 parakstu par bilingvālās izglītības saglabāšanu

Nepilnu divu nedēļu laikā sabiedrības iniciatīvu portālā "Manabalss.lv" savākti 10 000 parakstu par bilingvālās izglītības saglabāšanu.

Krievvalodīgie vecāki vāc parakstus par krievu valodas saglabāšanu izglītībā un sola protestus

Krievvalodīgie vecāki portālā "change.org" sākuši vākt parakstus par krievu valodas kā mācību valodas saglabāšanu izglītībā Latvijas skolās.

Jautājumā par vidējo izglītību latviešu valodā Šadurskis konsultējies ar drošības iestādēm

Jautājumā par vidējo izglītību latviešu valodā izglītības un zinātnes ministrs Kārlis Šadurskis konsultējies ar drošības iestādēm, intervijā portālam "Delfi" stāstīja ministrs.

Šogad 37 izglītības iestādēs konstatēti pārkāpumi saistībā ar valsts valodas nelietošanu atbilstoši prasībām

Šogad 37 izglītības iestādēs visā Latvijā konstatēti pārkāpumi saistībā ar valsts valodas nelietošanu atbilstoši prasībām, informēja Valsts valodas centrā (VVC).

Prokrieviskais aktīvists D.Barteckis vāc parakstus par bilingvālās izglītības saglabāšanu

Sabiedrības iniciatīvu portālā "Manabalss.lv" likvidējamās Vladimira Lindermana partijas "Par dzimto valodu" aktīvists Deniss Barteckis sācis parakstu vākšanu par bilingvālās izglītības saglabāšanu.

Prezidents: Uz latviešu valodu izglītībā jāpāriet pakāpeniski; līdz šim tam trūcis politiskās gribas

Valsts prezidents Raimonds Vējonis pamatā atbalsta ieceri pāriet uz izglītību tikai valsts valodā, taču uzsver, ka tam ir jānotiek pakāpeniski.

Pāreju uz izglītību latviešu valodā vēlas atrisināt līdz februārim

Pāreju uz izglītību latviešu valodā vēlas atrisināt līdz 2018.gada februārim, lai to nevarētu izmantot kā instrumentu priekšvēlēšanu kampaņām.

Ministrs: Latviešu valodas loma vispārējā izglītībā ir jāstiprina, bet lēmumi jāpieņem atbildīgi

Latviešu valodas loma vispārējā izglītībā ir jāstiprina, - ir pārliecināts izglītības un zinātnes ministrs Kārlis Šadurskis.

Saeimas Izglītības komisijas vadītājs: Jāsaglabā bilingvālās izglītības programmas

Bilingvālās izglītības programmas jāsaglabā - ne tikai krievu, bet ari poļu, baltkrievu un citās mazākumtautību valodās.