Lietotājvārds
Parole

  • Birkas:
  • Medijpratība

Vidusskolēnus aicina uz pasākumu “Medijpratējs”

Kādas lietotnes mēs izmantojam savstarpējā saziņā? Kādai informācijai uzticamies? Kādas iespējas mums paver internets un kādus potenciālos riskus tas spēj?

Izveidota “Vaifija spēle”, kas sākumskolēniem mācīs drošību internetā un medijpratību

Kad mācību spēle par internetu ir tikpat aizraujoša kā pats internets – interneta drošībai un medijpratībai veltītā "Vaifija spēle" rosina kritiski domāt, zināt un prast!

Domā, pirms dalies! Atpazīt viltus ziņas ir pa spēkam katram

Viltus ziņu sērga pēdējā laikā pārņēmusi gan internetu, kur nepatiesību rakstoši portāli rodas kā sēnes pēc lietus, gan sociālos tīklus, kuros jo sevišķi aktīvi ar safabricētām un dezinformējošām ziņām dalās jaunieši un seniori.

Augusta beigās notiks speciālistu seminārs par jauniešu izpratni un IKT prasmju pilnveidi

Latvijas Informācijas un komunikācijas tehnoloģijas asociācija (LIKTA) organizē projekta "Youth Work HD" noslēguma semināru "Darbs ar jaunatni: iespējas, prioritātes un izaicinājumi".

Ministre: Medijpratības integrēšana mācību saturā stiprinās kritisko domāšanu

Pret meliem medijos jācīnās visai sabiedrībai, ne tikai valdībai, pēc Ministru kabineta sēdes žurnālistiem pauda kultūras ministre Dace Melbārde.

Prezidents Priekuļu skolēniem stāstīs par viltus ziņām

Valsts prezidents Raimonds Vējonis Priekuļu vidusskolas 9.klases skolēniem vadīs sociālo zinību mācību stundu par viltus ziņām, informēja izglītības programmā "Iespējamā misija".

Bērnu un pusaudžu medijpratības sekmēšanā nozīmīgākā loma vecākiem un pedagogiem

Bērni un pusaudži Latvijā vairākas medijpratībai nepieciešamās prasmes šobrīd lielākoties apgūst pašmācības ceļā – atklāj Kultūras ministrijas (KM) iniciētā, finansētā un nule plašākai sabiedrībai prezentētā bērnu un pusaudžu (9 – 16 gadi) medijpratības pētījuma rezultāti.

6. februārī atzīmē Drošāka interneta dienu

6. februārī jau piecpadsmito gadu pēc kārtas tiks atzīmēta Drošāka interneta diena, dažādi pasākumi tiks organizēti 130 valstīs visā pasaulē.

6. februārī atzīmēs Drošāka interneta dienu

Ar daudzveidīgām izglītojošām aktivitātēm bērniem un jauniešiem, kā pasargāt sevi internetā un izturēties ar cieņu citam pret citu virtuālajā vidē, 6. februārī visā pasaulē un arī Latvijā jau piecpadsmito gadu pēc kārtas tiks atzīmēta Drošāka interneta diena.

Aicina piedalīties mediju izglītības seminārā

Informējam, ka šī gada oktobrī topošajiem un esošajiem skolotājiem tiek dota iespēja apmeklēt mediju izglītības semināru "Mediju izglītība skolēna rīcībspējas veidošanai".