Lietotājvārds
Parole

  • Birkas:
  • Ministru prezidents

Valdībai vēl neizdodas pārliecināt arodbiedrību par iespējām šogad rast līdzekļus pedagogu algu celšanai

Valdības locekļiem dienu pirms pedagogu protesta nav izdevies pārliecināt Latvijas Izglītības un zinātnes darbinieku arodbiedrību (LIZDA) par iespējām šogad rast līdzekļus pedagogu algu celšanai, tāpēc pedagogi neatteiksies no ieceres trešdien doties piketā.

Premjers: Valdība ir gatava meklēt risinājumus skolotāju algu palielināšanai, taču tie jārod izglītības sistēmā

Krišjāņa Kariņa valdība ir gatava meklēt risinājumus skolotāju algu palielināšanai, taču tie ir jārod izglītības sistēmā, šādi viedokli šorīt LTV "Rīta panorāmā" pauda K. Kariņš.

Pedagogus no piketa un streika neatturēs arī solījums minimālo algu celt nedaudz vēlāk

Valdības iespējamais solījums pedagogu minimālo mēnešalgu celt nevis šī gada 1.septembrī, bet 2020.gada 1.janvārī izglītības nozarē strādājošos no piketa un streika neatturēs, pauda Latvijas Izglītības un zinātnes darbinieku arodbiedrības (LIZDA) priekšsēdētāja Inga Vanaga.

Premjers: Skolotāji ir situācijas ķīlnieki, bet par algām jārunā uz 2020.gadu

Ministru prezidents Krišjānis Kariņš atzīst, ka skolotāji kļuvuši par esošās situācijas ķīlniekiem, tomēr algu pielikumu šogad nesola.

Pedagogu atalgojuma pieaugumu plānots risināt 2020.gada budžetā

Pedagogu atalgojuma pieaugumu plānots risināt 2020.gada budžetā, izriet no Ministru prezidenta Krišjāņa Kariņa sacītā šodien žurnālistiem pēc koalīcijas partiju sanāksmes.

Premjers: Skolotāji šogad saņems normatīvos nostiprinātos solījumus, bet ne vairāk

Skolotāji šogad saņems normatīvajos aktos nostiprinātos solījumus, bet ne vairāk, šorīt intervijā LTV "Rīta Panorāmā" atzina premjers Krišjānis Kariņš.

Šadurskis: Skatoties uz Ministru kabineta pēcteču veikumu, Kučinska valdību atcerēsies kā labu darba rūķu komandu

Skatoties uz pašreizējā Ministru kabineta pēcteču veikumu, premjerministra Māra Kučinska vadīto valdību atcerēsies kā labu darba rūķu komandu, atskatoties uz valdības padarīto 1000 dienās, šodien Ministru kabineta sēdē sacīja izglītības un zinātnes ministrs Kārlis Šadurskis.

Premjers un sociālie partneri rosina jauno valdību neveikt būtiskas izmaiņas nodokļos, veselības un izglītības sistēmā

Ministru prezidents Māris Kučinskis, Latvijas Darba devēju konfederācija (LDDK) un Latvijas Brīvo arodbiedrību savienība (LBAS) rosina jauno valdību neveikt būtiskas izmaiņas nodokļos, kā arī sāktajās veselības un izglītības nozaru reformās.

LIZDA atzinīgi vērtē kopā ar valdību, IZM un FM sasniegto pedagogu algu palielināšanā

Latvijas Izglītības un zinātnes darbinieku arodbiedrība (LIZDA) atzinīgi vērtē kopā ar Ministru kabinetu, Izglītības un zinātnes ministriju un Finanšu ministriju sasniegto pedagogu algu palielināšanā, informēja arodbiedrībā.

Nedaudz mīkstinot kritērijus, panāk vienošanos par pedagogu algu finansēšanu no valsts budžeta

Nedaudz mīkstinot sākotnēji piedāvātos kritērijus, šorīt starp Izglītības un zinātnes ministriju (IZM) un sadarbības un sociālajiem partneriem panākta vienošanās par pedagogu darba algu finansēšanas kārtību vidusskolās no 2020.gada 1.septembra.

Premjers: Lēmumu par pedagogu algu celšanu pieņemsim, tiklīdz panāksim vienošanos par kvalitātes kritērijiem

Lēmums par pedagogu minimālās algas likmes celšanu tiks pieņemts, tiklīdz tiks panākta vienošanās par izglītības kvalitātes kritērijiem, norādīja Ministru prezidenta Māra Kučinska preses sekretārs Andrejs Vaivars.

Kučinskis: Rindā ar piketiem un prasībām pēc lielākām algām ir ne tikai skolotāji

Ministru prezidents Māris Kučinskis (ZZS) sarunās ar Latvijas Izglītības un zinātnes darbinieku arodbiedrību (LIZDA) kārtējo reizi akcentēs, ka algu palielinājuma grafiks tiks īstenots.

Premjers vēlas turpināt sadarbību ar Japānu augstākās izglītības jomā

Ministru prezidents Māris Kučinskis tikšanās laikā ar Japānas-Latvijas parlamentārās sadraudzības grupas vadītāju Hirofumi Nakasoni pauda vēlmi turpināt sadarbību ar Japānu augstākās izglītības jomā, informēja Ministru prezidenta preses sekretārs Andrejs Vaivars.

LIZDA iesniegs kampaņā par bērnudārzu pedagogu darba samaksas modeļa maiņu savāktos parakstus

Šodien Latvijas Izglītības un zinātnes darbinieku arodbiedrība (LIZDA) iesniegs Saeimai un Ministru prezidentam parakstu vākšanas kampaņā "Vienaldzība izmaksā vairāk nekā izglītība!" izglītības iestādēs visā Latvijā savāktos 42 549 parakstus par bērnudārzu pedagogu darba samaksas modeļa maiņu, informēja LIZDA.

Premjers atzinīgi vērtē indiešu studentu īpatsvara pieaugumu Latvijā

Ministru prezidents Māris Kučinskis atzinīgi vērtē indiešu studentu īpatsvara pieaugumu Latvijā, informēja premjera birojā.

Valdības vadītājs: Lai lemtu par "sešgadnieku reformu", ir jāredz jaunā mācību programma

Lai lemtu par skolas gaitu sākšanu no sešu gadu vecuma, ir jāredz jaunā mācību programma, intervijā Latvijas Televīzijas raidījumā "Rīta panorāma" teica Ministru prezidents Māris Kučinskis.

Premjers: Jautājumā par sešgadīgo skolas gaitām vēl neskaidrs mācību programmu piedāvājums

Jautājumā par skolas gaitu uzsākšanu no sešu gadu vecuma vēl neskaidrs ir mācību programmu piedāvājums, šādu viedokli šorīt telekanālā LNT pauda premjers Māris Kučinskis.

Premjers atbalsta straujāku algas celšanu pedagogiem pašvaldībās ar sakārtotu skolu tīklu

Ministru prezidents Māris Kučinskis atbalsta priekšlikumu par straujāku algas celšanu pedagogiem pašvaldībās ar sakārtotu skolu tīklu.

Koalīcija atbalsta ideju, ka jauniešiem skola jāpabeidz līdz 18 gadu vecumam

Valdošās koalīcijas politiķi kopumā atbalsta principu, ka jauniešiem būtu jāpabeidz skola 18 gadu vecumā, tomēr diskusijas par skolas gaitu sākšanu no sešu gadu vecuma vēl turpināsies.

Godinās starptautisko olimpiāžu uzvarētājus un viņu pasniedzējus

Ministru prezidents Māris Kučinskis otrdien Latvijas izcilākajiem skolēniem un viņu pedagogiem pasniegs Ministru kabineta diplomus par sasniegumiem starptautiskajās mācību priekšmetu olimpiādēs, informēja Ministru kabinetā.

Kučinskis: Pakāpeniska pāreja uz mācībām latviešu valodā veicinās piederības sajūtu un konkurētspēju

Pakāpeniska pāreja uz mācībām latviešu valodā veicinās piederības sajūtu un konkurētspēju, uzsvēra Ministru prezidents Māris Kučinskis.

Valdība drīz varētu lemt par skolu kvalitātes kritērijiem

Valdība drīz varētu lemt par skolu kvalitātes kritērijiem, intervijā Latvijas Televīzijas raidījumam "Rīta panorāma" teica Ministru prezidents Māris Kučinskis.

Kučinskis: Nedrīkst pieļaut paralēlās stundas un nemācīšanos latviski

Pārejot uz izglītību latviešu valodā un nodrošinot papildu konsultācijas mazākumtautību valodās, nedrīkst pieļaut paralēlās stundas un nemācīšanos latviski.

Premjers atzīst, ka izglītības reformas var tikt koriģētas pēc sarunām ar pašvaldībām

Gan skolu tīkla reformas, gan ieceres pāriet vidusskolās uz mācībām tikai latviešu valodā vēl nepieciešamas rūpīgi pārrunāt ar pašvaldībām, šorīt LTV "Rīta panorāmā" paziņoja Ministru prezidents Māris Kučinskis, kurš esot ieradis ļoti rūpīgi ieklausīties tajā, ko saka praktiķi.

Pāreju uz izglītību latviešu valodā vēlas atrisināt līdz februārim

Pāreju uz izglītību latviešu valodā vēlas atrisināt līdz 2018.gada februārim, lai to nevarētu izmantot kā instrumentu priekšvēlēšanu kampaņām.

Premjers: Jebkuram puikam un meitenei ir jānodrošina augsta izglītības kvalitāte

Jebkuram puikam un meitenei ir jānodrošina augsta izglītības kvalitāte.