Lietotājvārds
Parole

  • Birkas:
  • OECD

Ziņojums: Vidējo izglītību Latvijā ieguvuši 88% pieaugušo

Vidējo izglītību Latvijā ieguvuši 88% pieaugušo, liecina jaunākais Starptautiskās ekonomiskās sadarbības un attīstības organizācijas (OECD) ziņojums par izglītību "Education at a Glance 2018: OECD indicators".

Ministrs: Visas IZM virzītās reformas balstītas starptautiskajos pētījumos un pasaules pieredzē

Visas Izglītības un zinātnes ministrijas (IZM) virzītās reformas balstīts starptautiskajos pētījumos un pasaules pieredzē, preses konferencē par jaunāko Starptautiskās ekonomiskās sadarbības un attīstības organizācijas (OECD) ziņojumu par izglītību sacīja izglītības un zinātnes ministrs Kārlis Šadurskis.

Ziņojums: Skolēnu skaits klasē Latvijā ir ievērojami zemāks nekā vidēji OECD valstīs

Latvijā skolēnu skaits klasē ir ievērojami zemāks nekā vidēji Starptautiskās ekonomiskās sadarbības un attīstības organizācijas (OECD) valstīs, liecina jaunākais OECD ziņojums par izglītību "Education at a Glance 2018: OECD Indicators".

Septembrī prezentēs jaunāko OECD pārskatu par izglītību

11.septembrī Rīgā notiks Ekonomiskās sadarbības un attīstības organizācijas (OECD) ikgadējā izglītības pārskata "Education at a Glance 2018" atvēršanas pasākums.

Starptautiskā pētījumā vērtēs skolēnu kompetenci par globāliem notikumiem

Nākamajā nedēļā, 26.martā Latvijā sāksies Starptautiskā skolēnu novērtēšanas pētījuma "OECD PISA 2018" norise.

Kas ir globālā kompetence? Eksperti skaidro, ko nozīmē šis jēdziens

26. martā 352 Latvijas skolās sāksies OECD Starptautiskais skolēnu novērtēšanas pētījums.

Skolās gatavojas dalībai starptautiskā pētījumā

Marta beigās aptuveni 8 tūkstoši 15 gadus veci skolēni no 352 Latvijas skolām piedalīsies OECD Starptautiskā izglītības kvalitātes pētījumā. Pētījums vienlaikus notiks 80 pasaules valstīs. Pētījumā būs divas daļas: tests un aptauja.

Daiļslidotāja Ņikitina: Sportā un mācībās svarīga ir motivācija

Latvijas olimpiskās izlases jaunākā dalībniece, 17 gadus jaunā daiļslidotāja Diāna Ņikitina janvārī debitēja Eiropas čempionātā Maskavā.

Daiļslidotājs Vasiļjevs: Esmu lepns par skolas biedriem, kuri veiksmīgi startē mācību olimpiādēs

Ziemas Olimpisko spēļu debitants, daiļslidotājs Deniss Vasiļjevs dalību prestižākajās četrgades sacensībās jau ir noslēdzis.

Šorttrekists Zvejnieks: Piedalīšanās pētījumā ir iespēja pārbaudīt sevi

Šorttrekists Roberts Zvejnieks Phjončhanā piedalās savās pirmajās ziemas olimpiskajās spēlēs. Viņš uzsver izglītības lielo nozīmi dzīvē un aicina 15 gadus jaunus puišus un meitenes piedalīties “Starptautiskā skolēnu novērtēšanas pētījumā OECD PISA 2018”.

Ātrslidotājs Haralds Silovs: OECD izglītības pētījums ir kā komandu sacensības

“OECD Starptautiskajā skolēnu novērtēšanas pētījumā PISA 2018” piedalīsies 15 gadu veci skolēni no 72 valstīm, tostarp arī Latvijas.

Latvijas olimpieši aicina skolēnus piedalīties starptautiskā izglītības pētījumā

Skolēnus, kuri sasnieguši 15 gadu vecumu, aicina piedalīties "Starptautiskās skolēnu novērtēšanas programmas OECD PISA 2018" pētījumā.

Skolas gaitu sākšanu no sešu gadu vecuma plāno ieviest gadu vēlāk

Skolas gaitu sākšanu no sešu gadu vecuma plānots ieviest gadu vēlāk - 2019./2020.mācību gadā. Tā Saeimas Izglītības, kultūras un zinātnes komisijas sēdē sacīja izglītības ministrs Kārlis Šadurskis.

Izglītības politika ir svarīgākais, kas veido sabiedrību

Noslēdzam rakstu sēriju par izglītības sistēmā nepieciešamajām pārmaiņām kā priekšnosacījumu tam, ka Latvija kļūst par labklājības valsti.

Ministru kabinets noteiks minimāli pieļaujamo bērnu skaitu klasē

Valdība atbalstīja grozījumus Izglītības likumā, turpmāk Ministru kabinetam ļaut noteikt minimālo skolēnu skaitu klasē un klašu grupā vispārējās izglītības iestādēs.

Ministrs: Lai valsts kļūtu globāli konkurētspējīga, jābūt gataviem mainīties

Lai Latvija kļūtu globāli konkurētspējīga, jābūt gataviem mainīties, uzsver izglītības un zinātnes ministrs Kārlis Šadurskis.

Ziņojums: Skolotāju algas Latvijā zemākās OECD

Skolotāju algas Latvijā ir zemākās OECD valstu vidū, taču vienlaikus skolotāji Latvijā saņemt par aptuveni 20% lietāku algu nekā citi iedzīvotāji ar līdzīgas pakāpes izglītību.