Lietotājvārds
Parole

  • Birkas:
  • Pašvaldība

Nākamgad IZM varētu pārtraukt finansēt brīvpusdienas 1.-4. klašu skolēniem

Turpinot darbu pie nākamā gada budžeta un vidēja termiņa budžeta prioritāšu izvirzīšanas, Izglītības un zinātnes ministrija (IZM) rosinājusi tai neraksturīgo funkciju – dotāciju brīvpusdienu nodrošināšanai – nodot pašvaldībām.

Ministre: Pašvaldībām līdz septembrim jāiesniedz IZM savs redzējums par skolu tīkla attīstību

Pašvaldībām līdz septembrim jāsagatavo un Izglītības un zinātnes ministrijai (IZM) jāiesniedz savs redzējums par skolu tīkla attīstību, pastāstīja izglītības un zinātnes ministre Ilga Šuplinska.

Iesaka noteikt attālumu, ko skolēni līdz skolas autobusam vai pieturai var veikt kājām

Valstī būtu jānosaka vienots attālums, ko skolēni var veikt kājām līdz skolas autobusam vai pieturai, trešdien secināts Latvijas Pašvaldību savienības (LPS) apvienotajā Tautsaimniecības komitejas un Izglītības un kultūras komitejas sēdē.

LPS: VK norādītie trūkumi par skolēnu pārvadājumiem vērsti uz seku konstatāciju, nevis cēloņu analīzi

Valsts kontroles (VK) revīzijā par skolēnu pārvadājumiem norādītie trūkumi pamatā ir vērsti uz seku konstatāciju, nevis uz to cēloņu analīzi, pauda Latvijas Pašvaldību savienības (LPS) priekšsēdis Gints Kaminskis.

Valdība lems par 112 877 eiro novirzīšanu atlaišanas pabalstiem

Valdība šodien izskatīs jautājumu par 112 877 eiro novirzīšanu atlaišanas pabalstu nodrošināšanai likvidējamu un reorganizējamu internātskolu pedagogiem, liecina Ministru kabineta darbakārtība.

Pirmajā skolas dienā kārtības nodrošināšanai Rīgā iesaistīs vairāk nekā 150 policistus

Mācību gada pirmajā dienā - 3.septembrī - kārtības nodrošināšanai Rīgas pašvaldības policija (RPP) piesaistīs vairāk nekā 150 policistus.

NVA projekts vasaras brīvlaikā šogad nodrošinājis darbu 5179 jauniešiem

Nodarbinātības valsts aģentūras (NVA) īstenotais projekts vasaras brīvlaikā šogad nodrošinājis darbu 5179 jauniešiem, pavēstīja Rīgas domes Īpašuma departamenta pārstāve Baiba Gailīte.

LIZDA lems par tālāko rīcību saistībā ar pedagogu darba samaksas paaugstināšanas grafika nepildīšanu

Šodien plkst.11 notiks Latvijas Izglītības un zinātnes darbinieku arodbiedrības (LIZDA) Padomes sēde, kurā tiks lemts par tālāko rīcību saistībā ar pedagogu darba samaksas paaugstināšanas grafika nepildīšanu.

Izvērtēs iespēju būvēt jaunu bērnudārzu Talsu novada Vandzenē

Pašvaldībā izveidotā darba grupa izvērtēs iespēju būvēt jaunu bērnudārzu Talsu novada Vandzenē.

LIZDA lems par protesta akcijas organizēšanu septembrī

Nesamierinoties ar virknes jautājumu nevirzīšanos, Latvijas Izglītības un zinātnes darbinieku arodbiedrība (LIZDA) apsver iespēju septembrī organizēt protesta akciju.

Papildu finansējumu piemaksām pedagogiem nesaņems vairākas pierobežas pašvaldības

Papildu finansējumu piemaksām pedagogiem šī gada pēdējiem četriem mēnešiem nesaņems vairākas pierobežas pašvaldības, liecina valdībā apstiprinātais papildu līdzekļu saņemošo pašvaldību saraksts.

Pašvaldības vadītājs: No neskaidrībām izglītības reformā visi ir noguruši

No daudzajiem neskaidrajiem jautājumiem izglītības reformas jomā un pastāvīgās viedokļu maiņas ir noguruši gan skolēnu vecāki, gan skolotāji, gan arī pašvaldības, atzina Līvānu novada domes priekšsēdētājs Andris Vaivods.

Ministrs: Pašvaldības daļēji spējušas rast ietaupījumus, sakārtojot skolu tīklu

Pašvaldības daļēji spējušas rast ietaupījumus sakārtojot skolu tīklu, bet tas nav pietiekami, lai palielinātu pedagogu algas un daļai Latvijas skolu pedagogiem zemākā mēneša darba algas likme saglabāsies līdzšinējā līmenī, proti, 680 eiro mēnesī.

Līdz 231 eiro palielinās Rīgas pašvaldības līdzfinansējumu privāto bērnudārzu apmeklēšanai

Rīgas pašvaldības līdzfinansējumu privāto bērnudārzu apmeklēšanai bērniem no pusotra līdz četru gadu vecumam palielinās līdz 231 eiro, ceturtdien lēma Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta komiteja.

Izglītības iestādēs nav reģistrēti gandrīz 18 000 bērnu

Šajā mācību gadā izglītības iestādēs nebija reģistrēti 17 803 obligāto izglītības vecumu sasniegušie bērni 5 līdz 18 gadu vecumā, informēja Izglītības kvalitātes valsts dienestā (IKVD).

LPS: Lielākie izaicinājumi šogad saistīti ar izglītības reformu un autoceļu stāvokli

Latvijas pašvaldībām lielākie izaicinājumi aizvadītajā un arī nākamajā gadā joprojām būs neskaidrās izglītības reformas pielāgošana, kritisko autoceļu stāvokļa uzlabošana un struktūrfondu finansējuma apgūšana.

Valdība varēs noteikt minimālo skolēnu skaitu vidusskolas klasēs

Ar 1. janvāri spēkā stājas grozījumi Izglītības likumā, kas paredz iespēju valdībai noteikt minimālo skolēnu skaitu vidusskolas klasēs.

Rīgas mērs sola nodrošināt papildnodarbības priekšmetu apguvei dzimtajā valodā

No 2019.gada 1.septembra Rīgas pašvaldība pilsētas mazākumtautību skolās nodrošinās papildnodarbības mācību priekšmetu apguvei dzimtajā valodā, paziņoja Rīgas mērs Nils Ušakovs.

Diskutē par karjeras vadības prasmju veidošanu kompetencēs balstītā izglītībā

Pašvaldību un izglītības pārvalžu vadītāji, kā arī skolu un profesionālās izglītības iestāžu vadītāji diskutē par skolēnu karjeras vadības prasmju veidošanu kompetencēs balstītā izglītībā.

LPS nav pārliecināta, ka ģimenes izvēlēsies skolu pētījumā ieteiktās vidusskolas

Optimizējot skolu tīklu, jāņem vērā arī vecāku un pašu skolēnu izvēle, jo ne vienmēr viņu viedoklis par vēlamo izglītības iestādi sakrīt ar pētnieku piedāvājumu, piedaloties Latvijas Pašvaldību savienības (LPS) rīkotājā Novadu dienā Aizkrauklē, aicināja LPS vecākais padomnieks Māris Pūķis.

Ceļu tīkla sakārtošanai daļu vietējo valsts ceļu varētu nodot pašvaldībām

Valsts AS "Latvijas valsts ceļi" (LVC) tuvākajā laikā varētu sākt diskusijas ar pašvaldībām, lai daļu vietējās nozīmes valsts ceļu nodotu pašvaldību valdījumā.

LB ekonomists: Piepildot skolu klases, iegūsim labi apmaksātus pedagogus un jauniešu interesi par šo profesiju

Optimizējot skolu tīklu un piepildot klases, iespējams nodrošināt labāku atalgojumu pedagogiem un radīt jauniešos interesi par skolotāja profesiju.

Latvijas Pašvaldību savienība diskutēs par izglītības sistēmu Latvijā

Piektdien, 24.novembrī, Aizkraukles pilsētas kultūras namā notiks Latvijas Pašvaldību savienības (LPS) organizētā Novadu diena, kura šoreiz būs veltīta izglītības jomai, informēja LPS pārstāve Jana Bunkus.

Premjers atzīst, ka izglītības reformas var tikt koriģētas pēc sarunām ar pašvaldībām

Gan skolu tīkla reformas, gan ieceres pāriet vidusskolās uz mācībām tikai latviešu valodā vēl nepieciešamas rūpīgi pārrunāt ar pašvaldībām, šorīt LTV "Rīta panorāmā" paziņoja Ministru prezidents Māris Kučinskis, kurš esot ieradis ļoti rūpīgi ieklausīties tajā, ko saka praktiķi.

Vidusskolu tīkla pētījumā ceļā uz skolu pavadāmais laiks neatbilst realitātei

Pētījumā "Optimālā vispārējās izglītības iestāžu tīkla modeļa izveide Latvijā" aprēķinātais laiks, kāds būtu jāpavada skolēniem ceļā līdz tuvākajai mācību iestādei lauku vidusskolu reorganizācijas gadījumā, vismaz attiecībā uz Ventspils novadu neatbilst reālajai situācijai.

Prezidents: Pašvaldību ieguldījums eksakto mācību priekšmetu apguvē ir ilgtermiņa investīcija

Pašvaldību ieguldījums eksakto mācību priekšmetu apguvē ir ilgtermiņa investīcijas ražošanas attīstībai Latvijā.

Internātskolu jautājumā norāda uz nepietiekamu pašvaldību darbu bērnu tiesību nodrošināšanā

Atsevišķas pašvaldības, iespējams, strādā nepietiekami, lai nodrošinātu bērnu tiesības.

Meklēs risinājumu saistībā ar pabalstu izmaksu atlaistajiem pedagogiem

Ministru kabinets un Latvijas Pašvaldību savienība (LPS) vēl meklēs risinājumu valsts un pašvaldības solidārai atbildībai par pabalstu izmaksu atlaistiem pedagogiem.

Centralizēto eksāmenu rezultāti laukos un lielajās pilsētās ievērojami neatšķiras

Vidējie centralizētie eksāmenu rezultāti vidusskolās pēc to teritoriālā iedalījuma būtiski neatšķiras, informēja Latvijas Pašvaldību savienība (LPS).