Lietotājvārds
Parole

  • Birkas:
  • Pedagogu atalgojums

Valdība vienojas par skolotāju algu celšanu šogad

Valdība otrdien, 18.jūnijā, pieņēma grozījumus "Pedagogu darba samaksas noteikumos", paredzot no 1.septembra palielināt pedagogu minimālo atalgojumu par likmi no 710 līdz 750 eiro, tomēr līdzekļus algu palielināšanai piešķīra tikai šā gada budžetā.

LIZDA Padome ārkārtas sēdē lems par tālāko rīcību saistībā ar streika norisi

Šodien plkst.11.00 Latvijas Izglītības un zinātnes darbinieku arodbiedrības (LIZDA) Padome ārkārtas sēdē pārrunās pedagogu darba samaksas pieauguma grafika izpildes gaitu, kā arī pieņems lēmumu par pedagogu streika norisi, informēja LIZDA.

LIZDA sašutusi par valdības rīcības plānā iekļauto ieceri pedagogu algas paaugstināšanas grafiku īstenot vien no 2020.gada

Latvijas Izglītības un zinātnes darbinieku arodbiedrība (LIZDA) sašutusi par valdības rīcības plānā iekļauto ieceri pedagogu darba samaksas paaugstināšanas grafiku īstenot tikai no 2020.gada.

Naudu pedagogu algu celšanai sola atrast līdz maija vidum; LIZDA joprojām pieļauj streiku

Līdzekļus pedagogu darba samaksas paaugstināšanas grafika izpildei valdības un Saeimas pārstāvji sola atrast līdz maija vidum, pēc tam grozot 2019.gada budžetu, tādējādi 1.septembrī nodrošinot pedagogu algu pieaugumu.

Izglītības vadītāju asociācijas prezidents: Mazo skolu problēmas nevar attiecināt uz visu Latviju

Mazo skolu problēmas nevar attiecināt uz visu Latviju, līdz ar to nevar teikt, ka visās skolās ir problēmas ar atalgojumu, šādu viedokli šorīt telekanālā LNT pauda Latvijas Izglītības vadītāju asociācijas prezidents, Siguldas Valsts ģimnāzijas direktors, "Visu Latvijai"-"Tēvzemei un brīvībai"/LNNK biedrs Rūdolfs Kalvāns.

Valdībai vēl neizdodas pārliecināt arodbiedrību par iespējām šogad rast līdzekļus pedagogu algu celšanai

Valdības locekļiem dienu pirms pedagogu protesta nav izdevies pārliecināt Latvijas Izglītības un zinātnes darbinieku arodbiedrību (LIZDA) par iespējām šogad rast līdzekļus pedagogu algu celšanai, tāpēc pedagogi neatteiksies no ieceres trešdien doties piketā.

LIZDA lūdz Vējoni veicināt cieņpilnu attieksmi pret pedagogiem

Latvijas Izglītības un zinātnes darbinieku arodbiedrība (LIZDA) vērsusies pie Valsts prezidenta Raimonda Vējoņa ar aicinājumu ņemt vērā arodbiedrības darbu, cenšoties nenonākt līdz pedagogu protesta akcijai, un veicināt cieņpilnu attieksmi pret pedagogiem.

Kučinskis: Pedagogu algas jautājums būs kritērijs, kā es balsošu par 2019.gada budžetu

Pedagogu algas jautājums būs kritērijs kā Zaļo un zemnieku savienības (ZZS) Saeimas deputāts, bijušais premjers Māris Kučinskis balsos par 2019.gada valsts budžeta projektu.

LIZDA vērsusies Eiropas Komisijā, norādot uz izglītības nozares likumu neievērošanu 2019.gada budžeta veidošanā

Latvijas Izglītības un zinātnes darbinieku arodbiedrība (LIZDA) vērsusies Eiropas Komisijā (EK), norādot uz izglītības nozares likumu neievērošanu, veidojot 2019.gada budžetu.

ST: Norma par augstskolu darbinieku algu publicēšanu internetā neatbilst Satversmei

Satversmes tiesa (ST) ir atzinusi, ka norma, kas paredz publicēt un vismaz astoņus gadus uzturēt valsts un pašvaldību institūciju mājaslapās informāciju par šo iestāžu amatpersonu un darbinieku atalgojumu, neatbilst Satversmei, pavēstīja ST pārstāve Ketija Strazda.

Ministre varētu rosināt pārskatīt pedagogu darba samaksas modeli

Izglītības un zinātnes ministre Ilga Šuplinska varētu rosināt pārskatīt pedagogu darba samaksas modeli.

Premjers: Valdība ir gatava meklēt risinājumus skolotāju algu palielināšanai, taču tie jārod izglītības sistēmā

Krišjāņa Kariņa valdība ir gatava meklēt risinājumus skolotāju algu palielināšanai, taču tie ir jārod izglītības sistēmā, šādi viedokli šorīt LTV "Rīta panorāmā" pauda K. Kariņš.

Pedagogus no piketa un streika neatturēs arī solījums minimālo algu celt nedaudz vēlāk

Valdības iespējamais solījums pedagogu minimālo mēnešalgu celt nevis šī gada 1.septembrī, bet 2020.gada 1.janvārī izglītības nozarē strādājošos no piketa un streika neatturēs, pauda Latvijas Izglītības un zinātnes darbinieku arodbiedrības (LIZDA) priekšsēdētāja Inga Vanaga.

Premjers: Skolotāji ir situācijas ķīlnieki, bet par algām jārunā uz 2020.gadu

Ministru prezidents Krišjānis Kariņš atzīst, ka skolotāji kļuvuši par esošās situācijas ķīlniekiem, tomēr algu pielikumu šogad nesola.

Pedagogu algu palielināšanas grafika īstenošana varētu aizkavēties uz četriem mēnešiem

Pedagogu algu palielināšanas grafika īstenošana varētu aizkavēties tikai uz četriem mēnešiem, šorīt intervijā LNT raidījumam "900 sekundes" pieļāva izglītības un zinātnes ministre Ilga Šuplinska.

Premjers neatbalsta I. Šuplinskas priekšlikumu sporta būvēm paredzēto naudu novirzīt pedagogu algām

Ministru prezidents Krišjānis Kariņš neatbalsta izglītības un zinātnes ministres Ilgas Šuplinskas ideju sporta būvēm paredzēto finansējumu novirzīt pedagogu algu palielināšanai.

Pedagogu atalgojuma pieaugumu plānots risināt 2020.gada budžetā

Pedagogu atalgojuma pieaugumu plānots risināt 2020.gada budžetā, izriet no Ministru prezidenta Krišjāņa Kariņa sacītā šodien žurnālistiem pēc koalīcijas partiju sanāksmes.

Jaunais Lietuvas izglītības ministrs: Skolotāju algām jāpārsniedz vidējā alga valstī par 20-30%

Lietuvas skolotāju algām jāpārsniedz vidējā alga valstī par 20-30%, uzskata jaunais izglītības, zinātnes un sporta ministrs Aļģirds Monkevičs.

Par vienas centralizētā eksāmena daļas vērtēšanu plānots maksāt no 0,07 līdz 0,79 eiro

Par vienas centralizētā eksāmena daļas vērtēšanu vērtētājiem plānots maksāt no 0,07 līdz 0,79 eiro pirms nodokļu nomaksas, liecina informācija Valsts izglītības satura centra (VISC) izsludinātajā iepirkumā par centralizēto eksāmenu vērtēšanu.

Lietuvas valdības vicekanclers: Skolotāju algām jāpieaug straujāk nekā vidējai algai valstī

Lietuvas skolotāju algām jāpieaug straujāk nekā vidējai algai valstī, uzskata Lietuvas valdības kanclera pirmais vietnieks Deivids Matuļonis.

Igaunijas skolotāju minimālā bruto alga sasniegs 1250 eiro

Igaunijas skolotāju minimālā bruto alga no gadumijas pieaugs par 100 eiro un sasniegs 1250 eiro mēnesī, nolēmusi valdība.

Lietuvas skolotāji gatavojas beigt streiku

Lietuvas Izglītības darbinieku arodbiedrība piektdien gatavojas beigt jau vairāk nekā mēnesi ilgušo streiku, bet grupa skolotāju, kas streika laikā vairākas nedēļas nakšņoja Izglītības ministrijas ēkā, jau trešdienas pievakarē to atstājusi.

No nākamā gada pieaugs profesionālo vidusskolu direktoru atalgojums

Ministru kabinets piekrita no nākamā gada celt profesionālās vidējās izglītības iestāžu direktoru mēneša darba algu, to pielīdzinot koledžu direktoru mēneša darba algai.

Lietuvas skolotāji turpinās streiku

Jau ceturto nedēļu streikojošie Lietuvas skolotāji turpinās streiku un neatstās Izglītības un zinātnes ministrijas telpas, kamēr ar viņiem netiks atsāktas sarunas, trešdien paziņoja protestu iniciatores - Izglītības darbinieku arodbiedrības vadītājs Andrjus Navicks.

Lietuvas valdība jaunas saistības skolotāju algu celšanā varētu uzņemties tikai no 2020.gada

Lietuvas valdība jaunas saistības skolotāju algu celšanā varētu uzņemties tikai no 2020.gada, ceturtdien Izglītības ministrijā notiekošajās sarunās ar arodbiedrību pārstāvjiem norādījis premjerministra Sauļus Skverneļa padomnieks Skirmants Maļinausks.

Igaunijas skolotājiem minimālā algas likme pieaugs līdz 1250 eiro

Igaunijas skolotājiem minimālā algas likme nākamgad pieaugs no pašreizējiem 1150 līdz 1250 eiro mēnesī - mazāk, nekā vēlējās panākt paši skolotāji, vēsta Igaunijas sabiedriskās raidorganizācijas ERR ziņu portāls.

Valsts kontrole: Necaurskatāma pedagogu atlīdzības sistēma rada risku prettiesiskam valsts līdzekļu izlietojumam

Neskaidra, nesaprotama un necaurskatāma pedagogu atlīdzības sistēma rada risku prettiesiskam valsts līdzekļu izlietojumam un apdraud profesijas prestižu, uzskata valsts kontroliere Elita Krūmiņa.

Pēc revīzijas rosina pedagogiem noteikt 40 stundu darba nedēļu

Valsts kontrole ieteikusi Izglītības un zinātnes ministrijai (IZM) izvērtēt iespēju vispārējās izglītības iestāžu pedagogiem noteikt normālo jeb 40 stundu slodzi nedēļā, atsakoties no līdzšinējās 30 stundu slodzes.

Valsts kontrole: Pedagogu darba samaksas sistēmā nepieciešami būtiski pilnveidojumi

Pedagogu darba samaksas sistēmā nepieciešami būtiski pilnveidojumi, revīzijā par mērķdotācijām pedagogu atlīdzībai secinājusi Valsts kontrole.

LIZDA atzinīgi vērtē kopā ar valdību, IZM un FM sasniegto pedagogu algu palielināšanā

Latvijas Izglītības un zinātnes darbinieku arodbiedrība (LIZDA) atzinīgi vērtē kopā ar Ministru kabinetu, Izglītības un zinātnes ministriju un Finanšu ministriju sasniegto pedagogu algu palielināšanā, informēja arodbiedrībā.

Valdība atbalsta pedagogu minimālās algas likmes palielināšanu līdz 710 eiro

No 2018. gada 1. septembra vispārējās izglītības, pirmsskolas izglītības, profesionālās izglītības, interešu izglītības un profesionālās ievirzes izglītības pedagogu minimālā alga tiek palielināta no 680 eiro līdz 710 eiro par likmi.

Valsts finansēs vidusskolas ar labu izglītības kvalitāti

Lai pašvaldības saņemtu valsts budžeta finansējumu vispārizglītojošo skolu pedagogu algām, no 2020.gada 1.septembra vidusskolām būs jāizpilda noteikti kvalitātes kritēriji – to paredz Izglītības un zinātnes ministrijas sagatavotais Ministru kabineta noteikumu projekts.

Premjers: Lēmumu par pedagogu algu celšanu pieņemsim, tiklīdz panāksim vienošanos par kvalitātes kritērijiem

Lēmums par pedagogu minimālās algas likmes celšanu tiks pieņemts, tiklīdz tiks panākta vienošanās par izglītības kvalitātes kritērijiem, norādīja Ministru prezidenta Māra Kučinska preses sekretārs Andrejs Vaivars.

LIZDA tomēr pieteiks pedagogu piketu

Nesamierinoties ar otrdien notikušās valdības sēdes iznākumu, Latvijas Izglītības un zinātnes darbinieku arodbiedrība (LIZDA) tomēr pieteiks pedagogu piketu.

Ja vidusskola vairākus gadus pēc kārtas uzrādīs sliktus kvalitātes rādītājus, tā varētu nesaņemt valsts finansējumu pedagogu algām

Ja vidusskola vairākus gadus pēc kārtas nesasniegs noteiktus izglītības kvalitātes kritērijus, tā varētu nesaņemt valsts budžeta finansējumu pedagogu algām, liecina Izglītības un zinātnes ministrijas (IZM) sagatavotais noteikumu projekts par kritērijiem un kārtību pedagogu darba samaksas finansēšanā vidusskolas posmā.

No septembra pedagogu minimālā alga pieaugs līdz 710 eiro

Panākta vienošanās, ka no septembra pedagogu minimālā alga par likmi būs par 30 eiro lielāka, sasniedzot 710 eiro, otrdien pēc tikšanās ar Latvijas Izglītības un zinātnes darbinieku arodbiedrību (LIZDA) žurnālistiem paziņoja Ministru prezidents Māris Kučinskis.

Reizniece-Ozola: Pedagogu algu celšana iespējama pret solījumu par izglītības kvalitātes nodrošināšanu

Pedagogu atalgojuma celšana jau šogad ir iespējama tikai pret solījumu par izglītības kvalitātes nodrošināšanu, atzina finanšu ministre Dana Reizniece-Ozola.

Valdība apstiprina grozījumus vairākos ar pedagogu atalgojuma aprēķināšanu saistītos noteikumos

14.augustā valdībā apstiprināti vairāki Izglītības un zinātnes ministrijas sagatavotie noteikumu projekti saistībā ar pedagogu darba samaksas aprēķināšanas un sadales kārtību.

Aicinot koalīciju uz vēl vienu sarunu, pedagogi septembrī pošas uz piketu

Latvijas Izglītības un zinātnes darbinieku arodbiedrība (LIZDA) aicinās koalīcijas partijas uz vēl vienu sarunu par Izglītības likumā noteiktā pildīšanu, bet šīm diskusijām nenesot rezultātu, 18.septembrī sola organizēt piketu.

LIZDA lems par tālāko rīcību saistībā ar pedagogu darba samaksas paaugstināšanas grafika nepildīšanu

Šodien plkst.11 notiks Latvijas Izglītības un zinātnes darbinieku arodbiedrības (LIZDA) Padomes sēde, kurā tiks lemts par tālāko rīcību saistībā ar pedagogu darba samaksas paaugstināšanas grafika nepildīšanu.