Pieslēdzies E-klasei

Lietotājvārds
Parole

  • Birkas:
  • Pētījums

Pētījums: Nepietiekama vecāku izglītība ierobežo bērnu iespējas dzīvot labāk

Nepietiekama vecāku izglītība ierobežo bērnu iespējas dzīvot labāk, secinājuši Rīgas Ekonomikas augstskolas ("SSE Riga") Mediju centrs veiktā pētījuma "Nevienlīdzības seja" autori.

RSU pētnieki: Latvijā uzņēmīgu cilvēku rīcību kavē institūcijas un procedūras

Latvijā uzņēmīgu cilvēku rīcību kavē institūcijas un procedūras, kuras viņi nevar kontrolēt, secinājuši Rīgas Stradiņa universitātes (RSU) pētnieki savās jaunākajās grāmatās.

Ziņojums: Vidējo izglītību Latvijā ieguvuši 88% pieaugušo

Vidējo izglītību Latvijā ieguvuši 88% pieaugušo, liecina jaunākais Starptautiskās ekonomiskās sadarbības un attīstības organizācijas (OECD) ziņojums par izglītību "Education at a Glance 2018: OECD indicators".

Ziņojums: Skolēnu skaits klasē Latvijā ir ievērojami zemāks nekā vidēji OECD valstīs

Latvijā skolēnu skaits klasē ir ievērojami zemāks nekā vidēji Starptautiskās ekonomiskās sadarbības un attīstības organizācijas (OECD) valstīs, liecina jaunākais OECD ziņojums par izglītību "Education at a Glance 2018: OECD Indicators".

Pētījums: Nepieciešami būtiski uzlabojumi efektīvākai gaisa apmaiņai mācību telpās

Ir nepieciešami būtiski uzlabojumi vēl efektīvākai gaisa apmaiņai mācību telpās, apsekojot 20 vispārizglītojošās skolas, secinājusi Veselības inspekcija.

Auksts un sauss klimats veicinājis neandertāliešu izzušanu Eiropā

Auksta un sausa klimata periodi senatnē palīdzēja tagadējai cilvēku sugai Homo sapiens nomainīt neandertāliešus Eiropā, konstatēts pirmdien publicētā pētījumā.

Septembrī prezentēs jaunāko OECD pārskatu par izglītību

11.septembrī Rīgā notiks Ekonomiskās sadarbības un attīstības organizācijas (OECD) ikgadējā izglītības pārskata "Education at a Glance 2018" atvēršanas pasākums.

Turpmāk visas nozaru ministrijas varēs veidot un finansēt valsts pētījumu programmas

Lai nodrošinātu valsts pasūtījumu veidošanu pētniecībā valstiski stratēģiskos jautājumos, visas nozaru ministrijas varēs veidot un finansēt valsts pētījumu programmas no valsts budžeta līdzekļiem, apstiprinot grozījumus Zinātniskās darbības likumā, lēma Saeima.

Šveices institūts: Latvija digitālās konkurētspējas reitingā joprojām sliktākā Baltijā

Latvija arī šogad atzīta par 35.digtiāli konkurētspējīgāko valsti pasaulē, un tas joprojām ir sliktākais rādītājs Baltijas valstu vidū, liecina ietekmīgā Šveicē bāzētā Starptautiskā menedžmenta attīstības institūta (IMD) Pasaules konkurētspējas centra gadskārtējais pētījums, kas aptver 63 pasaules valstis.

Pētījums: Ceturtajai daļai Igaunijas pirmklasnieku ir liekais svars

Ceturtajai daļai pirmklasnieku Igaunijā ir liekais svars vai pat aptaukošanās problēmas, liecina Igaunijas Veselības veicināšanas institūta veikts pētījums.

Skolās gatavojas dalībai starptautiskā pētījumā

Marta beigās aptuveni 8 tūkstoši 15 gadus veci skolēni no 352 Latvijas skolām piedalīsies OECD Starptautiskā izglītības kvalitātes pētījumā. Pētījums vienlaikus notiks 80 pasaules valstīs. Pētījumā būs divas daļas: tests un aptauja.

Daiļslidotāja Ņikitina: Sportā un mācībās svarīga ir motivācija

Latvijas olimpiskās izlases jaunākā dalībniece, 17 gadus jaunā daiļslidotāja Diāna Ņikitina janvārī debitēja Eiropas čempionātā Maskavā.

Šorttrekists Zvejnieks: Piedalīšanās pētījumā ir iespēja pārbaudīt sevi

Šorttrekists Roberts Zvejnieks Phjončhanā piedalās savās pirmajās ziemas olimpiskajās spēlēs. Viņš uzsver izglītības lielo nozīmi dzīvē un aicina 15 gadus jaunus puišus un meitenes piedalīties “Starptautiskā skolēnu novērtēšanas pētījumā OECD PISA 2018”.

Ātrslidotājs Haralds Silovs: OECD izglītības pētījums ir kā komandu sacensības

“OECD Starptautiskajā skolēnu novērtēšanas pētījumā PISA 2018” piedalīsies 15 gadu veci skolēni no 72 valstīm, tostarp arī Latvijas.

Latvijas olimpieši aicina skolēnus piedalīties starptautiskā izglītības pētījumā

Skolēnus, kuri sasnieguši 15 gadu vecumu, aicina piedalīties "Starptautiskās skolēnu novērtēšanas programmas OECD PISA 2018" pētījumā.

Bērnu un pusaudžu medijpratības sekmēšanā nozīmīgākā loma vecākiem un pedagogiem

Bērni un pusaudži Latvijā vairākas medijpratībai nepieciešamās prasmes šobrīd lielākoties apgūst pašmācības ceļā – atklāj Kultūras ministrijas (KM) iniciētā, finansētā un nule plašākai sabiedrībai prezentētā bērnu un pusaudžu (9 – 16 gadi) medijpratības pētījuma rezultāti.

Paziņots 2017. gada vārds un nevārds

Par 2017.gada vārdu izvēlēts "straumēt/straumēšana", šodien paziņoja Rīgas Latviešu biedrības Latviešu valodas attīstības kopas (LVAK) un Latvijas Rakstnieku savienības (LRS) pārstāvji.

Latviju pametuši 100 000 cilvēku ar augstāko izglītību

No 2000. līdz 2016.gadam Latviju pametuši 100 000 iedzīvotāju ar augstāko izglītību, telekanāla LNT raidījumā "900 sekundes" teica Latvijas Universitātes profesors Mihails Hazans.

Pētījums: Studenti apmierināti ar studiju kvalitāti Latvijā

Kopumā studenti ir apmierināti ar studiju kvalitāti Latvijā, liecina "Eurostudent VI" pētījuma "Studentu sociālie un ekonomiskie apstākļi Latvijā" rezultāti.

Pētījums: Nepilna puse studentu nāk no vidēji pārtikušām ģimenēm

Nepilna puse studējošo nāk no vidēji pārtikušām ģimenēm, liecina "Eurostudent VI" pētījuma "Studentu sociālie un ekonomiskie apstākļi Latvijā" rezultāti.

Pētījums: Latvijas bērniem trūkst izpratnes par tiesību un līdzdalības nozīmi

Latvijā bērniem trūkst izpratnes par tiesību un līdzdalības nozīmi, secināts biedrības "Latvijas bērnu labklājības tīkls" pētījumā .

Eksperte: Latvijas skolās jāveicina skolēnu lasītprasmes pašnovērtējums

Neraugoties uz Latvijas skolēnu lasītprasmes sasniegumu pieaugumu, nepieciešams mainīt viņu zemo pašvērtējumu.

Skolas gaitu sākšanu no sešu gadu vecuma plāno ieviest gadu vēlāk

Skolas gaitu sākšanu no sešu gadu vecuma plānots ieviest gadu vēlāk - 2019./2020.mācību gadā. Tā Saeimas Izglītības, kultūras un zinātnes komisijas sēdē sacīja izglītības ministrs Kārlis Šadurskis.

Pētījums: Latvijā 53% skolēnu jūtas pārslogoti, tomēr laimīgi un pārliecināti par sevi

Latvijā 53% skolēnu jūtas pārslogoti, 48% neizguļas un 27% jauniešu skolā nepietiek laika paēst, tomēr kopumā bērni jūtas laimīgi, priecīgi un pārliecināti par sevi. Tā secināts šogad veiktajā pētījumā par bērnu labsajūtu Baltijas valstīs.

Pētījums: Bērnudārzos būtu jānodrošina vidēji 13 dažādas uztura diētas

Secināts, ka Rīgas pirmsskolas izglītības iestādēs būtu jānodrošina aptuveni 13 dažādas uztura diētas - uztura piemērošana individuālām vajadzībām izglītības iestādēm ir milzīgs izaicinājums.

Pētnieki: Vecāki pārlieku daudz uzticas informācijai diskusiju forumos

Latvijā vecāku vidū vērojama pārlieka uzticēšanās informācijai, kas pausta diskusiju forumos, pausts Latvijas Universitātes pētījumā.

LPS nav pārliecināta, ka ģimenes izvēlēsies skolu pētījumā ieteiktās vidusskolas

Optimizējot skolu tīklu, jāņem vērā arī vecāku un pašu skolēnu izvēle, jo ne vienmēr viņu viedoklis par vēlamo izglītības iestādi sakrīt ar pētnieku piedāvājumu, piedaloties Latvijas Pašvaldību savienības (LPS) rīkotājā Novadu dienā Aizkrauklē, aicināja LPS vecākais padomnieks Māris Pūķis.

Pētījums: Latvijā ir liels īpatsvars skolēnu ar zemu pilsonisko kompetenci

Latvijā aizvien saglabājas liels īpatsvars skolēnu, kuriem ir zema vai ļoti zema pilsoniskā kompetence, secināts starptautiskā pētījumā "Pilsoniskās izglītības problēmas un izaicinājumi" (ICCS 2016).

Pētījumā ieteikts attīstīt Druvas vidusskolu kā vienu no labākajām lauku skolām valstī

Pētījumā "Optimālā vispārējās izglītības iestāžu tīkla modeļa izveide Latvijā" ieteikts attīstīt Druvas vidusskolu Saldus pagastā, kas ir viena no labākajām lauku skolām valstī.

Pētījums: Latvijas jaunieši nezina, kas ir mākoņpakalpojumi

Samsung Skola nākotnei realizētā aptauja* liecina, ka jaunieši ir iestrēguši izklaides sfērā, tikai nedaudz vairāk kā puse uzskata, ka viņu darbošanās digitālajā vidē ir jēgpilna.

Kāpēc mācību sasniegumi dažādās Latvijas skolās ir tik atšķirīgi?

Turpinām rakstu sēriju par izglītības sistēmā nepieciešamajām pārmaiņām kā priekšnosacījumu tam, ka Latvija kļūst par labklājības valsti.