Lietotājvārds
Parole

  • Birkas:
  • Pirmsskola

Jau 16 pirmsskolas izglītības iestādes ieguvušas sertifikātu “Bērniem drošs un draudzīgs bērnudārzs”

Oktobrī svinīgā pasākumā vēl septiņas Latvijas pirmsskolas izglītības iestādes ieguva sertifikātu "Bērniem drošs un draudzīgs bērnudārzs", tādējādi kopumā jau 16 bērnudārzi izgājuši preventīvo programmu un ieviesuši pie sevis sistēmu bērnu drošības veicināšanai.

Valmierā un Siguldā izveidotas jaunas pirmsskolas izglītības iestāžu grupas

No šī mācību gada Valmieras pirmsskolas izglītības iestādes "Buratino" vecākās grupiņas bērni zinības apgūst Valmieras sākumskolas telpās, kas pielāgotas pirmsskolas vajadzībām, bet Siguldas bērnudārzā "Tornīši" izveidota jauna grupiņa 2017.gadā dzimušajiem bērniem.

Limbažos notiks Ekoskolu vasaras forums

No 14. līdz 18. augustam Limbažos pasākumā “Ekoskolu vasaras forums” pulcēsies vairāk nekā 200 dalībnieku no Ekoskolām visā Latvijā.

Rīgas dome: Pēc uzņemšanas Rīgas bērnudārzos ap 600 bērnu tiek pārdeklarēti uz Pierīgu

Pēc uzņemšanas Rīgas bērnudārzos ik gadu aptuveni 600 līdz 700 bērnu tiek pārdeklarēti uz Pierīgas pašvaldībām, šodien Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta komitejā pastāstīja domes Izglītības pārvaldes vadītājs Ivars Balamovskis.

Termometra stabiņam noslīdot līdz -20 grādiem, bērni līdz 12 gadu vecumam var neapmeklēt skolu

Termometra stabiņam noslīdot līdz -20 grādiem pēc Celsija, bērni līdz 12 gadu vecumam var neapmeklēt skolu, savukārt pārējie izglītojamie var nedoties uz skolu, ja gaisa temperatūra ir zemāka par -25 grādiem.

Cēsu novada Līvu sākumskolu reorganizēs par bērnudārzu

Šogad reorganizāciju piedzīvos Līvu sākumskola Cēsu novadā, kas ar 1.septembri kļūs par Līvu pirmsskolas izglītības iestādi, lēmuši Cēsu novada domes deputāti.

Astoņi Svētes pamatskolas audzēkņi saslimuši ar salmonelozi

Astoņi Svētes pamatskolas skolēni ir saslimuši ar salmonelozi, apstiprināja Jelgavas novada pašvaldības Sabiedrisko attiecību nodaļas vadītāja Dace Kaņepone.

Deviņi bērnudārzi Latvijā ieviesuši unikālu programmu agrīnu sociālpsiholoģisku problēmu identificēšanai

Deviņas pirmsskolas izglītības iestādes Latvijā ieviesušas preventīvu pasākumu programmu "Bērniem drošs un draudzīgs bērnudārzs", lai veicinātu agrīnu sociālpsiholoģisku problēmu identificēšanu un risināšanu, informēja Latvijas SOS Bērnu ciematu asociācijas pārstāve Dace Dzedone.

Ēdinātājs vēl izmeklē infekcijas uzliesmojumu bērnudārzā "Taurenītis" Tukumā

SIA "IKG", kas nodrošina audzēkņu un darbinieku ēdināšanu pirmsskolas izglītības iestādē "Taurenītis" Tukumā, vēl izmeklē stafilokoka izraisīto toksiskas infekcijas uzliesmojumu, informēja uzņēmuma īpašniece un vadītāja Ingvilda Grosberga.

Pēc vecāku iebildumiem Talsu novadā saglabās bērnudārza grupiņu Tiņģerē

Lai arī pirms mēneša Talsu novada dome nolēma pārtraukt pirmsskolas izglītības grupiņas darbību Tiņģerē, tomēr tagad, saskaroties ar aktīvu vecāku pretestību un saskatot bērnu skaita palielināšanos, šis lēmums ir mainīts, informēja Talsu novada pašvaldības Sabiedrisko attiecību un mārketinga nodaļas vadītāja pienākumu izpildītāja Inita Fedko.

“Edurio” izdevuši rokasgrāmatu pirmsskolām

Sākot no šī gada septembra Latvijas pirmsskolām ik gadu būs jāizvērtē sevis piedāvātās izglītības kvalitāte un jāpublicē pašnovērtējuma ziņojums.

VM piedāvā izglītot pirmsskolas un sākumskolas pedagogus par bērnu zobu veselību

Veselības ministrija (VM) rīkos bezmaksas semināru pirmsskolas un sākumskolas pedagogiem par bērnu mutes un zobu veselību.

Viļņas pašvaldība dalījusi vietas neesošos bērnudārzos

Viļņas pašvaldība, kas pavasarī dižojās, ka pilnībā likvidējusi rindas bērnudārzos, patiesībā apkrāpusi simtiem ģimeņu, izdalot vietas pirmsskolas iestādēs, kuru celtniecība joprojām nav sākusies.

Pirmsskolas direktore: Bērna vēlmi mācīties ietekmē vide

Strauji tuvojas 1. septembris, kad sāksies jaunais mācību gads, taču ne visi bērni ar prieku gaida mācību sākumu.

Aicina pieteikties uz pirmsskolas izglītības iestāžu vadītāju profesionālās darbības novērtēšanas ekspertu vietām

Līdz 10.augustam iespējams pieteikties uz pirmsskolas izglītības iestāžu vadītāju profesionālās darbības novērtēšanas ekspertu vietām, informēja Izglītības kvalitātes valsts dienestā (IKVD).

Pastiprinās prasības latviešu valodas apguvei mazākumtautību bērnudārzos

Mazākumtautību pirmsskolas izglītības programmās paredzēts pastiprināt prasības latviešu valodas apguvei, prezentējot jaunās pirmsskolas izglītības vadlīnijas, žurnālistiem pastāstīja Valsts izglītības satura centra direktors Guntars Catlaks.

Daļā Pierīgas pašvaldību skolās fiziski nepietiks vietu sešgadnieku uzņemšanai

Vairākas Pierīgas pašvaldības satrauc plānotā izglītības reforma, kas paredz aiznākamajā mācību gadā skolās uzņemt arī sešus gadus vecus bērnus, jo lielākam bērnu skaitam skolās vienkārši nebūs vietas.

Preses konferencē iepazīstinās ar jaunajām pirmskolas izglītības vadlīnijām

Otrdien, 17.aprīlī plkst. 10.00 Izglītības un zinātnes ministrijā (IZM) norisināsies preses konference par pirmsskolas izglītības vadlīniju ieviešanu.

Skolas direktore: Pie reformas par skolas gaitu sākšanu no sešu gadu vecuma vēl jāstrādā

Pie reformas, kas nosaka skolas gaitas sākt sešgadīgiem bērniem, vēl ir daudz jāstrādā, pauda Jēkabpils pamatskolas direktore Silvija Dreimane.

Valdība atbalsta priekšlikumu skolas gaitas sākt jau sešu gadu vecumā

Ministru kabinets atbalstīja Izglītības un zinātnes ministrijas virzītos grozījumus Izglītības likumā un Vispārējās izglītības likumā, kas tostarp paredz noteikt, ka skolas gaitas sākamas no sešu gadu vecuma.

Ar īpašu multfilmu IZM skaidro pārmaiņas, skolas gaitas sākot no sešu gadu vecuma

Izglītības un zinātnes ministrija (IZM) izveidojusi īsu multfilmu, kurā mēģināts skaidrot, kā izskatītos mācību process, skolas gaitas sākot no sešu gadu vecuma.

IZM aicina atsaukties vecākus, kuru atvases skolas gaitas sākušas sešu gadu vecumā

Izglītības un zinātnes ministrija (IZM) aicina atsaukties vecākus, kuru atvases skolas gaitas sākušas sešu gadu vecumā.

IZM turpinās diskusijas par skolas gaitu sākšanu no sešu gadu vecuma

Izskatot Izglītības un zinātnes ministrijas (IZM) priekšlikumu par skolas gaitu sākšanu no sešu gadu vecuma, Ministru kabineta komiteja (MKK) šodien lēma diskusijas par minēto jautājumu turpināt pēc divām nedēļām.

Lietuvā ierosina atļaut nelielu "mājas bērnudārzu" veidošanu

Lietuvā ierosināts ar likumu atļaut veidot nelielus "mājas bērnudārzus", kuros vienlaikus tiktu aprūpēti ne vairāk par pieciem bērniem.

Tallinas bērnudārzos varēs apgūt programmēšanas pamatus

Tallinā visos pašvaldības bērnudārzos divu gadu laikā radīti apstākļi, lai bērni varētu mācīties darboties ar robottehniku.

Līdz 231 eiro palielinās Rīgas pašvaldības līdzfinansējumu privāto bērnudārzu apmeklēšanai

Rīgas pašvaldības līdzfinansējumu privāto bērnudārzu apmeklēšanai bērniem no pusotra līdz četru gadu vecumam palielinās līdz 231 eiro, ceturtdien lēma Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta komiteja.

Pētījums: Bērnudārzos būtu jānodrošina vidēji 13 dažādas uztura diētas

Secināts, ka Rīgas pirmsskolas izglītības iestādēs būtu jānodrošina aptuveni 13 dažādas uztura diētas - uztura piemērošana individuālām vajadzībām izglītības iestādēm ir milzīgs izaicinājums.

Ropažos veidos jaunu bērnudārzu vietējiem un patvēruma meklētāju bērniem

Deputāti lūgs izstrādāt projektu patvēruma meklētāju un vietējo bērnu pirmsskolas izglītības iestādei Ropažos.

Deputāti aktualizē jautājumu par naudas trūkumu bēgļu bērnu apmācībai

Nākamgad beigsies finansējums patvēruma meklētāju bērnu piecu, sešu gadu vecumā pirmskolas apmācībai "Muceniekos".