Lietotājvārds
Parole

  • Birkas:
  • Profesija

Cēsu Tehnoloģiju un dizaina vidusskolu apvienos ar Priekuļu tehnikumu

Cēsu novada pašvaldības padotībā esošo Cēsu Tehnoloģiju un dizaina vidusskolu ar šī gada 1.augustu pievienos Izglītības un zinātnes ministrijas padotībā esošajam Priekuļu tehnikumam.

Audzēkņu skaits profesionālajā izglītībā šajā mācību gadā Latvijā samazinājies par 4,8%

Profesionālo izglītību 2018./2019.mācību gadā Latvijā apgūst 27,2 tūkstoši audzēkņu, kas ir par 4,8% mazāk nekā pirms gada, savukārt uzņemto audzēkņu skaits saglabājās iepriekšējā gada līmenī, liecina Centrālās statistikas pārvaldes dati.

Ceļu valdībā sāk izglītības sistēmas reforma māsas kvalifikācijas iegūšanai

Saskaņošanai nodots Veselības ministrijas konceptuālais ziņojums, kas paredz mainīt izglītības sistēmu māsas kvalifikācijas iegūšanai, lai paplašinātu māsu kompetenci un nodrošinātu plašākas darba iespējas, informēja ministrijā.

Aptauja: Latvijā vecāki vēlas, lai viņu bērni būtu uzņēmēji, IT speciālisti, ārsti vai arhitekti

Latvijā vecāki vēlas, lai viņu bērni būtu uzņēmēji, informācijas tehnoloģiju (IT) speciālisti, ārsti vai arhitekti, pavēstīja "SEB bankā", atsaucoties uz grupā ietilpstošās "SEB dzīvības apdrošināšanas" veiktās aptaujas datiem.

Jaunajiem speciālistiem būs iespēja iepazīties ar topošajiem darba devējiem

Karjeras portāls "Prakse.lv" sadarbībā ar nozaru uzņēmumiem rīko "Uzņēmumu atvērto durvju dienas 2019", kuru laikā jaunajiem un topošajiem speciālistiem būs iespēja ekskursiju veidā doties pie 100 darba devējiem, lai pieteiktos darbam un praksei, informēja "Prakse.lv" projektu vadītāja Amanda Brizga.

Pētījums: Pedagogu profesijas tēls pakāpeniski uzlabojas

Priekšstats par pedagoga profesiju, kas veidojas no publikācijām medijos, pakāpeniski uzlabojas – ja pērn veiktā analīze liecināja, ka tikai 13% no visiem rakstiem par pedagogiem ir pozitīvi, tad šogad tādi ir jau 25% no visām publikācijām.

Šogad pieprasītākās "Ēnu dienas" profesijas - programmētājs, fizioterapeits un pilots

Šogad "Ēnu dienā" skolēnu vidū pieprasītākās profesijas ir programmētājs, fizioterapeits un pilots, aģentūra informēja izglītības organizācijā "Junior Achievement Latvia".

7 iemesli, kāpēc apgūt starptautisku profesionālās izglītības programmu Latvijā!

Profesionālā izglītība Latvijā šobrīd attīstās daudz straujāk nekā sabiedrības priekšstats par to.

Cēsu Tehnoloģiju un dizaina vidusskolu pievienos Priekuļu tehnikumam

No 2019.gada 1.augusta Cēsu Tehnoloģiju un dizaina vidusskolu plānots pievienot Priekuļu tehnikumam, izveidojot profesionālās izglītības kompetences centru "Vidzemes Tehnoloģiju un dizaina tehnikums", šodien lēma Ministru kabinets.

Skolēni var pieteikties "Ēnu dienas" vakancēm

No šodienas līdz 7.feruārim skolēni var pieteikties ikgadējās karjeras izglītības programmas "Ēnu diena" vakancēm, informēja izglītības organizācijā "Junior Achievement Latvia" (JA Latvia).

Vērtīgi padomi savas karjeras attīstībā

Neskatoties uz to, ka ķīniešu domātāja Konfūcija teiktais “Izvēlies darbu, kuru mīli un tev ne dienas nebūs jāstrādā” ir šķietami pašsaprotams, ceļš līdz šādam darbam ne vienmēr ir tik vienkāršs.

Paplašinās iespējas strādāt par pedagogu

Izglītības procesa elastīgākai nodrošināšanai un plašākām iespējām pedagogu nodarbinātībai, Izglītības un zinātnes ministrija ir pilnveidojusi Ministru kabineta noteikumus par pedagogiem nepieciešamo izglītību un profesionālo kvalifikāciju un pedagogu profesionālās kompetences pilnveides kārtību, kurus otrdien, 2018.gada 11.septembrī, apstiprināja valdībā.

Aptauja: 65% skolu trūkst dažādu priekšmetu pedagogu

65% skolu trūkst dažādu priekšmetu pedagogu, liecina Neatkarīgās izglītības biedrības veiktā skolu direktoru aptauja.

Noskaidroti labākie jaunie profesionāļi lauksaimniecībā

Sestdien, 8. septembrī, notikušajā nozares jauno profesionāļu meistarības konkursā “Lauksaimniecība” noskaidroti labākie topošie speciālisti.

Jaunajā mācību gadā Valmieras tehnikumā uzņemts rekordliels jauniešu skaits

Apgūt profesionālo vidējo izglītību Valmieras tehnikumā 2018./2019.mācību gadā apņēmušies teju 200 topošie speciālisti, kas ir lielākais uzņemto audzēkņu skaits pēdējo gadu laikā, informēja pašvaldībā.

Paplašina jauniešu iespējas piedalīties starptautiskajos jauno profesionāļu meistarības konkursos

Turpmāk dalībai starptautiskos konkursos EuroSkills un Worldskills varēs atlasīt ne tikai nacionālā jauno profesionāļu meistarības konkursa SkillsLatvia godalgoto vietu ieguvējus, bet arī citus dalībniekus.

Eksperts: Latvijas augstskolas nav savstarpēji konkurenti

Šobrīd visā Latvijā aktīvi norisinās jauno studentu uzņemšana, un, lai gan sākotnēji var šķist, ka augstākās izglītības iestādes sīvi konkurē savā starpā, medaļai ir arī otra puse – tikpat aktīva sadarbība.

Jaunieši var pieteikties bezmaksas mācībām vairāk nekā 30 profesijās

Līdz 31.augustam 22 profesionālās izglītības iestādēs visā Latvijā norit Jauniešu garantijas papildu uzņemšana 32 darba devēju pieprasītās profesijās, informēja Valsts izglītības attīstības aģentūrā (VIAA).

Pērn 38 iepriekš sodītām personām ļauts strādāt par pedagogiem

Pagājušajā gadā par pedagogu ļauts strādāt 38 iepriekš sodītām personām, liecina Izglītības kvalitātes valsts dienesta (IKVD) 2017.gada publiskais pārskats.

Pēc RPIVA likvidācijas LU pārņemtajās filiālēs varētu aizpildīt tikai 10% studiju vietu

Pēc Rīgas Pedagoģijas un izglītības vadības akadēmijas (RPIVA) likvidācijas Latvijas Universitātes (LU) pārņemtajās astoņās reģionālajās filiālēs varētu tikt aizpildīti tikai aptuveni 10% piedāvāto studiju vietu, liecina aprēķini.

Aptauja: Darba devēju ieteiktākā izglītības iestāde

Latvijas darba devēju ieteiktākā augstskola ir Rīgas Tehniskā Universitāte (RTU), savukārt ieteiktākā koledža - Rīgas Tehniskā koledža, secināts Latvijas Darba devēju konfederācijas (LDDK) un karjeras portāla "Prakse.lv" aptaujā.

Laikraksts: Nav pamata cerībām, ka skolās mazināsies augošais fizikas skolotāju deficīts

Latvijā ir vērojama ļoti niecīga interese apgūt fizikas skolotāja profesiju un šogad Latvijas Universitāti (LU) absolvē tikai viena jaunā fizikas skolotāja, līdz ar to tuvākajos gados sagaidāms arvien izteiktāks šo speciālistu deficīts, raksta "Latvijas Avīze".

Nozaru ekspertu padomes saskaņojušas pilnveidoto nozaru kvalifikāciju struktūru

Nozaru ekspertu padomes un Profesionālās izglītības un nodarbinātības trīspusējās sadarbības apakšpadome ir saskaņojusi visas 14 pilnveidotās un vienu izstrādāto nozares kvalifikāciju struktūru, informēja Valsts izglītības satura centrā (VISC).

Izsludināta Jauniešu garantijas papildu uzņemšana 30 profesijās

Profesionālās izglītības iestādēs visā Latvijā līdz 31. augustam izsludināta Jauniešu garantijas papildu uzņemšana jauniešiem vecumā no 17 līdz 29 gadiem, kuri ir bez darba.

Mācībām pieaugušajiem pieteikušies vairāk nekā 7000 dalībnieku

Otrajā pieteikšanās kārtā Eiropas Savienības (ES) fondu pieaugušo izglītības projektā "Nodarbināto personu profesionālās kompetences pilnveide" saņemti 7565 pieteikumi mācībām 63 izglītības iestādēs visā Latvijā, informēja Valsts izglītības attīstības aģentūrā.

Aptauja: Vecāki vēlas, lai bērni studētu IT jomā, bet jaunieši grib būt pavāri un sportisti

Latvijā lielākā daļa vecāku vēlas, lai bērni studētu informācijas tehnoloģiju (IT) jomā, bet jaunieši lielākoties grib būt pavāri un sportisti, pavēstīja "Swedbank" mediju attiecību vadītāja Kristīne Jakubovska, atsaucoties uz bankas veikto aptauju datiem.

Izglītības iestādes aicinātas pieteikt mācību programmas pieaugušajiem 11 nozarēs

Valsts izglītības attīstības aģentūra (VIAA) izsludinājusi izglītības iestāžu pieteikšanos pieaugušo mācību īstenošanai trešajā pieteikšanās kārtā Eiropas Sociālā fonda (ESF) projektā “Nodarbināto personu profesionālās kompetences pilnveide”. Līdz 2018. gada 18. jūnijam izglītības institūcijas var iesniegt mācību programmas 11 dažādās nozarēs.

Izglītības un zinātnes ministrija aicina piedalīties aptaujā

Pasaulē arvien vairāk tiek novērtēta skolotāja profesijas nozīme ne tikai jaunas paaudzes veidošanā, bet arī nākotnes valsts attīstībā – veidojot cilvēkus, kas rada sabiedrībai svarīgas vērtības un konkurētspējīgus uzņēmumus, attīstot līderību, cieņu, radošumu, spēju sadarboties un iedvesmojot sasniegumiem.

Sākusies otrā pieteikšanās ES fondu mācībām pieaugušajiem 12 nozarēs

Valsts izglītības attīstības aģentūra (VIAA) atklājusi otro pieteikšanās kārtu ES fondu pieaugušo izglītības projektā "Nodarbināto personu profesionālās kompetences pilnveide" - šoreiz strādājošie un pašnodarbinātie vecumā no 25 gadiem var izvēlēties paaugstināt savu profesionālo kompetenci un konkurētspēju 12 dažādās tautsaimniecības nozarēs, līdz 16.aprīlim piesakoties mācībām 68 izglītības iestādēs visā Latvijā.

Prezidents: Augstskolām jāvadās pēc tautsaimniecības vajadzībām

Latvijas augstskolām ir jāspēj atbildēt uz tautsaimniecības pieprasījumu pēc konkrētiem speciālistiem, apmeklējot Rīgas Stradiņa universitāti (RSU), atzina Valsts prezidents Raimonds Vējonis.

Grāmata, kas motivē vidusskolēnus izvēlēties atbilstošāko karjeras ceļu

Grāmata, kas radīta ar mērķi nodot veiksmīgo Latvijas uzņēmēju pieredzi nākamajai paaudzei. “Kā gūt panākumus Latvijā” ir iedvesmojoša lasāmviela vidusskolēniem, kuriem karjeras izvēle vēl tikai priekšā. Tā iedrošina un rosina spert reālus soļus savas personīgās izaugsmes virzienā.

Augstskolām piešķirs papildu finansējumu par absolventiem, kuri sāks strādāt izglītības iestādēs

Augstskolas, kuru pedagoģijas studiju programmu absolventi turpinās vai būs sākuši pedagoģisko darbu izglītības iestādēs, turpmāk saņems snieguma finansējumu par rezultātiem pedagogu sagatavošanā, šodien lēma Ministru kabinets.

LIZDA iebilst augsti kvalificētu viesstrādnieku sarakstā iekļaut zinātniekus

Latvijas Izglītības un zinātnes darbinieku arodbiedrība (LIZDA) iesniegusi Ministru kabinetam iebildumus par zinātnieku iekļaušanu sarakstā ar profesijām, kurās prognozē būtisku darbaspēka trūkumu un kurās darbā Latvijā var tikt uzaicināti ārzemnieki.

Skolēnu vidū populārākās profesijas - programmētājs, ārsts un radio diktors

Šogad Ēnu dienā skolēnu vidū populārākās profesijas bija programmētājs, ārsts un radio diktors, informēja izglītības organizācijā "Junior Achievement Latvija".

Visā Latvijā notiek Ēnu diena

Šodien visā Latvijā norisināsies praktiskās biznesa izglītības organizācijas "Junior Achievement Latvija" organizētā ikgadējā karjeras izglītības programma "Ēnu diena".

Lietuvas augstskolas plāno gatavot blokķēžu tehnoloģiju speciālistus

Lietuvas universitātes un koledžas, kas gatavo informācijas tehnoloģiju speciālistus, jau sākušas veidot blokķēžu tehnoloģijas lekcijas un kursus.

Tallinas bērnudārzos varēs apgūt programmēšanas pamatus

Tallinā visos pašvaldības bērnudārzos divu gadu laikā radīti apstākļi, lai bērni varētu mācīties darboties ar robottehniku.

Ēnu dienā skolēnus aicina iepazīt NMPD mediķu darbu

Neatliekamās medicīniskās palīdzības (NMP) dienests aicina vecāko klašu skolēnus Ēnu dienā klātienē iepazīt neatliekamās palīdzības mediķu darbu.

IZM vēlas, lai pedagogi paši seko līdzi savas profesijas kvalitātei

Ar ideju par pedagogu profesionālo organizāciju Izglītības un zinātnes ministrija (IZM) vēlas mudināt pedagogus apvienoties un pašiem sekot līdzi savas profesijas kvalitātei.

Informēs par profesionālās orientācijas kampaņu "Mācies būvniecību"

Jau trešo gadu aicinot skolēnus nākotni saistīt ar kādu no būvniecības profesijām, no 2018.gada janvāra līdz maijam Latvijas skolās norisināsies kampaņa "Mācies būvniecību!", informēja kampaņas organizatori.