Lietotājvārds
Parole

  • Birkas:
  • Profesionālā izglītība

Latvijas komandai WorldSkills 2019 konkursā 3 medaļas par izcilību

Latvijas komandas konkursanti ieguvuši 3 medaļas par izcilību pasaulē lielākajā un prestižākajā jauno profesionāļu meistarības konkursā WorldSkills 2019, kurš noslēdzās 27. augustā Kazaņā, Krievijā.

Cēsu Tehnoloģiju un dizaina vidusskolu apvienos ar Priekuļu tehnikumu

Cēsu novada pašvaldības padotībā esošo Cēsu Tehnoloģiju un dizaina vidusskolu ar šī gada 1.augustu pievienos Izglītības un zinātnes ministrijas padotībā esošajam Priekuļu tehnikumam.

Apstiprināta jauna vispārējās un profesionālās izglītības programmu licencēšanas kārtība

Ja izglītības iestāde plāno īstenot vispārējās izglītības programmu atbilstoši paraugam, turpmāk Izglītības kvalitātes valsts dienestā vairs nebūs jāiesniedz licencēšanai mācību plāns, iesniegums, apliecinājums par izglītības programmas īstenošanai nepieciešamajām telpām un materiāltehnisko nodrošinājumu, bet jāizmanto Valsts izglītības informācijas sistēmas (VIIS) iespējas. To paredz 2019. gada 28. maijā valdībā apstiprinātais noteikumu projekts "Vispārējās un profesionālās izglītības programmu licencēšanas kārtība”.

Audzēkņu skaits profesionālajā izglītībā šajā mācību gadā Latvijā samazinājies par 4,8%

Profesionālo izglītību 2018./2019.mācību gadā Latvijā apgūst 27,2 tūkstoši audzēkņu, kas ir par 4,8% mazāk nekā pirms gada, savukārt uzņemto audzēkņu skaits saglabājās iepriekšējā gada līmenī, liecina Centrālās statistikas pārvaldes dati.

7 iemesli, kāpēc apgūt starptautisku profesionālās izglītības programmu Latvijā!

Profesionālā izglītība Latvijā šobrīd attīstās daudz straujāk nekā sabiedrības priekšstats par to.

Cēsu Tehnoloģiju un dizaina vidusskolu pievienos Priekuļu tehnikumam

No 2019.gada 1.augusta Cēsu Tehnoloģiju un dizaina vidusskolu plānots pievienot Priekuļu tehnikumam, izveidojot profesionālās izglītības kompetences centru "Vidzemes Tehnoloģiju un dizaina tehnikums", šodien lēma Ministru kabinets.

No nākamā gada pieaugs profesionālo vidusskolu direktoru atalgojums

Ministru kabinets piekrita no nākamā gada celt profesionālās vidējās izglītības iestāžu direktoru mēneša darba algu, to pielīdzinot koledžu direktoru mēneša darba algai.

Noskaidroti labākie jaunie profesionāļi dzelzceļa nozarē

28. un 29. novembrī Daugavpils tehnikumā nozares jauno profesionāļu meistarības konkursos “Dzelzceļa pakalpojumi” un “Dzelzceļa transports” noskaidroti labākie topošie speciālisti.

Profesionālo skolu audzēkņi pošas savam pirmajam Jauniešu forumam

Trešdien, 2018. gada 31. oktobrī, Latvijas Universitātes Dabaszinātņu akadēmiskajā centrā risināsies Latvijā līdz šim vēl nebijis pasākums - jauniešu forums “Mūsdienīga profesionālā izglītība Latvijā”.

Noskaidroti labākie jaunie profesionāļi lauksaimniecībā

Sestdien, 8. septembrī, notikušajā nozares jauno profesionāļu meistarības konkursā “Lauksaimniecība” noskaidroti labākie topošie speciālisti.

Ziņojums: Eiropā profesionālo skolu audzēkņi mācās mazāk svešvalodu nekā vispārizglītojošo skolu skolēni

Eiropā profesionālo skolu audzēkņi mācās mazāk svešvalodu nekā vispārizglītojošo skolu skolēni, secināts "Eurydice" ziņojumā par valodu mācīšanu Eiropas skolās.

Jaunajā mācību gadā Valmieras tehnikumā uzņemts rekordliels jauniešu skaits

Apgūt profesionālo vidējo izglītību Valmieras tehnikumā 2018./2019.mācību gadā apņēmušies teju 200 topošie speciālisti, kas ir lielākais uzņemto audzēkņu skaits pēdējo gadu laikā, informēja pašvaldībā.

LIKTA īstenotajās IKT nozares profesionāļu apmācībās piedalījušies gandrīz 1200 dalībnieki

Latvijas Informācijas un komunikācijas tehnoloģijas asociācijas (LIKTA) realizētā Eiropas Savienības (ES) fonda projektā zināšanas pilnveidojuši 1200 IKT profesionāļu no vairāk kā 70 uzņēmumiem.

Paplašina jauniešu iespējas piedalīties starptautiskajos jauno profesionāļu meistarības konkursos

Turpmāk dalībai starptautiskos konkursos EuroSkills un Worldskills varēs atlasīt ne tikai nacionālā jauno profesionāļu meistarības konkursa SkillsLatvia godalgoto vietu ieguvējus, bet arī citus dalībniekus.

Sākas trešā pieteikšanās ES fondu mācībām pieaugušajiem 11 nozarēs

Valsts izglītības attīstības aģentūra (VIAA) uzsākusi trešo pieteikšanās kārtu Eiropas Savienības (ES) fondu pieaugušo izglītības projektā “Nodarbināto personu profesionālās kompetences pilnveide”.

Aptauja: Darba devēju ieteiktākā izglītības iestāde

Latvijas darba devēju ieteiktākā augstskola ir Rīgas Tehniskā Universitāte (RTU), savukārt ieteiktākā koledža - Rīgas Tehniskā koledža, secināts Latvijas Darba devēju konfederācijas (LDDK) un karjeras portāla "Prakse.lv" aptaujā.

Ekonomikas ministrija: Izglītības sistēmai jārada darba tirgum nepieciešamais darbaspēks

Vidējā termiņā Latvijā arvien izteiktāka kļūs vidējas kvalifikācijas darbaspēka nepietiekamība, ko visvairāk izjutīs apstrādes rūpniecībā un būvniecībā, liecina Ekonomikas ministrijas (EM) darba tirgus vidēja un ilgtermiņa prognozes.

Izsludināta Jauniešu garantijas papildu uzņemšana 30 profesijās

Profesionālās izglītības iestādēs visā Latvijā līdz 31. augustam izsludināta Jauniešu garantijas papildu uzņemšana jauniešiem vecumā no 17 līdz 29 gadiem, kuri ir bez darba.

Aptauja: Vecāki vēlas, lai bērni studētu IT jomā, bet jaunieši grib būt pavāri un sportisti

Latvijā lielākā daļa vecāku vēlas, lai bērni studētu informācijas tehnoloģiju (IT) jomā, bet jaunieši lielākoties grib būt pavāri un sportisti, pavēstīja "Swedbank" mediju attiecību vadītāja Kristīne Jakubovska, atsaucoties uz bankas veikto aptauju datiem.

Izglītības iestādes aicinātas pieteikt mācību programmas pieaugušajiem 11 nozarēs

Valsts izglītības attīstības aģentūra (VIAA) izsludinājusi izglītības iestāžu pieteikšanos pieaugušo mācību īstenošanai trešajā pieteikšanās kārtā Eiropas Sociālā fonda (ESF) projektā “Nodarbināto personu profesionālās kompetences pilnveide”. Līdz 2018. gada 18. jūnijam izglītības institūcijas var iesniegt mācību programmas 11 dažādās nozarēs.

Sākusies otrā pieteikšanās ES fondu mācībām pieaugušajiem 12 nozarēs

Valsts izglītības attīstības aģentūra (VIAA) atklājusi otro pieteikšanās kārtu ES fondu pieaugušo izglītības projektā "Nodarbināto personu profesionālās kompetences pilnveide" - šoreiz strādājošie un pašnodarbinātie vecumā no 25 gadiem var izvēlēties paaugstināt savu profesionālo kompetenci un konkurētspēju 12 dažādās tautsaimniecības nozarēs, līdz 16.aprīlim piesakoties mācībām 68 izglītības iestādēs visā Latvijā.

IZM izmantos Zviedrijas pieredzi profesionālās izglītības veicināšanā

Izglītības un zinātnes ministrija (IZM) izmantos Zviedrijas pieredzi profesionālās izglītības un mūžizglītības veicināšanā, pēc tikšanās ar Zviedrijas izglītības ministri Annu Ekstrēmi sacīja izglītības ministrs Kārlis Šadurskis.

Informēs par profesionālās orientācijas kampaņu "Mācies būvniecību"

Jau trešo gadu aicinot skolēnus nākotni saistīt ar kādu no būvniecības profesijām, no 2018.gada janvāra līdz maijam Latvijas skolās norisināsies kampaņa "Mācies būvniecību!", informēja kampaņas organizatori.

Noslēgušies pirmie nozaru jauno profesionāļu meistarības konkursi

Noslēgušies trīs nozaru jauno profesionāļu meistarības konkursi, kuros piedalījās 26 profesionālās izglītības iestāžu audzēkņi no 5 profesionālās izglītības iestādēm.

Civilās aizsardzības apmācību integrēs izglītības saturā

Sākot no 2019.gada 1.janvāra augstskolās un koledžās jābūt atsevišķam civilās aizsardzības kursam, kura apjoms ir ne mazāks kā viens kredītpunkts.

Izglītības iestādes var pieteikt mācību programmas pieaugušajiem 12 nozarēs

Līdz 2018. gada 18. janvārim izglītības institūcijas var iesniegt mācību programmas 12 dažādās nozarēs.

"Jauniešu garantijas" ziemas uzņemšanā aicina apgūt 65 profesijas

Sākusies Eiropas Sociālā fonda projekta "Jauniešu garantijas" ziemas uzņemšana, kurā jaunieši var pieteikties, lai apgūtu 65 darba tirgū pieprasītas profesijas īsā laikā un bez maksas.

Profesionālās izglītības ceļš: stereotipu laušana

Kā nebaidīties sekot savam profesionālajam aicinājumam un atrast iespējas to īstenot? Jāņem vērā, ka ne vienmēr tas ir vienkārši un dažkārt ir vajadzīgs kas vairāk par vēlmi kļūt par profesionāli savā nozarē, – nepieciešams neatlaidīgi meklēt iespējas, nepadoties grūtību priekšā un mērķtiecīgi pilnveidoties.

Aicina novērst nevienlīdzīgu konkurenci profesionālajā tālākizglītībā

Pieaugušo un profesionālās izglītības asociācija (PPIA) aicina valdību novērst pašreizējo privātās izglītības iestādes diskriminējošo situāciju profesionālajā tālākizglītībā.