Lietotājvārds
Parole

  • Birkas:
  • Reģioni

Izglītības vadītāju asociācijas prezidents: Mazo skolu problēmas nevar attiecināt uz visu Latviju

Mazo skolu problēmas nevar attiecināt uz visu Latviju, līdz ar to nevar teikt, ka visās skolās ir problēmas ar atalgojumu, šādu viedokli šorīt telekanālā LNT pauda Latvijas Izglītības vadītāju asociācijas prezidents, Siguldas Valsts ģimnāzijas direktors, "Visu Latvijai"-"Tēvzemei un brīvībai"/LNNK biedrs Rūdolfs Kalvāns.

Liepājas mērs: Vairāk nekā puse Liepājas vidusskolu neatbilst MK prasībām

No deviņām Liepājas vidusskolām Ministru kabineta (MK) prasības par skolēnu skaitu izpilda tikai četras, intervijā "Rietumu radio" atklāja Liepājas domes priekšsēdētājs Jānis Vilnītis.

Trīs speciālo internātpamatskolu vietā Rēzeknes novadā būs viena speciālā pamatskola

Rēzeknes novadā līdzšinējo trīs speciālo internātpamatskolu vietā būs viena speciālā pamatskola, šodien lēmusi Rēzeknes novada dome.

Ekonomģeogrāfs: Skolu tīkla sakārtošanas procesā veiktas butaforiskas reformas

Skolu tīkla sakārtošanas procesā iepriekš veiktas butaforiskas reformas, tādu viedokli trešdien Saeimas Ilgtspējīgas attīstības komisijā pauda ekonomģeogrāfs Jānis Turlajs.

Cēsu novada Līvu sākumskolu reorganizēs par bērnudārzu

Šogad reorganizāciju piedzīvos Līvu sākumskola Cēsu novadā, kas ar 1.septembri kļūs par Līvu pirmsskolas izglītības iestādi, lēmuši Cēsu novada domes deputāti.

Nākamvasar slēgs Ozolu sākumskolu Valkas novadā

Lai nodrošinātu bērniem kvalitatīvu izglītību un pašvaldība lietderīgi izmantotu finanšu līdzekļus, Valkas novada domes deputāti nolēmuši ar nākamā gada jūniju likvidēt Ozolu sākumskolu.

Vasarā likvidēs Andzeļu pamatskolu Dagdas novadā

Ar 2019.gada 30.jūniju tiks likvidēta Andzeļu pamatskola Dagdas novadā, apstiprināja novada domes priekšsēdētāja vietniece Sandra Viškure.

LPS: VK norādītie trūkumi par skolēnu pārvadājumiem vērsti uz seku konstatāciju, nevis cēloņu analīzi

Valsts kontroles (VK) revīzijā par skolēnu pārvadājumiem norādītie trūkumi pamatā ir vērsti uz seku konstatāciju, nevis uz to cēloņu analīzi, pauda Latvijas Pašvaldību savienības (LPS) priekšsēdis Gints Kaminskis.

Valsts kontrole: Pašvaldību organizētajos skolēnu pārvadājumos nav izpratnes par bērnu atšķirīgajām vajadzībām

Pašvaldību organizētajos skolēnu pārvadājumos nav izpratnes par bērnu atšķirīgajām situācijām un vajadzībām, secināts Valsts kontroles revīzijā par pašvaldību rīcību, nodrošinot skolēnu pārvadājumus.

Pēc plašām diskusijām pašvaldība lemj apvienot Iecavas internātpamatskolu un Dzimtmisas pamatskolu

Pēc plašām diskusijām Iecavas novada domes deputāti šodien nolēma reorganizēt Iecavas internātpamatskolu un Dzimtmisas pamatskolu, tās abas apvienojot, informēja novada domē.

Atvērs atjaunoto Alfrēda Kalniņa Cēsu Mūzikas vidusskolu

Šodien Cēsīs notiks atjaunotās Alfrēda Kalniņa Cēsu Mūzikas skolas atvēršanas svētki, informēja VAS "Valsts nekustamie īpašumi" (VNĪ) Korporatīvās komunikācijas daļas vadītāja Inta Plūmiņa.

Ēdinātājs vēl izmeklē infekcijas uzliesmojumu bērnudārzā "Taurenītis" Tukumā

SIA "IKG", kas nodrošina audzēkņu un darbinieku ēdināšanu pirmsskolas izglītības iestādē "Taurenītis" Tukumā, vēl izmeklē stafilokoka izraisīto toksiskas infekcijas uzliesmojumu, informēja uzņēmuma īpašniece un vadītāja Ingvilda Grosberga.

Tukuma bērnudārza "Taurenītis" bērnu saslimšanu izraisījis stafilokoks

Tukuma pirmsskolas izglītības iestādes "Taurenītis" audzēkņu un darbinieku veselības stāvokļa pasliktināšanos izraisījusi "staphylococcus aureus" baktērija jeb stafilokoks, informēja Slimību profilakses un kontroles centra (SPKC) epidemioloģe Rita Korotinska.

Pēc vecāku iebildumiem Talsu novadā saglabās bērnudārza grupiņu Tiņģerē

Lai arī pirms mēneša Talsu novada dome nolēma pārtraukt pirmsskolas izglītības grupiņas darbību Tiņģerē, tomēr tagad, saskaroties ar aktīvu vecāku pretestību un saskatot bērnu skaita palielināšanos, šis lēmums ir mainīts, informēja Talsu novada pašvaldības Sabiedrisko attiecību un mārketinga nodaļas vadītāja pienākumu izpildītāja Inita Fedko.

Pagaidām neplāno reorganizēt Zasas vidusskolu, kurā ir pieci desmitklasnieki

Pašvaldība pagaidām neplāno reorganizēt Zasas vidusskolu, kuras 10.klasē ir tikai pieci skolēni, pauda Jēkabpils novada domes priekšsēdētājs Aivars Vanags.

Situāciju par trīs skolēnu klasi Skrundas vidusskolā vērtēs nākamgad

Situāciju ar skolēnu skaitu Skrundas vidusskolā, kuras 10.klasē šogad ir tikai trīs skolēni, novada speciālisti vērtēs nākamajā mācību gadā, pastāstīja Skrundas novada domes priekšsēdētāja Loreta Robežniece (LRA).

Noslēgsies vairāku izglītības iestāžu slēgšana Latvijas reģionos

Šodien jānoslēdzas vairāku izglītības iestāžu likvidēšanai Latvijas reģionos, liecina apkopotā informācija.

Apvienojoties trim skolām, sāks darbu Viļa Plūdoņa Kuldīgas vidusskola

Sāks darbus Viļa Plūdoņa Kuldīgas vidusskolu, kas izveidota, apvienojot trīs skolas, informēja Kuldīgas novada domē.

Līvānu mērs: Slēdzot lauku skolas, Latgali pametīs inteliģence

Ja tiks slēgtas lauku skolas, Latgali pametīs inteliģence, šādu pārliecību pauda Līvānu novada domes priekšsēdētājs Andris Vaivods.

Mazsalacas un Naukšēnu novadu vadītāji apšauba, ka skolēni brauktu mācīties uz Rūjienu

Gan Mazsalacas, gan Naukšēnu novada domes vadītāji apšauba, vai jaunieši no viņu novadiem dotos apgūt vidējo izglītību uz Rūjienas vidusskolu, norādot, ka līdz šim neviens skolēns turp mācīties nav devies.

Preiļu pusē piedāvā saglabāt tikai vienu no piecām vidusskolām

Preiļu pusē pētījuma "Optimālā vispārējās izglītības iestāžu tīkla modeļa izveide Latvijā" autori piedāvā saglabāt tikai vienu no piecām vidusskolām.

Pētījumā ieteikts attīstīt Druvas vidusskolu kā vienu no labākajām lauku skolām valstī

Pētījumā "Optimālā vispārējās izglītības iestāžu tīkla modeļa izveide Latvijā" ieteikts attīstīt Druvas vidusskolu Saldus pagastā, kas ir viena no labākajām lauku skolām valstī.

Valmieras mērs: Skolu tīkla pētījums ļaus plānot un īstenot reformas izglītības sistēmā

Optimāla skolu tīkla pētījums ļaus plānot un īstenot reformas izglītības sistēmā, iepazīstoties ar pētījumu "Optimālā vispārējās izglītības iestāžu tīkla modeļa izveide Latvijā", sacīja Valmieras pašvaldības vadītājs Jānis Baiks.

Vidusskolas direktore: Rodas iespaids, ka skolu pētījuma dati piemeklēti nepieciešamajam rezultātam

Pēc iepazīšanās ar pētījumu "Optimālā vispārējās izglītības iestāžu tīkla modeļa izveide Latvijā" radies iespaids, ka analizētie dati speciāli piemeklēti vajadzīgajam rezultātam, pauda Zemgales vidusskolas direktore Liene Učelniece.

Ministrs: Skolu tīkla pētījumā kā prioritāri rekonstruējams noteikts 31 ceļa posms 263 kilometru garumā

Optimāla skolu tīkla pētījumā kā prioritāri rekonstruējams noteikts 31 ceļa posms ar kopējo garumu 263 kilometri, informēja izglītības un zinātnes ministrs Kārlis Šadurskis.

Ekonomģeogrāfs: Rīgā skolēnu pietiek 42 vidusskolu nokomplektēšanai

Rīgā skolēnu pietiek 42 vidusskolu nokomplektēšanai, prezentējot pētījumu "Optimālā vispārējās izglītības iestāžu tīkla modeļa izveide Latvijā", sacīja pētījuma vadītājs, ekonomģeogrāfs Jānis Turlajs.

Ministrs: Vidusskolās ar ļoti nelielu skolēnu skaitu grūti runāt par izglītības kvalitāti

Skolās ar ļoti nepietiekamu skolēnu skaitu 10.- 12.klašu posmā ir ārkārtīgi grūti runāt par izglītības kvalitāti, - ir pārliecināts izglītības un zinātnes ministrs Kārlis Šadurskis.

Audzēkņu vecāku sūdzībā par Rēzeknes pilsētas domes lēmumu atsāk lietvedību

Audzēkņu vecāku sūdzībā par Rēzeknes pilsētas domes lēmumu par ēdināšanas izmaksu noteikšanu Rēzeknes pilsētas izglītības iestādēs atsākta lietvedība pēc būtības.

Ministru kabinets noteiks minimāli pieļaujamo bērnu skaitu klasē

Valdība atbalstīja grozījumus Izglītības likumā, turpmāk Ministru kabinetam ļaut noteikt minimālo skolēnu skaitu klasē un klašu grupā vispārējās izglītības iestādēs.

Gerhards pieprasa pārtraukt iekasēt ēdināšanas maksu Rēzeknes speciālajās skolās

VARAM ministrs Kaspars Gerhards devis rīkojumu apturēt Rēzeknes pilsētas domes lēmumu. 

Kāpēc mācību sasniegumi dažādās Latvijas skolās ir tik atšķirīgi?

Turpinām rakstu sēriju par izglītības sistēmā nepieciešamajām pārmaiņām kā priekšnosacījumu tam, ka Latvija kļūst par labklājības valsti.

Vidzemes pašvaldības atzīst, ka mazās vidusskolas neizbēgami nāksies reorganizēt

Vidzemes pašvaldību vadītāji atzīst, ka mazās vidusskolas neizbēgami nāksies reorganizēt, taču ne katra pašvaldība ir gatava to darīt jau nākamgad.

Centralizēto eksāmenu rezultāti laukos un lielajās pilsētās ievērojami neatšķiras

Vidējie centralizētie eksāmenu rezultāti vidusskolās pēc to teritoriālā iedalījuma būtiski neatšķiras, informēja Latvijas Pašvaldību savienība (LPS).

Alūksnes novadā tuvāko gadu laikā tiks reorganizētas divas skolas

Alūksnes novadā divas skolas gaida reorganizāciju, informēja pašvaldības priekšsēdētājs Arturs Dukulis.

Atsevišķas Sēlijas pašvaldības plāno uzturēt mazākās pamatskolas

Jaunjelgavas un Viesītes novada pašvaldības Sēlijā plāno uzturēt mazākās pamatskolas.