Lietotājvārds
Parole

  • Birkas:
  • Saeima

Pedagogu atalgojuma pieaugumu plānots risināt 2020.gada budžetā

Pedagogu atalgojuma pieaugumu plānots risināt 2020.gada budžetā, izriet no Ministru prezidenta Krišjāņa Kariņa sacītā šodien žurnālistiem pēc koalīcijas partiju sanāksmes.

Saeimas priekšā atrasta viduslaiku kapsēta

Vasaras beigās un rudenī veiktajos arheoloģiskajos izrakumos pie Sv.Jēkaba baznīcas Rīgā, "burtiski Saeimas durvju priekšā", atrakta plaša viduslaiku kapsēta, turklāt ir pamats domāt, ka virzienā uz Klostera un Jēkaba ielu zem bruģa joprojām guļ mirušo kauli, raksta "Latvijas Avīze".

Saeimā lemj par līdzekļu pārdali, tostarp izglītības iestādēm

Saeimas deputāti piekrita līdzekļu pārdalei vairāku miljonu eiro apmērā izglītības iestādēm, baznīcām, sporta pasākumiem, kā arī citiem mērķiem.

Saeimas priekšsēdētāja jaunajā mācību gadā novēl gudrību un "dziļāk sirdī ieslēgt Latvijas mīlestību"

Saeimas priekšsēdētāja Ināra Mūrniece apsveikumā jaunā mācību gada novēl, lai izglītība sniedz gudrību un "palīdz dziļāk sirdī ieslēgt Latvijas mīlestību".

LIZDA vēlēšanu programmas kopā ar to virzītājiem izvērtēs septembrī

Latvijas Izglītības un zinātnes darbinieku arodbiedrība (LIZDA) 13.Saeimas vēlēšanām iesniegtās politisko spēku programmas kopā ar to virzītājiem izvērtēs septembra otrajā pusē.

Turpmāk visas nozaru ministrijas varēs veidot un finansēt valsts pētījumu programmas

Lai nodrošinātu valsts pasūtījumu veidošanu pētniecībā valstiski stratēģiskos jautājumos, visas nozaru ministrijas varēs veidot un finansēt valsts pētījumu programmas no valsts budžeta līdzekļiem, apstiprinot grozījumus Zinātniskās darbības likumā, lēma Saeima.

Saeima nolemj mazināt šķēršļus ārvalstu studentu un pētnieku nodarbinātībai

Saeima šodien galīgajā lasījumā pieņēma grozījumus Imigrācijas likumā, kas atvieglos nodarbinātības iespējas un administratīvo slogu ārvalstu studentiem un pētniekiem, kā arī viņus uzņemošajām izglītības un pētniecības iestādēm.

Saeima vērtēs priekšlikumu ļaut apstiprināt REA un RJA rektoru bez valsts valodas zināšanām

Saeima nodeva izskatīšanai komisijās divus likumprojektus, kas paredz tiesības Rīgas Ekonomikas augstskolai (REA) un Rīgas Juridiskajai augstskolai (RJA) studiju darbu organizēt angļu valodā, kā arī ļaut rektora amatā apstiprināt ārvalstu speciālistu arī bez atbilstošām latviešu valodas zināšanām.

IZM: Neatbalstot komisijas priekšlikumus, Saeimas deputāti Augstskolu likumā iebalsojuši haosu

Neatbalstot Saeimas Izglītības, kultūras un zinātnes komisijas iepriekš atbalstītos priekšlikumus, Saeimas deputāti Augstskolu likumā iebalsojuši haosu, uzsvēra Izglītības un zinātnes ministrijā (IZM).

Skolēniem valsts aizsardzības mācības militārās nometnes varētu organizētu pēc 11.klases

Saeimas deputāti sliecas atbalstīt modeli, ka vidusskolēniem valsts aizsardzības mācības militārās nometnes varētu organizēt pēc 11.klases.

Pēc pedagogu algu publiskošanas LIZDA mudina noregulēt šo jautājumu

Ņemot vērā, ka virkne pašvaldību ir publiskojušas to izglītības iestāžu pedagogu atalgojumu, Latvijas Izglītības un zinātnes darbinieku arodbiedrība (LIZDA) aicina pārskatīt Saeimā otrajā lasījumā pieņemtos grozījumus Valsts un pašvaldību institūciju amatpersonu un darbinieku atlīdzības likumā, kurš tostarp uzliks pienākumu publiskot izglītības iestāžu darbinieku un amatpersonu atlīdzību.

Līdz aprīlim gaidīs piedāvājumus par internātskolu turpmāko darbību

Līdz aprīlim Saeimas Izglītības, kultūras un zinātnes komisija gaidīs priekšlikumus, lai lemtu par internātskolu turpmāko darbību.

Saeima otrajā lasījumā atbalsta pakāpenisku pāreju uz mācībām latviešu valodā

Saeima otrajā lasījumā atbalstīja likumu grozījumus, kas paredz no 2019.gada 1.septembra vispārējās izglītības iestādēs sākt pakāpenisku pāreju uz mācībām latviešu valodā.

Saeimā sākas virzība grozījumiem par pakāpenisku pāreju uz mācībām latviešu valodā

Saeima šodien nodeva izskatīšanai komisijās likumu grozījumus, kas paredz no 2019.gada 1.septembra vispārējās izglītības iestādēs sākt pakāpenisku pāreju uz mācībām latviešu valodā.

Rīgas mērs sola nodrošināt papildnodarbības priekšmetu apguvei dzimtajā valodā

No 2019.gada 1.septembra Rīgas pašvaldība pilsētas mazākumtautību skolās nodrošinās papildnodarbības mācību priekšmetu apguvei dzimtajā valodā, paziņoja Rīgas mērs Nils Ušakovs.

Saeima konceptuāli atbalsta likumprojektu par internātskolu finansēšanas izmaiņām

Saeima pirmajā lasījumā atbalstīja grozījumus Izglītības likumā, kas paredz pārtraukt uzturēšanas izdevumu segšanu no valsts budžeta pašvaldību internātskolās un speciālās pirmsskolas izglītības iestādēs, šo pienākumu uzliekot pašvaldībām.

Saeima atbalsta rosinājumu, ka par jauna studiju virziena atvēršanu lemj augstskola

Saeima šodien konceptuāli atbalstīja Augstskolu likuma grozījumus, kas paredz, ka par jauna studiju virziena atvēršanu lemj augstskolas vai koledžas dibinātājs.

Saeimas Izglītības komisijas vadītājs: Jāsaglabā bilingvālās izglītības programmas

Bilingvālās izglītības programmas jāsaglabā - ne tikai krievu, bet ari poļu, baltkrievu un citās mazākumtautību valodās.