Lietotājvārds
Parole

  • Birkas:
  • Sešgadnieku reforma

Valdības vadītājs: Lai lemtu par "sešgadnieku reformu", ir jāredz jaunā mācību programma

Lai lemtu par skolas gaitu sākšanu no sešu gadu vecuma, ir jāredz jaunā mācību programma, intervijā Latvijas Televīzijas raidījumā "Rīta panorāma" teica Ministru prezidents Māris Kučinskis.

Ministrs: Kompetenču satura ieviešana par gadu vēlāk nav nekāda traģēdija

Nekāda traģēdija nav notikusi, jo Saeimas Izglītības, zinātnes un kultūras komisijas deputāti atbalstījuši lielāko daļu izglītības reformu, neskaitot skolas gaitu uzsākšanu no sešu gadu vecuma.

Koalīcijas partneriem vēl daudz jautājumu par "sešgadnieku reformu"

Koalīcijas partiju politiķiem vēl ir daudz jautājumu saistībā ar Izglītības un zinātnes ministrijas (IZM) piedāvājumu par skolas gaitu sākšanu no sešu gadu vecuma, līdz ar to šī reforma varētu nevirzīties īpaši raiti.

Premjers: Jautājumā par sešgadīgo skolas gaitām vēl neskaidrs mācību programmu piedāvājums

Jautājumā par skolas gaitu uzsākšanu no sešu gadu vecuma vēl neskaidrs ir mācību programmu piedāvājums, šādu viedokli šorīt telekanālā LNT pauda premjers Māris Kučinskis.

Daļā Pierīgas pašvaldību skolās fiziski nepietiks vietu sešgadnieku uzņemšanai

Vairākas Pierīgas pašvaldības satrauc plānotā izglītības reforma, kas paredz aiznākamajā mācību gadā skolās uzņemt arī sešus gadus vecus bērnus, jo lielākam bērnu skaitam skolās vienkārši nebūs vietas.

Skolas direktore: Pie reformas par skolas gaitu sākšanu no sešu gadu vecuma vēl jāstrādā

Pie reformas, kas nosaka skolas gaitas sākt sešgadīgiem bērniem, vēl ir daudz jāstrādā, pauda Jēkabpils pamatskolas direktore Silvija Dreimane.

Valdība atbalsta priekšlikumu skolas gaitas sākt jau sešu gadu vecumā

Ministru kabinets atbalstīja Izglītības un zinātnes ministrijas virzītos grozījumus Izglītības likumā un Vispārējās izglītības likumā, kas tostarp paredz noteikt, ka skolas gaitas sākamas no sešu gadu vecuma.

Koalīcija atbalsta ideju, ka jauniešiem skola jāpabeidz līdz 18 gadu vecumam

Valdošās koalīcijas politiķi kopumā atbalsta principu, ka jauniešiem būtu jāpabeidz skola 18 gadu vecumā, tomēr diskusijas par skolas gaitu sākšanu no sešu gadu vecuma vēl turpināsies.

Ar īpašu multfilmu IZM skaidro pārmaiņas, skolas gaitas sākot no sešu gadu vecuma

Izglītības un zinātnes ministrija (IZM) izveidojusi īsu multfilmu, kurā mēģināts skaidrot, kā izskatītos mācību process, skolas gaitas sākot no sešu gadu vecuma.

IZM aicina atsaukties vecākus, kuru atvases skolas gaitas sākušas sešu gadu vecumā

Izglītības un zinātnes ministrija (IZM) aicina atsaukties vecākus, kuru atvases skolas gaitas sākušas sešu gadu vecumā.

IZM turpinās diskusijas par skolas gaitu sākšanu no sešu gadu vecuma

Izskatot Izglītības un zinātnes ministrijas (IZM) priekšlikumu par skolas gaitu sākšanu no sešu gadu vecuma, Ministru kabineta komiteja (MKK) šodien lēma diskusijas par minēto jautājumu turpināt pēc divām nedēļām.

Biedrība: Valsts nav informējusi par ietekmi uz izglītības kvalitāti, skolas gaitas sākot no sešu gadu vecuma

Valsts nav sniegusi konkrētus aprēķinus, kā arī iepazīstinājusi ar plānu par ietekmi uz izglītības kvalitāti, skolas gaitas sākot no sešu gadu vecuma, šorīt intervijā Latvijas Radio sacīja Neatkarīgās izglītības biedrības valdes priekšsēdētāja Zane Ozola.

LIZDA iebilst pret skolas gaitu sākšanu no sešu gadu vecuma

Tā kā aizvien nav izdevies gūt atbildes uz vairākiem jautājumiem, kas attiecas uz skolas gaitu sākšanu no sešu gadu vecuma, Latvijas Izglītības un zinātnes darbinieku arodbiedrība (LIZDA) iebilst pret šādu Izglītības un zinātnes ministrijas (IZM) piedāvājumu.

Savāc 10 000 parakstu, lai saglabātu skolas gaitu sākšanu no septiņu gadu vecuma

Sabiedrības iniciatīvu portālā "Manabalss.lv" savākti 10 000 parakstu par esošā regulējuma skolas gaitu sākšanas vecumam saglabāšanu.

Savākti jau vairāk nekā 7 500 parakstu pret sešgadnieku sūtīšanu skolā

Pagājušajā nedēļā Saeimas Izglītības, kultūras un zinātnes komisija lēma, ka ideja par skolas gaitu uzsākšanu no sešu gadu vecuma, ko virza Izglītības un zinātnes ministrija (IZM), vēl nav pietiekami detalizēti izstrādāta.

Politiķi diskutē par vecāku mudināšanu bērnus pasaulē laist gada sākumā

Diskusijā par skolas gaitu sākšanu no sešu gadu vecuma Saeimas Izglītības, kultūras un zinātnes komisijā politiķi pamanījušies apzināt risinājumus arī tam, lai mudinātu vecākus savus bērnus dzemdēt gada sākumā.

Skolas gaitu sākšanu no sešu gadu vecuma plāno ieviest gadu vēlāk

Skolas gaitu sākšanu no sešu gadu vecuma plānots ieviest gadu vēlāk - 2019./2020.mācību gadā. Tā Saeimas Izglītības, kultūras un zinātnes komisijas sēdē sacīja izglītības ministrs Kārlis Šadurskis.

E.Aldermane: Labākais vecums sistemātisku mācību uzsākšanai ir septiņi gadi

Labākais vecums sistemātisku mācību uzsākšanai ir septiņi gadi, intervijā atzīst Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta komitejas priekšsēdētāja Eiženija Aldermane.