Lietotājvārds
Parole

  • Birkas:
  • Skola2030

Jaunajā vidējās izglītības sistēmas modelī vidusskolām būs jāveido savs piedāvājums ar padziļināto kursu komplektiem

Šodien notikušajā Zināšanu ekonomikas padomes (ZEP) sēdē tika diskutēts par vidējās izglītības sistēmas modeļa un satura izmaiņām, kas pilnībā stāsies spēkā 2021.gadā. Izstrādātās izmaiņas skars vidusskolēnus, pedagogus un izglītības iestādes.

Vebinārs par sociāli emocionālo mācīšanos

Ceturtdien, 9.maijā, plkst.16.00 Skola2030 YouTube kanālā būs skatāms Latvijas Universitātes asociētā profesores, klīniskās psiholoģes un Skola2030 vecākās ekspertes Baibas Martinsones vebinārs par sociāli emocionālo mācīšanos.

Pirmsskolnieks kā aktīvs dalībnieks mācību procesā

Ar rosinājumu pieaugušajiem, kuri ikdienā vada bērnu mācības, pārmaiņu ceļā vienmēr pašiem atcerēties un atkal no jauna piedzīvot sajūtu, ko nozīmē apgūt kaut ko jaunu un gūt no tā prieku, 14. martā noslēdzās Skola2030 konference “Darbojos, izzinu – mācos ar prieku!”.

Skaties pirmsskolai veltītu konferenci tiešsaistē Skola2030 Facebook lapā

Lai palīdzētu sagatavoties pilnveidotā satura un pieejas ieviešanai šoruden visās pirmsskolās Latvijā, Skola2030 ceturtdien, 14. martā rīko konferenci par pirmsskolas jautājumiem – “Darbojos, izzinu – mācos ar prieku”.

Skolotājus aicina izteikt viedokli par piedāvāto jauno vidējās izglītības modeli

Līdz 8.martam pedagogi aicināti izteikt viedokli par jauno mācību saturu un izglītības satura plānošanas principiem vispārējā vidējā izglītībā, informēja Valsts izglītības satura centrā (VISC).

IZM parlamentārā sekretāre: Skolēnu unikalitāte ļaus nākotnē konkurēt ar mākslīgo intelektu

Skolēnu unikalitāte un iegūtās zināšanas nākotnē ļaus konkurēt ar mākslīgo intelektu un tā radītajām inovācijām, pirmdien prezentējot pilnveidoto vidējās izglītības mācību saturu, teica Izglītības un zinātnes ministrijas parlamentārā sekretāre Anita Muižniece.

12.klašu skolēniem tiks piedāvāts izvēlēties sevi interesējošus mācību priekšmetus padziļinātai apguvei

Jaunajā vidējās izglītības mācību saturā vidusskolēniem tiks piedāvāta iespēja izvēlēties sev interesējošus mācību priekšmetus padziļinātai apguvei, šodien žurnālistiem pastāstīja projekta "Skola 2030" vadītāja Zane Oliņa.

"Skola2030" aicina skolēnus sniegt viedokli par mācībām skolā

Līdz šī gada 31. decembrim "Skola2030" aicina 7. - 12. klašu skolēnus sniegt viedokli par mācībām skolā.

Vebināru sērija par aktualitātēm pilnveidotajā mācību saturā

Lai sniegtu atbalstu skolotājiem pilnveidotā mācību satura un pieejas īstenošanā, ar novembri piedāvājam tīmekļseminārus (t.s. vebinārus ), kuros “Skola2030” eksperti stāstīs par svarīgākajām izmaiņām pilnveidotajā mācību saturā un atbildēs uz Jūsu jautājumiem.

Apstiprina jaunās pirmsskolas izglītības vadlīnijas

Valdība šodien apstiprināja Izglītības un zinātnes ministrijas (IZM) sagatavoto noteikumu projektu par valsts pirmsskolas izglītības vadlīnijām un pirmsskolas izglītības programmu paraugiem, kurus pirmsskolas izglītības iestādes sāks ieviest no 2019./2020.mācību gada.

Jaunajā izglītības saturā paredzēts mācību priekšmets "Drāma"

Jaunajā mācību saturā ietvertajā kultūras izpratnes un pašizpausmes mākslā jomā tiks sagaidīts, ka skolēni sevī spēs atklāt un pilnveidot savus radošos talantus, zināšanas un prasmes, žurnālistiem pastāstīja projekta "Skola 2030" mācību satura ieviešanas vadītāja Zane Oliņa.

Mācību satura plānošanā un īstenošanā īpašu uzmanību pievērsīs integrētām mācībām

Jaunā mācību satura plānošanā un īstenošanā īpaša uzmanība tiek pievērsta integrētām mācībām, šodien žurnālistiem pastāstīja projekta "Skola 2030" mācību satura ieviešanas vadītāja Zane Oliņa.

Skaties konferences “Lietpratība pamatizglītībā” tiešraidi

Rīt, 2018.gada 26.septembrī, norisināsies Valsts izglītības satura centra ESF projekta “Kompetenču pieeja mācību saturā” (Skola2030) ceturtā konference “Lietpratība pamatizglītībā”.

Nozīmīgākās pārmaiņas pilnveidotajā mācību saturā

Kas jāzina par plānotajām izmaiņām izglītības saturā? Atbild Skola2030 mācību satura ieviešanas vadītāja Zane Oliņa.

Aicina skolēnu vecākus izteikt viedokli par izglītību

Līdz šī gada 1. jūlijam aicina 1. - 12. klašu skolēnu vecākus izteikt viedokli par savu bērnu izglītību, aizpildot anketu.

Jaunajā mācību saturā latviešu valodas prasmju apguvei veltīs vairāk laika

Jaunajā mācību saturā latviešu valodas prasmju apguvei plānots veltīt vairāk laika nekā patlaban, skaidroja projektā "Skola2030".

Vēro konferences “Lietpratība SĀKUMizglītībā” tiešraidi

Piektdien, 20.aprīlī norisināsies konference "Lietpratība SĀKUMizglītībā", kas būs veltīta mācībām agrīnā vecumā, skatot kopumā bērnu formālās izglītības sākuma posmu – no pirmsskolas 1,5 gada vecumā līdz sākumskolai desmit, vienpadsmit gadu vecumā.

Preses konferencē iepazīstinās ar jaunajām pirmskolas izglītības vadlīnijām

Otrdien, 17.aprīlī plkst. 10.00 Izglītības un zinātnes ministrijā (IZM) norisināsies preses konference par pirmsskolas izglītības vadlīniju ieviešanu.

Pilnveidotā mācību satura priekšlikumu kopsavilkums

Pilnveidotā mācību satura un pieejas piedāvājumā atzinīgi novērtēta sistemātiskā pieeja mācību satura un pieejas plānošanā, virzība uz skolēnu lielāku iesaisti mācībās, satura pēctecība un pārskatāmība, – kādu mācīšanās rezultātu bērni un jaunieši sasniedz katrā vecumposmā.

Sabiedriskās apspriešanas laikā jaunais mācību saturs kopumā vērtēts atzinīgi

Jaunā mācību satura piedāvājums sabiedriskās apspriešanas laikā kopumā novērtēts atzinīgi, turklāt, ņemot vērā saņemtos priekšlikumus, izstrādātāji plāno vēlreiz pārskatīt satura iespējamu pārklāšanos, lai mazināto pārslogotību, kā arī konkretizēt citus jautājumus.

Jaunajā mācību saturā plāno uzsākt otrās svešvalodas apguvi no 4. klases

Jaunā mācību satura sabiedriskās apspriešanas laikā atbalstīts priekšlikums otru svešvalodu sākt apgūt jau no 4.klases, nevis 6.klases, kā tas ir šobrīd, liecina jaunā mācību satura sabiedriskās apspriešanas rezultāti.

Informēs par jaunā mācību satura sabiedriskās apspriešanas rezultātiem

Šodien plkst.13.00 Aspazijas bulvārī 24, Rīgā, notiks preses konference par jaunā mācību satura sabiedriskās apspriešanas rezultātiem.

LIZDA uzsver nepieciešamību apspriest jaunā mācību satura aprobācijas rezultātus

Latvijas Izglītības un zinātnes darbinieku arodbiedrība (LIZDA) aicina ar iesaistītajām pusēm apspriest jaunā mācību satura aprobācijas rezultātus, lai lemtu par normatīvo aktu nepieciešamajiem grozījumiem un jaunajiem standartiem.

“Kas skolas beidzējam ir nepieciešams vairāk – zināšanas vai prasmes?”

Pirmajā no septiņiem jaunā mācību satura un pieejas sabiedriskās apspriešanas forumiem viedokļu līderi un nozaru speciālisti diskutēja par līdzsvaru starp zināšanu apgūšanu un prasmju attīstīšanu skolā.

Forumā diskutēs par pilsonisko un patriotisko audzināšanu izglītības iestādēs

Rīgas vēstures un kuģniecības muzeja telpās šodien plkst.15.00 norisināsies ekspertu forums "Vai patriotismu var iemācīt?", kurā plānots diskutēt par pilsonisko un patriotisko audzināšanu.

Forumā diskutēs par līdzsvaru starp mākslas un vispārizglītojošajiem mācību priekšmetiem skolās

Rīgas vēstures un kuģniecības muzeja telpās šodien plkst.15.00 norisināsies ekspertu forums "Kura no mākslām ir vissvarīgākā skolā?", kurā tiks diskutēts par līdzsvaru starp mākslu priekšmetiem un to, ko skolēns apgūst vispārējā izglītībā un interešu izglītībā.

Forumu ciklā eksperti apspriedīs jaunā mācību satura piedāvājumu

No šodienas līdz 31.janvārim Rīgas vēstures un kuģniecības muzeja telpās norisināsies septiņi forumi, kuru laikā viedokļu līderi un nozaru profesionāļi apspriedīs publiskotā jaunā mācību satura un pieejas piedāvājumu.

Eksperte: Izglītības sistēmā daļa skolēnu tiek "izstumta" no mācīšanās

Izglītības sistēmā daļa skolēnu tiek "izstumta" no mācīšanās, konferencē "Vērtēt, lai mācītos", sacīja projekta "Skola 2030" pārstāve Solvita Lazdiņa.

Tiešraide - konference "Vērtēt, lai mācītos"

Pievienojieties konferences "Vērtēt, lai mācītos" tiešraidei 21. septembrī, no plkst. 10.30 līdz 17.00 – tam Jums būs nepieciešams tikai dators, viedtālrunis vai planšete un interneta pieslēgums.

Piedalieties “Skola2030” septembra notikumos

Plānotajos notikumos aicināti piedalīties skolotāji, skolu vadītāji, kā arī skolēni un vecāki. Daļa pasākumu būs vērojami tiešraidē.

Kādi rādītāji liecina, cik sekmīga ir skola?

Skola2030 aicina interesentus un īpaši vecākus uz sarunu: kā saprast, kas ir kvalitatīva skola, un kā iespējams ietekmēt skolas kvalitāti, lai katrs bērns Latvijā varētu saņemt augsta līmeņa izglītību.