Lietotājvārds
Parole

  • Birkas:
  • Skolu tīkla optimizācija

IZM piedāvātie skolu tīkla sakārtošanas modeļi

Skolu tīkla sakārtošanai Izglītības un zinātnes ministrija (IZM) izstrādājusi četrus reģionu blokus, katrā no tiem piedāvājot atšķirīgus minimālā skolēnu skaita kritērijus, informē ziņu aģentūra LETA.

Skolu tīkla sakārtošanai IZM piedāvā četrus reģionu blokus ar dažādiem minimālā skolēnu skaita kritērijiem

Skolu tīkla sakārtošanai Izglītības un zinātnes ministrija (IZM) izstrādājusi četrus reģionu blokus, katrā no tiem piedāvājot atšķirīgus minimālā skolēnu skaita kritērijus.

Vasarā slēgs Mētrienas pamatskolu

Šī gada 31.jūlijā slēgs Mētrienas pamatskolu, kurā šajā mācību gadā četrās apvienotajās klasēs mācās 27 skolēni un 33 pirmsskolas audzēkņi, liecina Madonas novada pašvaldības domes sēdē pieņemtais lēmums.

Liepājas 8.vidusskolas saglabāšanai tai pievienos vakarskolu

Līdz 2019.gada 1.septembrim Liepājas vakara (maiņu) vidusskola tiks pievienota Liepājas 8.vidusskolai, kura pretējā gadījumā nespētu izpildīt Ministru kabineta (MK) noteikumus par minimālo skolēnu skaitu vidusskolas posmā, šodien vienbalsīgi lēmusi pilsētas dome.

Izglītības vadītāju asociācijas prezidents: Mazo skolu problēmas nevar attiecināt uz visu Latviju

Mazo skolu problēmas nevar attiecināt uz visu Latviju, līdz ar to nevar teikt, ka visās skolās ir problēmas ar atalgojumu, šādu viedokli šorīt telekanālā LNT pauda Latvijas Izglītības vadītāju asociācijas prezidents, Siguldas Valsts ģimnāzijas direktors, "Visu Latvijai"-"Tēvzemei un brīvībai"/LNNK biedrs Rūdolfs Kalvāns.

Ministrija akceptējusi pārmaiņas Jelgavas izglītības iestāžu tīklā

Izglītības un zinātnes ministrija (IZM) saskaņojusi domes lēmumus par plānotajām izmaiņām Jelgavas izglītības iestāžu tīklā, kas skar 3.sākumskolu, Vakara (maiņu) vidusskolu un 2.pamatskolu, informēja pašvaldībā.

Lai saglabātu valsts ģimnāzijas statusu, Jūrmalā likvidēs sākumskolu "Atvase"

Meklējot risinājumus Jūrmalas Valsts ģimnāzijas statusa saglabāšanai, pilsētas dome nolēmusi likvidēt sākumskolu "Atvase", to faktiski pievienojot ģimnāzijai.

Jēkabpils vakara vidusskolu pievienos Jēkabpils 2.vidusskolai

Noslēdzoties mācību gadam, Jēkabpils vakara vidusskola tiks likvidēta, pievienojot to Jēkabpils 2.vidusskolai un turpinot nodrošināt atbilstošās mācību programmas, šodien lēmusi pilsētas dome.

Rīgas dome atbalsta vienas skolas slēgšanu un vairāk nekā 15 izglītības iestāžu apvienošanu

Rīgas dome šodien atbalstīja Rīgas izglītības iestāžu tīkla pilnveidošanas pasākumus, kas paredz slēgt vienu skolu, apvienot astoņas vispārizglītojošās skolas, kā arī apvienot vairākas pirmskolas, interešu izglītības centrus un divas sporta skolas.

Ministre: Jelgava ir paraugs skolu tīkla reformu plānošanā un veikšanā

Jelgava ir paraugs skolu tīkla reformu plānošanā un veikšanā, pēc viesošanās Jelgavā norādīja izglītības un zinātnes ministre Ilga Šuplinska.

Pēc apvienošanas atsevišķās Rīgas skolās mācības organizēs "divās mājās" attiecīgās vecuma grupās

Pēc apvienošanas atsevišķās Rīgas skolās darbu plānots organizēt "divās mājās" - vienā jaunākajiem skolēniem, bet otrā vecākajiem, izriet no Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta komitejas vadītājas Eiženijas Aldermanes sacītā intervijā Latvijas Radio.

Varētu domāt par atbalsta samazināšanu pašvaldībām, kuras nesakārto skolu tīklu

Varētu tikt domāts par atbalsta samazināšanu pašvaldībām, kuras nesakārto skolu tīklu, izriet no premjera Krišjāņa Kariņa teiktā intervijā LNT raidījumā "900 sekundes".

Šogad reorganizācija skars vismaz 15, bet likvidācija - vismaz piecas izglītības iestādes

Šogad reorganizācija skars vismaz 15 izglītības iestādes, savukārt piecas skolas tiks likvidētas, tomēr lēmumus par skolu tīkla sakārtošanu plānots pieņemt vēl vairākās pašvaldībās, tostarp Rīgā, tāpēc kopējais reorganizējamo un likvidējamo izglītības iestāžu skaits, visticamāk, pieaugs, liecina Izglītības un zinātnes ministrijas (IZM) apkopotā informācija par reorganizētajām, slēgtajām un dibinātājām izglītības iestādēm 2019.gadā.

Šadurskis: Izglītības ministres uzstādījumu vērtēt katru skolu pašvaldības varētu uztvert kā stop signālu skolu tīkla sakārtošanai

Izglītības un zinātnes ministres Ilgas Šuplinskas uzstādījumu izvērtēt katru skolu pašvaldības varētu uztvert kā stop signālu skolu tīkla sakārtošanai, vērtēja bijušais izglītības ministrs, pašreizējais Eiropas Parlamenta deputāts Kārlis Šadurskis.

Liepājas Vakara (maiņu) vidusskola pārtaps par Tālmācības vidusskolu

Liepājas Vakara (maiņu) vidusskola līdz 2020.gada augusta beigām pārtaps par Tālmācības vidusskolu, šodien lēma Liepājas domes deputāti.

Trīs speciālo internātpamatskolu vietā Rēzeknes novadā būs viena speciālā pamatskola

Rēzeknes novadā līdzšinējo trīs speciālo internātpamatskolu vietā būs viena speciālā pamatskola, šodien lēmusi Rēzeknes novada dome.

Ministre: Pašvaldībām līdz septembrim jāiesniedz IZM savs redzējums par skolu tīkla attīstību

Pašvaldībām līdz septembrim jāsagatavo un Izglītības un zinātnes ministrijai (IZM) jāiesniedz savs redzējums par skolu tīkla attīstību, pastāstīja izglītības un zinātnes ministre Ilga Šuplinska.

Medumu internātskolu pārsauc par speciālo pamatskolu

Medumu internātskola turpmāk sauksies par Medumu speciālo pamatskolu, lēmusi Daugavpils novada dome.

Rīgā plāno slēgt divas un apvienot astoņas skolas

Rīgā plānots slēgt divas izglītības iestādes, apvienot astoņas skolas, savukārt vēl par divu skolu likteni tiks lemt pēc gada, informēja Rīgas domē.

Ekonomģeogrāfs: Skolu tīkla sakārtošanas procesā veiktas butaforiskas reformas

Skolu tīkla sakārtošanas procesā iepriekš veiktas butaforiskas reformas, tādu viedokli trešdien Saeimas Ilgtspējīgas attīstības komisijā pauda ekonomģeogrāfs Jānis Turlajs.

Reorganizējamās Dzimtmisas pamatskolas vietā vecāki vēlas izveidot privātskolu

Reorganizējamās Dzimtmisas pamatskolas audzēkņu vecāki izglītības iestādes ēkā vēlas izveidot privātskolu, taču šonedēļ domes Izglītības, kultūras un sporta komitejā viņu iesniegums netika atbalstīts, uzzināja domē.

Jelgavas skolu direktori vienojas apvienot divas skolas un izveidot pamatskolu Pārlielupē

Darba grupa, kurā strādājuši Jelgavas skolu direktori un Izglītības pārvaldes speciālisti, vienojusies apvienot 6.vidusskolu un 2.pamatskolu, vidusskolas telpās Pārlielupē veidojot pamatskolu, pret ko iebilduši pamtskloēnu vecāki, informēja pilsētas pašvaldībā.

Pēc vidusskolas klašu nenokomplektēšanas Tumes vidusskola tiks reorganizēta par pamatskolu

Ar 2019.gada 1.septembri par pamatskolu tiks reorganizēta Tumes vidusskola, kurā šajā mācību gadā nav nokomplektēta neviena klase vidusskolas posmā, šodien lēma Tukuma novada domē.

Izglītības ministres amata kandidāte I. Šuplinska turpinās skolu tīkla reformu

Izglītības un zinātnes ministres amata kandidāte Ilga Šuplinska sola turpināt skolu tīkla reformu, gan iestājoties pret skolu "mehānisku slēgšanu".

Nākamvasar slēgs Ozolu sākumskolu Valkas novadā

Lai nodrošinātu bērniem kvalitatīvu izglītību un pašvaldība lietderīgi izmantotu finanšu līdzekļus, Valkas novada domes deputāti nolēmuši ar nākamā gada jūniju likvidēt Ozolu sākumskolu.

Vasarā likvidēs Andzeļu pamatskolu Dagdas novadā

Ar 2019.gada 30.jūniju tiks likvidēta Andzeļu pamatskola Dagdas novadā, apstiprināja novada domes priekšsēdētāja vietniece Sandra Viškure.

Ministrs: Skolu tīkla sakārtošanai punkts nav pielikts

Latvijas skolu tīkla sakārtošanai punkts nav pielikts, intervijā "Neatkarīgajai" uzsvēris izglītības ministrs Kārlis Šadurskis.

Lēmumu neizmaksāt pašvaldībām līdzekļus pedagogu piemaksām novados sauc par nekorektu

Izglītības un zinātnes ministrijas (IZM) un valdības lēmums neizmaksāt vairākām pašvaldībām līdzekļus pedagogu piemaksām ir nekorekts un līdzinās šantāžai.

Noslēgsies vairāku izglītības iestāžu slēgšana Latvijas reģionos

Šodien jānoslēdzas vairāku izglītības iestāžu likvidēšanai Latvijas reģionos, liecina apkopotā informācija.

Apvienojoties trim skolām, sāks darbu Viļa Plūdoņa Kuldīgas vidusskola

Sāks darbus Viļa Plūdoņa Kuldīgas vidusskolu, kas izveidota, apvienojot trīs skolas, informēja Kuldīgas novada domē.

IZM piedāvā ieviest 25 skolēnu minimumu vidusskolas klasē lielajās pilsētās un 12 - attālos reģionos

Vidusskolas klasē lielajās pilsētās būtu jāmācās vismaz 25 skolēniem, savukārt attālos reģionos - vismaz 12.

Premjers atbalsta straujāku algas celšanu pedagogiem pašvaldībās ar sakārtotu skolu tīklu

Ministru prezidents Māris Kučinskis atbalsta priekšlikumu par straujāku algas celšanu pedagogiem pašvaldībās ar sakārtotu skolu tīklu.

Ministrs: Valsts sniegs finansējumu pedagogu algu celšanai noteiktās pašvaldībās

Valsts finansiāli atbalstīs pedagogu algu celšanu tikai tajās pašvaldībās, kas sakārtos skolu tīklu, šorīt LTV "Rīta panorāmā" uzsvēra izglītības ministrs Kārlis Šadurskis.

Pašvaldībām varētu trūkt līdzekļu plānotajam pedagogu algu palielinājumam

Daļai pašvaldību tikai formāli sakārtojot skolu tīklu, nākamgad varētu trūkt līdzekļu plānotajam algu palielinājumam visiem pedagogiem, izriet no izglītības un zinātnes ministrs Kārļa Šadurska sacītā Latvijas Pašvaldību savienības domes sēdē.

Skolu tīkla optimizācija šogad skars 59 izglītības iestādes

Domājot par skolu tīkla sakārtošanu, pašvaldības pieņēmušas lēmumus par 59 izglītības iestāžu reorganizāciju vai likvidāciju, liecina Izglītības un zinātnes ministrijas (IZM) apkopotā informācija par saskaņotajiem pašvaldību lēmumiem dibināt, reorganizēt vai likvidēt izglītības iestādes 2018.gadā.

Šogad slēgs septiņas, bet reorganizēs 25 izglītības iestādes

Šogad tiks slēgtas septiņas, bet reorganizētas 25 izglītības iestādes, informēja Izglītības un zinātnes ministrijā (IZM).

Apvienos Madonas pilsētas vidusskolu ar Madonas vakara un neklātienes vidusskolu

Madonas vakara un neklātienes vidusskolu pievienos Madonas pilsētas vidusskolai, šonedēļ lēmuši Madonas novada domes deputāti.

Reorganizācijai ieteikto Irlavas vidusskolu pārveidos par pamatskolu

Irlavas vidusskola, kuru pētījumā "Optimālā vispārējās izglītības iestāžu tīkla modeļa izveide Latvijā" ieteikts pārveidot par sākumskolu, ar 31.augustu tiks reorganizēta par pamatskolu, lēmuši Tukuma novada domes deputāti.

IZM: Ministrija nekad nav rosinājusi slēgt Nīcas vidusskolu

Izglītības un zinātnes ministrija (IZM) nekad nav rosinājusi slēgt Nīcas vidusskolu, tiekoties ar šīs izglītības iestādes saglabāšanas idejas pārstāvjiem, uzsvēra ministrijas pārstāvji.

IZM amatpersonām nodos ap 1300 iedzīvotāju parakstu par atbalstu vidusskolas saglabāšanai

Šodien plkst.10 Izglītības un zinātnes ministrijas (IZM) amatpersonām plānots nodot Nīcas un Rucavas novados savāktos parakstus par atbalstu vidusskolas pastāvēšanai Nīcā, informēja Nīcas vidusskolas padomes priekšsēdētājs, skolēnu vecāku pārstāvis Mārtiņš Dāle.