Lietotājvārds
Parole

  • Birkas:
  • Skolu tīkla optimizācija

Izglītības ministres amata kandidāte I. Šuplinska turpinās skolu tīkla reformu

Izglītības un zinātnes ministres amata kandidāte Ilga Šuplinska sola turpināt skolu tīkla reformu, gan iestājoties pret skolu "mehānisku slēgšanu".

Nākamvasar slēgs Ozolu sākumskolu Valkas novadā

Lai nodrošinātu bērniem kvalitatīvu izglītību un pašvaldība lietderīgi izmantotu finanšu līdzekļus, Valkas novada domes deputāti nolēmuši ar nākamā gada jūniju likvidēt Ozolu sākumskolu.

Vasarā likvidēs Andzeļu pamatskolu Dagdas novadā

Ar 2019.gada 30.jūniju tiks likvidēta Andzeļu pamatskola Dagdas novadā, apstiprināja novada domes priekšsēdētāja vietniece Sandra Viškure.

Ministrs: Skolu tīkla sakārtošanai punkts nav pielikts

Latvijas skolu tīkla sakārtošanai punkts nav pielikts, intervijā "Neatkarīgajai" uzsvēris izglītības ministrs Kārlis Šadurskis.

Lēmumu neizmaksāt pašvaldībām līdzekļus pedagogu piemaksām novados sauc par nekorektu

Izglītības un zinātnes ministrijas (IZM) un valdības lēmums neizmaksāt vairākām pašvaldībām līdzekļus pedagogu piemaksām ir nekorekts un līdzinās šantāžai.

Noslēgsies vairāku izglītības iestāžu slēgšana Latvijas reģionos

Šodien jānoslēdzas vairāku izglītības iestāžu likvidēšanai Latvijas reģionos, liecina apkopotā informācija.

Apvienojoties trim skolām, sāks darbu Viļa Plūdoņa Kuldīgas vidusskola

Sāks darbus Viļa Plūdoņa Kuldīgas vidusskolu, kas izveidota, apvienojot trīs skolas, informēja Kuldīgas novada domē.

IZM piedāvā ieviest 25 skolēnu minimumu vidusskolas klasē lielajās pilsētās un 12 - attālos reģionos

Vidusskolas klasē lielajās pilsētās būtu jāmācās vismaz 25 skolēniem, savukārt attālos reģionos - vismaz 12.

Premjers atbalsta straujāku algas celšanu pedagogiem pašvaldībās ar sakārtotu skolu tīklu

Ministru prezidents Māris Kučinskis atbalsta priekšlikumu par straujāku algas celšanu pedagogiem pašvaldībās ar sakārtotu skolu tīklu.

Ministrs: Valsts sniegs finansējumu pedagogu algu celšanai noteiktās pašvaldībās

Valsts finansiāli atbalstīs pedagogu algu celšanu tikai tajās pašvaldībās, kas sakārtos skolu tīklu, šorīt LTV "Rīta panorāmā" uzsvēra izglītības ministrs Kārlis Šadurskis.

Pašvaldībām varētu trūkt līdzekļu plānotajam pedagogu algu palielinājumam

Daļai pašvaldību tikai formāli sakārtojot skolu tīklu, nākamgad varētu trūkt līdzekļu plānotajam algu palielinājumam visiem pedagogiem, izriet no izglītības un zinātnes ministrs Kārļa Šadurska sacītā Latvijas Pašvaldību savienības domes sēdē.

Skolu tīkla optimizācija šogad skars 59 izglītības iestādes

Domājot par skolu tīkla sakārtošanu, pašvaldības pieņēmušas lēmumus par 59 izglītības iestāžu reorganizāciju vai likvidāciju, liecina Izglītības un zinātnes ministrijas (IZM) apkopotā informācija par saskaņotajiem pašvaldību lēmumiem dibināt, reorganizēt vai likvidēt izglītības iestādes 2018.gadā.

Šogad slēgs septiņas, bet reorganizēs 25 izglītības iestādes

Šogad tiks slēgtas septiņas, bet reorganizētas 25 izglītības iestādes, informēja Izglītības un zinātnes ministrijā (IZM).

Apvienos Madonas pilsētas vidusskolu ar Madonas vakara un neklātienes vidusskolu

Madonas vakara un neklātienes vidusskolu pievienos Madonas pilsētas vidusskolai, šonedēļ lēmuši Madonas novada domes deputāti.

Reorganizācijai ieteikto Irlavas vidusskolu pārveidos par pamatskolu

Irlavas vidusskola, kuru pētījumā "Optimālā vispārējās izglītības iestāžu tīkla modeļa izveide Latvijā" ieteikts pārveidot par sākumskolu, ar 31.augustu tiks reorganizēta par pamatskolu, lēmuši Tukuma novada domes deputāti.

IZM: Ministrija nekad nav rosinājusi slēgt Nīcas vidusskolu

Izglītības un zinātnes ministrija (IZM) nekad nav rosinājusi slēgt Nīcas vidusskolu, tiekoties ar šīs izglītības iestādes saglabāšanas idejas pārstāvjiem, uzsvēra ministrijas pārstāvji.

IZM amatpersonām nodos ap 1300 iedzīvotāju parakstu par atbalstu vidusskolas saglabāšanai

Šodien plkst.10 Izglītības un zinātnes ministrijas (IZM) amatpersonām plānots nodot Nīcas un Rucavas novados savāktos parakstus par atbalstu vidusskolas pastāvēšanai Nīcā, informēja Nīcas vidusskolas padomes priekšsēdētājs, skolēnu vecāku pārstāvis Mārtiņš Dāle.

LPS: Lielākie izaicinājumi šogad saistīti ar izglītības reformu un autoceļu stāvokli

Latvijas pašvaldībām lielākie izaicinājumi aizvadītajā un arī nākamajā gadā joprojām būs neskaidrās izglītības reformas pielāgošana, kritisko autoceļu stāvokļa uzlabošana un struktūrfondu finansējuma apgūšana.

Pēc skolas reformas Latvijas lielākajās skolās var izveidoties pat 12 paralēlklases

Pēc obligātā skolas vecuma reformas Latvijas lielākajās skolās vienā gadā var izveidoties pat 12 paralēlklases.

LPS nav pārliecināta, ka ģimenes izvēlēsies skolu pētījumā ieteiktās vidusskolas

Optimizējot skolu tīklu, jāņem vērā arī vecāku un pašu skolēnu izvēle, jo ne vienmēr viņu viedoklis par vēlamo izglītības iestādi sakrīt ar pētnieku piedāvājumu, piedaloties Latvijas Pašvaldību savienības (LPS) rīkotājā Novadu dienā Aizkrauklē, aicināja LPS vecākais padomnieks Māris Pūķis.

Ceļu tīkla sakārtošanai daļu vietējo valsts ceļu varētu nodot pašvaldībām

Valsts AS "Latvijas valsts ceļi" (LVC) tuvākajā laikā varētu sākt diskusijas ar pašvaldībām, lai daļu vietējās nozīmes valsts ceļu nodotu pašvaldību valdījumā.

LB ekonomists: Piepildot skolu klases, iegūsim labi apmaksātus pedagogus un jauniešu interesi par šo profesiju

Optimizējot skolu tīklu un piepildot klases, iespējams nodrošināt labāku atalgojumu pedagogiem un radīt jauniešos interesi par skolotāja profesiju.

Vidusskolu tīkla pētījumā ceļā uz skolu pavadāmais laiks neatbilst realitātei

Pētījumā "Optimālā vispārējās izglītības iestāžu tīkla modeļa izveide Latvijā" aprēķinātais laiks, kāds būtu jāpavada skolēniem ceļā līdz tuvākajai mācību iestādei lauku vidusskolu reorganizācijas gadījumā, vismaz attiecībā uz Ventspils novadu neatbilst reālajai situācijai.

Sekmīgai skolu tīkla sakārtošanai uzsver nepieciešamību pabeigt administratīvi teritoriālo reformu

Lai sekmīgi sakārtotu skolu tīklu, nepieciešams pabeigt administratīvi teritoriālo reformu, uzsvērts Saeimas Izglītības, kultūras un zinātnes komisijas un Ilgtspējīgas attīstības komisijas kopsēdē.

Mazsalacas un Naukšēnu novadu vadītāji apšauba, ka skolēni brauktu mācīties uz Rūjienu

Gan Mazsalacas, gan Naukšēnu novada domes vadītāji apšauba, vai jaunieši no viņu novadiem dotos apgūt vidējo izglītību uz Rūjienas vidusskolu, norādot, ka līdz šim neviens skolēns turp mācīties nav devies.

Līvānu mērs: Pētnieku piedāvātā izglītības iestāžu tīkla optimizācija izraisīs plašu migrāciju

Pētījuma "Optimālā vispārējās izglītības iestāžu tīkla modeļa izveide Latvijā" autoru piedāvājuma īstenošana Latvijā izraisīs plašu migrācijas vilni no laukiem uz Pierīgu un ārzemēm, pārliecību pauda Līvānu novada domes priekšsēdētājs Andris Vaivods.

Preiļu pusē piedāvā saglabāt tikai vienu no piecām vidusskolām

Preiļu pusē pētījuma "Optimālā vispārējās izglītības iestāžu tīkla modeļa izveide Latvijā" autori piedāvā saglabāt tikai vienu no piecām vidusskolām.

Pētījumā ieteikts attīstīt Druvas vidusskolu kā vienu no labākajām lauku skolām valstī

Pētījumā "Optimālā vispārējās izglītības iestāžu tīkla modeļa izveide Latvijā" ieteikts attīstīt Druvas vidusskolu Saldus pagastā, kas ir viena no labākajām lauku skolām valstī.

Valmieras mērs: Skolu tīkla pētījums ļaus plānot un īstenot reformas izglītības sistēmā

Optimāla skolu tīkla pētījums ļaus plānot un īstenot reformas izglītības sistēmā, iepazīstoties ar pētījumu "Optimālā vispārējās izglītības iestāžu tīkla modeļa izveide Latvijā", sacīja Valmieras pašvaldības vadītājs Jānis Baiks.

Vidusskolas direktore: Rodas iespaids, ka skolu pētījuma dati piemeklēti nepieciešamajam rezultātam

Pēc iepazīšanās ar pētījumu "Optimālā vispārējās izglītības iestāžu tīkla modeļa izveide Latvijā" radies iespaids, ka analizētie dati speciāli piemeklēti vajadzīgajam rezultātam, pauda Zemgales vidusskolas direktore Liene Učelniece.

Ministrs: Skolu tīkla pētījumā kā prioritāri rekonstruējams noteikts 31 ceļa posms 263 kilometru garumā

Optimāla skolu tīkla pētījumā kā prioritāri rekonstruējams noteikts 31 ceļa posms ar kopējo garumu 263 kilometri, informēja izglītības un zinātnes ministrs Kārlis Šadurskis.

Ekonomģeogrāfs: Rīgā skolēnu pietiek 42 vidusskolu nokomplektēšanai

Rīgā skolēnu pietiek 42 vidusskolu nokomplektēšanai, prezentējot pētījumu "Optimālā vispārējās izglītības iestāžu tīkla modeļa izveide Latvijā", sacīja pētījuma vadītājs, ekonomģeogrāfs Jānis Turlajs.

Pēc skolu tīkla sakārtošanas pedagogu alga pieaugs līdz 1500 eiro mēnesī

Skolu tīkla sakārtošana pedagogiem par likmi ļaus nopelnīt gandrīz uz pusi vairāk, intervijā telekanāla LNT raidījumā "900 sekundes" teica izglītības un zinātnes ministrs Kārlis Šadurskis.

Ministrs: Vidusskolās ar ļoti nelielu skolēnu skaitu grūti runāt par izglītības kvalitāti

Skolās ar ļoti nepietiekamu skolēnu skaitu 10.- 12.klašu posmā ir ārkārtīgi grūti runāt par izglītības kvalitāti, - ir pārliecināts izglītības un zinātnes ministrs Kārlis Šadurskis.

Vidzemes pašvaldības atzīst, ka mazās vidusskolas neizbēgami nāksies reorganizēt

Vidzemes pašvaldību vadītāji atzīst, ka mazās vidusskolas neizbēgami nāksies reorganizēt, taču ne katra pašvaldība ir gatava to darīt jau nākamgad.

Alūksnes novadā tuvāko gadu laikā tiks reorganizētas divas skolas

Alūksnes novadā divas skolas gaida reorganizāciju, informēja pašvaldības priekšsēdētājs Arturs Dukulis.

Atsevišķas Sēlijas pašvaldības plāno uzturēt mazākās pamatskolas

Jaunjelgavas un Viesītes novada pašvaldības Sēlijā plāno uzturēt mazākās pamatskolas.

Skolu tīkla sakārtošanā arī turpmāk fokusēsies uz vidusskolas posmu

Skolu tīkla sakārtošanā mūsu fokuss ir uz vidusskolas posmu, jo nav iespējams nodrošināt labu izglītību mazās vidusskolās.