Lietotājvārds
Parole

  • Birkas:
  • Sports

Godina 2019. gada sportiskākās un aktīvākās skolas

Līdz ar jaunā mācību gada uzsākšanu tika godinātas 2019. gada Rīgas maratona sportiskākās un aktīvākās skolas.

Noslēdzies Eiropas čempionāts jauniešiem 100 lauciņu dambretē

Ar trīs godalgām latviešiem noslēdzies 21. Eiropas jauniešu čempionāts 100 lauciņu dambretē, informē Latvijas Dambretes Federācija.

Latvijas sportisti Eiropas Jaunatnes olimpiādi sāk ar bronzas medaļu

No 2019. gada 21. jūlija līdz 27. jūlijam Azerbaidžānas galvaspilsētā Baku 15. reizi norisinās Eiropas Jaunatnes olimpiāde, kurā Latviju pārstāv 34 jaunie sportisti.

Šonedēļ Valmierā sākas BMX čempionāts

Ceturtdien, 11. jūlijā, Valmierā sākās plaša mēroga starptautisks pasākums - Eiropas BMX čempionāts. Māra Štromberga trasē Valmierā kopumā uz starta redzēsim 1060 sportistus no 25 valstīm. Sportistiem šīs būs nozīmīgas Tokijas olimpisko spēļu kvalifikācijas sacensības.

Piešķir finansējumu sporta organizācijām dažādu pasākumu rīkošanai

No līdzekļiem neparedzētiem gadījumiem vairākām sporta organizācijām dažādu pasākumu rīkošanai piešķir kopumā 622 716 eiro.

Sākusies oficiālā peldsezona

Līdz ar peldsezonas sākšanos, Veselības inspekcija veikusi pirmās peldvietu ūdens kvalitātes pārbaudes 57 oficiālajās peldvietās. Pēc veiktajām pirmajām analīzēm, konstatēts, ka visās peldvietās ūdens kvalitāte ir laba un peldēties ir atļauts, izņemot Lielupes kreisā krasta peldvietu „Pasta salas peldvieta” Jelgavā.

Kopīgas ģimenes aktivitātes saliedē, stiprina un dara bērnus laimīgus

Kopā pavadītais laiks ir vecāku dāvana bērnam. Tā vēsta: “Tu esi svarīgs. Man patīk būt kopā ar tevi.” Vai tā būtu nesteidzīga saruna vai kāda rotaļa, kopīga zīmēšana, lasīšana vai sportošana, ģimenes kopīgās aktivitātes bērnam ir ļoti svarīgas, uzsver psiholoģe Iveta Aunīte.

Mēs ar velo – kolosāli!

Velosipēds ir lielisks sabiedrotais, kas var atvieglot nokļūšanu darbā, kā arī pavērt jaunas aktīvās atpūtas un ceļošanas iespējas, dodoties izbraukumos savā nodabā, kopā ar ģimeni vai draugu pulkā.

Eiropas čempionāta basketbolā sievietēm spēļu sarīkošanai Rīgā no līdzekļiem neparedzētiem gadījumiem IZM lūgs 90 000 eiro

Lai nodrošinātu iepriekš uzņemto saistību izpildi, Rīgā organizējot Eiropas čempionāta basketbolā sievietēm finālturnīra apakšgrupas spēles, Izglītības un zinātnes ministrija (IZM) no līdzekļiem neparedzētiem gadījumiem lūgs piešķirt 90 000 eiro, informēja ministrijā.

Par daudz fizisku aktivitāšu: kā pamanīt, ka bērnam ir pārslodze

Bērniem no 5 līdz 17 gadu vecumam katru dienu vismaz stundu ir jānodarbojas ar dažādām fiziskām aktivitātēm.

“Latvijas skolu orientēšanās kauss 2019” skolēnus pulcēs Mežaparkā

Latvijas Orientēšanās federācija ceturto gadu pēc kārtas aicina skolas no visas Latvijas piedalīties “Latvijas skolu orientēšanās kausā 2019”.

Kā izvēlēties sporta treneri bērnam

Fiziskas aktivitātes ir veselīga dzīvesveida neatņemama sastāvdaļa, kas sevišķi svarīga bērniem, kuri aug un attīstās.

Sākas reģistrācija dalībai Latvijas Skolu ziemas Olimpiskajā festivālā

No 11. februāra līdz 26. februāra plkst. 15.00 – Latvijas Sporta federāciju padomes (LSFP) mājaslapā skolas aicinātas reģistrēt dalībniekus Latvijas Skolu ziemas Olimpiskajam festivālam (turpmāk – Ziemas festivāls).

Zināmi konkursa “Gada sporta skolotājs 2018” nominanti

Izglītības un zinātnes ministrijas (IZM) organizētajā konkursā “Gada sporta skolotājs 2018” noskaidroti trīs nominanti – Aiva Aišpure (Bauskas sākumskola), Sarmīte Gobiņa (Gulbenes sākumskola) un Pēteris Krastiņš (Salas vidusskola).

Ministrs bažījas, vai decentralizēta sporta sistēma var pati tikt galā ar iekšējām problēmām

Izglītības un zinātnes ministrs Kārlis Šadurskis Latvijas Olimpiskās komitejas ģenerālās asamblejas ārkārtas sesijā pauda bažas, vai decentralizēta sporta sistēma var pati tikt galā ar iekšējām problēmām.

Iezīmējas uzskatu atšķirības par iecerēto mācību satura maiņu sportā

Saeimas Sporta apakškomisijā, apspriežot iecerēto kompetenču pieejā balstītu mācību saturu sportā, šodien iezīmējās uzskatu atšķirības par tās īstenošanu.

Praktiski padomi kopīgiem ģimenes treniņiem

Arī šogad 19. maijā ģimenes ar bērniem aicinātas piedalīties Lattelecom Rīgas maratona Rimi Bērnu dienas organizētajā 4,2 kilometru garajā Ģimeņu skrējienā. Kā sagatavoties maratonam kopā ar visu ģimeni, stāsta Rimi Bērniem eksperts, fitnesa treneris Kārlis Birmanis, un aicina uz bezmaksas iesildīšanās treniņiem Mežaparkā katru svētdienas rītu.

Prezidents norāda uz sporta pedagogu būtisko lomu

Sporta skolotāju regulārais darbs ar jauniešiem atbilstoši katra skolēna spējām, ir viens no izšķirošajiem faktoriem, lai uzlabotu viņu fizisko sagatavotību.

Daiļslidotāja Ņikitina: Sportā un mācībās svarīga ir motivācija

Latvijas olimpiskās izlases jaunākā dalībniece, 17 gadus jaunā daiļslidotāja Diāna Ņikitina janvārī debitēja Eiropas čempionātā Maskavā.

Daiļslidotājs Vasiļjevs: Esmu lepns par skolas biedriem, kuri veiksmīgi startē mācību olimpiādēs

Ziemas Olimpisko spēļu debitants, daiļslidotājs Deniss Vasiļjevs dalību prestižākajās četrgades sacensībās jau ir noslēdzis.

Šorttrekists Zvejnieks: Piedalīšanās pētījumā ir iespēja pārbaudīt sevi

Šorttrekists Roberts Zvejnieks Phjončhanā piedalās savās pirmajās ziemas olimpiskajās spēlēs. Viņš uzsver izglītības lielo nozīmi dzīvē un aicina 15 gadus jaunus puišus un meitenes piedalīties “Starptautiskā skolēnu novērtēšanas pētījumā OECD PISA 2018”.

Ātrslidotājs Haralds Silovs: OECD izglītības pētījums ir kā komandu sacensības

“OECD Starptautiskajā skolēnu novērtēšanas pētījumā PISA 2018” piedalīsies 15 gadu veci skolēni no 72 valstīm, tostarp arī Latvijas.

Latvijas olimpieši aicina skolēnus piedalīties starptautiskā izglītības pētījumā

Skolēnus, kuri sasnieguši 15 gadu vecumu, aicina piedalīties "Starptautiskās skolēnu novērtēšanas programmas OECD PISA 2018" pētījumā.

Gada sporta skolotāja – Signe Lūsiņa no Valmieras sākumskolas

“Latvijas Gada balvas sportā 2017” noslēguma ceremonijā 21. decembrī paziņots arī konkursa “Gada sporta skolotājs 2017” uzvarētājs.

Šadurskis: Olimpisko spēļu sacensību norise Latvijā varētu veicināt valsts atpazīstamību

Olimpisko spēļu sacensību norise Latvijā var veicināt Latvijas atpazīstamību un prestižu, uzskata izglītības un zinātnes ministrs Kārlis Šadurskis.

IZM: Dažādu sporta veidu apmācību drošības prasības jānosaka federācijām

Dažādu sporta veidu apmācību drošības prasības jānosaka attiecīgajām federācijām.

IZM aizvien cer uz papildu 2,4 miljoniem sporta nozarei nākamā gada budžetā

Izglītības un zinātnes ministrija (IZM) aizvien cer, ka valdība pieņems sporta nozarei pozitīvu lēmumu saistībā ar nākamgad trūkstošajiem 2,4 miljoniem eiro.