Lietotājvārds
Parole

  • Birkas:
  • Studijas

RTU, LU un LLU turpinās studentu uzņemšana uz budžeta vietām

Rīgas Tehniskajā universitātē (RTU), Latvijas Universitātē (LU) un Latvijas Lauksaimniecības universitātē (LLU) vairākās studiju programmās turpinās studentu uzņemšana budžeta vietās.

Šogad sasniegts pēdējos piecos gados lielākais studētgribētāju skaits

Šogad pamatstudijām kādā no 13 Latvijas augstskolām kopumā pieteikušies 10 911 reflektanti, kas ir augstākais studētgribētāju skaits pēdējo piecu gadu laikā.

Nosauktas pieprasītākās studiju programmas

Šogad pieprasītākās pamatstudiju programmas, balstoties uz pieteikumu skaitu, ir datorsistēmas un informācijas tehnoloģijas, uzņēmējdarbība un ekonomika, tiesību zinātne un psiholoģija.

Sākas reflektantu uzņemšana 12 Latvijas augstskolās

No šodienas līdz 9.jūlijam 12 Latvijas augstskolās norisināsies reflektantu uzņemšana.

Aptauja: Trešdaļa vidusskolēnu nav pauduši pārliecību par studiju sākšanu uzreiz pēc vidusskolas absolvēšanas

Latvijā 85% iedzīvotāju ar augstāko izglītību atzīst, ka tā bijusi vērtīga karjeras izaugsmei, tomēr trešdaļa vidusskolēnu nav pauduši pārliecību par studiju sākšanu uzreiz pēc vidusskolas absolvēšanas.

Pērn studentu skaits Latvijā pieaudzis par 2%

2018./2019. akadēmiskajā gadā Latvijas augstskolās un koledžās uzņemti 27 652 jaunie studenti, kas ir par 2% vairāk nekā iepriekšējā gadā, liecina Izglītības un zinātnes ministrijas (IZM) sagatavotais pārskats par Latvijas augstāko izglītību 2018.gadā.

Kāpēc izvēlēties studijas Liepājas Universitātē

Liepājas Universitātes Studentu padomes priekšsēdētāja Anna Margrēta Vērdiņa saka: “Universitātē ir īpaša aura! Te visi ir izpalīdzīgi, būs cilvēki, kas palīdzēs arī tad, ja kļūdīsies. Universitāte dod zināšanas gan darbam, gan turpmākajai dzīvei – iepazīstam ne tikai teoriju, bet dzīvi no praktiskās puses. Laiks, kad esi students ir brīnišķīgs, turklāt ir labi studēt Liepājā – pilsētā, kas piedāvā daudz iespēju un izaicinājumu!”

AirBaltic aicina pieteikties lidojumu skolai

Līdz 30.jūnijam iespējams pieteikties Latvijas Nacionālā aviosabiedrības airBaltic izveidotajai lidojumu skolas – airBaltic Pilot Academy rudens grupai.

Igaunijas Drošības policija: Nopietnāk jāvērtē ļaunprātīgas studentu vīzu izmantošanas riski

Igaunijā pieaug problēmas, kas saistītas ar ļaunprātīgu studentu mobilitātes iespēju izmantošanu, piektdien savā ikgadējā ziņojumā par drošības apdraudējumiem valstī norādījusi Igaunijas Drošības policija, aicinot augstskolas ļoti nopietni izturēties pret trešo valstu studentu atlasi.

Nosaka reflektantu uzņemšanas termiņus augstskolās un koledžās 2019.gadā

Lai nodrošinātu iespēju studētgribētājiem šogad pieteikties studijām, Ministru kabinets šodien noteicis divus sākuma termiņus reflektantu reģistrācijai un uzņemšanai studiju programmās pirmajā gadā pēc vidējās izglītības iegūšanas.

VDD: Joprojām pastāv risks studiju aizsegā Latvijā ieceļot radikāli noskaņotām personām

Joprojām pastāv risks, ka, uzdodoties par studentiem, Latvijā var ieceļot radikāli noskaņotas personas, turklāt šādā veidā personas iegūst iespēju brīvi pārvietoties arī citās Šengenas zonas valstīs, savā pagājušā gada darbības pārskatā secinājis Valsts drošības dienests (VDD).

Plāno noteikt reflektantu uzņemšanas termiņus augstskolās un koledžās 2019.gadā

Lai nodrošinātu iespēju studētgribētājiem šogad pieteikties studijām, Ministru kabinets jaunnedēļ plāno noteikt divus sākuma termiņus reflektantu reģistrācijai un uzņemšanai studiju programmās pirmajā gadā pēc vidējās izglītības iegūšanas, liecina Izglītības un zinātnes ministrijas (IZM) sagatavotais noteikumu projekts.

Studē bakalaura programmā RBS un sagatavojies uzņemšanai jau tagad!

30. martā RTU Riga Business School (RBS) ielūdz 11. un 12. klases jauniešus, kas vēlas vai pāno studēt RBS, uz bakalaura programmas studentu uzņemšanas procesa “Silīcija ielejas izaicinājums” sagatavošanas semināru, kas notiks Skolas ielā 11, Rīgā.

ASV atklāta plaša krāpšanas shēma iekļūšanai prestižās universitātēs

ASV aptuveni 50 cilvēkiem, tostarp Holivudas aktieriem un lielu uzņēmumu vadītājiem izvirzītas apsūdzības par kukuļdošanu un krāpšanos, lai panāktu savu bērnu uzņemšanu prestižās mācību iestādēs.

Policija nesaskata iespējas vērsties pret studentu noslēguma darbu tirgošanu

Valsts policijai (VP) likums nedod tiesības vērsties pret studiju noslēguma darbu tirgošanu, tāpēc likumsargi iesaka šo problēmu risināt augstskolu iekšienē, informēja VP.

RTU: Pret studiju darbu pirkšanu jāvēršas sevišķi bargi

Studiju darbu pirkšana ir plaģiāta paveids, un pret to ir jāvēršas sevišķi bargi, pārliecināta Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) Studiju departamenta direktore Ilze Birzniece.

Ārvalstīs kvalifikāciju ieguvušajiem skolotājiem Īrijā izveidota īpaša studiju programma

Ārvalstīs kvalifikāciju ieguvušajiem skolotājiem Īrijā izveidota īpaša studiju programma, vēsta portāls "baltic-ireland.ie".

Profesore I. Mietule apstiprināta Rēzeknes Tehnoloģijas akadēmijas rektora amatā

Otrdien Rēzeknes Tehnoloģiju akadēmijas (RTA) Satversmes sapulce atbalstījusi profesores Ivetas Mietules ievēlēšanu augstskolas rektora amatā, informēja RTA Sabiedrisko attiecību nodaļas vadītāja Lolita Kivleniece-Kuzņecova.

Atklāta Latvijas Universitātes Zinātņu māja

Latvijas Universitāte (LU) Akadēmiskajā centrā Torņakalnā veiksmīgi pabeigusi Zinātņu mājas izbūvi, izveidojot šobrīd jaunāko un modernāko studiju un pētniecības centru Latvijā.

Studējošo skaits Latvijas augstākās izglītības iestādēs samazinājies par 1,5%

Šajā akadēmiskajā gadā studējošo skaits Latvijas augstākās izglītības iestādēs samazinājies par 1,5%, liecina Centrālās statistikas pārvaldes apkopotie dati.

Lielbritānijas universitāšu vadītāji brīdina par briesmām bezvienošanās "Breksita" gadījumā

Lielbritānijas universitāšu vadītāji piektdien brīdināja, ka izstāšanās no Eiropas Savienības (ES) bez vienošanās ir "viens no lielākajiem draudiem, ar kādu jebkad saskārušās mūsu universitātes".

Par Latvijas Studentu apvienības prezidenti ievēl Justīni Širinu

Latvijas Studentu apvienības (LSA) prezidenta amatā ievēlēta līdzšinējā LSA Akadēmiskā virziena vadītāja, Latvijas Universitātes Sociālo zinātņu fakultātes studente Justīne Širina, kura vienīgā izvirzīja savu kandidatūru, informēja organizācijā.

Albānijā tūkstošiem studentu pieprasa samazināt mācību maksu

Albānijā tūkstošiem studentu jau ceturto dienu pēc kārtas demonstrācijās pieprasa samazināt mācību maksu universitātēs, palielināt izglītības budžetu un uzlabot studējošo dzīves apstākļus.

Kristapa Morberga stipendiāts pētīs latviešu diasporu Brazīlijā

Toms Pāvils, kurš šogad ir ieguvis Latvijas Universitātes (LU) fonda piešķirto Kristapa Morberga stipendiju, šī gada 10. novembrī devās uz Novaodesu, Brazīliju, lai šajā pilsētā trīs nedēļu garumā ievāktu datus par etniskās identitātes veidošanas praksēm Novaodesas latviešu kopienā.

LU atzīta par 50.labāko augstskolu Austrumeiropas un Centrālāzijas reģionā

Austrumeiropas un Centrālāzijas augstskolu vidū Latvijas Universitāte (LU) atzīta par 50.labāko, šo pozīciju dalot ar Kauņas Tehnoloģiju universitāti, liecina informācija starptautiskā augstskolu reitinga "QS University Rankings" mājaslapā publicētā informācija.

Starptautiskajā universitāšu reitingā RTU un LU ierindojas pirmā tūkstoša beigās

Starptautiskajā universitāšu reitingā "The Times Higher Education World University Rankings 2019" Rīgas Tehniskā universitāte (RTU) un Latvijas Universitāte (LU) ierindojušās pirmā tūkstoša beigās, liecina reitinga mājaslapā publicētā informācija.

LU rektors: Pilnvērtīgas akadēmiskās izglītības iegūšanai noteikti jāpastudē arī ārzemēs

Ja cilvēks savā izvēlētajā jomā vēlas iegūt pilnvērtīgu akadēmisko izglītību, tad noteikti ir nepieciešams kādu laiku studēt arī ārzemēs, šorīt intervijā LNT raidījumam "900 sekundes" pauda Latvijas Universitātes (LU) rektors Indriķis Muižnieks.

Šogad sāks dzēst vairāk nekā 600 valsts galvoto studiju un studējošo kredītu

Šogad sāks dzēst vairāk nekā 600 valsts galvoto studiju un studējošo kredītu, paredz otrdien Ministru kabinetā atbalstītais Izglītības un zinātnes ministrijas (IZM) izstrādātais profesiju saraksts un speciālistu skaits, kuriem šogad sāks dzēst valsts galvoto studiju un studējošo kredītu.

Ārstus aicina pieteikties stipendijai mācībām ārvalstīs

Ojāra Veides fonds aicina ārstus pieteikties stipendijai mācībām ārvalstīs, informēja Latviešu ārstu un zobārstu apvienības (LĀZA) pārstāve Kamena Kaidaka.

Vidzemes Augstskolā izveidotas jaunas maģistra studiju programmas

Šī gada septembrī Vidzemes Augstskolā interesenti studijas sāks jaunajās maģistra studiju programmās "Stratēģiskā komunikācija un pārvaldība", "Mediju un informācijas pratība" un "Kiberdrošības inženierija", informēja Vidzemes augstskolas sabiedrisko attiecību speciāliste Vera Grāvīte.

Latvijā aug izpratne par studēšanas izmaksām

Gandrīz trešdaļa iedzīvotāju jeb 29% apzinās, ka studijas Latvijas augstskolās gadā izmaksā no 1500 eiro līdz 2000 eiro, liecina "Swedbank" veiktā aptauja.

Liepājas Universitātē un Ventspils augstskolā sākas studētgribētāju papilduzņemšana

Liepājas Universitātē (LiepU) un Ventspils augstskolā (VeA) šodien sākas papilduzņemšana gan pamatstudijās, gan augstākā līmeņa studijās, informēja izglītības iestādēs.

Latvijas stipendijas studijām un pētniecībai saņems 118 ārvalstnieki

Latvijas stipendijas studijām un pētniecībai 2018./2019.akadēmiskajā gadā saņems 118 ārvalstnieki, informēja Valsts izglītības attīstības aģentūrā (VIAA).

Aptauja: Vidusskolēni formālajai izglītībai piešķir mazāku nozīmi nekā viņu vecāki

Latvijā vidusskolēni formālajai izglītībai piešķir mazāku nozīmi nekā viņu vecāki, informēja "Swedbank" Finanšu institūta eksperte Evija Kropa, atsaucoties uz veiktās aptaujas datiem.

Pēc RPIVA likvidācijas LU pārņemtajās filiālēs varētu aizpildīt tikai 10% studiju vietu

Pēc Rīgas Pedagoģijas un izglītības vadības akadēmijas (RPIVA) likvidācijas Latvijas Universitātes (LU) pārņemtajās astoņās reģionālajās filiālēs varētu tikt aizpildīti tikai aptuveni 10% piedāvāto studiju vietu, liecina aprēķini.

Noslēdzas pieteikšanās studijām Latvijas augstskolās

Šodien ir pēdējā diena, kad studētgribētāji var pieteikties pamatstudijām Latvijas augstskolās, informēja augstskolu pārstāvji.

Studētgribētāji lielāko interesi izrāda par LU, RTU un RSU

Pirmajās dokumentu pieņemšanas dienās studētgribētāji lielāko interesi izrādījuši par studijām Latvijas Universitātē (LU), Rīgas Tehniskajā universitātē (RTU) un Rīgas Stradiņa universitātē.

Pirmajā dienā studijām kādā no 12 Latvijas augstskolām pieteikušies 1553 reflektanti

Pirmajā dienā studijām kādā no 12 Latvijas augstskolām pieteikušies 1553 reflektanti, liecina informācija Vienotajā valsts un pašvaldību portālā "Latvija.lv".

Šajā akadēmiskajā gadā par studijām Latvijā maksāja 35% studējošo

Latvijā 2017./2018.akadēmiskajā gadā par studijām maksājuši 35% studējošo, liecina Boloņas procesa īstenošanas ziņojums "Eiropas augstākās izglītības telpa 2018".

"airBaltic" Pilotu akadēmija sākusi uzņemšanu rudens grupai

Latvijas nacionālās lidsabiedrības "airBaltic" izveidotā Pilotu akadēmija "airBalticTraining" sākusi studentu uzņemšanu rudens grupai, informēja "airBaltic" pārstāvji.