Lietotājvārds
Parole

  • Birkas:
  • Svešvaloda

Ziņojums: Eiropā profesionālo skolu audzēkņi mācās mazāk svešvalodu nekā vispārizglītojošo skolu skolēni

Eiropā profesionālo skolu audzēkņi mācās mazāk svešvalodu nekā vispārizglītojošo skolu skolēni, secināts "Eurydice" ziņojumā par valodu mācīšanu Eiropas skolās.

Nodarbināto apmācības papildinās ar svešvalodu apmācībām

Lai veicinātu efektīvāku Eiropas Reģionālā attīstības fonda (ERAF) investīciju ieguldījumu, turpmāk nodarbināto apmācības tiks papildinātas ar svešvalodu apmācībām, otrdien lēma valdība.

Jaunajā mācību saturā plāno uzsākt otrās svešvalodas apguvi no 4. klases

Jaunā mācību satura sabiedriskās apspriešanas laikā atbalstīts priekšlikums otru svešvalodu sākt apgūt jau no 4.klases, nevis 6.klases, kā tas ir šobrīd, liecina jaunā mācību satura sabiedriskās apspriešanas rezultāti.

Saeimā sākas virzība grozījumiem par pakāpenisku pāreju uz mācībām latviešu valodā

Saeima šodien nodeva izskatīšanai komisijās likumu grozījumus, kas paredz no 2019.gada 1.septembra vispārējās izglītības iestādēs sākt pakāpenisku pāreju uz mācībām latviešu valodā.

Valdība piekrīt 2019.gadā sākt pāreju uz mācībām latviešu valodā

Ministru kabinets otrdien piekrita no 2019.gada 1.septembra vispārējās izglītības iestādēs sākt pakāpenisku pāreju uz mācībām latviešu valodā.

LIZDA nepiekrīt ministrijas aprēķiniem par valsts valodas pilnveides pasākumiem

Latvijas izglītības un zinātnes darbinieku arodbiedrība (LIZDA) apšauba Izglītības un zinātnes ministrijas (IZM) sagatavotajā informatīvajā ziņojumā par pāreju uz mācībām valsts valodā pausto, ka valsts valodas pilnveides pasākumi nepieciešami 8000 mazākumtautību skolu pedagogiem.

Krievvalodīgie vecāki vāc parakstus par krievu valodas saglabāšanu izglītībā un sola protestus

Krievvalodīgie vecāki portālā "change.org" sākuši vākt parakstus par krievu valodas kā mācību valodas saglabāšanu izglītībā Latvijas skolās.

Pāreju uz izglītību latviešu valodā vēlas atrisināt līdz februārim

Pāreju uz izglītību latviešu valodā vēlas atrisināt līdz 2018.gada februārim, lai to nevarētu izmantot kā instrumentu priekšvēlēšanu kampaņām.