Lietotājvārds
Parole

  • Birkas:
  • Uzturs

PVD 86% pārbaudīto izglītības iestāžu konstatējis pārkāpumus zaļā publiskā iepirkuma jomā

Pārtikas un veterinārais dienests (PVD), jaunajā mācību gadā 55 izglītības iestādēs, pārbaudot pārtikas produktu piegāžu atbilstību zaļā publiskā iepirkuma prasībām, 86% no veiktajām pārbaudēm konstatējis pārkāpumus, informēja PVD.

Turpmāk izglītības un ārstniecības iestādēs varēs piedāvāt arī veģetāru ēdienkarti

Turpmāk izglītības un ārstniecības iestādēs, ilgstošas sociālās aprūpes un sociālās rehabilitācijas institūcijās bērniem un pieaugušajiem varēs piedāvāt arī veģetāru ēdienkarti.

VM vēlas ļaut izglītības un ārstniecības iestādēs bērniem piedāvāt arī veģetāru ēdienkarti

Veselības ministrija (VM) vēlas ļaut izglītības un ārstniecības iestādēs, ilgstošas sociālās aprūpes un sociālās rehabilitācijas institūcijās bērniem un pieaugušajiem piedāvāt arī veģetāru ēdienkarti, liecina šodien valsts sekretāru sanāksmē izsludinātie grozījumi.

Pētījums: Ceturtajai daļai Igaunijas pirmklasnieku ir liekais svars

Ceturtajai daļai pirmklasnieku Igaunijā ir liekais svars vai pat aptaukošanās problēmas, liecina Igaunijas Veselības veicināšanas institūta veikts pētījums.

LOSP: "Dzīvnieku brīvība" aicina skolēnus pievērsties vegānismam, kas nav pieļaujams

Biedrība "Dzīvnieku brīvība", maskējoties aiz lozunga par dzīvnieku un vides aizsardzību, izglītības iestādēs Latvijā aicina bērnus un jauniešus pievērsties vegānismam jeb tikai augu valsts pārtikas lietošanai, kas nav pieļaujams, informēja Lauksaimniecības organizāciju sadarbības padomē (LOSP).

Skolēnu konkursā “Gardēžu klase” uzvar komanda no Rūjienas

Pēc aizraujošas cīņas konkursa “Gardēžu klase” superfinālā, kurā divas klases apliecināja savas ēst gatavošanas prasmes virtuvē, ir noskaidrots uzvarētājs.

Aptauja: Populārākie dārzeņi Latvijas skolēnu vidū ir krāsainie burkāni un sarkanie kāposti

Populārākie dārzeņi Latvijas skolēnu vidū ir krāsainie burkāni un sarkanie kāposti, liecina Latvijas skolās veiktā aptauja.

Pērn teju 30 izglītības iestādēs konstatēti zarnu infekciju uzliesmojumi

Slimību profilakses un kontroles centrs (SPKC) pērn 27 izglītības iestādēs konstatējis bojātu pārtikas produktu izraisītus zarnu infekciju uzliesmojuma gadījumus.

Pētījums: Bērnudārzos būtu jānodrošina vidēji 13 dažādas uztura diētas

Secināts, ka Rīgas pirmsskolas izglītības iestādēs būtu jānodrošina aptuveni 13 dažādas uztura diētas - uztura piemērošana individuālām vajadzībām izglītības iestādēm ir milzīgs izaicinājums.

35% Rīgas skolu audzēkņu sūdzas par negaršīgu ēdienu skolās

Vairāk nekā 50 skolās veikta aptauja par skolēniem piedāvāto ēdienu, noskaidrojot, ka izplatītākās sūdzības ir par gatavotā ēdiena kvalitāti.

Rīgas skolēni atklāj konkursa Gardēžu klase finālu

Vēlmi stiprināt zināšanas par veselīgu uzturu, kā arī uzlabot ēst gatavošanas prasmes kopā izrādīja 189 klases no visas Latvijas. Turpinot dalību visās konkursa atlases kārtās, 20 prasmīgākās klases iekļuva finālā un zināšanas turpinās papildināt zināmu pavāru – “Rimi Gardēžu” un sertificētu uztura speciālistu meistarklasēs.

Konkursam "Gardzēžu klase" pieteikušās 189 klases

Apzinoties uztura paradumu nozīmi uz veselību, kā arī izrādot vēlmi uzlabot skolēnu prasmes ēst gatavošanā, konkursam “Gardēžu klase” pieteikušās 189 klases.

Gerhards pieprasa pārtraukt iekasēt ēdināšanas maksu Rēzeknes speciālajās skolās

VARAM ministrs Kaspars Gerhards devis rīkojumu apturēt Rēzeknes pilsētas domes lēmumu. 

Skolēnus aicina pieteikties konkursa “Gardēžu klase” 2. sezonai

Rimi aicina skolēnus pieteikties konkursa Gardēžu klase 2. sezonai, lai turpinātu izglītot jauniešus par veselīgu un sabalansētu uzturu un motivētu ikdienā gatavot maltītes.