Lietotājvārds
Parole

  • Birkas:
  • Valoda

Veiksmīgai saziņai tiešsaistē svarīgi ievērot latviešu valodas pamatlikumus

Mirkļsaziņa WhatsApp un Messenger lietotnēs, komunikācija sociālajos tīklos un forumos – rakstu valoda tiešsaistē kļuvusi nozīmīgāka, kā nekad agrāk.

Vēstniecība centīsies aktualizēt jautājumu par latviešu valodas apguvi Īrijā

Latvijas vēstniecība Īrijā ar Īrijas latviešu organizāciju pārstāvjiem šodien rīko gadskārtējo tikšanos, kuras laikā apspriedīs iespējas latviešu valodu apgūt arī Īrijas vispārizglītojošās skolās, norādīja Ārlietu ministrijā (ĀM).

VISC: Literatūras stundu skaita samazināšana nenozīmē, ka skolēni lasīs mazāk

Literatūras stundu skaita samazināšana 7.-9.klašu posmā nenozīmē, ka skolēni lasīs mazāk, skaidroja Valsts izglītības satura centra (VISC) direktors Guntars Catlaks.

Pasaules diktātu latviešu valodā šogad rakstījuši 1648 interesenti

Šogad pasaules diktātu latviešu valodā tiešsaistē un klātienē kopumā rakstījuši 1648 interesenti, informēja pasākuma pārstāvji.

Atvieglo valsts valodas prasības Rīgas Ekonomikas augstskolas rektoram

Saeima šodien galīgajā lasījumā pieņēma grozījumus likumā par Rīgas Ekonomikas augstskolu, kas paredz atvieglot valsts valodas prasības augstskolas personālam, tostarp rektoram.

Valodnieki vienojas, ka Solsberi pilsēta jāsauc par Solsberiju

Valsts valodas centra (VVC) Latviešu valodas ekspertu komisija vienojusies par dažu angļu īpašvārdu atveidi latviešu valodā, tostarp nosakot, ka Lielbritānijas pilsēta Solsberi jāsauc par Solsberiju.

Izglītības komisija pagaidām atbalsta atvieglotas valsts valodas prasības tikai Rīgas Ekonomikas augstskolas rektoram

Saeimas Izglītības, kultūras un zinātnes komisija otrdien pirms galīgā lasījuma atbalstīja grozījumus likumā "Par Rīgas Ekonomikas augstskolu", kas paredz atvieglot valsts valodas prasības augstskolas personālam, tostarp rektoram.

Aicina septembrī svinēt Eiropas Valodu dienu

Latviešu valodas aģentūra aicina uz ikgadējiem valodas svētkiem – Eiropas Valodu dienas pasākumiem.

Igaunijas Iekšlietu ministrija meklē valodas skolotājus arābiski runājošajiem

Igaunijas Iekšlietu ministrija meklē organizāciju, kas varētu nodarboties ar igauņu valodas mācīšanu valstī iebraukušajiem arābiski runājošajiem ārvalstniekiem, vēsta Igaunijas sabiedriskā raidorganizācija ERR.

Fizikas un latviešu valodas centralizēto eksāmenu darbu atsevišķu daļu vērtēšanu plānots organizēt tiešsaistē

Lai optimizētu centralizēto eksāmenu darbu vērtēšanu, 2018./2019.mācību gadā plānots fizikas un latviešu valodas centralizēto eksāmenu darbu atsevišķu daļu vērtēšanu organizēt tiešsaistē, informēja Valsts izglītības satura centrā (VISC).

Vairākās Īrijas skolās plāno piedāvāt iespēju apgūt lietuviešu valodu

Vairākās Īrijas vispārizglītojošajās skolās tiek plānota iespēja kā izvēles priekšmetu apgūt lietuviešu valodu.

Ministrs: No vecāku attieksmes atkarīgs, vai diasporā augoši bērni apgūs latviešu valodu un kultūru

No vecāku attieksmes ir atkarīgs tas, vai diasporā augoši bērni apgūs latviešu valodu un kultūru, kā arī tas, vai bērni mācīšanos sestdienās uztvers kā slogu, vai kā iespēju, uzrunājot Diasporas izglītotāju foruma dalībniekus, pauda izglītības un zinātnes ministrs Kārlis Šadurskis.

IZM rosina būtiskas pārmaiņas izglītības pieejā

Izglītības un zinātnes ministrija (IZM) rosina ļaut mazākumtautību izglītības iestādēm pašām izvēlēties mācību priekšmetus, kas noteiktā apjomā un saskaņā ar pāreju uz mācībām latviešu valodā apgūstami valsts valodā un mazākumtautību valodā vai bilingvāli, noskaidroja ministrijā.

Saeima vērtēs priekšlikumu ļaut apstiprināt REA un RJA rektoru bez valsts valodas zināšanām

Saeima nodeva izskatīšanai komisijās divus likumprojektus, kas paredz tiesības Rīgas Ekonomikas augstskolai (REA) un Rīgas Juridiskajai augstskolai (RJA) studiju darbu organizēt angļu valodā, kā arī ļaut rektora amatā apstiprināt ārvalstu speciālistu arī bez atbilstošām latviešu valodas zināšanām.

Trīs skolu 12.klašu skolēni pārrakstījuši angļu valodas eksāmena domrakstu

Visiem angļu valodas eksāmena domrakstu "tematu pārpratumā" iesaistītajiem skolēniem vakar tika dota iespēja pārrakstīt domrakstus, informēja Valsts izglītības satura centrā (VISC).

Valdība piešķirs Atzinības rakstu skolotājai, kura deviņus gadus Briselē bērniem mācījusi latviešu valodu

Briseles 2.Eiropas skolas sākumskolas latviešu valodas skolotājai Dacei Vuškānei tiks piešķirts Ministru kabineta Atzinības raksts par izcilu pedagoģisko darbu un ieguldījumu, stiprinot latviešu diasporas bērnu saikni ar Latviju, liecina valdības apstiprinātais rīkojuma projekts.

Jaunajā mācību saturā latviešu valodas prasmju apguvei veltīs vairāk laika

Jaunajā mācību saturā latviešu valodas prasmju apguvei plānots veltīt vairāk laika nekā patlaban, skaidroja projektā "Skola2030".

Mazākumtautību skolu pedagogi izrāda interesi par latviešu valodas apguvi

Pēc latviešu valodas kursiem lielākais pieprasījums - 22% no visiem pieteikumiem - ir no mazākumtautību skolu bioloģijas, fizikas, ķīmijas, ģeogrāfijas un dabaszinību skolotājiem.

Satversmes tiesā apstrīd pārejas uz mācībām latviešu valodā atbilstību Latvijas pamatlikumam

"Rīcības partijas" valdes priekšsēdētājs, bijušais Saeimas deputāts Igors Meļņikovs Satversmes tiesā (ST) ir apstrīdējis Izglītības likuma grozījumu, kas nosaka pāreju uz mācībām valsts valodā, atbilstību Satversmei, pavēstīja ST pārstāve Ketija Strazda.

Valsts valodas zināšanu atvieglojumus IZM rosina piešķirt tikai profesoriem

Atkārtoti vērtējot priekšlikumu par valsts valodas zināšanu atvieglojumiem akadēmiskajam personālam, Izglītības un zinātnes ministrija rosinās tādus piešķirt tikai profesoriem.

Pastiprinās prasības latviešu valodas apguvei mazākumtautību bērnudārzos

Mazākumtautību pirmsskolas izglītības programmās paredzēts pastiprināt prasības latviešu valodas apguvei, prezentējot jaunās pirmsskolas izglītības vadlīnijas, žurnālistiem pastāstīja Valsts izglītības satura centra direktors Guntars Catlaks.

Trīs skolu audzēkņiem ļaus vēlreiz rakstīt angļu valodas eksāmena domrakstu

Trīs skolu 12.klašu skolēniem, kuri pedagogu kļūdas dēļ angļu valodas eksāmena domrakstu rakstīja par pašu izdomātiem, nevis eksāmenu veidotāju uzdotiem tematiem, tiks ļauts tos rakstīt vēlreiz, informēja Valsts izglītības satura centrā (VISC).

Aptuveni trešdaļa privāto augstskolu studentu studē krievu valodā

Aptuveni trešdaļa privāto augstskolu studentu pagājušajā gadā studējuši krievu valodā, taču valsts augstskolās krievu valodā studējošo skaits nesasniedz par vienu procentu, liecina Izglītības un zinātnes ministrijas (IZM) pārskats par augstāko izglītību 2017.gadā.

Trīs skolu audzēkņiem varētu nākties vēlreiz rakstīt angļu valodas eksāmena domrakstu

Trīs skolu 12.klašu skolēniem varētu nākties vēlreiz pildīt centralizētā angļu valodas eksāmena rakstu daļu - rakstīt domrakstu, jo izglītības iestāžu vadības neuzmanības dēļ netika izsniegti domrakstu temati, kā rezultātā tie rakstīti par pašu izvēlētām tēmām, informēja Valsts izglītības satura centrā (VISC).

Pēc pusotra gada skolās sāks pakāpenisku pāreju uz mācībām latviešu valodā

Saeima galīgajā lasījumā pieņēma grozījumus Izglītības likumā un Vispārējās izglītības likumā, kas paredz ar 2019./2020.mācību gadu mazākumtautību izglītības iestādēs sākt pakāpenisku pāreju uz izglītību latviešu valodā vidusskolu posmā.

12.klašu skolēni kārtos centralizēto eksāmenu krievu valodā

Šodien 12.klašu skolēniem notiks krievu valodas centralizētais eksāmens.

Saeima otrajā lasījumā atbalsta pakāpenisku pāreju uz mācībām latviešu valodā

Saeima otrajā lasījumā atbalstīja likumu grozījumus, kas paredz no 2019.gada 1.septembra vispārējās izglītības iestādēs sākt pakāpenisku pāreju uz mācībām latviešu valodā.

Pedagogu valsts valodas zināšanu uzlabošanai plāno piešķirt vēl 30 000 eiro

Rīgas dome plāno piešķirt papildu 30 000 eiro pamatskolu pedagogu valsts valodas zināšanu uzlabošanai, informēja domes pārstāvis Mārtiņš Vilemsons.

IZM rosina ļaut profesionālās kvalifikācijas eksāmenus un noslēguma darbus augstskolās kārtot jebkurā ES oficiālajā valodā

Profesionālās kvalifikācijas eksāmeni, kā arī augstskolu noslēguma darbi būtu jāļauj kārtot jebkurā Eiropas Savienības oficiālajā valodā, kādā tiek īstenota studiju programma, liecina Izglītības un zinātnes ministrijas (IZM) iesniegtie priekšlikumi grozījumiem Izglītības likumā.

Kučinskis: Pakāpeniska pāreja uz mācībām latviešu valodā veicinās piederības sajūtu un konkurētspēju

Pakāpeniska pāreja uz mācībām latviešu valodā veicinās piederības sajūtu un konkurētspēju, uzsvēra Ministru prezidents Māris Kučinskis.

Izsludināts ikgadējais latviešu un igauņu Valodu balvas konkurss

Atklāta pieteikšanās konkursā ikgadējai latviešu un igauņu Valodu balvai, kuras uzvarētājs iegūs 3000 eiro, informēja Ārlietu ministrijas (ĀM) Preses centra pārstāvji.

Latgalē bez maksas varēs apgūt latviešu valodu

Šodien SIA "Mācību un konsultāciju centrs ABC" Latgalē sāks īstenot apmācību kursu, kura gaitā bez maksas varēs apgūt vai paaugstināt latviešu valodas prasmes visos līmeņos, informēja SIA "Mācību un konsultāciju centrs ABC" projektu vadītāja Ina Deksne.

Pieejama valodas konsultāciju elektroniska datubāze

Latviešu valodas aģentūra (LVA) izstrādājusi elektronisku datubāzi valodas konsultācijām, apkopojot LVA lingvistiem visbiežāk uzdotos jautājumus un sagatavotās atbildes, informēja LVA.

Krievu skolu aizstāvji sola rīkot referendumu

Krievu skolu aizstāvji sola organizēt referendumu par mazākumtautību izglītības iestāžu autonomiju, tā ceturtdien kārtējā protestā pret pāreju uz izglītību latviešu valodā vēstīja Latvijas Krievu savienības līdzpriekšsēdētājs Miroslavs Mitrofanovs.

Kučinskis: Nedrīkst pieļaut paralēlās stundas un nemācīšanos latviski

Pārejot uz izglītību latviešu valodā un nodrošinot papildu konsultācijas mazākumtautību valodās, nedrīkst pieļaut paralēlās stundas un nemācīšanos latviski.

Lietuvas Seima deputāti: No Kaļiņingradas apgabala skolām tiek izstumti lietuviešu valodas skolotāji

Lietuviešu valodas skolotāji, kas brauc uz Krievijas Kaļiņingradas apgabalu mācīt tur dzīvojošajiem lietuviešu bērniem dzimto valodu, pēdējo gadu laikā saskaras ar aizvien lielākām grūtībām.

Valdībā izskatīts ziņojums par pāreju uz mācībām valsts valodā

5. decembrī valdībā tika izskatīts Izglītības un zinātnes ministrijas sagatavotais informatīvais ziņojums, kas paredz pakāpenisku pāreju uz mācībām valsts valodā vidusskolās.

Rīgas vicemērs atbalsta pāreju uz izglītību valsts valodā

Rīgas vicemērs Andris Ameriks atbalsta pāreju uz izglītību valsts valodā, kā viņš atzinis intervijā laikrakstam "Neatkarīgā".

Kādā izglītības iestādē ceturtdaļai pedagogu valsts valodas zināšanas neatbilst noteiktajam līmenim

Kādā izglītības iestādē ceturtdaļai pedagogu valsts valodas zināšanas atzītas par neatbilstošām noteiktajām prasībām, Saeimas Izglītības, kultūras un zinātnes komisijas sēdē sacīja Izglītības kvalitātes valsts dienesta (IKVD) vadītāja Inita Juhņēviča.

Aizdomu dēļ portālā "Manabalss.lv" pārtrauc parakstu vākšanu par mācību valodas brīvu izvēli

Sabiedrības iniciatīvu portālā "Manabalss.lv" pārtraukta parakstu vākšana par Latvijas Krievu mācībvalodas skolu atbalsta asociācijas iniciatīvu brīvi izvēlēties mācību valodu.