Lietotājvārds
Parole

  • Birkas:
  • Vidusskola

Īpašais filmas „Spiegs, kurš mans tēvs“ seanss vidusskolēniem

5. septembrī pirmizrādi piedzīvojusi filmu studijas Mistrus Media jaunākā dokumentālā filma „Spiegs, kurš mans tēvs“.

Vidusskolēnus aicina uz pasākumu “Medijpratējs”

Kādas lietotnes mēs izmantojam savstarpējā saziņā? Kādai informācijai uzticamies? Kādas iespējas mums paver internets un kādus potenciālos riskus tas spēj?

No nākamā gada pakāpeniski ieviesīs jauno vidējās izglītības standartu

Valdība pieņēmusi Izglītības un zinātnes ministrijas (IZM) izstrādāto jauno vispārējās vidējās izglītības standartu, kurā skolām jau no nākamā gada būs jāveido savs piedāvājums ar padziļināto kursu komplektiem.

Skolotāji konferencē diskutēs par dabaszinātņu, tehnoloģiju un matemātikas jomas nozīmību no sākumskolas līdz vidusskolai

Latvijas Universitātes (LU) Starpnozaru izglītības inovāciju centrā (SIIC) šodien notiks metodiski praktiska konference dabaszinātņu, matemātikas, inženierzinātņu un tehnoloģiju jomas skolotājiem.

Latgales vidusskolēni vasaras nometnē pilnveidos medijpratību

No 21. līdz 22.augustam Rēzeknes Tehnoloģiju akadēmijā (RTA) notiks medijpratības vasaras nometne Latgales vidusskolēniem un skolotājiem "Eksperts medijpratībā jeb jaunietis jaunietim par medijpratību".

Limbažos notiks Ekoskolu vasaras forums

No 14. līdz 18. augustam Limbažos pasākumā “Ekoskolu vasaras forums” pulcēsies vairāk nekā 200 dalībnieku no Ekoskolām visā Latvijā.

Rīgas Horeogrāfijas vidusskolā sāks piedāvāt laikmetīgās dejas mācību programmu

Rīgas Horeogrāfijas vidusskolā 2019./2020.mācību gadā sāks jaunu profesionālās vidējās izglītības programmu "Laikmetīgā deja".

Rīgas skolēnu vecākus aicina internetā pieteikties Skolēna e-kartei

Rīgas 1., 5. un 10.klašu skolēnu, kā arī to skolēnu, kuri maina mācību iestādi, vecāki līdz 25.augustam var pieteikties Skolēna e-kartei elektroniski portālā www.eriga.lv.

Pusgada laikā neizdodas atrast fizikas skolotāju vidusskolas klasēm

“Eksakto zinātņu pedagogu trūkums Latvijā nav mīts, bet gan skarba realitāte, kas dzen izmisumā skolas vadību un draud paralizēt skolas darbu,” stāsta Andreja Upīša Skrīveru vidusskolas direktors Aldis Rakstiņš.

Mārupes Valsts ģimnāzija uzņem 10. klašu skolēnus 2019./2020. mācību gadam

Lai iestātos Mārupes Valsts ģimnāzijas 10. klasē ir jānokārto iestājpārbaudījums, kas notiks 2019. gada 18. maijā plkst.10.00.

Liepājas mērs: Vairāk nekā puse Liepājas vidusskolu neatbilst MK prasībām

No deviņām Liepājas vidusskolām Ministru kabineta (MK) prasības par skolēnu skaitu izpilda tikai četras, intervijā "Rietumu radio" atklāja Liepājas domes priekšsēdētājs Jānis Vilnītis.

Situāciju par trīs skolēnu klasi Skrundas vidusskolā vērtēs nākamgad

Situāciju ar skolēnu skaitu Skrundas vidusskolā, kuras 10.klasē šogad ir tikai trīs skolēni, novada speciālisti vērtēs nākamajā mācību gadā, pastāstīja Skrundas novada domes priekšsēdētāja Loreta Robežniece (LRA).

Ziņojums: Vidējo izglītību Latvijā ieguvuši 88% pieaugušo

Vidējo izglītību Latvijā ieguvuši 88% pieaugušo, liecina jaunākais Starptautiskās ekonomiskās sadarbības un attīstības organizācijas (OECD) ziņojums par izglītību "Education at a Glance 2018: OECD indicators".

Pirmajā skolas dienā kārtības nodrošināšanai Rīgā iesaistīs vairāk nekā 150 policistus

Mācību gada pirmajā dienā - 3.septembrī - kārtības nodrošināšanai Rīgas pašvaldības policija (RPP) piesaistīs vairāk nekā 150 policistus.

Izmērs, svars un pareiza nēsāšana – kas jāņem vērā, izvēloties skolēna mugursomu?

Jaunais mācību gads tuvojas straujiem soļiem, un mugursomas iegāde ir viens no darbiem, ko jāpaspēj izdarīt vēl augustā.

Latvijas skolēni Starptautiskajā ģeogrāfijas olimpiādē izcīnījuši medaļas

Latvijas skolēni Starptautiskajā ģeogrāfijas olimpiādē, kas norisinājās Kvebekā, Kanādā, izcīnījuši četras medaļas, informē Valsts izglītības satura centrs (VISC).

IZM piedāvā ieviest 25 skolēnu minimumu vidusskolas klasē lielajās pilsētās un 12 - attālos reģionos

Vidusskolas klasē lielajās pilsētās būtu jāmācās vismaz 25 skolēniem, savukārt attālos reģionos - vismaz 12.

Vidusskolēniem – nākamajiem mediķiem nometne “ES un MEDICĪNA”

No 2018. gada 13.jūnija līdz 22.jūnijam notiks dienas nometne vidusskolēniem – nākamajiem mediķiem “ES un MEDICĪNA”. Nometnes norises laiks no plkst. 8.00-19.00.

12.klašu skolēni kārto eksāmenu vēsturē

Šodien 12.klašu skolēni kārtos valsts pārbaudījumu vēsturē.

Latviešu valodas eksāmena tematus nopludinājusi kāda vidusskolas skolotāja, kura atzinusi vainu

Latviešu valodas centralizētā eksāmena - domrakstu tematus nopludinājusi kādas vidusskolas skolotāja, informēja Valsts policijas Sabiedrisko attiecību nodaļas vadītāja vietniece Ilze Jurēvica.

Kādā skolā Zemgalē nopludināti latviešu valodas eksāmena - domraksta temati

Kādā skolā Zemgalē vakar nopludināti latviešu valodas eksāmena - domraksta temati, pastāstīja Valsts izglītības satura centra (VISC) pārstāve Alise Bērziņa.

12.klašu skolēni kārto centralizēto eksāmenu latviešu valodā

Šodien 12.klašu skolēni kārto valsts pārbaudījumu latviešu valodā.

Vidusskolēnu centralizēto eksāmenu rezultāti būs pieejami Valsts izglītības informācijas sistēmā

Turpmāk dati par vispārējās vidējās izglītības sertifikātā norādītajiem vērtējumiem centralizētajos eksāmenos tiks ievadīti Valsts izglītības informācijas sistēmā (VIIS), šodien lēma valdībā.

Trīs skolu audzēkņiem varētu nākties vēlreiz rakstīt angļu valodas eksāmena domrakstu

Trīs skolu 12.klašu skolēniem varētu nākties vēlreiz pildīt centralizētā angļu valodas eksāmena rakstu daļu - rakstīt domrakstu, jo izglītības iestāžu vadības neuzmanības dēļ netika izsniegti domrakstu temati, kā rezultātā tie rakstīti par pašu izvēlētām tēmām, informēja Valsts izglītības satura centrā (VISC).

PTAC izstrādājis metodisko materiālu vidusskolēniem

Atzīmējot Starptautisko patērētāju dienu finanšu pratības nedēļas laikā, Patērētāju tiesību aizsardzības centrs (PTAC) izstrādājis metodisko materiālu "Ceļā uz dzīves meistarību" finanšu pratības veicināšanai 10.-12.klašu skolēnu vidū, informēja PTAC.

12.klašu skolēni kārtos centralizēto eksāmenu krievu valodā

Šodien 12.klašu skolēniem notiks krievu valodas centralizētais eksāmens.

Grāmata, kas motivē vidusskolēnus izvēlēties atbilstošāko karjeras ceļu

Grāmata, kas radīta ar mērķi nodot veiksmīgo Latvijas uzņēmēju pieredzi nākamajai paaudzei. “Kā gūt panākumus Latvijā” ir iedvesmojoša lasāmviela vidusskolēniem, kuriem karjeras izvēle vēl tikai priekšā. Tā iedrošina un rosina spert reālus soļus savas personīgās izaugsmes virzienā.

Valdība varēs noteikt minimālo skolēnu skaitu vidusskolas klasēs

Ar 1. janvāri spēkā stājas grozījumi Izglītības likumā, kas paredz iespēju valdībai noteikt minimālo skolēnu skaitu vidusskolas klasēs.

Atteikšanos no obligātās vidējās izglītības politiķi atzīst par kļūdu

Atteikšanos no obligātās vidējās izglītības ieguves politiķi atzīst par kļūdu, taču pie jautājuma skatīšanas deputāti plāno atgriezties tikai ziemas beigās.

Draudzīgā aicinājuma fonda reitingā par Latvijas labāko ģimnāziju atzīta Rīgas Valsts 1.ģimnāzija

Draudzīgā aicinājuma fonds par labāko ģimnāziju Latvijā šogad kārtējo reizi atzinis Rīgas Valsts 1.ģimnāziju, informēja fonds.

Dālderis rosina ieviest obligāto vidējo izglītību

Lai iespējami samazinātu jauniešu bezdarbu, pārskatāmā nākotnē jāievieš obligāta vidējā izglītība, rosina Saeimas deputāts Ints Dālderis.

Saeimā diskutēs par jauno vidējās izglītības saturu

Lai diskutētu par vispārējās vidējās izglītības mācību satura reformu, Saeimā šodien notiks konference "Jaunais vidējās izglītības modelis - tilts uz mūžizglītību un ilgtspēju?".

Aicina pieteikties konkursam „Kultūras kanona vēstis Latvijas nākošajā simtgadē"

Latvijas vispārizglītojošo skolu 10.–12. klašu un mākslas un mūzikas skolu vecāko kursu skolēni tiek aicināti pieteikties sestajam Latvijas Kultūras kanona konkursam.

Skolu tīkla sakārtošanā arī turpmāk fokusēsies uz vidusskolas posmu

Skolu tīkla sakārtošanā mūsu fokuss ir uz vidusskolas posmu, jo nav iespējams nodrošināt labu izglītību mazās vidusskolās.