Lietotājvārds
Parole

  • Birkas:
  • Zinātne

Atvērto durvju dienas zinātniskajās institūcijās

Atvērto durvju dienās, kas norisināsies 8., 9. un 10.maijā, skolēni tiek aicināti ielūkoties zinātnieka darba aizkulisēs, iepazīstoties ar Latvijas zinātnes sasniegumiem un iespējām.

Desmit Latvijas skolēnu zinātniski pētniecisko darbu laureāti dosies uz Starptautiskajiem jauno zinātnieku konkursiem

Aprīlī noticis atlases konkurss skolēnu dalībai starptautiskajos zinātniskajos konkursos trīs zinātņu nozaru grupās: dabaszinātnes, inženierzinātnes un tehnoloģijas, medicīna un veselības zinātnes. Atlases konkursa vērtēšanas komisija pavisam izvērtēja 16 darbus, no kuriem desmit tika izvirzīti uz četriem dažādiem starptautiskajiem konkursiem.

Atklāta Latvijas Universitātes Zinātņu māja

Latvijas Universitāte (LU) Akadēmiskajā centrā Torņakalnā veiksmīgi pabeigusi Zinātņu mājas izbūvi, izveidojot šobrīd jaunāko un modernāko studiju un pētniecības centru Latvijā.

Nosaukti gada nozīmīgākie sasniegumi Latvijas zinātnē

Latvijas Zinātņu akadēmija (LZA) nosaukusi 12 nozīmīgākos sasniegumus Latvijas zinātnē 2018.gadā, informēja LZA.

Zinātnieki vēlas tikties ar Vējoni un Gobzemu, lai atgādinātu par zinātnes potenciālu

Latvijas Zinātņu akadēmija (LZA) meklē "savu taciņu" pie Valsts prezidenta Raimonda Vējoņa un premjera amatam izvirzītā Alda Gobzema, lai atgādinātu par zinātnes potenciālu, intervijā LNT raidījumā "900 sekundes" atzina LZA prezidents Ojārs Spārītis.

Visā Latvijā notiks Zinātnieku nakts pasākumi

Šovakar visā Latvijā notiks Eiropas Zinātnieku nakts pasākumi, kuru vadmotīvs šogad ir "Zinātne veido mūs", informēja Valsts izglītības attīstības aģentūrā.

Balvu par izciliem sasniegumiem ķīmijā saņem jaunais zinātnieks Igors Sokolovs

Tradicionālo izcilā akadēmiķa Solomona Hillera vārdā nosaukto balvu šogad ir ieguvis Latvijas Organiskās sintēzes institūta (LOSI) pētnieks Dr. chem. Igors Sokolovs par izstrādāto un pirms gada aizstāvēto promocijas darbu "(Hetero)aromātisko savienojumu C-H funkcionalizēšana".

Uz Marsa pirmo reizi atklāts šķidra ūdens ezers

Pirmo reizi uz Marsa atklāts milzīgs pazemes šķidra ūdens ezers, kas palielina iespējas, ka uz planētas varētu būt vairāk ūdens un varbūt pat dzīvība, trešdien paziņoja zinātnieki.

Latvijā izstrādās ap 30 miljonu eiro vērtu kandidātvielu zālēm pret epilepsiju

Latvijas Organiskās sintēzes institūts sāks pretepilepsijas zāļu kandidātvielas attīstības projektu, pēc sekmīgas īstenošanas projekta vērtība tiek lēsta aptuveni 30 miljoni eiro, informēja Latvijas Organiskās sintēzes institūta direktors Osvalds Pugovičs.

Profesors: Visu Latvijas dabas resursu efektīva izmantošana spētu radīt desmitiem tūkstošu jaunu darbavietu

Latvijas dabas resursu efektīva izmantošana jaunu preču ražošanā spētu radīt desmitiem tūkstošu jaunu darbavietu, taču, lai to panāktu, nepieciešamas ievērojami lielākas valsts investīcijas zinātnes attīstībā, Lielās talkas iniciatīvas desmit gadu jubilejas preses konferencē pauda uzņēmējs un profesors Gunters Pauli.

RTU izstrādāts prototips roņu atbaidīšanai no zvejas rīkiem

Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) pētnieki radījuši paplašinātas funkcionalitātes lieljaudas zemūdens akustiskā raidītāja prototipu «Ronis», kas izmantojams roņu atbaidīšanai no zvejas rīkiem.

Igauņu zinātnieki pētīs iespējas izstrādāt medikamentus jaundzimušajiem

Igauņu zinātnieki sākuši pētīt jau radītos un vēl izstrādes stadijā esošos medikamentus jaundzimušajiem un zīdaiņiem, jo dot tik maziem pacientiem zāles, kas domātas pieaugušajiem, ir gan grūti, gan riskanti, vēsta Igaunijas sabiedriskās televīzijas ETV raidījums "Aktuālā kamera".

Ministrs: Zinātnei nav jājūtas kādam pateicību parādā vai kādu apkalpojošai

Zinātnei nav jājūtas kādam pateicību parādā vai kādu apkalpojošai, IV Pasaules latviešu zinātnieku kongresa atklāšanā sacīja izglītības un zinātnes ministrs Kārlis Šadurskis.

Zinātnisko izgudrojumu komercializēšanai piešķirts 2,1 miljons eiro

Latvijas Investīciju attīstības aģentūra (LIAA) pavasarī atbalstījusi finansējuma 2,1 miljona eiro apmērā piešķiršanu zinātnisko izgudrojumu komercializēšanai, veicinot produktu un pakalpojumu ar augstu pievienoto vērtību radīšanu, informēja LIAA.

Zinātnieki var pieteikties Latvijas-Baltkrievijas pētniecības projektu konkursam

Līdz 8.jūnijam zinātnieki var pieteikties Latvijas-Baltkrievijas kopīgas sadarbības programmas 2018. gada pētniecības projektu konkursam, pretendējot uz atbalstu projektu īstenošanā, informēja Valsts izglītības attīstības aģentūrā (VIAA).

Ašeradens: Nekad neatbalstīšu ideju piešķirt naudu zinātnei un pētniecībai tāpat vien

Ekonomikas ministrs Arvils Ašeradens nekad neatbalstīšot ideju "piešķirt naudu zinātnei un pētniecībai tāpat vien", Nacionālajā trīspusējās sadarbības padomes (NTSP) sēdē uzsvēra ekonomikas ministrs.

LIZDA rosina zinātnes finansēšanai novirzīt daļu valsts uzņēmumu peļņas

Latvijas Izglītības un zinātnes darbinieku arodbiedrība (LIZDA) rosina zinātnes finansēšanai novirzīt daļu valsts uzņēmumu peļņas, liecina arodbiedrības sagatavotā informācija izskatīšanai trešdien notiekošajā Nacionālajā trīspusējās sadarbības padomes (NTSP) sēdē.

Latvijas ģeologu komandai Antarktikas ekspedīcijas ievākto datu un paraugu analīze prasīs vismaz gadu

Latvijas ģeologu komandai un Latvijas Universitātes pētniekiem Kristapam Lamsteram, Mārim Krievānam un Jānim Karušam Antarktikas ekspedīcijas ievākto datu un paraugu analīze prasīs vismaz gadu, informēja projekta kuratore Marta Zīverte.

Prezidents aicina zinātniekus koncentrēties uz pētījumiem ar patentēšanas potenciālu

Valsts prezidents Raimonds Vējonis, tiekoties ar Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) rektoru Leonīdu Ribicki un attīstības prorektoru Artūru Zepu, norādīja, ka zinātnes nozarē nepieciešams koncentrēt resursus tiem pētījumiem, kam ir patentēšanas potenciāls, informēja prezidenta kancelejā.

Īstenots tehniski sarežģītas stratosfēras balona zondes lidojums virs Latvijas

Nedēļas nogalē misijas "Pirmie Latvijas 100km kosmosā" komanda īstenojusi tehniski sarežģītas stratosfēras balona zondes "Balts - 2" lidojumu virs Vidzemes, informēja projekta pārstāvis Pauls Irbins.

LIZDA iebilst augsti kvalificētu viesstrādnieku sarakstā iekļaut zinātniekus

Latvijas Izglītības un zinātnes darbinieku arodbiedrība (LIZDA) iesniegusi Ministru kabinetam iebildumus par zinātnieku iekļaušanu sarakstā ar profesijām, kurās prognozē būtisku darbaspēka trūkumu un kurās darbā Latvijā var tikt uzaicināti ārzemnieki.

Februārī Latvijas zinātnieki dosies ekspedīcijā uz Antarktīdu

Latvijas ģeologi 11.februārī dosies ekspedīcijā uz Antarktīdu, lai veiktu ledāju pētījumus un turpinātu attīstīt polāro pētījumu jomu Latvijā, informēja zinātnieku pārstāve Marta Zīverte.

Lietuva atvēlēs 20 miljonus eiro ārvalstu zinātnieku un emigrējušo lietuviešu pētnieku piesaistei

Lietuvas Izglītības un zinātnes ministrija gatavojas atvēlēt 20 miljonus eiro, lai piesaistītu ārvalstu zinātniekus un atsauktu mājās emigrējušos lietuviešu pētniekus, vēsta "Verslo žinios".

IZM: Turpmāk valsts līdzfinansētos zinātniskos projektos būs obligāta studentu iesaiste

Turpmāk valsts līdzfinansētajos fundamentālo un lietišķo pētījumu projektos obligāti būs jāiesaista studenti.

Ministrs: Jāpēta nevis tas, ko grib zinātnieki, bet tas, kas nepieciešams valsts institūcijām

Zinātniekiem jāpēta nevis tas, ko viņi grib, bet gan tas, kas nepieciešams valsts institūciju praktiskajai darbībai, pārliecināts izglītības un zinātnes ministrs Kārlis Šadurskis.

Iepazīsti inovācijas Zinātnieku nakts pasākumos

29.septembrī 11 Latvijas pilsētās notiks ikgadējie Zinātnieku nakts pasākumi.