Kā ziņots, līdz pagājušā gada beigām bija noteikts pārejas periods, kad bērnu uzraudzības pakalpojumu var sniegt arī persona, kura neatbilst izglītībai noteiktajām prasībām. Savukārt, ja bērnu uzraudzības pakalpojumu plānots sniegt arī 2014.gadā, personai līdz 2013.gada beigām bija izglītības programma jāapgūst un līdz šā gada 1.februārim par to jāinformē Kvalitātes dienests, pretējā gadījumā personu varēja izslēgt no bērnu uzraudzības pakalpojumu sniedzēju reģistra, vēsta ziņu aģentūra LETA.

Kā pastāstīja par Bērnu uzraudzības pakalpojuma sniedzēju reģistru atbildīgā amatpersona Ivans Jānis Mihailovs, jau patlaban ir skaidrs, ka no 506 reģistrētajām auklēm 490 personas drīkst turpināt bērnu pieskatīšanu, bet par 16 vēl tiek gaidīta informācija, kas varētu būt izsūtīta pa pastu.

I. Mihailovs arī pastāstīja, ka cilvēkiem aizvien ir interese kļūt par bērnu uzraudzības pakalpojuma sniedzēju un dienā piesakās vidēji trīs personas. Kvalitātes dienesta mājaslapā ir pieejams publiskotais bērnu uzraudzības pakalpojuma sniedzēju reģistrs.

Kā ziņots, vecāki var slēgt līgumu ar aukli jeb bērnu uzraudzības pakalpojumu sniedzēju - fizisku vai juridisku personu - un saņemt ikmēneša valsts atbalstu 142 eiro apmērā bērnam, kuram trūkst vietas pašvaldības bērnudārzā.