Vai esat dzirdējuši, ka difterija ir lipīga un dzīvībai bīstama elpceļu infekcijas slimība, kas izplatās gaisa pilienu ceļā? Tas nozīmē, ka ar difteriju var inficēties, ieelpojot sīkus pilienus, kurus izplata inficētais, runājot, klepojot vai šķaudot. Ar difteriju var inficēties arī saskaroties ar dažādiem priekšmetiem, uz kuriem ir infekcijas izraisītājs. Tie, kuri nav vakcinējušies, apdraud ne vien sevi, bet arī apkārtējos!

Vai  gribat zināt, kas jums jādara un ko ikdienas steigā bijāt piemirsuši? Atbilde ir pavisam vienkārša – jādodas pie sava ģimenes ārsta un jāsaņem valsts apmaksāta vakcīna pret difteriju!

Un, lūdzu, mīļie vecāki, neaizmirstiet paskatīties arī bērnu potēšanas pasē un, ja nepieciešams, arī viņu paņemt līdzi pie ģimenes ārsta, lai visa ģimene būtu savlaicīgi vakcinēta un pasargāta no šīs bīstamās infekcijas  slimības!

Mamma, tēti, parūpējieties par manu un savu veselību! Vakcinēsimies, lai būtu pasargāti!

Veselības ministrija un Slimību profilakses un kontroles centrs ir uzsākuši informatīvo kampaņu „Pasargāts, jo vakcinēts!”, kuras mērķis ir informēt sabiedrību par nepieciešamību vakcinēties pret difteriju un nostiprināt kopējo sabiedrības imunizāciju. Vairāk informācijas mājaslapā

 

 

vilcienu_plakats_final.png