Tās mērķis ir veicināt skolēnu prasmes izvērtēt situāciju un apkārtējās vides riskus dažādās dzīves situācijās, informē Diāna Āboltiņa, Valsts izglītības satura centra pārstāve.

Drošības nedēļas laikā VISC aicina pedagogus ar bērniem un viņu vecākiem aktualizēt un izrunāt dažādas tēmas saistītas ar drošību uz ceļa, sev apkārtējā vidē un drošu uzturu ikdienā.

22.septembrī skolēnu Drošības nedēļas ietvaros vairāk nekā 600 Jelgavas 4.klašu audzēkņu piedalīsies bērnu drošības izglītības pasākumā "Viena diena drošībai", ko organizē AS "Sadales tīkls". Pasākumā bērni atraktīvā un viegli saprotamā veidā iepazīsies ar dažādu dzīves situāciju būtiskākajiem drošības jautājumiem.

Pasākumā piedalīsies un par dažādiem sadzīves drošības aspektiem stāstīs arī Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienests, Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests, Valsts policija, Jelgavas pilsētas pašvaldības policija, Ceļu satiksmes drošības direkcija un Rīgas Motormuzejs, Latvijas Interneta asociācijas Net-Safe Latvia Drošāka interneta centrs, Patērētāju tiesību aizsardzības centrs, Latvijas Komercbanku asociācija un Latvijas Banka, kā arī uzņēmumi "Latvijas Dzelzceļš" "Latvijas Valsts meži" un "Latvijas Gāze".

Pasākuma laikā bērniem būs gan unikāla iespēja tuvumā aplūkot pasākumā pārstāvēto organizāciju operatīvo dienestu transportu - ātrās palīdzības automašīnu, ugunsdzēsēju automašīnu, policijas automašīnu, elektriķu operatīvās izbraukuma brigādes automašīnu, Cūkmena automašīnu u.c., gan arī spēlēt dažādas izglītojošas drošības spēles, skatīties izglītojošas filmas un piedalīties dažādās citās aktivitātēs.

Drošības nedēļā VISC aicina arī pievērst uzmanību drošam bērnu uzturam, izglītojot skolēnus, kā droši izvēlēties pārtikas produktus veikalā, un ko tie var vērtīgu uzzināt par produktu pēc iepakojuma. Sadarbojoties AS "Rīgas Dzirnavnieks" un uztura speciālistiem, plānots, ka par drošu uzturu bērni turpinās apgūt lekcijas oktobrī Putras programmas ietvaros, kas notiks skolās jau ceturto gadu.

VISC Drošības nedēļas ietvaros Putras programmas tēli - profesors Grauds un Pūcēns - viesosies Latvijas skolās. 22.septembrī notiks parauglecija Rīgas 41.vidusskolā, kurā piedalīsies pirmās klases skolēni.

Arī šogad projekta "Lai dzīvo bērni!" ietvaros tapusi jauna filma. Projekts ik gadu tiek veidots ar mērķi samazināt bērnu traumatismu un mirstību Latvijā. Šogad režisores Dainas Rašenbaumas un redaktores Kristas Vāveres dokumentālajā filmā "Risks. Garšīgais un indīgais" iekļautas intervijas ar jauniešiem, kuri paši cietuši kādā sāpīgā negadījumā, filmu papildina jauniešu vidū populāru cilvēku pieredzes stāstu intervijas ar Mairi Briedi, Reini Nitišu, Artūru Skrastiņu un Andri Buli. Filmu var noskatīties internetā. https://youtu.be/9zDmCxro2fY.

Tikmēr Valsts asinsdonoru centrs aicina Latvijas skolas pieteikties izglītojošām lekcijām par asins ziedošanu un pieteikties ekskursijai Valsts asinsdonoru centrā, tādējādi ļaujot skolēniem ielūkoties asins komponentu sagatavošanas procesa aizkulisēs. 

Pieteikties lekcijām un ekskursijām: [email protected].