AktualitātesPasaulē Latvijā Viedokļi
 
 

Aktualitātes


Par 12 miljoniem modernizē mācību līdzekļus

Izglītības kvalitātes uzlabošanai izstrādāti jauni un moderni mācību materiāli bioloģijai, ķīmijai, matemātikai un fizikai. Lai eksaktās zinātnes skolēni gribētu apgūt ar prieku, jau septembrī sāksies jauno mācību līdzekļu ieviešana Latvijas skolās.


Sācies skolas bums

Mācību materiālus joprojām pērk vecāki, jo netiek piešķirti pietiekami līdzekļi skolām mācību materiālu iegādei, tomēr pašvaldības mēģina līdzēt savu iespēju robežās.


Rīgā trūkst 81 pirmsskolas skolotāja

Rīgas skolās pirms mācību gada sākuma ir 81 pirmsskolas skolotāja un 51 vispārizglītojošo skolu pedagoga vakance. Visvairāk trūkst mūzikas skolotāju – patlaban aktuālas ir 18 vakances.


Starptautiskā konferencē Rīgā diskutē par pedagogu profesionālo attīstību

Līdz 28.augustam Rīgā, Latvijas Universitātē (LU), norisinās 36. Eiropas Skolotāju izglītotāju asociācijas konference "Skolotāja dzīves cikls: no sākotnējās skolotāja izglītības līdz pieredzējušam profesionālim".


Pirmo svešvalodu 1.klasē mācīs 2013./2014.mācību gadā

Pirmo svešvalodu 1.klasē sāks mācīt 2013./2014.mācību gadā, paredz valdības pieņemtie grozījumi noteikumos par valsts standartu pamatizglītībā un pamatizglītības mācību priekšmetu standartiem.


Arī šogad SEB pirmklasniekus apdrošinās pret nelaimes gadījumiem

Sākoties jaunajam mācību gadam, otro gadu pēc kārtas visiem Latvijas pirmklasniekiem - aptuveni 20 400 bērniem - dāvinās nelaimes gadījumu apdrošināšanu ar risku segumu 1000 latu apmērā.


Mācību grāmatas kļūst aizvien modernākas

Lai arī mācību grāmatu izdevēji aizvien biežāk pievēršas digitālu mācību materiālu izdošanai, katra mācību gada sākumā grāmatnieki skolēniem piedāvā plašu klāstu ar jaunām mācību grāmatām. Izdevniecības sarūpējušas mācību grāmatas arī sešgadniekiem.


Skolās nonāks dabaszinātņu konfektes

Pēc pāris nedēļām teju visās Latvijas skolās būs pieejams sešus gadus ilgušā dabaszinātņu un matemātikas mācību līdzekļu modernizēšanas projekta taustāmais rezultāts – mācību spēles, prezentācijas, interaktīvās tāfeles un citas mūsdienīgas alternatīvas ierastajām grāmatām un darba burtnīcām.


Rīkos mācību grāmatu un skolas lietu maiņas punktu

Rīgas dome no 25. līdz 30.augustam organizēs sociālo akciju, kuras laikā darbosies mācību grāmatu un citu mācību vai studiju procesam nepieciešamo lietu maiņas punkts.


Pēc nedēļas sāksies pieteikšanās LU mecenātu stipendijām

Pirmdien, 29.augustā, sāksies pieteikšanās Latvijas Universitātes (LU) Fonda mecenātu stipendijām 2011./2012. akadēmiskajam gadam.


Daugavpilī jauno mācību gadu sāks par 226 skolēniem mazāk nekā pērn

Šogad 1.septembrī Daugavpilī 18 vispārizglītojošajās mācību iestādēs jaunais mācību gads sāksies 9323 skolēniem jeb par 226 skolēniem mazāk nekā pērn.


Vai esat sagādājuši visu nepieciešamo saviem skolasbērniem?

Strauji tuvojas mācību gads - daudzi skolēni to gaida ar prieku, jo varēs satikt sen neredzētus draugus, kā arī iegūt jaunas zināšanas, tomēr vecākiem tas nāk ar jaunām rūpēm, jo pašlaik aktīvi jāgādā skolai nepieciešamie mācību līdzekļi un citas lietas.


Studentu skaits samazinās, augstskolas turpina cerēt

Reģionālo augstskolu pārstāvji uzņemšanas provizoriskos rezultātus pamatstudiju programās vērtē kā normālus. Galīgie uzņemšanas rezultāti gan būs zināmi tikai septembra otrajā pusē, jo vairākās augstskolās turpinās studentu papildus uzņemšana, un tie, kas iestājušies, vēl slēdz līgumus, līdz ar to augstskolas pagaidām striktus secinājumus neizsaka.


Skolēni vēl nāk ar uzviju

Pirmklasnieku skaits augs nākamos četrus gadus, pēc tam gaidāms straujš kritums. Ja piepildīsies Izglītības un zinātnes ministrijas (IZM) prognoze, šogad Zinību dienā viens otrs topošais absolvents pirmajās skolas gaitās pie rokas ievedīs divus pirmklasniekus reizē. IZM prognoze, kas izteikta, pamatojoties uz dzimstības datu pieaugumu, paredz, ka skolas solā šogad sēdīsies teju par tūkstoti vairāk pirmklasnieku nekā pērn.


Noslēgs līgumu par Ls 200 000 piešķiršanu studentiem

Šī gada 22.augustā Rīgas Stradiņa Universitātē (RSU) tika parakstīts nodomu protokols, kas paredz piešķirt universitātei aptuveni 200 000 latu.


Zinību dienā rūpēsies par kārtību un drošību

Ņemot vērā iepriekšējo gadu pieredzi, arī šogad Rīgas Pašvaldības policija kārtības nodrošināšanai 1.septembrī plāno iesaistīt ievērojamus papildspēkus, liecina policijas priekšnieka Jāņa Geduševa Rīgas domei iesniegtais pārskats par plānotajām aktivitātēm.Twitter sadaļa

@eklase @AgitaMace @BerzinaAiga @mmmaruta Atvainojamies, ja radies iespaids par konkrētiem termiņiem. Iecere ir, bet aktīvs… https://t.co/Izb5Vu7MH8
@eklase @mmmaruta Labdien! E-klases aplikācija šobrīd pieejama tikai vecākiem un skolēniem. Pārliecinieties, ka izmantojiet… https://t.co/JiJRNFNuEQ
@eklase Mazākajā skolā Latvijā šogad mācās astoņi bērni, lielākajā - 1610 https://t.co/0Dc1xnLlU1 via @eklase
@eklase @LaurisMorics Labdien! Ģimenes komplekta lietotājiem sadaļā “Uzstādījumi” -> “Lietotāju dati” ir iespēja atslēgt reklāmu rādīšanu.
@eklase Kāpēc Latvijas izglītības sistēmai jāvirzās uz izcilību? https://t.co/Mi5kPJjAcp via @eklase
@eklase 4/4 vērtēšanas metode – risinājums skolotāja darba apjoma samazināšanai https://t.co/se0PTqS3YB via @eklase
@eklase Somijas izglītība nav brīnums, bet mērķtiecīga un sistemātiska darba rezultāts https://t.co/dDzWUIrN0u via @eklase
@eklase Sveicam Zinību dienā! Vēlam panākumus un enerģiju jaunajā mācību gadā! https://t.co/fM7HNhdmTj
@eklase Prezidents: Šodienas mainīgajā pasaulē skolotājiem ir jāmāk ieinteresēt un aizraut skolēnus https://t.co/Wwv6RpvoeD via @eklase
@eklase Vāc parakstus, lai saglabātu skolas gaitu sākšanu no septiņu gadu vecuma https://t.co/kNt12STpm8 via @eklase
@eklase Septembrī skolas gaitas sāks 18 744 pirmklasnieki https://t.co/1uLXnrlgJN via @eklase
@eklase Latvietim bronzas medaļa Vispasaules informātikas olimpiādē https://t.co/MTsvl8pbtF via @eklase
@eklase Lielo skolu reitinga augšgalā arī šogad valsts ģimnāzijas https://t.co/cyyrd7IGI1 via @eklase
@eklase IZM plāno atteikties no speciālajām un vakarskolām https://t.co/lJ8GLKiKcr via @eklase
@eklase IZM virza priekšlikumu par skolas gaitu sākšanu no sešu gadu vecuma https://t.co/16RhPXkOXr via @eklase