Jaunā skola: Apvērsums izglītības sistēmā


 
???? 28.03.2017. 19:52
Šo drudžaino darbošanos grūti saprast, jo vispirms vajadzētu izstrādāt jauno saturu mācību priekšmetos, saskaņot ar augstskolām, tad strādājam pie metodikas uzlabošanas. Vai bērnu un vecāku loma un atbildība šajā reformā arī tiks caurskatīta? Kā liecina ārzemju pieredze, tieši vecāku atbildība un sadarbība ar skolu ir visu sasniegumu atslēga. Pie mums vecāki vispār var nesadarboties ar skolu. Pat elementāra pieklājības ieaudzināšana nav vecāku kompetence.
0 : 1
 Novērtē

Dana 28.03.2017. 19:41
Namsone un co gan visu māk. Reformē (deformē?) izglītības sistēmu ar pilnu jaudu kopš 90. gadiem. Savulaik bija sociālo zinību "speciāliste", tad dabaszinības u.t.t. Kā redzam, tad rezultāti nav uzlabojušies, skolēni , vecāki un skolotāji nav apmierināti, bet kundzes tik rullē uz priekšu. Kāds mērķis reformām? Erudītāks, zinošāks jaunietis?
1 : 0
 Novērtē

Veltas 27.03.2017. 21:35
Jauninājums būtu, ja mācību vielas tiktu pasniegtas mobilajos viedtālruņos, planšetēs ar spēlēm. Interesanta ķīmija, kur varētu virtuāli jaukt kopā visu ko grib un redz rezultātus. Fizikā izspēlēt dažādus uzdevumus ar smagumiem, bremzēšanām, celtspējām utt.Vēsturē tiešām spēlēs atainoti reāli bijuši personāži un notikumi ar iespēju iziet pieredzes kā tas bijis tajos laikos. Skolēniem būtu interesanti izdzīvot imperatora lomu, būt snaiperiem, lidotājiem u.c. kas būtu vistiešākais piedzīvojums un mājas darbs ar tēmas apguvi.Arī sportā priekš mājas darba noderētu kādi sporta veidi un sacensības pa līmeņiem, kur klasē rādīt virtuālo sacensības garu un kopīgas intereses.Mājturībā gatavot ēdienus, noformēt. Papildus kļūt par viesnīcas personāžu ar iespēju apkalpot ēdnīcā, vārīt un cept. Arī šūt darba apģērbus un adīt viesnīcas viesu pasūtītas preces utttSkolēni sacenšas , pa tematiem izpilda dažādus uzdevumus un gūst pieredzes. Ir par ko klasē sarunāties, pamācīt, kā iziet līmeņus utt
3 : 0
 Novērtē

Velta 27.03.2017. 20:09
Šo es atzīstu. Skolotāju sadarbība vienojoties par kopīgiem tematiem dažādos mācību priekšmetos, + kolēģu stundu apmeklēšana un izrunāšana par stundas gaitu un + ieteikumi , idejas.
2 : 0
 Novērtē

učene 20.03.2017. 21:47
Piekrītu par padomju laikiem, kad paraugskolnieces salutēja ar kaklautiņiem....pat šermuli metas,,vispirms...kur ir katra skolotāja etiskie principi...sieviesu kolektīvā tāda pat aprunāšana, dižošanās un grūstīšanās kā tirgū...piedodiet...
2 : 1
 Novērtē

Kitija 20.03.2017. 10:05
Kāpēc. Skolā. Strīdas
1 : 0
 Novērtē

ES 12.03.2017. 19:39
Labi, ka veicina VISU skolotāju iekustināšanu!!!
4 : 3
 Novērtē

tantīte 04.03.2017. 17:07
lasīju un mulsu - tāda kā neveiklības sajūta pārņem. tā ir, ja metas skolotājus mācīt kā jāstrādā, cilvēki, kas skolā ienāk tikai kā ciemiņi. Skolas ikdiena ar mazliet izpūrušiem un vienmēr steidzīgiem skolotājiem un trokšņainiem bērniem ienācējam šķiet biedējoši haotiska. tikai esot tur iekšā zini un saproti cik dzelžains ir grafiks pēc kura te viss norisinās. un katrs atrodas tajā vietā, kur viņam jābūt. tādam ienācējam ir viegli uzķerties uz labi sagatavotiem un pārlieciņoši izpildītiem pakazušņikiem. par ko vispār stāsts. - par 8.b problēmām uztvert grafiskos attēlus skolotāji parunās skolotāju istabā, kafejnīcā, nu kaut vai satiksmes līdzekļī pa ceļam no/uz darbu. un bez protokola, un bez fotogrāfijām. tā tas ir noticis vienmēr. jā, protams, ir skolotāji, kuri aktīvi iesaistās visādos izmēģinājumos un pasākumos,un ir tādi, kuri labāk ne. bet cilvēki ir dažādi un ne visi spēj nepārtraukti komunicēt. skolā ir jābūt dažādiem skolotājiem.. jo vairāk lasu šāda rakstura publikācijas, jo mazāk saprotu, kas tad mēs mainīsim. ieviesīs vēl dažas amatpersonas? būs vēl jauni atskaišu veidi? jāraksta protokoli visām sarunām ne tikai ar bērniem un vecākiem , bet nu jau arī ar kolēģiem?
32 : 3
 Novērtē

aie 04.03.2017. 10:49
Pēc mana ieskata mācību viela ir pārāk pieblīvēta ar visādiem teorētiskiem materiāliem. ''Galopā'' skrien no tēmas uz tēmu, neapgūstot praktisko pielietojumu. Sevišķi latviešu valoda un matemātika pamatskolā. Definīcijas dažādiem likumiem vajadzētu rakstīt vieglajā valodā, lai būtu vieglāk uztvert un saprast. Ja palasa latviešu valodā un matemātikā rakstīto mācību grāmatās, tad varētu domāt, ka es neesmu gājusi skolā. Teksti ir tik sarežģīti izklāstīti, Vidusskolu beidzu 1960. gadā. Mana latviešu valodas skolotāja 70. gados strādāja Izglītības ministrijā un teica, ka latviešu valodas gramatikas izklāsts ir tik sarežģīts, ka grūti saprotams. Viņa atzina, ka vislabākā mācību grāmata bija Lubānietes Latviešu valodas gramatika. Jaunajos laikos vajadzētu būt labāk, jo domāju, ka arī krievu bērniem tas rada grūtības...Mani mazbērni skolas gaitas uzsāka Marokā franču skolā un viņiem grūti saprast mācību grāmatā rakstīto, kaut ģimenes valoda ir latviešu valoda...
15 : 2
 Novērtē

ha apvērsums 03.03.2017. 09:09
Nosaukums daudzsološs, bet apakšā - tukšums. Jaunatne tiek degradēta, jo i tk ā slavinātās lietas tiek saprastas katram pa savam - mājas darbus nevajag, stundās spēlēšos, šodien nedomāšu, lai domā citi - es grupā pafigurēšu, imitēšu mācīšanos. Dažs kompetenci saprot kā palīgskolas bērna virzīšanu uz augstskolu - tak ar kompetencēm tagad visi visu varēs.
39 : 3
 NovērtēE-KLASE neatbild par komentāriem, kas pievienoti rakstiem, tomēr aicina portāla lasītājus ievērot morāles un pieklājības normas, nekurināt un neaicināt uz rasu naidu, kā arī iztikt bez rupjībām. Lūguma neievērošanas gadījumā E-KLASE brīdina, ka tai ir tiesības nodot informāciju par portāla lasītāju tiesībsargājošajām institūcijām, kas var lemt par kriminālprocesa sākšanu.

Twitter sadaļa

@eklase @AgitaMace Labdien! Vajadzība pēc aplikācijas skolotājiem ir saprotama. Pagaidām realizācijas termiņu vēl nevaram prognozēt.
@eklase @JansonsM Labdien! Lūdzam mums DM iesūtī savu telefona numuru, lai varam apskatīt profila informāciju un rast risinājumu.
@eklase @JAMikdiena Veikti labojumi. Vai pēc aplikācijas versijas atjaunināšanas pielikumu problēma atkārtojas? Pasta problēmas risināsim.
@eklase @JansonsM Labdien! Veikti labojumi. Vai pēc aplikācijas versijas atjauninājuma uzstādīšanas problēma atkārtojas?
@eklase @JansonsM Labdien! Šobrīd saskaramies ar problēmu pielikumu atvēršanu tieši Android aplikācijā. Centīsimies prob. novērst tuvāko dienu laikā
@eklase @Madara54321 Labdien! Lūdzu, atsūtiet mums šeit DM (direct message) savu vārdu un telefona nr., pieslēgsim Jums Jauno versiju!
@eklase @laacz Labdien! Skolēnu izvēlni vecākiem un skolēniem ar vienu iestādi drīzumā tiks noņemta. Šī izvēlne ir pagaidu, uz iepazīšanās periodu.
@eklase Izglītos sociālos pedagogus, lai mazinātu bērnu iesaisti bīstamajās spēlēs https://t.co/bykXGviHMO https://t.co/5TNaiuk0HB
@eklase “Latvijas skolas soma” sniegs skolēniem iespēju pieredzēt Latviju https://t.co/wlaiCZrqQ9 @ChaulaTV https://t.co/xBZCorRvGt
@eklase @ingussjk Labdien! Lūdzu, atsūtiet mums šeit DM (direct message) savu vārdu un telefona nr., palīdzēsim Jums atrisināt problēmu!
@eklase Piesakies Vītolu fonda administrētajām stipendijām līdz 1.martam! https://t.co/8Qrr3LLV1v https://t.co/3owJPzwdto
@eklase Izglītības reforma: Pazudis arodskolā https://t.co/HWT66PWMjL @Re:@rebaltica https://t.co/uTbjOYIvJT
@eklase @martinsleitass Labdien! Paldies par informāciju! Kļūme ir novērsta. Vai izdodas apskatīt nepieciešamo informāciju?
@eklase Izglītības reforma: Optimizācija caur asarām https://t.co/f7lhVgwY5V @rebaltica https://t.co/p5dslnRYTK
@eklase Jaunā skola: Apvērsums izglītības sistēmā https://t.co/bfgOQtMsOx @rebaltica https://t.co/1FBFO8FObN