NO SKOLĒNA PAR IDEĀLO PILSONI


 
praktiķe 28.09.2017. 11:22
Ziniet, - sāksim ar to, ka paskatīsimies (mēs, pieaugušie) kritiski uz mācību grāmatu: vēsturē, latviešu val.,literatūrā. Par eksaktajiem priekšmetiem neesmu speciāliste. Pamēģiniet saskaitīt, cik vienā atvērumā sabāztas tēmas, atšķirīgas informācijas, fakti, aicinājumi vēl kaut ko izdomāt, utt. Un viss PA VIRSU, bieži paviršā, nenogludinātā valodā. Bērns paskatās uz šo izraibināto" mozaīklapu", un 2/3 klases nokar galvu...Neskatoties uz to, - vēljoprojām mēs alkstam bāzt un bāzt mācību grāmatā no visa kā par visu. It kā mācību grāmata varētu kādu IZAUDZINĀT pēc mūsu vai kāda cita vērtību skalas (un vai tas ir vajadzīgs). Atstājiet PAUZI savās alkās un tieksmēs. Kurā bērnam runāt, domāt, izpausties savā unikālajā uztverē. Varbūt viņš mums iemācīs ģeniālo vienkāršību; iedziļināties, izjust. Un nevajadzēs pārizgudrot to, kas jau ir.
2 : 5
 Novērtē

Skolotājs 26.09.2017. 11:14
Diskutējot par sociālo un pilsonisko jomu, nevajadzētu aizmirst atomārā indivīda vajadzību t.sk. personības nozīmi un ģimenes institūtu, kā to vai citu sociāl-politiski ideālu sistēmu pamatu.
2 : 4
 Novērtē

Mamucis 13.09.2017. 10:41
Jā, piekrītu sisi!Arī es nevēlos ideālu, bet gan laimīgu bērnu skolas gaitās!Lai nebūtu jādzird:"...ja jūs neapmierina kaut kas šajā skolā, varat meklēt citu skolu!" Kā gan var apmierināt situācija, kad ik gadu vienīgā angļu val.skolotāja ņem sev 6mēn.slimības atvaļinājumu māc.gada laikā, ka skolēni speciāli taisa troksni, lai boikotētu matem.skolotājas neinteresantās stundas un neizprotamo rīcību kliedzot uz skolēniem.Ka līdzās strādā izgl.darba metodiķis, bet nepalīdz skolotājam tiktpāri izmisumam.Nekādas iespējas apgūt vācu valodu nav, jo jāgatavo nākamie fermu un gateru strādnieki, lai spētu vietējā " uzņēmēja" -krievu tautības nepilsoņa teikto saprast un izpildīt.Un tas viss Latvijas lauku skolā, kurai nosvinēta 100 gadu jubileja.Ko gan dod tas, ka skolēni prot krieviski apsaukāties vai latviešu valodas tekstā iepludināt izteicienus angļu valodā?Ka diktātos ks aizvieto ar x?Viņi ir vienaldzīgi kļuvuši pret apkārtējiem, nezina, kas ir darbs, cieņa, rūpes par otru.Pofigisms un dusmas pret apkārtējo pasauli, kas neļauj bērnam būt bērnam.Bet pieprasa 12 gadus vecus pieaugušos.
3 : 6
 Novērtē

Koriandrs 13.09.2017. 10:17
Man ir 13 gadus vecs dēls, kuram pēc visa spriežot visas šīs jaunās vēsmas izglītībā paies garām.Nesaprotu, kāpēc visas reformas sāk tikai ar 1.klasi.Dzīvē daudz ātrāk iziet vecāko klašu skolēni.Kaut gan jāmin, ka cien.autors lidinās tuvāk mākoņiem un nav bijis skolēnu vidū.Tas, ko viņš piedāvā:1)ir novēloti,2)ir atrauti no reālās dzīves.Ja paskatos, ko un kā es apguvu šajā vecumā skolā, tad tas bija daudz vairāk un labākā kvalitātē.Tad skolotāji saņēma 60 rubļus par pilnu slodzi mēnesī un nediktēja sabiedrībai savas prasības.Jau 4.klasē latv.val. bijām apguvuši to, ko tagad māca 7.klasē.Matemātikā tāpat.Vai mans skolnieks pa šo laiku ir apguvis ko citu vērtīgu.Skolā nē!Ārpus tās.Nav brīnums, ka visu laiku bijušas piezīmes: stundā sarunājas ar biedriem, kustina zem galda kājas utt.Arī pārējie klasesbiedri paslepus bakstījuši , spēruši vai iekaustījuši viens otru stundas gaitā.Noguruši no garlaikošanās un veco skolotāju moralizēšanas, ar ultra smagām grāmatām mugursomā paliek īgni un dismīgi prey pieaugušajiem.Tā kā vecāki ir skolai "nepiederošas personas" iebilst neko nedrīkst.Tiem, kas atļāvušies iebilst, piemērots administratīvais sods.Laikā, kad izglītība ir atrauta no kultūras, nav nozīmes skolēniem piebāzt galvas ar liekām zināšanām(reliģiju studēšanu, biznesa plānu rakstīšanu 6.klasē, valsts pārvaldes principu pētīšanu vēlāk utt.).Skola visos laikos ir bijusi kā skolēna mazā valstība.Ja tajā ir nekārtības: necieņa vienam pret otru, pret vecāko paaudzi, obligātums no skolotāju puses, bet pašu darbs liecina par pretējo utt.Kā saka:"Neskaties, ko un kā es daru, bet klausies manas tirādes!"(tā skolotāji darbā ar skolēniem).Atnākot uz citu skolu mans bērns bija izbrīnīts, ka sporta skolotājs stunās nekliedz un nevicina kulakus, ka matem.skolotāja daudz labāk māca, ka iegādāts 3d printeris un ar to skolēniem ļauj darboties!Nudiena kungam un citiem pārgudrajiem kabineta darboņiem, vajadzētu pastrādāt skolā, lai veidotos priekštats, kas mūsdienu jauniešiem vajadzīgs.Ne jau augstskolā apgūstamās zināšanas, bet radošuma un prieks, ka spēj un vari piedalīties olimpiādēs vai konkursos, jo esi ieguvis modernas zināšanas.Vēl būtu vajadzīgs ieklausīties, ko, piemēram, saka Berga kungs par šo visu- uzņēmējs un nākamais darba devējs.Vēlu veiksmi!Pašlaik izglītības sistēma zvalstās no vienas galējības otrā("No viena grāvja otrā").
5 : 7
 Novērtē

sisi 10.09.2017. 10:16
Esmu skolnieces mamma - un es nemaz negribētu lai mana meita kļūst par idālu pilsoni. Tas nozīmē kā robots , bez savas domas un izteikšanās , viņā viss jau ir ieprogrammēts . Paldies nē - labāk lai ir normāls cikvēks ar saviem plusiem un mīnusiem ! :)
11 : 5
 Novērtē

ok 05.09.2017. 11:50
Ideals pilsonis ir pilsonis ar aitas saprashanu...izskatas, ka Olinjas projekts ir domats specialajaiem berniem nevis veselajiem.
7 : 5
 Novērtē

Priede 04.09.2017. 22:26
Man ir priekšnojauta, ka pēc neilga laika vārds "eksperts" tiks lietots tāpat kā 19. gadsimtā tika lietots vārds "kārkluvācietis". Tāds, kas cenšas pielāgoties svešajam, ir nevēlams Latvijai un latviešiem.
3 : 4
 Novērtē

Priede 04.09.2017. 19:38
Slikti! Ļoti slikti! Pat Kristus nebija ideāls, bet arī cilvēks. Ar šādu pieeju var izaudzināt tikai fanātiķus, bet tas ir pret latviešu zemnieku dabu. Vēl - ideālam pilsonim ir vajadzīga ideāla valsts. Ideāla valsts pēc būtības nav piemērota dzīvošanai. Briesmīgs mērķis. ..
9 : 5
 Novērtē

m 28.08.2017. 10:05
Es neesmu skolotāja,bet nu jau otrās klases skolnieka vecmāmiņa,varu pateikt,ka mācību priekšmetu daudzums ir mākslīgi uzpūsts,nav nepieciešams mācīt ētiku,sociālās zinības kā atsevišķus priekšmetus,to saturs lieliski iekļaujas ,latviešu valodas stāstiņos,klases stundā,dabas mācībā,pat angļu valodā.Turklāt ,nevar iemācīt ētiku teorētiski,tai jānāk no ģimenes,no bērna dzimšanas,no saskarsmes ar vecākiem,citiem bērniem,ētika septiņos gados ir stipri par vēlu,tas ir tikai priekšmets ko māca mācīšanas dēļ,jo bērna uzvedību un saskarsmi ar vienaudžiem tas nekādi neietekmē.Katrs bērns atnāk uz skolu jau kā gatava personība un savas ģimenes spogulis.Un šos priekšmetus māca četrus gadus,tad ko mēs brīnāmies,ka mācību laiks skolā ir 12 gadi.Gan jau vēl atrastos priekšmeti,kuri programmās nav nepieciešami,kuri aizņem laiku un ir bezjēdzīgi.
16 : 4
 Novērtē

ES 25.08.2017. 11:16
Cik gadus A.Naudiens ir skolā nostrādājis?
9 : 4
 NovērtēE-KLASE neatbild par komentāriem, kas pievienoti rakstiem, tomēr aicina portāla lasītājus ievērot morāles un pieklājības normas, nekurināt un neaicināt uz rasu naidu, kā arī iztikt bez rupjībām. Lūguma neievērošanas gadījumā E-KLASE brīdina, ka tai ir tiesības nodot informāciju par portāla lasītāju tiesībsargājošajām institūcijām, kas var lemt par kriminālprocesa sākšanu.

Twitter sadaļa

@eklase @cyxob Neizdodas problēmu replicēt. Vai dzēšot pārlūka/lapu vēsturi problēma atkārtojas? App izveide ir nākotnes pl… https://t.co/hHDyrJJsIa
@eklase @cyxob Labdien! Paldies par informāciju. Vai problēma vēljoprojām atkārtojas?
@eklase @jaunzemis_m Labdien! Lūdzam norādīt savu tālruņa numuru DM, apskatīsim situāciju un izsūtīsim Jums jaunu pieejas paroli.
@eklase @AgitaMace @BerzinaAiga @mmmaruta Atvainojamies, ja radies iespaids par konkrētiem termiņiem. Iecere ir, bet aktīvs… https://t.co/Izb5Vu7MH8
@eklase @mmmaruta Labdien! E-klases aplikācija šobrīd pieejama tikai vecākiem un skolēniem. Pārliecinieties, ka izmantojiet… https://t.co/JiJRNFNuEQ
@eklase Mazākajā skolā Latvijā šogad mācās astoņi bērni, lielākajā - 1610 https://t.co/0Dc1xnLlU1 via @eklase
@eklase @LaurisMorics Labdien! Ģimenes komplekta lietotājiem sadaļā “Uzstādījumi” -> “Lietotāju dati” ir iespēja atslēgt reklāmu rādīšanu.
@eklase Kāpēc Latvijas izglītības sistēmai jāvirzās uz izcilību? https://t.co/Mi5kPJjAcp via @eklase
@eklase 4/4 vērtēšanas metode – risinājums skolotāja darba apjoma samazināšanai https://t.co/se0PTqS3YB via @eklase
@eklase Somijas izglītība nav brīnums, bet mērķtiecīga un sistemātiska darba rezultāts https://t.co/dDzWUIrN0u via @eklase
@eklase Sveicam Zinību dienā! Vēlam panākumus un enerģiju jaunajā mācību gadā! https://t.co/fM7HNhdmTj
@eklase Prezidents: Šodienas mainīgajā pasaulē skolotājiem ir jāmāk ieinteresēt un aizraut skolēnus https://t.co/Wwv6RpvoeD via @eklase
@eklase Vāc parakstus, lai saglabātu skolas gaitu sākšanu no septiņu gadu vecuma https://t.co/kNt12STpm8 via @eklase
@eklase Septembrī skolas gaitas sāks 18 744 pirmklasnieki https://t.co/1uLXnrlgJN via @eklase
@eklase Latvietim bronzas medaļa Vispasaules informātikas olimpiādē https://t.co/MTsvl8pbtF via @eklase