Somijas izglītība nav brīnums, bet mērķtiecīga un sistemātiska darba rezultāts


 
mamma > Skolotāja 14.09.2017. 15:00
Forši! Kad jādala nauda - tad skolas ar 8-10 skolēniem klasē tiek liktas zem āmura. Bet kad jāstrādā ar 30 skolēniem, tad skolotāji kliedz ka par daudz. Protams ka labāk arī skolēnam ir 10 bērnu klasē. Mācot valodas vispār nav iespējams strādāt ar vairāk kā 15. Bet tad finansējiet to lauku skolu skolotājus. Skolēni vēl ir 8-15 klasēs, bet skolotāji pazūd! Murgs kaut kāds!
1 : 0
 Novērtē

Q 12.09.2017. 13:56
Esam aizkavējušies! Tagad pēc piemēra uz Honkongu! Ja naudas mazāk - uz Igauniju!
1 : 0
 Novērtē

uča 08.09.2017. 08:59
Skolotājs var kaut izģērbties- skolēnam NAV MOTIVĀCIJAS! Un kur lai būtu? Ja nauda seko skolēnam, tad tie skolēni tiks skolā pieturēti jebkurā veidā, pat kā dārzeņi vai sēnes.
9 : 0
 Novērtē

Skolotāja 08.09.2017. 08:44
Vai somu skolās 1.klasē ir 30 skolēni un viens skolotājs!Neticu!Lv skolotājs nevar pat matemātikas stundā katram pieiet klāt.Kad beidzot iedos skolotāju palīgu klasē?????Vienu IZM darbinieku lūdzu manā klasē!
19 : 0
 Novērtē

Skolnieciņš (oda Latvijas dievībai skolnieciņam) 07.09.2017. 15:11
Čau! Bļāviens, ko Jūs uz mani tā lūrat? Latvijā tagad ir noriets. Tikai Skolnieciņš kā skaudības dievs ir vienīgā šīs tautas cerība. Krustneši mūs padarija par vergiem. Tie ar savām kristiešu biotehnoloģijām mūsos ievietoja verga gēnu. Šādi viņi veica vergu selekciju latviešu rindās. Tāpēc tagad mūsu valsti vada Kangari! Šie cilvēciņi ir jau sen pārdevušies Briselei! Mūsu jaunatne emigrē! Kur patriotisms? Lūk, ko Kangari izdarija Latvijai. Skolnieciņam ir imunitāte pret Kangariem. Es redzu kangaru resnās mordas!!! ®Skolnieciņš ©Skolnieciņš 1999-bezgalība :-(
2 : 11
 Novērtē

Beka 07.09.2017. 12:34
Tie skolnieciņi, kuri mācījās peltajā komunismā, bieži vien joprojām ir izcili speciālisti, kuri pārzin savu jomu. Bet tie, kuri tagad- bieži vien ir ar kaprīzēm un prasībām, bet ne speciālisti.
41 : 2
 Novērtē

Fakts 07.09.2017. 10:47
Tā tas nav. Augstskolas mūsdienas vairāku iemeslu dēļ ir spiesti cīnīties par katru studentu, jo studenti līdzi nes naudu. Kur tik ir iespējams saturs kursiem, pielāgojot to realitātei, kļuvis tik mīksts, ka tālāk vairs nav kur. Bet nu tomēr ir lietas, kurās atkāpties vienkārši nedrīkst. Piemēram, topošajam ārstam nu ir jāzina cilvēka anatomija perfekti, un cits variants nepastāv. Vaina ir tāda, ka mūsdienās vidusskolēni lielākajā daļā ir pieraduši “peldēt pa mākoņiem”. Un sistēma to ne tikai atbalsta, bet arī stimulē.
31 : 1
 Novērtē

Faktam 2 07.09.2017. 10:17
Stāsts jau nav par to, kādam jābūt rezultātam, bet gan par to, kur viena sistēma beidzas un otra sākas. Un, ja valstiski tur ir noteikts, kur viena sistēma beidzas, nevar otra ietiepties kā āzis un turpināt pirms 30 - 40 gadiem iesākto ceļu, sak, paši piedzīsiet to, ko skola neiemācīja (un neiemācīja ne jau savu untumu dēļ, bet tāpēc, ka valstiski ir noteikts, kas bērnam jāzina, noteiktu posmu beidzot).
6 : 4
 Novērtē

Vanna 07.09.2017. 09:46
Somijas izglītības sistēmas panākumu pamats - skolas neatkarība, sistēmas stabilitāte un racionāla vadība, izglītības prestižs, atbilstošs finansējums.
46 : 0
 Novērtē

skeptiķis 07.09.2017. 09:44
Somijā izglītības rādītāji strauji pazeminās un nebūt vairs nav labākie, bet ir stipri viduvēji. Tad jau drīzāk jāskatās uz Igauniju, kur šie rādītāji ir daudz labāki. (Pēc OECD PISA pētījuma).
18 : 6
 NovērtēE-KLASE neatbild par komentāriem, kas pievienoti rakstiem, tomēr aicina portāla lasītājus ievērot morāles un pieklājības normas, nekurināt un neaicināt uz rasu naidu, kā arī iztikt bez rupjībām. Lūguma neievērošanas gadījumā E-KLASE brīdina, ka tai ir tiesības nodot informāciju par portāla lasītāju tiesībsargājošajām institūcijām, kas var lemt par kriminālprocesa sākšanu.

Twitter sadaļa

@eklase @AgitaMace @BerzinaAiga @mmmaruta Atvainojamies, ja radies iespaids par konkrētiem termiņiem. Iecere ir, bet aktīvs… https://t.co/Izb5Vu7MH8
@eklase @mmmaruta Labdien! E-klases aplikācija šobrīd pieejama tikai vecākiem un skolēniem. Pārliecinieties, ka izmantojiet… https://t.co/JiJRNFNuEQ
@eklase Mazākajā skolā Latvijā šogad mācās astoņi bērni, lielākajā - 1610 https://t.co/0Dc1xnLlU1 via @eklase
@eklase @LaurisMorics Labdien! Ģimenes komplekta lietotājiem sadaļā “Uzstādījumi” -> “Lietotāju dati” ir iespēja atslēgt reklāmu rādīšanu.
@eklase Kāpēc Latvijas izglītības sistēmai jāvirzās uz izcilību? https://t.co/Mi5kPJjAcp via @eklase
@eklase 4/4 vērtēšanas metode – risinājums skolotāja darba apjoma samazināšanai https://t.co/se0PTqS3YB via @eklase
@eklase Somijas izglītība nav brīnums, bet mērķtiecīga un sistemātiska darba rezultāts https://t.co/dDzWUIrN0u via @eklase
@eklase Sveicam Zinību dienā! Vēlam panākumus un enerģiju jaunajā mācību gadā! https://t.co/fM7HNhdmTj
@eklase Prezidents: Šodienas mainīgajā pasaulē skolotājiem ir jāmāk ieinteresēt un aizraut skolēnus https://t.co/Wwv6RpvoeD via @eklase
@eklase Vāc parakstus, lai saglabātu skolas gaitu sākšanu no septiņu gadu vecuma https://t.co/kNt12STpm8 via @eklase
@eklase Septembrī skolas gaitas sāks 18 744 pirmklasnieki https://t.co/1uLXnrlgJN via @eklase
@eklase Latvietim bronzas medaļa Vispasaules informātikas olimpiādē https://t.co/MTsvl8pbtF via @eklase
@eklase Lielo skolu reitinga augšgalā arī šogad valsts ģimnāzijas https://t.co/cyyrd7IGI1 via @eklase
@eklase IZM plāno atteikties no speciālajām un vakarskolām https://t.co/lJ8GLKiKcr via @eklase
@eklase IZM virza priekšlikumu par skolas gaitu sākšanu no sešu gadu vecuma https://t.co/16RhPXkOXr via @eklase